Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   78 / 137
(#) ádám_2000 hozzászólása Dec 14, 2018 /
 
Keresek egy olyan esp8622 modult aminek legaláb 1 digitális lába van ahol 5v-ot ad.
(#) Bell válasza ádám_2000 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
Nincs olyan.
Akár egy tranzisztorral megoldható a szintillesztés.
(#) Johnycorp válasza ádám_2000 hozzászólására (») Dec 14, 2018 /
 
ESP8266-ra gondoltál?

3,3V-ról jár, fura is lenne az 5V-os GPIO.

Ahogy előttem is írták, tranzisztor. Vagy komplikáltabb esetben optocsatoló az ESP kimenet és az 5V-os áramkört kapcsoló tranzisztor közé.
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Csinált már valaki itt olyat ESP vel hogy mondjuk egy mester 2 szolga? és a mester cimezve küld adatot a szolgának? illetve ha a szolga küld vissza valamit akkor a mester tudja hogy kitöl jön!
(#) Bell válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
MQTT-vel oldanám meg. Ehhez kell valahol egy MQTT szerver.
Például a mester fel van iratkozva a kazan1/hofok és a kazan2/hofok
témákra, oda vár adatokat.
A szolgák pedig fel vannak iratkozva a kazan1/kuldj_adatot_most és a kazan2/kuldj_adatot_most -ra.
Mindannyian kezelik az adat érkezését.
Ez alkalmas lehet arra, hogy a szolga a mester kérésére küld adatot.
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Létezik olyan MQTT szerver, ami 24/7-ben online? Mert akkor nem csinálnék itthonra, hanem akár egy fizetősre beneveznék....
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 15, 2018 / 1
 
Sok ingyen elérhető szerver van, ezekkel bármikor jókat lehet játszani. Mindig elérhetők.
Egy részüknél regisztrálni is lehet, és jelszóval védhetők azok a csatornák, amiket használsz, de az adatok és a jelszavak nem titkosítottak.
A titkosítást ismerő szerverek javarészt fizetősek, de nem vagyok igazán képben. Valamelyik szolgáltató még időkorlátos kulcsokat is ad a titkosított adatátvitellel való játszadozáshoz.
Otthon egy Pi Zéróra, vagy évi pár dollárért bérelt VPS-re is lehet ilyen szervert feltenni.
A saját külső szerver előnye, hogy, csak a Tiéd, nem zúg, nem fogyaszt, akár IP cím alapján is lehet az elérést korlátozni, így csak saját forgalom van és persze kulcsokat is lehet használni.
A stabil, masszív megoldás a külső titkosított.
De ehhez kliens oldalon is meg kell lenni a feltételeknek.
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
A cloudmqtt.com oldalt próbálom ki holnap, ma regiztem "cat" csomagot. Meglátom milyen.
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 15, 2018 / 1
 
Nekem remekül működik, 48 óra alatt percenként küldött csomagból egy sem veszett el.
ESPEasy-vel próbáltam.
(#) Firefighter1 válasza Bell hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Az online MQTT szerverrel egy a baj hogy akkor megint teljesen net függő.
Vagy itthonra egy Pi re egy MQTT szervert és azt tükrözni egy online MQTT re

Vagy nem tudom hogy azt meg lehet e csinálni hogy a Pi re egy MQTT szerver és annak valami webes felületet kreálni? esetleg vannak e olyan MQTT szerver progik amiknek alapból van webfelülete?
(#) Bell válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
A cloudmqtt.com-ot érdemes kipróbálni, ott van webes felület is. De az MQTT.fx fut windows-on is, ott mindent lehet látni is, csinálni is. Innen lehet letölteni.
A Pi zérót nem ismerem, épp most élesztgetem, nem vettem hozzá tápot, USB-ről, töltőről meg nem megy.
Ha egy hálózaton belül meg lehet oldani mindent, nem érdemes kiengedni a netre.
(#) Firefighter1 válasza Bell hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Igen... én se feltétlenül engedném ki a netre, jobb házon belül, max a távfelügyelet miatt egy távoli elérés!
Köszönöm a tippet, már nézem is!
(#) cszotyi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Szia !
Nálam UDP-n kommunikálnak egy porton keresztül, 4 hőmérő, 1 mester aki lekérdezi a hőmérőket és percenként menti a hőmérsékleteket a Thingspeak-re, és 1 aki a 3,5 colos kijelzőre írja ki az adatokat, Ő csak hallgatja a többi beszélgetését. Szabályzás nincs, de tervben van.
Üdv.
(#) Firefighter1 válasza cszotyi hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Szia!

NA ez a verzió is érdekel, mert itt már a szervert meg lehet spórolni.
Hogy oldod meg a címzést?
AZ érdekelne, illetve amelyik csak hallgatózik az hogy szeparál? Vagy string ként van küldve a hőmérséklet? és a stringbe bele van írva az azonosító is?
(#) cszotyi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Broadcast address -en küldöm a stringeket vagyis nálam 192.168.0.255 vagy a 255.255.255.255.
Pl. "getouttemp" erre pedig a válasz "out:21.23C"
A hallgatózó pedig figyeli, hogy a beérkezett adat UDP-n "out:"-al kezdődik e, ha igen , akkor a ":" és a "C" közotti részt menti egy string változóba és ezt küldi a kijelzőnek soros porton.
Az, hogy kinek mi az azonosítója azt te döntöd el tetszőlegesen,pl "konyha", "szoba" stb.
(#) andyka hozzászólása Dec 28, 2018 /
 
Sziasztok
A tegnap megérkezett a várva várt lapka Bővebben: Link.
Az ESP modult már ki is próbáltam, kifogástalanul müködik, sőt nagyon is ugrik, gyors, de elakadtam a tobbi résszel.
A relé egy N76E003AT20 IC-n keresztűl van müködtetve.
A csucs hogy nem találok semmilyen kötésrt ez az IC és az ESP között.
Volt már dolga valakinek ilyennel, segitséget kérek
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Szoval megiscsak találtam egy vezetéket az ESP TX kivezetéséről
(#) atus1981 hozzászólása Dec 30, 2018 /
 
Sziasztok!
Nodemcuval küzdök. Volt rajta egy program, felülírtam egy másik .bin kiterjesztésű programmal és soros porton csak 74880 baudon a következőt adja reset után:
Idézet:
„ets Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode3,6)

ets_main.c”

Persze azóta semmilyen programot nem enged magába, látszólag feltölti, de nem működik restart után.
Valakinek ötlet?
Köszi.
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Az az alap bootloader bejelentkezése.
Töltsd fel a NodeMCU förmvert, mert felülírtad.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Felraktam, soros porton init.lua fájlt hiányol.
Viszont amikor megint rá szeretném tenni arduinoval spiffs data uploaddal, akkor megint csak 74880-as baudon jön adat.
Valami az esp3D-vel nem tetszik neki...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) Kovabe válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szia

Nekem valami hasonló volt ESP 01-el. Nekem a kínai memoria IC-t kellet cserélnem mert egyszerüen nem akarta feldolgozni az általam küldött infót.
(#) icserny válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 31, 2018 / 1
 
"Felraktam, soros porton init.lua fájlt hiányol."
Ez nem hibajelzés, csak ténymegállapítás. Attól interaktív módban (pl. Esplorerrel) vidáman működik...

init.lua fájl majd akkor lesz rajta, ha töltesz rá olyan fájlt, ami automatikusan indít valamilyen alkalmazást.
(#) icserny válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 31, 2018 / 2
 
"Nekem a kínai memoria IC-t kellet cserélnem..."
Esetleg meg kell neki mondani, hogy milyen sebességgel (40/80 MHz) és milyen módban (QIO, DIO, QOUT, DOUT) módban kezelje a memóriát. ESP8266Flasher.exe esetén ezek az Advanced menüben állíthatók be.

MD25D80SIG memóriával ellátott fekete ESP-01-gyel nekem is volt gondom, amíg a DOUT módot meg nem találtam. Bővebben: Link1, Link2, Link3.
(#) Kovabe válasza icserny hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Én másképp oldotam meg, rendeltem memória IC-ket amiket megfelelően tud kezelni és így már hibátlanul működnek.
(#) atus1981 válasza icserny hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Közben sikerült működésre bírnom, viszont azt meg lehet oldani, hogy indításnál ne 74880-as baudon adja az infót, hanem egyből 115200-on lévő programmal kezdje?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
A 74880 Bd üzenet nem letilthtó, mert az förmverbe fixen beégetett dolog. A flash memória beolvsása előtt végrehajtódik.
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Hali!
Ha csinálsz egy "hiányolt" init.lua fájlt, abban szerintem válthatsz baudratet . Ez bekapcsoláskor automatikusan létrehajtódik.
(#) Bell válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Nekem is volt már gondom az ESP-01-el, ami úgy oldódott meg, hogy töröltem a teljes memóriát. 13-ból egyet sem kellett javítani, vagy eldobni.
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Annyira nem vágom ezt a lua nyelvet (sem) , de kerítek hozzá leírást.
Köszi.
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Melyik területeket írod tele 0xFF-el? Gondolom ezt teszi be.
Következő: »»   78 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem