Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   223 / 245
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Próbaképpen a C2030at ami a bázist húzza földre, kiemeltem egy lábát, és lőn, meglett a teljes vonal. Axiál kondi híján tettem oda egy sima kondit, de még valami mindig nem kerek, a videón látszik a probléma, ahogy tolja jobbra balra, közben nyújtja tolja a jelet.
Az eredeti kondi egyébként a kapcitás mérő szerint 52uF, érdekes.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Ennél a szinusznál talán jobban látszik.
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Ez lehet talán egy szinkron hiba is...
A kondi téma érdekes, mert ha zárlatos lenne ( Ub= 0,2...0.4 V ), akkor a T2023 kollektoron tápnyi fesz lenne, nem pár volt csak.
Valami ott nem kerek.
A pár µF eltérésen ne variálj, 5-10 µF eltérés se érdekes és a műszered se 100-as. Elkónál meg pláne. 25 voltos legyen legalább.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Visszatettem az eredeti tranzisztort és találtam egy axiálkondit ami 47µF 63V azt betettem a helyére, és az összes forrpontot újra futtattam, mert találtam egy repedtet, de az eredmény továbbra is ugyanaz mint azelőtt volt. Cseréba he tekergetem a potit, a két eltérítő kimeneten a videón látható a jelalk. Ennek ilyen torz fűrésznek kell lennie?
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Szerintem menj vissza a vízszintes vonal témához és azt nézd.
Az, hogy ellenállásokkal változik az "Uce" tápfeszig és tranzisztorral pedig nem, az legyen az első probléma.
Vízszintes bemenő legyen 0.
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Most visszatettem az eredeti tranyót és a kondit cseréltem ki egy újra, így most z a jelenség van. A pozíció megjavult, de nem ér ki a széléig a vonal. A poti végállásai sem szimmetrikusak.
Nem ismertem, nem használtam a hiba előtt, lehet hogy ez így teljesen normális én eddig is ilyen volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Egyelőre ezzel elégedj meg.. eltüntetni nem muszáj egyik oldalra se a vonalat..
Tegyél a bemenetre egy normális színuszt ( ne hálózati trafóéból ), állts be 2 teljes hullámot és ha abból el tudsz tüntetni 1-1 félperiódust, az már bőven jó.
(#) Cinema válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Ez már elfogadható, nem sokkal többet tud gyári állapotában sem.
Ha a feszültségek az azonos tranzisztor-lábakon megfelelőek, nyilván a pozíció-potencióméter tekerésével ez változik, akkor tulajdonképpen rendben van a fokozat. Előtte, vagy utána (képcső) még lehetnek kisebb-nagyobb hibák, amik egy része javítható, más része (képcső), nem.

Üdv!
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Akkor ettől többet sokkal ne várjak?
(#) Joe_001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Szia!
Ez tipikus vízszintes eltérítés végfok hiba. Az amplitúdó mérete miatt. Persze meg kellene az elejét nézni, hogy a fűrész szabályos-e. (Másik szkóppal.) Ha igen akkor a vége a rossz.
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
2 periódusnyi normál színusz képéről írtam, azt próbáld tologatni... de elképzelhető, hogy többet ne is várj, mert miért is???
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Próbáltam értelmes képet lőni, ez az 50Hz.
(#) mikrokapcsolo válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
1kHz pedig ilyen
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Akkor az jön, amit Joe írt... fűrész kontroll.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
MP 7 jelalak? A végébe BF 459 nem jó?
(#) mikrokapcsolo válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Mp7 képe lent. A bf 459et a T 2022 és 2023 helyére gondolod? Jelenleg bf 259 van, de ha az van benne a t2023 helyén akkor is ugyanígy fest. Tegyem bele mindkettő helyére?
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
T2022 kollektorát is nézd meg... végülis az a lemez.
Arról még nem írtál, be tudod-e állítani pl. a T2023 kollektorát "bárhová" MOST... mert ott sima DC-nek kell lenni, de ezt már írtam 2 napja.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Kék csatorna a 2022 sárga a 2023 kollektora. ahogy tekerem, változik, de nem sima dc van.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) Joe_001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Az MP7 képe kiváló. Csak a végfokkal kell foglalkozni.
(#) ferci válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Ja, ok.. .
R5 poti nem javít esetleg? Valahogy mintha nem vinné a T2022 a 23-at szinkronban..
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) Joe_001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
A BF 459 a TV-k videovégfoka volt TO220-ban A BF 259 is de kevesebbet tud. Csak mert ez szokott nálam lenni, meg az MPS 49, vagy MPS 50. Ezeket a TO220asokat használta anno a VT is meg az Orion a CRT csövekhez. Elvileg a hűtésük jobb is lehet mint a másik csillaggal.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2020
(#) Joe_001 válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Én cserélném, ha van mire a T2023-at. Mintha későn nyitna. Lehet egy picit meg van rogyva. (Talán.) Az ellenállásait is megmérném.
(#) mikrokapcsolo válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
R5 potival kicsit összébb lehet húzni a vonalat, de jelentősen nem változtat semmin se.
(#) mikrokapcsolo válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Bf259-em van, azt ma vettem, azt tudom beletenni. Csillag az eredeti orosz tranyón sincs.
(#) Joe_001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Az nem számít a nagyfesz tranyónál. keress másikat helyette.
(#) ferci válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Elvileg már volt cserélve....mindenesetre szinkronban kéne elkezdeni nyitni vagy zárni egymáshoz képest, mivel a 22 emittere vezérli a 23-at, mint differenciál erősítő.
(#) Joe_001 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Lehet jó, én a tv-hez használtam a másik típusokat. A fekete-fehér modulosban is BF 459 volt ezért van itthon, ha még meg vannak. De csereszabatos a színmodulokban a TO92-ben lévő MPS-ekkel. Lehet MPS42? Mindegy. A BF az jó, és olcsóbb.
(#) Joe_001 válasza ferci hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
Késik a sárga jel. Azért van. A C2023 (50-µF elkó) mérted?
(#) ferci válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 

Mérte...
Ott kezdődött el, hogy a 23 kollektora pár volton állt, stb...
(#) mikrokapcsolo válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 11, 2020 /
 
C2030-ra gondolsz? Cseréltem is. Viszont most beletettem a BF259-et, és összébb ment a vonal, jelenleg csak 4,5 osztás kb.. Ezen a szakaszon belül továbbra is tudom a potival mozgatni. Kezdek valami tápfeszre gyanakodni.
Következő: »»   223 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem