Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   746 / 839
(#) Jonni válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Ha megosztod ,hogy melyik rész lassitja úgy jobban átlátjuk.
(#) Rober_4 válasza Jonni hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Közben megcseréltem az inicializálásban két részt, így most gyors.
Ennek ellenére lenne olyan kérdésem (remélem nem hülyeség), hogy megoldható-e az, hogy az i2c kommunikáció ne multiplex legyen? Azaz csak adjon az Arduino, a másik meg vegye el a neki küldött utasításokat, és ne jelezzen vissza. Úgy érzem, hogy van visszajelzés a két eszköz között, ami késést okozhat...
Egy egyszerű lcd.print()-ről van szó.
(#) Josi777 válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 2
 
Ha a Slave nem küldene vissza semmit, akkor a Master sem küldene semmit
Ugyanis először a Master egy "figyelj" jelet küld, majd azt a címet, amelyik Slave eszköznek akar küldeni adatot, de ezt addig nem fogja megtenni, amíg a Slave nem jelez vissza egy "vettem" jellel. Tehát szükséges a két irányú kommunikáció az adatátvitelhez.
Egy Print utasítás az LCD könyvtárban csak a portbővítő (PCF8574) regisztereibe ír és nem olvas ki semmit, csak "vettem" jel érkezik a Slave-től, más nem, az pedig nem lassíthat semmit, mert még buffert sem használ, hardver szinten van lekezelve.
Ami a lényeg, hogy nem okozhat "késést".
A multiplexelésnek meg nézz utána egy kicsit.

A kód (vagy legalább a kritikus része) ismerete még mindig segíthetne a problémád megoldásában.
(#) proba válasza Rober_4 hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Ami sok késleltetést okoz, az I2C busz relatív lassú, es soros. Ha minden adat elküldésének a végét kivárja a program, az erős lassító tényező. Főleg hogy sorosan kell az LCD-nek több byte-ot küldeni, egy közvetítőn keresztül, relatív alacsony órajellel.
Az I2C buszon a visszajelzés csak annyi, a cím/ és adatok végén van egy plusz órajel, ami alatt a slave vagy a master nulla szintet ad. Ha ez a bit rendben akkor van kommunikáció, ha nincs rendben, azt jelenti hiba van. Ezt az óra jelet a master mindenképp küldi az I2C szabvány szerint, de ez 8 órajelenként 1 órajel, tehát olyan sok késleltetést nem okoz.
(#) b_zoli hozzászólása Okt 10, 2022 /
 
Sziasztok!
Feltettem a kérdésem egy másik fórumban is de hátha ez jobban pörög:
Mégegyszer Sziasztok!
Új vagyok az arduino világában, és hát láss csodát nem is akar működni a kis projectem. Ez egy régebben vásárolt (kínai) arduino nano ch340-es (feltehetőleg) illesztővel. Ha hülyeséget írnák, kérlek bocsássatok meg. Szóval szerettem volna 433MHz-es jelet venni egy kis vevővel, de nem veszi. A program már felmegy rá, de onnantól semmi. Innen vettem a mintát: https://www.youtube.com/watch?v=aP2UtQmsZUA MIntha a program egyik részében ez lenne írva:

"All you need is a Arduino or Raspberry Pi, a 315/433MHz AM transmitter and one
or more devices with one of the supported chipsets:

- SC5262 / SC5272
- HX2262 / HX2272
- PT2262 / PT2272
- EV1527 / RT1527 / FP1527 / HS1527
- Intertechno outlets
- HT6P20X"

Lehet azért nem megy mert nem ilyen chipset van benne? Vagy ez nem az? Foglalkozott már valaki ilyesmivel?

Köszönöm.
(#) Jonni válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Szia

Amit belinkeltél ott csak a videót látom de hol a kód?
(#) sargarigo válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Szia!

Mivel írod hogy új vagy, azért megkérdezem, egy blink program működik az arduino lapodon? Lehet hogy nem is onnan indul a történet ahol gondolnánk! Csak azért gyanús, mert rádiós átvitel annyira nem "kis project". Ja, és írod hogy más a chipset amit használnál. De azt már nem árulod el hogy mi az. Ahogy kolléga irja, tessék forráskódot mutatni, hogy lássuk eddig mit csináltál!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2022
(#) Jonni válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Az alkatrészlista meg a kapcsolási rajz is kéne ,hogy átlátható legyen. Vagy ha van weboldal ahol le van irva akkor az is jó.
(#) b_zoli válasza Jonni hozzászólására (») Okt 10, 2022 /
 
Elnézést, ha nem volt részletes.
Link az oldalra:https://github.com/sui77/rc-switch
Az examples között a ReceiveDemo_Simple, és ReceiveDemo_Advanced-et próbáltam.
A kapcsolási rajz nagyon egyszerü: beillesztett képkép.
(#) Jonni válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Megépítetted ezt a kapcsolást? ReceiveDemo_Simple csak a soros monitorra ir, próbáld ki a sendDemo.ino - t.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) b_zoli válasza Jonni hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Szia!
Igen, mivel volt egy ilyen vevőm, és ezen kívül csak vezeték kellett. Délután összerakom a send-et is. Eddig megnéztem, hogy a D2-es működik-e. De működöt kimenetként is, meg bemenetként is. (led és nyomógonb próba felváltva). A send -en mit tudok monitorozni?
(#) Jonni válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
A send-be most nem tudod használni a soros monitort mert a loop-ba nincs kiadva a
Serial.println(); parancs. A soros monitort akkor tudod használni ha a zárójelbe beirod azt amit
el akarsz végeztetni a kontrollerrrel PL:
  1. void setup() {
  2.   // put your setup code here, to run once:
  3.   Serial.begin(9600);
  4.  
  5. }
  6.  
  7. void loop() {
  8.   // put your main code here, to run repeatedly:
  9.    Serial.println("Received");
  10.  
  11. }


és a soros monitorra kiírja , hogy Received
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) b_zoli válasza Jonni hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Összeraktam, a sendDemo.ino -t és az működik! Az adót bekötöttem a 10-es lábra. A vevővnek adtam külső 5V-ot, és egy oszcilloscope-on néztem a válaszát. És megy.
(#) b_zoli válasza Jonni hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Ha beírom a void loop-ba a Serial.println("Received"); akkor kíírja a Received-et a Serial Monitornál ciklusonként.
Töltöttem le másoktól is ezt a programot, de egyik sem megy. Mármint nem adja vissza a kódot.
(#) b_zoli válasza Jonni hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Húha! Baj van!
Kipróbáltam egy másik távirányítót. És láss csodát, az működik! Kiírja amit szerettem volna.
De akkor mi van ezzel a 433MHz-es távirányítóval?......
Mégse 433 MHZ-es? Pedig az van ráírva....
(#) b_zoli válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Sajnos kiderült, hogy a távirányító 433,92 MHz-en kommunikál.
Eddig sakk-matt.
Ismer valaki ilyen arduinos megoldást?
Köszönöm.
(#) pipi válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
A fenti képeden úgy látom a frekit lehet "tekergetni"... Ha a data vonalra teszel egy ledet, akkor villog/működik a vétel? Nagyobb gond lehet hogy nem csak a 433 körüli frekvenciának, hanem a kódolási fajtának is stimmelnie kell, valamint a 433-ra ültetett jelfolyam frekvenciájának is illeszkedni kell (mint a baudrate a soros átvitelnél). De ha van működő cucc akkor mindez szkóppal ellenőrizhető/összehasonlítható
(#) Jonni válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
A readme-be azt irja, hogy ha nem müködik módositanosd kell az impulzus hosszát.

"RC kódok küldése
Használja Arduino vagy Raspberry Pi eszközét a távirányítós rádióvezérlésű eszközök működtetéséhez. Ez valószínűleg minden népszerű, olcsó konnektorral működik. Ha az Öné nem működik, lehet, hogy módosítania kell az impulzus hosszát.

Mindössze egy Arduino-ra vagy Raspberry Pi-re, egy 315/433 MHz-es AM-adóra és egy vagy több eszközre van szüksége a támogatott lapkakészletek egyikével:

SC5262 / SC5272
HX2262 / HX2272
PT2262 / PT2272
EV1527 / RT1527 / FP1527 / HS1527
Intertechno üzletek
HT6P20X
RC kódok fogadása és dekódolása
Nézze meg, milyen kódokat küld a távirányító. Használja a távirányítót az Arduino vezérléséhez.

Nem kell más, mint egy Arduino, egy 315/433MHz-es AM vevő (bár instrukció még nincs, igenis lehet egy meglévő készüléket feltörni) és egy távoli kézi készlet.

A Raspberry Pi esetében klónozza a https://github.com/ninjablocks/433Utils projektet egy szippantó eszköz és átviteli parancsok összeállításához. "
(#) Jonni válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Akkor ezek szerint az a másik távirányitó lessz a nyerő.
(#) b_zoli válasza pipi hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Hát ezt kell összerakni. Ez a jele a klónozni kívánt távirányítónak:
(#) b_zoli válasza Jonni hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Az nem jó. A redőny amit szeretnék vele vezérelni azzal nem tud működni, nem ahhoz való.
A teljes koncepció az, hogy egy esőszenzor jelére lemenjen a redőny. Ehhez nem akarom szétfaragni a mostani távirányítókat, klónoznám a jelüket, és így megmaradna mind a távirányító, mind pedig új vezérlő lenne, ugyan azzal a jellel. Amit aztán tovább lehetne bonyolítani új funkciókkal.
(#) Josi777 válasza b_zoli hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Nem kell semmit klónozni, ha új vevőegységed van. Egyszerűen csak a vevővel megtanítod a távirányítódat.
(#) b_zoli válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
A vevő maga a redőny. És sajnos a redőny tanulja meg a távirányító kódját ami fix. Vagyis nem fogja megtanulni a más frekin lévő esetleg más hosszúságú kódot. Gondolom erre figyeltek a tervezői. De igaz, nem próbáltam ki. De ahogy írtam, szeretném megtartani a távirányítót is külön.
Ha eaetleg behalna a rendszer. Nincs külön kapcsolója a redőnynek csak az RC. Ezért mindenképp klónozni kell az eredeti távkapcs jelét. Valamint egyszerűség kedvéért egy oldalon több redőny is van. Amiket egyszerre, és külön is szeretnék vezérelni.
(#) SzilCsong hozzászólása Okt 12, 2022 /
 
Sziasztok
Nano Vin lábára mehet 12V?
A panel amit gyártatni akarok gerberként van fönt a neten, nem tudom módosítani
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Mellékeltem a 2 oldal nyáktervét, az a gáz, hogy gerbert max nézegetni tudom, de visszarakni áramkörtervezőbe nem és nem látom, hol kapja meg a tápot a nano, Vin-re gondoltam, de már abba se vagyok biztos

nano.png
    
(#) Josi777 válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 12, 2022 / 1
 
Az adatlapja szerint igen.
(#) Jonni válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 12, 2022 / 1
 
Elvileg mehet, de azt jó tudni, hogy az LDO forrosodni fog ha nem csak az mcu-t táplálod vele.


csht, én már nyirtam ki nanót 12V-al azóta 7V megy be a vin en
(#) benjami válasza SzilCsong hozzászólására (») Okt 12, 2022 / 1
 
Ezen a panelon a Vin sehova nincsen kötve. Gyanítom, hogy az USB csatlakozóról van megtáplálva a nano, meg a motorvezérlő logikai részének 5V-ja is.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2022
(#) SzilCsong válasza benjami hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 

Tényleg, de hülye vagyok, lézer CNC, eleve USB-ről megy.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 13, 2022 /
 
Üdv!

Attiny 24/44/84 működik külső kvarc nélkül? Egy 10 LED-es akku feszültségszint kijelző lenne, így 10 láb kell a LED -eknek, 1 az analóg bemenet, és 1 marad szabadon az meg ugye nem elég a kvarcnak.
De akkor 1 gomb lesz rajta, hogy némi üzemmódváltást is tudjak eszközölni.

Ha már itt tartunk, a különböző hosszúságú gombnyomásra különböző funkciót megvalósító projektet tudtok nekem mutatni? Teszem fel rövid gombnyommás vált a vonal és pont kijelzés közt,
hosszabb gombnyomás pedig ki/be kapcsolja a kijelzőt?

Ui.: Igen tudom, hogy az LM3914 pont ezt tudja, de az nem tud töltést kijelezni,
én meg szeretnék beleprogramozni töltési animációt is.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2022
Következő: »»   746 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem