Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   101 / 130
(#) proba válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Lehet azért, mert mikor a kedvenc boltomba bementem, kértem hajdú bojlerhez fűtőbetétet a hölgy(!!) azt kérdezte, hány furatos, mekkora lemez van az alján. Azután sorolta hánytól hányas évjáratig milyennel szerelték...
(#) Mate78 válasza Leraz hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia, köszönöm, ezt én is megtaláltam, de ebben nincsenek benne.
(#) Mate78 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Írtam a Hajdu-nak, megadtam a bojler gyári számát, kíváncsi vagyok be tudják-e azonosítani.Bízom benne.Ha nem, akkor marad amit javasoltál.
(#) yulo5310 válasza proba hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
A füles tömítőgyűrüs f.betét furatai távolabb vannak a középső felfogató csavartól!
(#) antikzsolt válasza proba hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
idropi le 80 bojlerem van. Ahoz kerestem szerelési segédletet bármit. Ha meg szétszedem itt hetekig nem kell várni mire megjön valami is. Még jó hogy net is mobil mert még az sem lenne. Habár akkor már lenne vagy 5 gyerekem ha nem létezne a mobilnet.-
(#) algira37 hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy ARISTON VLS Velis Evo 50 típusú bojlert vásároltam és szereltem be otthonomban. Sajnos az első beüzemeléskor hiba kódot kapok. A bojler által termelt meleg vizet egy groundfos szivattyú továbbítja a rendszerbe. Érdekes hiba jelenséget az ariston használati útmutató szerint a diagnosztika "menü" pontba nem tudok belépni, hiába villog az összes led és 5mp-ig lenyomva tartom a be/ki kapcsoló gombot. A bojler ilyenkor kikapcsol és nem lehet kiolvasni a hibát.


Konzekvenciák: A szivattyú áramtalanítása után, a bojler automatikusan ~5 perc után elindul. Felvetés: Áramlás érzékelés lehet benne, ezért dobhat hibakódot?
Ha igen, ezt valahogy kilehetne kötni?

Köszi, üdv:
algira37
(#) VIM válasza algira37 hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Szia! Remélhetőleg a vízzel való feltöltést és a légtelenítést jól csináltad. Ha nem vártad meg a meleg víz kimeneten a szabad víz kiáramlást a feltöltéskor árammentes állapotban lehet, hogy levegős maradt. A másik dolog pedig a visszacsapó szelep az áramlási iránynak megfelelően van e beszerelve?
(#) Moderátor hozzászólása algira37 hozzászólására (») Jún 1, 2020
 
Egy kérdést csak egyszer, egy helyre teszünk fel!
(#) Mate78 válasza Mate78 hozzászólására (») Jún 11, 2020 / 1
 
Elküldte a Hajdu a pótalkatrészlistát az IDE, IND indirekt tárolókhoz,felteszem ide, valakinek jól jöhet még.
(#) vadzsra hozzászólása Júl 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Nem volt még dolgom bojlerrel, de úgy döntöttem, megpróbálom kipucolni. Néztem pár videót a témában (bár ezek hajdúk voltak, nekem pedig kristal glasslined van), azt hittem könnyű lesz, de már az elején elakadtam. Az alaplap meg sem mozdul, nagyon erőltetni pedig nem merem a mechanizmus ismerete nélkül. Valaki tud segíteni? Vagy hol találok leírást erről a típusról?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza vadzsra hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Szia!
Először húzd le a hőfokszabályzót, majd utána csőfogóval tekerd ki a nagy anyát.
(#) vadzsra válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Szia!

Kösz a gyors választ! Hőfokszabályozó kint, már csak a csőkulcssal rendelkező szomszédom várom, mert nekem 32-es a legnagyobb kulcsom, de ez 55-ös.
(#) szs válasza vadzsra hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Nem csőkulcsot, csőfogót mondott
Az az előnye a csőkulcshoz képest, hogy ha jó irányba tekered, akkor a tekerés nyomatékával egyenes arányban még összébb szorítja a pofákat, ezért lehet sima felületű csöveket is kicsavarni vele.
csőfogó
Nyílt már ki nekem dugókulcs, nyúlt meg csőkulcs, a csőfogó olyan, mintKamaz a pirosnál: mindent visz...
(#) erbe válasza szs hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Ennek a szerkezetnek hatlapfejű alapja van. Csak nem ugrik le róla a dugókulcs. Szedtem ki hasonlót digó bojlerből, könnyen kijött.
(#) szs válasza erbe hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Látom én azt, hogy hatlapfejű csavar, és azt is elhiszem néked, hogy ami könnyen kijön, azt könnyen kiszeded.
Azonban vadzsra-nak csőfogót ajánlottak, alighanem nem véletlenül, ő ezalatt csőkulcsot értett, én csak a tévesztésre hívtam fel a figyelmét, és hozzátettem, hogy a csőfogó a győztesebb, és hogy miért. Azt még hozzá sem tettem, hogy abból nem kell nagy készlet.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2020
(#) increduluszoltan hozzászólása Aug 8, 2020 /
 
Sziasztok! A Hajdú Acquastic 120 literes boylernek hol található a hőkioldója? egyszerűen nem látom sehol.... köszönöm a segítséget,valaki felvette maxra és levert,itt állunk melegvíz nélkül!
(#) antikzsolt válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 8, 2020 / 2
 
Ha jól tudom a tekerőben van egy pici kis talán piros gomb. Azt kell benyomni. De lehet hogy tévedek.
(#) kokozo válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 8, 2020 / 1
 
Szia! Fényképezd le melyik fajta van benne úgy egyszerűbb.. De 99%-ban a hőfok szabályzóban van egy kis piros süllyesztett gomb.
(#) Bakman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 8, 2020 / 1
 
(#) gyuszo válasza increduluszoltan hozzászólására (») Aug 8, 2020 / 1
 
Itt válaszoltam a kérdésedre. Bővebben: Link
Még kép is van a saját bojleredről róla.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2020
(#) djv hozzászólása Szept 23, 2020 /
 
Hello!

Egy ismerősöm bojlerja csöpög, de nem a megszokott helyen.
Kb. 3 hónapja járt nála 2x is egy "szerelő", aki tönkretette a fali csapot is, visszavette a bojler teljesítményét is kérdés nélkül és azóta csöpög egyre jobban, tehát valamit ő cseszhetett el. Ismét nem akar szerelőt hívni, aki után újabb károk keletkeznek (ráadásul számlát sem kapott, így nem is reklamálhat) és kiad egy halom lóvét potyára.

A melegvíz kivezetésénél, ott ahol a piros gumigyűrű van, ott csöpög. Pillanatnyilag fotót nem tudok róla mellékelni, de az elektronika burkolatát leszedtem (amikor ott jártam) és az száraz volt. Az lenne a kérdésem (mert erre se videót, se alkatrészt, semmit nem találok, csak ha máshol folyik), hogy ez javítható-e és ha igen, hogyan?
Az a cső heggesztett-e, vagy az csupán egy kitekerhető és cserélhető csonk?

A mellékelt kép csak illusztráció. Esetében a PIROS folyik a piros gumigyűrű alól.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2020

Cső.jpg
    
(#) zolika60 válasza djv hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ha nem a meleg csonkra szerelt bekötő cső folyik, akkor a bojler csöve rozsdásodott el amivel sok
mindent nem tehetsz.
(#) djv válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Biztos, hogy nem a bekötő cső, mert akkor felfelé spriccelnie kéne, hogy a gumi alá kerülhessen, de ez 1-2 percenként csöppen egyet (talán most már sűrűbben).
Akkor valószínűleg megrángatta a szakbarbár és emiatt egy gyenge ponton elkezdett szivárogni.

Költött rá nem keveset és most akkor dobhatja ki ezek szerint? Vagy így még elmegy pár évet?
(#) Bakman válasza djv hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Nagy valószínűséggel a tartály lyukad ki. A szigetelés és a tartály között szivárog lefelé a víz és éppen ott talált utat kifelé. Nincs mit tenni, cserélni kell, gondolom nem mai gyerek a bojler. Mivel a szigetelés viszonylag szorosan illeszkedik a tarályhoz, még csak tippelni sem lehet, hol lyukadt ki, a keskeny légrésen tehet akár több kanyart is, mielőtt látható helyen kijön.

A bekőtőcsonkot masszívan meg kell rángatni ahhoz, hogy ott elrepedjen a hegesztés de annak azonnali hatása van. Ez szerintem nem a szerelő(k) hibája, egyszerűen most jött el a bojler ideje.
(#) djv válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A szerelő távozása után kezdett csöpögni, de mivel közvetlenül a csap mellett/felett van, elsőként azt hitte, onnan spriccelt ki a víz, de aztán mivel mindennapossá vált, akkor hívott engem, nehogy megrázza. Szóval a távozásától kezdve szivárog, csak így 3 hónap után egyre jobban.
(#) Bakman válasza djv hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Mit csinált a szerelő? Lehet, hogy nyomásmentesítette a bojlert és ezt taszított egy utolsót rajta. Vagy kicserélte a biztonsági szelepet, ami kicsit nagyobb nyomásra nyit és ezt a többletnyomást nem bírta a tartály.

Találkoztam olyannal is, hogy a jelzett helyen szivárgott a víz. Bele kell nézni a tartályba, szétszerelés után. Hacsak egy kicsit is rozsdás valahol, akkor végképp ennyi, csere.

bojler.jpg
    
(#) djv válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Pontosan nem tudom mi volt a gond, de új fűtőszál, új rúd került bele és kitakarította, szelepet nem cserélt.
(#) Bakman válasza djv hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
A lényegen nem változtat. 99.99 %, hogy cserélni kell a bojlert.
(#) djv válasza Bakman hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Ok, köszi az infókat!
(#) gyuszo válasza djv hozzászólására (») Szept 23, 2020 /
 
Mi a bojler típusa és kaphatnánk fotót a hibás részről ?
Következő: »»   101 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem