Fórum témák
» Több friss téma |
Azthiszem egyik sem digitális, de azért érdemes megnézni egy profi szkóp kapcsolását is hogy kellően elborzadjunk.
![]()
Én közben agyaltam a dolgon: Úgy kb 40byte/sec-kel küldözgeti nálam az adatot.... :no: Ez eléggé távol áll az 57600 baudtól...
Már szedem is a rajzot ![]()
Egyéb sok hasznos könyvet is találsz.
Ma lemarattam az analóg rész és a tápegység paneljét. Rájöttem arra, hogyha rosszabb minőségű a nyomtatás (egy kicsit átlátszó a fekete szín is) akkor sem lesz különösebb gond vele. Most az ónozásra egy vékony réteg akrillan lakkot is fújtam, hogy ne oxidálódjon ez se. Holnap ültetem be az alkatrészeket, és ha minden igaz, akkor még talán valamit fog is csinálni a szkóp a hétvégén, vagy a jövőhéten.
![]()
Ahogy látom hoztad a tőled megszokott minőséget
![]()
Szépen sikerült. Akkor várjuk az eredményeket.
![]()
Ma egész nap szórakoztam a szkóppal ,a tápot teljesen, az analógrészt néhány IC kivételével beültettem, és kipróbáltam. Eddig látszólag semmi gond sincs, úgy működik ahogy a szimulátorban. A fényképen a kék színű vezetékek csak a teszteléshez kellenek. -2.9V-ot kapcsolnak a TL071-bementére, és az AD konverterre meg +2.9V jut. (Ez megfelel annak, amikor a függőleges pozíciót teljesen feltolom). A legnagyobb meglepetésemre a TL071 után és az AD konverter előtti invertáló erősítő bemenetén 0V-van, mivel a TL071 -2.9V-ot ad, a MAX477 meg +2.91-et, ezért a visszacsatolóellenállás és a TL071 kimenetén lévő ellenállás (mivel ugyanakkorák) feszültségosztót képeznek, és így a feszosztó közepén 0V-van a testhez viszonyítva. Erre tervezés során nem számítottam.... Egy ideig nagyon nem értettem a dolgot. A bementi max477 ami fesz követő, a bemenete most GND-n van és a kimeneti ofszetfeszültsége 0,001V
![]() És utálok via-kat forrasztgatni! Házilag kéne valahogy furatot átfémezni. Ráadásul a digitális panelban van még vagy 50 furat amit át kell vezetni ![]()
kira lett
![]() ![]() ![]() ![]() A tápnál a 2 db 7805, hogy van? ![]()
Az úgy van, hogy a pufferkondik után egy-egy induktivitáson keresztül kapnak tápot. Az egyik 7805 a digitális panel tápja lesz, a másik meg az analóg rész tápja.
A 7905 az meg most meg van sütve. ![]() a kapcsolás itt van: [link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?fn=711d82d25fbc09e02c6c115f3cbb844a.gif&orig_fn=pwrsupply.gif]http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?fn=711d82d25fbc09e...ly.gif[/link]
értem, köszi
![]() ![]()
Látom, precízen csinálsz mindent, csak kitartást hozzá!
![]() Jó dolog egy s.k. digitális oszcilloszkóp!
Hi!
Gratulálok, jól haladsz. Én decemberig nem érek rá a szkópra, egy másik nagyszabású ketyerén dolgozom egy éve és most már be kell fejezni, mert közel a határidő. De a topikot azért követem addig is.
Rájöttem a címzési hiba okára. Mivel a címző felső 8 bit és alsó 8 bit változójának értéke nem egyszerre íródik ki a portokra, így az történik hogy a program futásának egy pontján 0 érték íródik ki a címző portokra. Azaz 255 után nem 256 jön hanem 0 és csak utánna jön a 256. Most gondolkodok rajta hogy mit is kezdjek a problémával.
Én meg ma beforrasztottam az összes via-t. Ráment az egész napom rá. Most már elérhető közelségbe került a tényleges élesztés. Ha minden jól megy, akkor holnap esetleg már valamit csinálhat
![]() ![]() ![]() ![]()
mér utálod (gondolom) annyira a viát?
![]() ![]() mindig a tőled legtávolabb lévő baloldali viával kell kezdeni a forrasztást... persze csak ha jobb kezedben fogod a pákát.. ![]() smd ic alatti viára nekem van egy módszerem: lyukba egy a nyák vastagságánál alig hoszabb réz drótot kell nyomni, és össze préselni. ha kell most tudok képet mutatni erről, mert pont tegnap csináltam ujra egy gyári smds nyákot és icket még nem forrasztottam rá.
Nemtom, de nálam ez sokkal lassabban ment. Egy vastag töbszálú vezetékből 1 szálat forrasztgattam bele. Nálam forrasztással, forgatással, hajlitgatással 45 sec volt kb, és foggalmam sincs mennyi via volt.... kb 100-150-re saccolom. Ha nem is az egész napom, de a szabadidőm erre ment rá
![]() ![]()
Azt ugye érzékelted, hogy a hungarocellel mi történik hő hatására??? Ha véletlen az egyik átvezetést hosszabb ideig melegíti az illető, akkor a végén már semmit sem fog rajta a hungarocell...mivel hő hatására ÖSSZEZSUGORODIK!!! Ily módon akár át is eshet a túloldalra a vezetékdarab, ami nem egy kellemes dolog forrasztás közben, mert utána megint gányolni kell...de ha ezt a módszert valaki imádja és szereti, én nem mondhatok semmit
![]()
jah, igaz, ezt nem mondtam, van hungarocell vágó "gépem" azzal csináltam ~0,5cm vastag lapot.
![]() És tényleg csak egy pillanatig szabad melegíteni, annyi hogy a kicsit ónos pákát rányomom a via-ra, pár pillanat után odanyomom a viára a ónszálat, a megolvadt ón szépen oda húzódik ahova kell neki. épp hogy csak egy pillanat. ![]()
Úgytűnik a problémámra nincs megoldás. Elkezdem dsPIC-el megvalósítva elkészíteni, mert annak 16 bites portja is van.
nem értem a hibát, tehát 00000000 11111111 után 00000000 00000000 jön 00000001 00000000 helyett?
Pic adja ezt a címzést? Időzítési probléma vagy számolási, tehát nem lehet, hogy kicsit késik a jel ,mert ugye az + utasítás, hogy egy másik bájtot is növeljen, nem lehet hoyg ha várnál egy kicsit és utána adnád ki a ramnak (akárminek) a clockját, akkor jó lenne.?? ![]()
Kipróbálom amit javasolsz. A címzés kiválasztása után adom ki az órajelet. Akár még jó is lehet.
![]()
Sziasztok !
A közeljövőben én is szeretnék építeni valamilyen szkópra hasonlító dolgot, de még nincs kiforrott elképzelésem, csak egy egyszerűnek tűnő ötlet. Ehhez kérném a véleményeteket. Van itthon egy régi P1-es gépem, amely ISA slottal is rendelkezik. Arra gondoltam, hogy csinálok egy egyszerű ISA kártyát, amit DOS alól könnyen tudok (remélem) programozni. Ha jól emlékszem az ISA busz max kb. 33 MHz-es sávszélességgel tud működni, így a kártyán memória nem is kellene, az AD csinálna interruptot, kicsi interrupt rutin kiolvasná az ISA kártyát (akár DMA-val is), utána jelfeldolgozás. Ha esetleg van véleményetek (pl. eleve halott ötlet), vagy ISA-s tapasztalatotok, megköszönöm ha le is írjátok. ![]()
Nincs ISA tapasztalatom. Ha ismered az ISA programozását nyugodtan vágj bele, szerintem használható az ötleted. Én nem DOS alól programoznám. Gondolom a Windows 3.1 még müködne rajta.
Sokat javult a helyzet. Mostmár csak a minden 256-ik mérési adat hibás. Az első hibás a 2. és utánna 256-al növekedik szépen. Ha nem sikerül rájönnöm a hiba okára, akkor kicsit csalni fogok. Azaz minden 256. mérési adatot egyenlővé fogom tenni az előtte lévővel a PC-s programban.
![]()
eddig nem minden 256. volt hibás??:zavart2:
Hibás volt a 255-257. És így tovább . Legalább mostmár csak minden 256. hibás.
Maradt a PC-s helyreállításos módi, mivel nem jöttem rá a hiba okára. Lehet hogy az engedélyező lábakkal kellene kísérleteznem. Nincs kedvem hozzá.
Ilyen eredményt hozott a retusálás. A mintavételi freki is megnőt 312500Hz-re.
A címzést nem úgy csinálod ahogy egy régebbi kapcsolásodban, hogy 4 számláló van? Mert akkor a címzés az csak egy órajel generálás és kész.
ja sztem is, te(bbatka) csak írásnál címzed a számlálókkal, olvasásnál pickel? minek?
![]()
Hm. Nemértelek benneteket. Lehet már fáradt vagyok. Egy PIC végzi a memória címzést és az órajel generálást is mind írásnál mind pedig olvasásnál. Mellékelem a PIC progiját + a kissé hibás kapcsolási rajzot is , hátha rájöttök a hiba okára. Én feladtam.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |