Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) cbakifli hozzászólása Dec 1, 2023
Sziasztok.

Kazán tipusa: vaillant B11Bs
Jelenlegi termosztát:vrt-PZA
Kérdésem, hogy lehet a jelenlegi (tönkrement) termosztátot computherm Q7 tipusúra cserélni?

Köszönöm.
(#) vision61 válasza gylaca hozzászólására (») Okt 20, 2023
Szia!

Beköthető, de mivel a vrt a 21 V-os tápfeszültséget a kazántól kapja, illetve saját "nyelven beszélget" (eBUS), ezért a kazán vezérlő panelen kell egy átkötés, illetve az új termosztátnak a 230 V-os táp. Mi a kazán pontos típusa?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) gylaca hozzászólása Okt 20, 2023
Sziasztok!

"""De idény van, minden hülye most olvassa bulvárlapokban az okosítást, és szereli fel ész nélkül az "okostermosztátot", wifivel meg minden"""

Pont ez a helyzet, ahogy az idézetben írtátok!

Egy VAILLANT kazán vrt-ZA termosztátját szeretném lecserélni COMPUTERM E280-ra.
Wifi hozzáférés, érzékeny hőfok beállítás, stb...
Ahogy nézegetem a netet úgy tűnik, hogy a kazán 7,8,9 pontjáról jön a 3 erű vezeték a szabályzó 7,8,9 test jelű pontjaira. Hogyan kell ezt a 3 eret az E280-ra kötni (már ha lehet).
E280 L N pontjára nyilván hálózati feszt kell kötni a konnektorból.

Kérek választ, akkor is, ha nem alkalmas az E280 erre a célra!

Előre köszönöm!

gylaca
(#) kukelyk hozzászólása Szept 26, 2023
Sziasztok, a rendelkezésemre álló eszközökből szeretnék egy kis télikertet temperálni. Egy 100W izzó lenne a fűtőtest, egy Vaillant vrt-ZA termosztát kapcsolgatná.
https://www.libble.eu/vaillant-vrt-za----9145/online-manual-621252/
A termosztát 5-24V felirattal bír, tehát gondolom a 230V_ot nem szereti.. Adott még egy 14V-os AC/DC adapter..
Tudna valaki segíteni, hogy mi kell még hozzá, és mit hová kössek?
(#) tudakozó hozzászólása Nov 30, 2022
Sziasztok! Van nekem egy Vaillant VU HU 202/2-5 R3 tipusú gáz cirkóm,ehhez egy Vaillant vrt 40 szobatermosztát van csatlakoztatva ami hol jó,hol nem.Ezt szeretném lecserélni egy Siemens RDH100-as szobatermosztátra.(már megvettem) A gondom az,hogy a cirkón ahova kell kötni(törpefeszültség 24v) 7-8-9 számok vannak,a termosztáton pedig LX-L1-L2 jelzéssel van ellátva.Melyik szám melyik jelöléshez kell/kellene kötni? Remélem ti tudtok segíteni.Válaszokat előre is köszönöm.
(#) VIM válasza Honer hozzászólására (») Dec 9, 2021
Szia! Nem tudom, hogy ki kötötte be annak idején ezt a termosztátot de elfelejtette a kapcsolót átkapcsolni az "A" folyamatos szabályzásra , mert a "Z" az a gyári alapbeállítás. Ez egy "okos" termosztát volna ha a kapcsoló is jó helyre volna állítva de a döntésedről ezt nem lehet elmondani. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2021
(#) Honer hozzászólása Dec 9, 2021
Sziasztok.

Vaillant vrt 40-es termosztatot cserelnek le Somfy okostermosztatra es az lenne a gondom, hogy az egyiknel szamozas, a masiknal meg NO, COM, NC jeloles van a bekotesnel. Tudnatok segiteni, hogy mit hova kossek mert a neten nem sok mindent talaltam rola. Csatolok ket kepet is.
Koszi.
(#) K-ree hozzászólása Nov 19, 2020
Üdvözletem minden kedves fórumozónak. Termosztát bekötésben kérnék szépen segítséget, tegnap nagyjából már végigolvastam a topicot, úgy érzem, már összeállít a válasz, de ha lehet, szeretnék még egy megerősítést kérni. Vaillant AtmotecPro kombi cirkónál szeretném kicseréni a régi Vaillant vrt 40-es termosztátot egy computherm Q3-ra. A régi termosztát a 7,8,9 bekötési pontokat foglalja el, 24V-on működik. A Q3 kapcsolási rajza szerint az világos, hogy az 1 (NO) és a 2 (COM)-ra kell bekötni a 3 vezetékből kettőt, azt is olvastam, hogy mindegy, melyiket, melyikbe, mindösszesen annyit szeretnék megkérdezni, hogy a 7,8,9 csatikról melyik két vezetéket kössem be. És itt inkább a csatlakozó számozása volna talán az érdemi válasz, mert azt is olvastam, hogy sok szerelő keveri a vezetékek színeit bekötésnél. A cirkó gyári leírásában azt nem találtam meg, hogy a 7-8-9 bekötési pontok, azok mik, csak annyi szerepel ott, hogy oda kell a 24V-os termosztátot bekötni. Csatoltam képet a jelenlegi szabályzó bekötéséről. Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

kép2.jpg
    
(#) VIM válasza szomatli hozzászólására (») Szept 4, 2018
Szia! Ehhez a kazánhoz ezek a termosztátok illeszkednek, például ez a típus. Van akinek ez éppen feleslegessé vált: Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 120839) hozzászólása Okt 15, 2016
Helló!Nekünk egy Vaillant gázkazánunk van amihez egy Vaillant vrt 40 szobatermosztáttal aminek eltörött a kapcsolója.Vettünk egy BRH W1 TR-010X szobatermosztátot.Kiderült hogy a régi 7-8-9-es bekötésű 3 kábellel(sárga-zöld,kék,barna).Az újhoz 5 kábel 3-4-1-5-6 jelzésekkel.Több variációt próbálva rájöttünk hogy nem megy nekünk kifogott rajtunk.Képekben küldöm a kazán típusát,a bekötéseit és a termosztátok fotóit előbb a régiét utána az újét.Kérdésem,hogy lehetséges-e a bekötés és ha igen akkor hogyan?
(#) Inhouse válasza maxxi hozzászólására (») Márc 24, 2016
Itt olvasd át, mindenkit lebeszéltek róla eddig...
(#) maxxi hozzászólása Márc 24, 2016
Üdvözlök minden kedves fórumozót.

Segítséget szeretnék kérni. Vaillant szobatermosztát vrt 40 helyett vásároltam egy Vaillant vrt35- tip. digitális termosztátot.
Viszont más a bekötése és nem hőfokmodulációs, mint a vrt 40.
Használhatom-e a kazánhoz, /VUW242/2-3 turbó falikazán/, ha igen hogyan kössem be. Mert a vrt 35 -nél 2 bekötés van és 230V a feszültség. míg a réginél 7,8,9, bekötési pontok és 24 V.
Nem megye-e tönkre hamarabb a kazán ezzel a termosztáttal? Vagy vigyem vissza a szaküzletbe 3 napon belül és mást típust vásároljak?

Elre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2016
(#) olahl hozzászólása Feb 16, 2016
Sziasztok! Egy Vaillant kazánhoz tartozó gyári termosztát (vrt 40) helyett okosan egy Computherm Q7-et vettem és otthon szembesültem vele, hogy a Vaillant nem csak ki/be típusú vezérléssel van ellátva.
Kicsit utánaolvasva úgy látom, hogy a Vaillant esetében van lehetőség klasszikus megoldásra a sorkapocs 3-4-es pontjain (szobatermosztát 230V - ki/be).
Két kérdésem lenne:
1. A 3-4-es használata esetén, nyitott állapotban (pl. nyáron) is van melegvíz?
2. A korábbi kisfeszültségű helységhőmérséklet szabályozó (7-8-9) semmiképpen sem használható a Q7-el? Ahogyan látom a korábbi hozzászólásokból, nem

Köszi,
Lackó
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
(#) agro hozzászólása Dec 29, 2015
Sziasztok.Vaillant kazánhoz vettem egy vrt35.ős termosztátot.2 szálas bekötése van. Be is kötöttem csak az a problémám hogy hiába állítom be a fokot amit szeretnék nem fűti fel.Max 19-20C. A víz hőmérséklete a kazánnál 65 fok. Mi lehet a probléma?
(#) agro válasza VIM hozzászólására (») Dec 13, 2015
Szia. a régit cserélném le ami vrt40 volt.
(#) uniman válasza agro hozzászólására (») Dec 12, 2015
Igen! Rá van írva, hogy Vaillant...meg egy hópehely!
(#) agro hozzászólása Dec 12, 2015
Sziasztok.

Tudtok valamit írni a vrt35. tipúsu termosztátról?
(#) agro hozzászólása Dec 7, 2015
Sziasztok. Teljesen új vagyok itt, és szeretném kérni a segítségeteket.
Van egy Vaillant kazánom, és ehhez van egy vrt40 es termosztát. 3 vezeték van bekötve. a 7-8-9 számú lukba. Viszont vettem egy Computherm Q7 termosztátot és erre szeretném lecserélni. A három vezetéket hova kössem? 1-2-3 számú lukak vannak.
Előre is köszönöm a választ. A sárga zöld nincs bekötve.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2015
(#) SteveBarber válasza endream hozzászólására (») Szept 28, 2015
Ez még lemaradt!



A Q 7-est meg próbál meg vissza vinni ahol vetted,lehet vissza adják az árát.

Nekem is itt segítettek,hogy jobb a gyári mint a q7!
Szebb meg csicsásabb,de a vrt 40 gazdaságosabb.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) SteveBarber válasza endream hozzászólására (») Szept 28, 2015
Szia!
Esetleg,ha tönkre ment a termosztátod akkor
itt még lehet találsz!!! Bővebben: Link

Érdeklődj,segítenek!!!!!!!
Egyébként a kábelek csatlakozói meg vannak számozva a cirkó alaplapján és a termosztátnál is.
A 7-est a 7-hez,a8-ast a 8-ashoz a 9-est meg a kilenceshez csavard.
Ez 24 voltos,vigyázz!!!!
Nézd át a biztosítékokat,és ha szerencséd van akkor csak azt kell cserélni.


Sok sikert!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) endream hozzászólása Szept 27, 2015
Sziasztok
Segítséget kérnék egy computherm q7 termosztát bekoteseben.
Van egy 10 éves Vaillant kombi kazán mely egy Vaillant vrt40 manuális termosztáttal van vezérelve 3 vezetekkel 1-barna 2-kék 3-sárga-zöld
Visszaolvastam a bejegyzéseket es az alapján a sárga-zöldet szigeteltem es a barna keket bekotottem az 1-2 pontba de ezzel kiutottem a kazant es meleg víz se volt mikor fűtésre kapcsoltam
Hogy kell akkor bekötni?
Köszönöm előre is, a régi termosztatrol mellekelek egy képet.

image.jpeg
    
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 15, 2015
Azt mondták a Vaillantnál,hogy nem tudja azt amit a te,és én általam betett link közöl.

vrt 35
0020182064
Kézi (nyomógombos) vezérlésű, kétpont szabályozású,
potenciálmentes vagy 230 V-os névleges feszültséggel
működő szobatermosztát háttérvilágított képernyővel és
fagyvédelmi funkcióval.
– Beállítható hőmérsékleti tartomány: 5–35°C között.

Elektromos védettség: IP30, a bekötéshez két- vagy
háromeres kábelt igényel.
Különleges jellemzők:

Programóra nélküli helyiséghőmérséklet szabályozó

Háttérvilágítás és égőüzem/fagyvédelem/gyenge
elemek szimbólum
– Kapcsolási hiszterézis: 0,5 vagy 1 K
Alkalmazási lehetőségek:
Ez a szabályozó az összes, potenciálmentes (RT) és 3-4-5
csatlakozóval (230 V) ellátott hőtermelő, valamint idegen
gyártmányú készülékek esetén használhat

Most már mindegy,mert szereztem egy új 40-est.
Bővebben: Link
Kecskeméten még van 2db.
Még egyszer köszönöm.

A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 15, 2015
No még egyszer .... a linket elrontottam, hogy a 30 helyett 35-t írtam de a leírásban ott van a 30-ról az "on-off" tudás leírva. A vrt35-ről csatolt képen ott van leírva, hogy mit tud ez a termosztát, hát mit mondjak még, hogy egyértelmű legyen dolog.
(#) SteveBarber válasza Gafly hozzászólására (») Szept 15, 2015
Nem,csak ki-be kapcsolgatja a kazánt.

Találtam új vrt 40-est.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2015
(#) Gafly válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 15, 2015
Idézet:
„Vaillant vrt 35 on-off, 2. szabályozású kontakt/232V szobatermosztát,”

Tud ez lángmodulációt?
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 14, 2015
Nem akarok kötözködni de ez a vrt 35 pont olyan ami a 230V-os részre kötve csak két pont vezérlést tesz lehetővé, mert a 3-4-5 pontokra kell kötni nem a 7-8-9 24V-os részre. A 35-ről nincs fellelhető leírás de a 40 helyett ajánlják csak digitális a kijelzője és a háttérvilágítása elemről megy. Meg kell nézni, hogy a bekötése lehetővé teszi-e a 7-8-9 pontokat a kazánban.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 13, 2015
Bővebben: Link

Ezt rendeltem meg
és remélhetőleg ugyanolyan mint a 40-es.

Mondjuk a 30-as olcsóbb mint a 35-ös,ezért kevésbé olyan szép.

Jövőhéten megyek Érdre.
Kösz!
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2015
(#) VIM válasza SteveBarber hozzászólására (») Szept 13, 2015
..... akkor ha nem kapnál vrt40-t Bővebben: Link és Bővebben: Link. Szerintem.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 12, 2015
Köszönöm a választ értékelem a türelmedet.
Elgondolkoztam és lehet visszaviszem ahol vettem,simán visszaveszik régi vásárló vagyok.
Az árából meg veszek egy vrt 40-est,ha találok még Bp-en.
(#) SteveBarber válasza VIM hozzászólására (») Szept 10, 2015
A vrt 40 analóg és nem annyira pontos, a Q7 digitális és valóban dizájnosabb,programozható.
Nem tudsz lebeszélni,mert már megvettem.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem