Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) mazso1988 válasza cs_gabor hozzászólására (») Júl 1, 2019
JPG, bmp formátumot tudja kezelni a program azt betudod tölteni.
(#) brugo válasza reloop hozzászólására (») Szept 6, 2018
Holnap a suliba kinyomtatom rendes A4 papirra, hogy ellenörizzem a méreteket majd azután próbálom valami fényes papirra( kérek valami fotopapirt). Azt nem értem, hogy a .pdf mentés miért nincs a többi .bmp , .jpg, .gif, ....stb. melett, és egyáltalán azok mire valók ?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) ktamas66 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2017
Gondolom egyszerűbb piktogramokról lenne szó. Viszont egyszerre többet nem lehet berakni, azt előre meg kell szerkeszteni egy kétszínű bmp-be.
(#) attika válasza teszti hozzászólására (») Okt 22, 2017
Felül az extrákra rákattintasz és a leugró ablaknál felülről a 3. , szkennelt kép betöltése.
Csak bmp formátumot fogad el.
(#) Ge Lee válasza dsanya hozzászólására (») Jún 21, 2017
Többször le lett már írva, csak vissza kell olvasni. Lefotózod jó minőségben a nyákot, a képet átkonvertálod bmp formátumba, majd beilleszted a képet (van rá külön gomb) a sprint-be mérethelyesen (addig kicsinyíted amíg nem passzolnak tökéletesen mondjuk egy IC forrszemei a betett IC makró méretéhez), és mehet az átrajzolás. Ettől még ugyanúgy vissza kell (ha kell) fejteni a kapcsolási rajzot, mert ez csak egy nyákrajz lesz, az eredeti pontos mása.
(#) joci válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 15, 2017
Szia! Már volt szó róla, hogy nem jpg, hanem bmp kiterjesztésű képfájl szükséges. olvastasd be valamilyen képszerkesztő programba és mentés másként - Jpg kiterjesztés.
(#) Ge Lee válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 12, 2017
Nagyon sokszor leírtam már, mindenféle képszerkesztési feladatra a Photofiltre nevű programot használom, mert nem kell több GB méretű alkalmzást telepíteni, ez 1-2MB fájlméret mellett is tud szinte minden olyan funkciót amire szükség van, valamint ingyenes és magyar nyelvű.
Átkonvertálom vele az akármilyen fájlformátumot bmp-be, majd ha van a terven olyan akkor beteszek mondjuk egy DIL 16-os tokot a makró könyvtárból, és a képet addig igazítom (kicsinyítem), alapos nagyításban, amíg a képen lévő DIL 16-ot pontosan fedi a makróból betett DIL 16-os tok. Ekkor lesz mérethelyes.
Már meglévő beültetett nyákot is könnyen újra lehet ezzel a módszerrel rajzolni, annál ugye be kell szkennelni a fóliaoldalt, vagy kell róla csinálni egy jó minőségű fényképet, és azt konvertálni majd beilleszteni a sprint-be.
Gyári készülékek tönkrement vagy eltört nyákjait is ezzel a módszerrel szoktuk mérethelyesen újrarajzolni, és újra megépíteni, amikor egy gyári új nyák vásárlása aranyárban lenne.
(#) mc-4 válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 11, 2017
Mi az eljárás a pdf ből bmp re konvertnél, hogy mérethelyes legyen?
(#) Ge Lee válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017
Természetesen, így szokták "kölcsönvenni" vagy honosítani a más által készített terveket. Annyi a trükk, hogy át kell konvertálni a pdf-et bmp-be, és mérethelyesre lekicsinyíteni. Magam is alkalmaztam már egy két esetben, amikor nem akartam valamit a nulláról újratervezni, hanem csak módosítani benne valamit.
(#) mrbini válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 11, 2017
Pdf-et nem. Csak bmp-t szereti.
(#) Ge Lee válasza morgo hozzászólására (») Okt 19, 2016
Annyira azért nem egyszerű mert csak pdf-be fogja tudni nyomtatni. De nyomtatni sem kell mert a megnyitás után csinál belőle sceenshot-tal bmp-t, azt meg beillesztve az ötösbe simán átrajzolja. Ez sem egyszerű, mert tulajdonképpen újra kell rajzolni. Gondolom a fejlesztők szándékosan hagyták ki a programból ezt a lehetőséget, pont azért, hogy mindenki vegye meg az újat. És az a baj hogyha megveszik akkor sosem lesz vége, lesz 8, 9, 12, meg akármennyi...
Nekem szimpatikus pl. az oroszok hozzáállása, a mai napig ötössel rajzolnak számos, sokak számára hasznos nyáktervet. Persze akadnak ott is kivételek.
(#) (Felhasználó 119324) válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 9, 2016
és *.jpg *.jpeg is beilleszthető a *.bmp mellett
(#) Travolta válasza braner hozzászólására (») Aug 28, 2016
Idézet:
„Csak azért gondoltam bmp fájlokra, mert ha több kisebb nyákot szeretnék készíteni egyszerre fel tudom rakni őket A4-es méretre.”


Ezt az SP alapból tudja.
(#) braner válasza Pioneer hozzászólására (») Aug 28, 2016
Megoldódott.
Állítottam a gammán nyomtató beállításban.
Csak azért gondoltam bmp fájlokra, mert ha több kisebb nyákot szeretnék készíteni egyszerre fel tudom rakni őket A4-es méretre.Így egy pausszal és egy nyomtatással megvan oldva.
Üdv
(#) Pioneer válasza braner hozzászólására (») Aug 28, 2016
A válasz nagyon egyszerű, a teleföld alapból világosabb színű mint a vezetősáv. Nem értem mit szeretnél a bmp-vel, nem alkalmas nyákgyártáshoz.
(#) braner hozzászólása Aug 28, 2016
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a teleföld miért lesz szürke bmp exportálás után?Tud valaki megoldást erre?
Pedig fekete fehérbe mentem le.
Szép napot

minta.jpg
    
(#) Alkotó válasza layout hozzászólására (») Aug 23, 2016
Talán niedziella említett valamilyen megoldást erre régebben. Ha jól emlékszem nem DWG-ből konvertált hanem tettszőleges bmp-ből, de a DWG-ből lehet bmp-t csinálni.
Erre nézelődj
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2016
(#) Ge Lee válasza layout hozzászólására (») Aug 23, 2016
A hatost nem használom, de ebben is működik ami az ötösben. Bármilyen képet be tudsz illeszteni, az a lényeg hogy a formátuma bmp legyen.

sl6_pic.jpg
    
(#) OZotyo válasza kowi hozzászólására (») Jún 9, 2015
Szia
Megnyitni csak lay fájlokat tud. Csak a háttérbe tudod betenni a bmp képet.
(#) kowi válasza kokozo hozzászólására (») Jún 9, 2015
nem segít:263 pcb.bmp ist keine Sprint-layout datei
De legalább a world-be bírnám tükrözni de már mindent feltúrtam mindent átnéztem de passz...
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) kokozo válasza kowi hozzászólására (») Jún 9, 2015
szia!
Konvertáld át bmp-be.
(#) pjg válasza niedziela hozzászólására (») Márc 23, 2015
(#) steelbird válasza pjg hozzászólására (») Márc 22, 2015
Valahogy úgy, hogy a grafikát (bmp?) átkonvertálja gerber formátumra és úgy importálja.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Márc 22, 2015
A mellékleted alapján azt feltételezem, hogy csak simán bmp típusú képeket illesztettél be. Ha ebben nem tévedek, akkor ezek a képek nem jelennek meg a gerbereken, illetve nem lehet őket a telifölddel kerülgetni. Sőt ha jól emlékszem, akkor a negatív megjelenésük is csak akkor lehetséges, ha már eleve a fotót így manipulálod, nem lehet simán kapcsolgatni a negatív megjelenést.
Vicsys megoldása egy teljes értékű "rézoldali objektumot" hoz létre.
A megfelelő körülmények között, mindkét módszert életképesnek tartom.
(#) ktamas66 válasza havranarpi hozzászólására (») Dec 4, 2014
Csinálsz róla egy jpg vagy bmp képet, azt beteszed háttérnek (Extrák/Szkennelt kép betöltése), a dpi állításával beállítod a megfelelő méretre, és "körberajzolod".
(#) Zoli_bácsi válasza pjg hozzászólására (») Nov 17, 2013
Sajnos ezt se látja az 5.0 Nem is értem, hogy miért nem oldották meg ezt a programozók.

Az jutott eszembe - ha még kérhetek ilyet, hogy talán bmp formában, "Scanned copy" funkcióval úgymond lemásolhatnám. Ha lehet egy viszonyítási alapot is rá lehetne tenni, mondjuk egy DIL 14-et.

Köszönöm és elnézést, ha gondot okozok.
(#) OZotyo hozzászólása Szept 10, 2013
Az "Érvénytelen művelet" -et akkor írja ki, ha nincs ott mellette a TITEL.bmp.
(#) djadji hozzászólása Aug 15, 2013
Hello!
Újabb kérdés merült fel.
Ki kellene exportálnom a kész NYÁK tervet, hogy haver kinyomtathassa lézerrel a fóliára. Arra rájöttem, hoyg az a legjobb nekem, ha bmpbe exportálom színesben, mert akkor a leghatározottabbak a szélek, nincs halványulás stb. Viszont így egy fekete háttéren kapok zöld vonalakat. Nekem fehér háttéren kellene fekete. Nem akarnék képszerkesztővel belenyúlni. Ki lehet csikarni belőle olyan képet exportálással ami fehér háttér fekete NYÁKvonalak?
Köszi

Ui: Olyan kép kell amivel semmit nem kell csinálni nyomtatáskor, csak fólia be, print, és kész is van. Nehogy elszúrják kinyomtatáskor.
(#) BarnaPili válasza havranarpi hozzászólására (») Nov 26, 2012
Fogsz egy szívalakot bmp-ben,és beteszed háttérnek.Addig növeled,míg megfelelő nem lesz a mérte,majd lepakolod az alkatrészeket.
István
(#) Szebence válasza Davidd hozzászólására (») Aug 4, 2011
Szívesen. Tehát az volt a probléma, hogy nem bmp képformátumban volt. Gondolom megvolt a kép pl jpg kiterjesztésben és utána a kiterjesztése módosítva lett bmp-re, de attól a kép még nem lett vektorgrafikus, csak miután olyan módban lett elmentve.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem