Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   146 / 146
(#) lithium hozzászólása Ápr 23, 2007
Szasztok!
Kicseréltem a zárlatos tranzisztort+ kondikat. Sajna nem kelt életre a kicsike :nemtudom: ! újabb (vagy talán így kezdődött?) jelenség:
Led nem ég, hangszóróból kis frekvenciájú búgás - persze kép nincs.
várom további tanácsaitokat!!
(#) patexati válasza Fery hozzászólására (») Ápr 18, 2007
Nem csak a tunert látja el a stab!Ezért is volt (szélesvásznú) a kép mikor kiment mert csak 7v-ot adott ki!Szerintem jó lesz mert már ment vele sokat!
(#) patexati válasza Fery hozzászólására (») Ápr 14, 2007
A forrasztások jók azon túl vagyok de mikor hálózatra helyezem ad egy sercegő hangot a sovégfok Én arra gyanakszom de még nem cseréltem kondikat mivel kell rendelnem Csinálhatja esetleg kondi miatt vagy zárlat van a sorvékfokban?? Az a fura,hogy megy a osd mikor csatornát váltok kijelez de a kép az nukku!
(#) patexati hozzászólása Ápr 14, 2007
Nekem egy 12 éves Samsugal gyűlt meg a bajom! Szóval bekapcsolom valamikor megy rendesen van kép,hang stb,valamikor pedíg összeugrik a képernyő egy kb 15 cm-es sávban van fény,de a kép nincs! Nem megy a tuner csak havazik Vajon sorkimenős lehet vagy szokott más is ilyen jellegű problémát okozni??Ha valaki tud legyenszíves segítsen nekem!
(#) zsuscsinyo hozzászólása Ápr 10, 2007
Sziasztok! Nekem egy Clatronic Tv-m van és az vele a gond hogy balra felfele fut és villog a kép, gyakorlatilag minden más egyben van benne, OSD menüje, minden OK. Nekem gyanus nagyon egy IC mert szokatlanul nagyon gyorsan felmelegszik 2 perc után már meg sem lehet fogni tipusa: stv2249c
Ha tudtok adni ötletet megköszönném. Lehet nem az IC-vel van gond hanem körülötte valamivel?
(#) sanyo hozzászólása Ápr 6, 2007
Hello! Nemrégen jelentkezett egy hiba Goldstar tévémen. Mellékeltem egy képet rólla hogy mi is a hiba ez a csik ami a képen látható kb. 5perc alatt eléri a képernyő tetejét és ekkor lessz a képernyön kép. Ami még különös, hogy ha a tápegységet felmelegitem hajszáritóval akkor nem is jelentkezik a hiba. Tápegység Ic-t már lecseréltem semmi változást nem tapasztaltam, tanácstalan vagyok előre is kössz az ötletekért!

DSC00007.JPG
    
(#) Valteri válasza Lac hozzászólására (») Ápr 5, 2007
Üdv. Nekem is u ezeket a tüneteket produkálja egy GOLDSTAR CKT9322-es készülék: bedugom enyhe ciripelő hangot hallok.
Távirányítóval bekapcsolom a hang az tökéletes a kép helyett csak egy vízszintes fehér csík van,.
Ha esetlek lenne kapcs.Rajza valakinek hozzá azt nagyon megköszönnép. Esetlek tippe h mi lehet a baja
thx !
(#) Mumtaz hozzászólása Ápr 2, 2007
Anyám szólt, hogy valami van a TV-jével. Átmentem megnézni, de én sokat hozzá sem szagolok az ilyesmihez, de azért hátha tudok valamit csinálni vele.
Ez egy SAMSUNG CK-5051 AT TV, ami kb 17 éves.
A hibajelenség az, hogy a hálózati kapcsolóval el kell játszadozni, mire bekapcsol stand-by módba. Ezután a TV-t bekapcsolva bejön a kép, de pár másodperc múlva kikapcsol néha stand-by-ba. Ilyenkor újra bel lehet kapcsolni, de pár másodperc múlva megint kikapcsol. Néha csak akkor lehet újra bekapcsolni, ha megint eljátszadozom a hálózati kapcsolójával.
(#) maTaKee hozzászólása Márc 30, 2007
üdv!
ma néztem a TV -t és néztem.... és néztem... és néztem... amikor egyszer csak történt egy nagy "pukkanás" és elment a kép meg a hang teljesen és azóta nem lehet bekapcsolni!
kérném a segítségeteket abba, hogy mielőtt kiszedném belőle a számomra értékes cuccokat, előtte gondoltam megkérdezem hátha meglehet még javítani vagy vki mond vmiféle okosságot amitől megjavul!

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#) captain01 hozzászólása Márc 30, 2007
Sziasztok!

Van egy 1 éves Philips 21PT5409/01 tévém. A garancia persze most járt le róla 2 héttel azelőtt mielőtt elromlott.
Bekapcsolom a TV-t van kép, hang minden, aztán egy kis idő után egy pattanást lehet hallani a hangszóróból, és bejön egy fekete kép, a hang meg elmegy. Ez a helyzet általában csak akkor szűnik meg, ha ki és be kapcsolom a TV-t.
Valakinek van valami ötlete, hogy miért csinálhatja ezt? Nagyon idegesít a dolog, mert mégiscsak 1 éves a TV.
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) ZLED hozzászólása Jan 24, 2007
Van egy tv-m aminek az a baja hogy miután bekapcsolom időnként el megy a kép egy pillanatra egyre gyakrabban előszőr 5percenként, majd 3, 2 és így tovább

Mi lehet a baja???

Még megvan a kapcs. rajz.
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Jan 19, 2007
Máma megadta (félig) magát nálunk egy ITT TV.
Nem tölti ki a kép az egész képernyőt, az alja hiányzik, össze van gyűrve egy csíkba....De a többi része teljesen jó
Ilyet mikor szokott csinálni?

teve.jpg
    
(#) Gab_Bee hozzászólása Jan 17, 2007
Halee MindenkiNet!

Azzal a problémámmal fordulok felétek, hogy van egy kb 20 éves ( szerelőnél egyszer volt eddig csak, komolyabb hiba miatt..) Orion CTV 3156/K SPOC Tv készülékem, ami a tegnapi napon beadta az unalmasat... :no:

Az egész annyi volt hogy szólt a tv és egyszer csak hallottam egy olyan hangot mint amikor ki/be kapcsoljuk a tv-t, és utánna már nem volt rajta kép, és a hang is csak búgott, továbbá a ledkijelzője halványan világít!

Esetleg nem tudjátok h mi lehet a baja?
vagy mit kellene ellenőrizni rajta?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
Üdv: Gab_Bee
(#) Sebi válasza tams hozzászólására (») Jan 17, 2007
Ebből a kevés infóból csak annyit mondhatok, hogy a képcső valszeg jó. Ugyanis a tökéletes fekete-fehér képhez mindhárom színnek működnie kell, régen - műszerek nélkül - kikapcsolt színdekóderrel beállított FF kép után színesre váltva mindig jó volt a színegyensúly...
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Jan 16, 2007
Köszi a segítséget!
Kivittük mamámékhoz, kapott normális antennát és teljesen jól működik! Nem ugrál a kép meg ilyesmi... Eddig még nem érkezett panasz
Azt hogy meddig bírja ezzel a trafóval azt nem lehet tudni....
(#) tams hozzászólása Jan 16, 2007
Hello!
Volt egy Orion Jácint TV-nk.
Az alapvető problémája hogy eltűnt róla a zöld szín és a képet csak pirisból meg kékből rakta össze, feketefehéren tökéletesen működött, de színesen nem. Azt mondták a képcső rossz és hogy nem éri meg újat rakni bele.
Van valakinek valami olyan ötlete ami könnyen kipróbálható lenne?
Mondjuk most már más baja is lett mert bekapcsolom és csak méhecskés zúgást hallok, de azt hangosan és nem a hangszóróból szerintem. És amúgy se kép se hang
(#) Sebi válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 30, 2006
Tipikus hiba volt a soroszcillátor tekercs vasmagjának elmozdulása a kirohadt gumi miatt...
A pontos beállításhoz le kell állítani a szinkronozást(pl C304 kiforr) és a vasmaggal "lebegő" képet állítani. (tehát úgy tekerd a vasat, hogy a kép középen idegeskedjen, reszkessen jobbra-balra) rögzíteni,ezután vissza a szinkronjelet és OK (ha más baj nincs). Sokszor volt hibás a Ge diódák valamelyike a fázisösszehasonlító hídban és maga az ECC82.
(#) MaSTeRFoXX válasza Sebi hozzászólására (») Dec 29, 2006
Köszi a segítséget mindkettőtöknek!
A jó trafóból átraktam a tekercset a rossz helyére, kerestem PY88-as csövet bele, bekapcsoltam, és működik
Bár nem nagyon bíztam benne hogy valaha működni fog ezzel a trafóval
Max annyi baja van még, hogyha normálisan rá van hangolva az adóra (amikor van jó éles a kép) akkor kiesik valamiért a szinkronból. Meg ha tekergetem a kontrasztpotit akkor is kiesik (amikor leveszem a kontrasztot).

muxik.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX hozzászólása Dec 28, 2006
Valaki ért még csöves TV-hez?

Mert előkerült dédimamám TV-je, ami vagy 3 éve nem volt bekapcsolva. Ma (kondikat formáztam egy kicsit) kiporoltam, 1-2 alkatrészt kicseréltem ami meg volt barnulva(1-2 ellenállást a hangrészben), és bekapcsoltam. kép az nem volt, se fény, eléggé halkan ment csak a sorvégfokozat. És valamiért izzott a booster dióda, meg egy nagy huzalellenállás.

Ez egy videoton TV, kb 30 éves, nem sokszor volt javítva, azt mondták hogy még 3 éve elromlott...
(#) Woid hozzászólása Dec 13, 2006
Üdv!

Adott egy Grundig Super Color 6200 tv.
Kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja a kép aljának visszahajlását, a kép kétoldali horpadásával egyetemben? Két kép (bocs, telóval készült):

[link=http://dontweb.uw.hu/061213_204412.jpg]http://dontweb.uw.hu/061213_204412.jpg[/link]
[link=http://dontweb.uw.hu/061213_204455.jpg]http://dontweb.uw.hu/061213_204455.jpg[/link]

Tehát, merre kezdjek el keresgélni, rajz nincs, szkóp nincs. Esetleg valaki rendelkezik kapcsolási rajzzal?

Köszi szépen.

[off] javítottam! szabi83
(#) erobi82 hozzászólása Nov 26, 2006
Nekem 1 Videoton TV-vel van bajom.Elsőre zöld tónusúvá vált az egész kép aztán 2-3nappal később már be sem kapcsolt.Vagyis a stand by LED(piros) világít viszont ha a távkapcsolóval bekapcsolom akkor egy sercenés a képernyőn, valamint a bekapcsolást jelző LED(zöld)kb.:félfénnyel viágít.Szerintem a nagyfesz rész jó, kifolyt, púpos kondikat valamint zárlatos tranyót nem találtam(eddig) Van esetleg valkinek valami 5lete??
(#) maestro válasza luxmanpower hozzászólására (») Aug 24, 2006
Az én TV-men a kép, középen egy fehér csíkba megy össze néha. De ha hátul az antenna csatlakozónál megpiszkálom akkor vissza jön. Pedig már szedtem szét, de nem találtam benne hibát. (A legjobban az érintkezési hibákat utálom . Miért nem tud elromlani rendesen, mint más normális TV? )
Következő: »»   146 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem