Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   238 / 337
(#) zolika60 válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
A 6-ost nem ismerem, de általában egy index relé van minden autóban. Kapcsold be és ahol kattog ott találod. Régebbi autókban a biztosíték táblán volt, de például az Audi TT-ben a vészvillogó kapcsolójával egybe építve található.
(#) attika válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Szerintem azokba már sehol
Nem menyi, hanem mennyi.
Szerintem ezekbe az autókba már a komfortelektronikába van minden integrálva.
(#) akos70 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2017 /
 
Sajnos ma már a "relék" gyakran nem kattognak, ami hangot hallasz, az meg egy zajkeltő szerkezet, visszajelzés gyanánt. Bolond világ ez.
(#) gabi679 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Igen én is úgy tudtam h a veszvillogoba van de mégse
(#) gabi679 válasza attika hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Akkor tutira nincs ?
(#) gabi679 hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Akkor lenne egy másik kérdésem az index re folyó áramot konkrétan a hátsó lampába hogyan tudnám folyamatos feszültséget csinálni h ne villogjon (remélem valaki érti)
(#) vargaf válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 10, 2017 / 1
 
Gondolom Te érted, de rajtad kívül nem sokan. Az egésznek mi értelme lenne?
(#) gabi679 válasza vargaf hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Na akkor még 1x : relé az égőre szaggatot feszültséget ad! Ezert a feszultseg valtozik amitol villog az égő!(remélem ez egyértelmű?) Nekem az kellene hogy az az égő ne villogjon hanem folyamatosan égjen
(#) bbb válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Ha jól értem amit akarsz, akkor a kanyarkövető elektronika témában keresgélj, ott van egy pár ilyen kapcsolás.
(#) gabi679 válasza bbb hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Egy linket küldj kérlek hátha igazad lessz
(#) vargaf válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Gondolod, hogy 45 éves szakmai múlttal ezt nem tudom? Én azt nem tudom miért kell az, hogy
Idézet:
„az égő ne villogjon hanem folyamatosan égjen”
.
(#) proli007 válasza gabi679 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Hello! Érdekes a hozzá állásod. Látom, nem sok bizalmad van a válaszadókban. De hogy elárulnád mi is lenne a cél, mit is táplálnál meg, azt elárulni óvakodsz. Így hogy vársz segítséget?
De "segéd tápfeszültség" (+12V) nélkül nem tudod megvalósítani. Mert mitől várnád, hogy energiával lássa el a fogyasztót, mikor az irányjelző lámpa sötét? De itt egy link..
(#) enree hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Sziasztok!
A 170 CDI Merci-vel kapcsolatban lenne kérdésem; gyújtás ráadása után pár másodpercig az óracsoport mögül zúgó hang hallatszik, aztán elcsendesül. Ez mi lehet? Az autó tökéletesen működik, csak érdekel mi lehet ez? A másik, szintén ebben az autóban, merre található az a kábelköteg, ahonnan tudom vezérelni a központi zárat nyit/zár, illetve az esetleges komfortzárást, ablak fel/tükör be?
Köszi
(#) Lezli46 válasza enree hozzászólására (») Aug 11, 2017 / 1
 
Ha évjáratot is irsz, esetleg tudok segiteni egy analog távvez bekötésében..,de szerintem ez már rég CAN-es..,ez esetben gyakorlatilag minden jel rajt van a CAN-buszon..,én., egy 170CDI re előre programozott Can-es riasztót vennék ...,vannak univerzálisak is amiket az autótipus kiválasztás után., Te is feltudsz autótipusra programozni USB-én keresztül, gyakorlatilag plusz és minusz .,és a két CAN jelvezeték rákötése elég, az elöbbiek miatt..,analog kivitelben összenem hasonlitható szerelési idővel és nyügdölödésekkel kell számolnod..,régóta nem szerelek .,ezért nem emlékszem konkrétan.., de ez a kategóriáju Merci központi vezérlése nem egy szimpla történet volt.., ugy rémlik legalábbis .,amig meg nem jelentek a CAN-buszos risztók-távvezérlők..,
(#) enree válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Szia! 2001-es a jószág. A búgó hangra van valami tipped?
(#) Lezli46 válasza enree hozzászólására (») Aug 11, 2017 / 1
 
Mercis tudós kollégám sajnos elérhetetlen...,a müszerfal körüli rejtélyes bugó hangokról tudna biztosan valamit ..,ha találkozom vele , rákérdezek ...
Csak ennyit találtam az A osztályról..,inkább riasztóbeszerelési cuccok...

üdv
(#) BarnaPili válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
A 6os Golf hátsó lámpa nem CAN buszos? Mintha valami olyasmi rémlene.
(#) kokanyk hozzászólása Aug 14, 2017 /
 
Sziasztok! Lehet hogy van itt megoldas, de nem tudtam mindent végig olvasni. Az érdekelne, hogy canbusos az autó és úgye ha a LEDet beleteszem akkor folyamatosan jelzi. mekkora ellenálást kell rá tenni, hogy ne jelezze ki?
(#) rozsaz hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Üdv Mindekinek!

Természetesen én is mint sokan mások tanácsot szeretnék kérni a profiktol
Van 1 Mtz traktorom arra szeretnék egy elektromos fordulatszámmérőt .Már meg van az óra csak jelet kell szereznem a generátorrol.Sajnos nincs rajta fordulatszámmérő kimeneti csatlakozás de úgy tudom így is rá lehet kötni.
12v rendszer a képen balrol jobra haladva 3 kötés van / + /gerjesztés/nem tudom.
Minden véleményt meghalgatok
Köszönöm a tanácsokat.
(#) Chipmunk1960 válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Szia, Csak azt nem írtad, milyen az az óra, amit hozzá akarsz illeszteni..
(#) eyess válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Elég érdekes lesz a generátorról levenni egy fordulatszámmérő órának jelet.
(#) BarnaPili válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Dízeleken így szokták csinálni.
(#) furko válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Szia!
Szerintem valamelyik fázistekercset kell megcsapolni. Ehhez szét kell szedni a generátort.
De ahhoz hogy működjön olyan fordulatszámmérő óra kell ami eredetileg is a generátorról vette a jelet. Lényegében a fázistekercs frekvenciáját méri. Nem biztos hogy pontos lesz, mert nem biztos hogy egyeznek az ékszíjtárcsa átmérők, és generátor pólusok száma azzal a generátoréval ami eredetileg hajtotta az órát.
(#) rozsaz hozzászólása Aug 20, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a választ.
Az óra egy univerzális motyó direkt erre találták ki.csat kép.
Az óra hátoldalán va egy pótméter amivel tudom szabályozni a kijelzet fordulatott.
Kell neki plusz minusz és van egy kábel amit a generátorhoz megy.
Az összehangolást még nem tudom hogy oldom meg.
Vannak fordulatszám ellenörzők amik ilyen kis matricával működnek és lézerfénnyel.stb..
Sok kábel közül kell majd választanom ha szétszedem? Vagy egyszerű?
(#) Tomi111 válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Üdv! Nem nagyon lehet elrontani. Az állórész tekercsekről jön három vezeték, ezek mennek a diódák felé. A három közül valamelyikre kösd, mindegy melyikre. A te generátorodban valószínű nincsenek segéddiódák, mint furko képén, csak a 6db nagy dióda, hisz itt azt hiszem nincs töltésjelző lámpa sem, csak ampermérő, amin látod a töltést/kisütést. Az áramtalanító kapcsoló bekapcsolásával teljes gerjesztőáram folyik a gerjesztőtekercsen. (de nem biztos, lehet ez már újabb kiadású mtz?)
(#) rozsaz válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Szia

Nincs lámpa csak töltésjelző óra.
A generátoron csak egy feszabályzó van szerintem.
De berakok egy képet.
Köszi.
(#) akos70 válasza rozsaz hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Ez már gerjesztődiódás generátor, de ettől függetlenül ugyanaz a megoldás, amit előttem írtak.
A képen is látható egy csavar feje, négyzet alakú műanyag szigetelővel körülvéve, ebből van még kettő. Ezek valamelyikét kell kivezetni.
(#) rozsaz válasza akos70 hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Köszönöm
Köszi köszi.
(#) Lezli46 hozzászólása Aug 21, 2017 /
 
Üdvözlök minden segitőkész Forumtagot!

Fiat 500C tipusu autóba kellene egy "mezei" Központi távvezérlőt (univerzális,6 vezetékes, relézett) beszerelnem..,tudna valaki egy korrekt útmutató irni a Távvezérlő helyi bekötéséhez? Nyitó-Záró vezeték szine., rákötése helyileg hol a legegyszerübb, milyen tipusú központivezérlésfajtát kell alkalmazni.

Hálásan köszönök minden választ!

üdv Lezli
(#) Chipmunk1960 válasza Lezli46 hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Szia, Miután abban még nincsen ajtónyitó-záro mágnes, azt is be kell szerelned...
Következő: »»   238 / 337
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem