Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések

Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   101 / 101
(#) proba válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 31, 2020 /

Lehet azért, mert mikor a kedvenc boltomba bementem, kértem hajdú bojlerhez fűtőbetétet a hölgy(!!) azt kérdezte, hány furatos, mekkora lemez van az alján. Azután sorolta hánytól hányas évjáratig milyennel szerelték...
(#) Mate78 válasza Leraz hozzászólására (») Máj 31, 2020 /

Szia, köszönöm, ezt én is megtaláltam, de ebben nincsenek benne.
(#) Mate78 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2020 /

Írtam a Hajdu-nak, megadtam a bojler gyári számát, kíváncsi vagyok be tudják-e azonosítani.Bízom benne.Ha nem, akkor marad amit javasoltál.
(#) yulo5310 válasza proba hozzászólására (») Máj 31, 2020 /

A füles tömítőgyűrüs f.betét furatai távolabb vannak a középső felfogató csavartól!
(#) antikzsolt válasza proba hozzászólására (») Máj 31, 2020 /

idropi le 80 bojlerem van. Ahoz kerestem szerelési segédletet bármit. Ha meg szétszedem itt hetekig nem kell várni mire megjön valami is. Még jó hogy net is mobil mert még az sem lenne. Habár akkor már lenne vagy 5 gyerekem ha nem létezne a mobilnet.-
(#) algira37 hozzászólása Máj 31, 2020 /

Sziasztok!

Egy ARISTON VLS Velis Evo 50 típusú bojlert vásároltam és szereltem be otthonomban. Sajnos az első beüzemeléskor hiba kódot kapok. A bojler által termelt meleg vizet egy groundfos szivattyú továbbítja a rendszerbe. Érdekes hiba jelenséget az ariston használati útmutató szerint a diagnosztika "menü" pontba nem tudok belépni, hiába villog az összes led és 5mp-ig lenyomva tartom a be/ki kapcsoló gombot. A bojler ilyenkor kikapcsol és nem lehet kiolvasni a hibát.

Konzekvenciák: A szivattyú áramtalanítása után, a bojler automatikusan ~5 perc után elindul. Felvetés: Áramlás érzékelés lehet benne, ezért dobhat hibakódot?
Ha igen, ezt valahogy kilehetne kötni?

Köszi, üdv:
algira37
(#) VIM válasza algira37 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /

Szia! Remélhetőleg a vízzel való feltöltést és a légtelenítést jól csináltad. Ha nem vártad meg a meleg víz kimeneten a szabad víz kiáramlást a feltöltéskor árammentes állapotban lehet, hogy levegős maradt. A másik dolog pedig a visszacsapó szelep az áramlási iránynak megfelelően van e beszerelve?
(#) Moderátor hozzászólása algira37 hozzászólására (») Jún 1, 2020

Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) Mate78 válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 11, 2020 / 1

Elküldte a Hajdu a pótalkatrészlistát az IDE, IND indirekt tárolókhoz,felteszem ide, valakinek jól jöhet még.
Következő: »»   101 / 101
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu