Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   272 / 360
(#) niedziela válasza pistikeid hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Szia !

Nem fut mert ott várakozik a program a delay-nél. Timer mellett ezeket felejtsd el, de jobb ha komplett kerülöd ezt a fajta időzítést.
Timer-ben időzíts.

timer_int.fcf
    
(#) kaqkk válasza pistikeid hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Ezt te csak hiszed ! A timer fut a program mellett csak a szimuláció nem mutat egyszerre két féle dolgot . Az időzítést meg ha egy mód van rá kerülni szoktuk , mert megfogja a programot és csak a baj van vele .
(#) pistikeid hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Mindenkinek köszönöm a segitséget.
Üdv
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Sziasztok.
Felmerült bennem egy kèrdès, hogy egy pic tud e 2 LCD-t meghajtani!
Kaptam a választ... igen csak az E Bemeneteket kell külön vezèrelni!
Szerintetek az müködhetne e hogy az lcd makrojàba 2 ágat teszek egy feltèteles elàggal az egyik àgba rakom az 1-es LCD nek szànt szöveget a màsik àgba pedig a 2 LCD nek szànt szöveget.
Az ágak elejèn vezêrlem az àghoz tartozo LCD E bemenetèt az ágak vègên pedig a feltèteles elágnak ellentètes èrtêket adok, igy ugymond felvàltva fut le a két ág.
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Párhuzamosan kötöd a két kijelzőt, kivéve az Enable lábat. Flowcode-ban pedig megadod, melyikkijelzőnek milyen bekötése van, a többit elvileg megcsinálja a program. Neked csak annyi a dolgod, hogy az LCD1 vagy LCD2 nevű kijelzőt vezérled.
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Igen... éppen most nézem hogy a Flow ha kimenetnek 2 lcd-t rakok akkor makróhivásnál különbséget tesz úgyhogy plusz egy lépést megspórol nekem a Flow. Igen összes láb ugyan az egyedül az Enable teszem másikra..
mindjárt irok egy kis alapot rá csak hogy jo e az elképzelés
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Se óra se chip semmi nincs állitva csak az elviek miatt teszem fel egyedül az LCD-k lábát állítottam.
De valami ilyesmi lenne az elképzelésem

2 lcd.fcf
    
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 7, 2017 /
 
Sziasztok!
Eltünt a pèldaprogi mappàm.. valaki ki tudnà menteni a voltmèrős progit ès feltenni? Mert a flow oldalàn màr csak a 7-es verziot talàlom... pèldaprogit nem
Köszönöm
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) djadji hozzászólása Márc 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudok úgy meghívni egy makrót, hogy ne érték, hanem cím szerint adjam át neki a változókat?
Magyarul a makróban szeretnék a változnak értéket adni, és azt szeretném, hogy ez az érték a főprogramban is megmaradjon.
Ha futtatom a szimulációt olyan mintha a főprogramban is megmaradna a változtatott érték, de PIC-be töltve nem működik, a makróban végzett változás csak a makrón belül él.
Hogy tudom ezt megoldani?
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Egyszerűen a bal oldali részen (project explorer) létrehozol egy változót, ez globális változó, bárhonnan el lehet érni/módosítani. Ha nálad nem így van, akkor valamit elrontottál.
(#) djadji válasza Bakman hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Köszönöm. Tegnap nekem is működött, de me nem. A helyzet a következő:
Egy 886-os PIC, TMR1-et használok ami indtja a makrót, abban van egy ADC amit egy integerbe olvas, aminek az értéke határozza meg milyen gyorsan villogjon a LED. Amikor ezt a kiolvasást makróba rakom, akkor nem működik, ha a főprogramba, akkor megy.
Valószínűleg a makró nem indul el valamiért?
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szia!
Tedd fel a progit.
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Imhol e:
A kérdéses rész a ADC0 és ADC1 lenne. Az értékadás a végén már csak bűvészkedés, hogy hátha csak a Komponens makró értéke nem látszik a főprogramban.
Az ADC0 és ADC 1 a LED villogásában a szünetet és a világítást állítja.
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Szia!
TMR tulajdonságok->clock source select -et állítsd át internal clockra
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
De külső kristályt használok. Akkor nincs belső órajel. vagy rosszul értelmezem ezt a beállítást?
És persze köszönöm a segítséget. Csak szeretném megérteni a dolgot....
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2017
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
A Timer0 Clock In (T0CKI) egy külön láb.
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Ezzel az órajel bemeneti "Lábát" állítod be, ha azt az órajelet szeretnéd használni amivel a pic számol (Ami egy "belső láb"), akkor internal, ha a TOCKi lábra kötött külső órajelet, pl 2. kvarc vagy külső órajel generátort akarsz használni, akkor a TOCKI pint kell kiválasztani.
Ennél egyszerűbben nem tudom leírni.
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Márc 16, 2017 /
 
Értem. Köszönöm a segítséget. Itt most a T0CKI lábra vezetett órajel lett a jó megoldás (egyenlőre).
Köszönöm mindenkinek! Szép napot!
(#) Tertech hozzászólása Márc 18, 2017 /
 
Sziasztok.

Már rég jártam ezen a fórumon.
Megint akadt egy problémám. Csináltam egy step motor vezérlést, step dir vezérléssel.
A problémám a sebességgel lenne. Pontosabban a motor fordulatot szeretném maximálisra növelni.
Belinkelem a minta progit. Ha tudna valaki ránézne, és adna egy irányzékot, mi jó mi rossz.
Előre is köszönöm.
(#) Bakman válasza Tertech hozzászólására (») Márc 18, 2017 /
 
Tisztázzuk előbb a feladatot. Mit értesz maximális alatt? A mezei felhasználó számára is hozzáférhető léptetőmotorok általában 1000 - 1200 fordulat/perc sebességig bírják de azt is csak úgy, hogy folyamatosan emeled a sebességet, kapásból nem tudnak ennyivel elindulni.
(#) kaqkk válasza Tertech hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Ha ilyen nevet adsz neki nem fogja lefordítani hex re,utálja az ékezetes betűket a fordító.
(#) Tertech válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Fordításkor nem ez a neve.
(#) Tertech válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Igen tisztában vagyok vele. Nem mértem a jelenlegi fordulatot de kb 30ford/perc, szóval lassú.
Amúgy potival állítható a max fordulat.
Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy ezzel a megoldással működhet-e a dolog, vagy a timerekkel kellne próbálkoznom.
Azt viszont még nem értem.
Ha lenne egy mintaprogram step dir megoldáshoz, azt kihámoznám valahogy.
(#) kaqkk válasza Tertech hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Miért kell mindent neked megírni ? A programban van kész stepper makró használd azt
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Azért, mert a programban lévő Stepper makró bipolar és unipolar vezérlést tartalmaz, nem Step - Dir típusút.
(#) Bakman válasza Tertech hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Alapvetően jó az elgondolás, miszerint ki- és bekapcsolsz egy kimenetet. Ha kevés az a frekvencia amit így el tudsz érni, használj vezérlésnek egy PWM kimenetet, azzal tágabban tudsz játszani a frekveciával.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Akkor végképp nem értem ! Csinálni akar egy sepdires vezérlőt piccel amihez még kell egy vezérlő ami adja a step jeleket ? Akkor egy tb6560+ egy 555 ic a megoldás és semmi más nem kell
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nézzük ezt a modult: HEStore, A4988. Ennek alapvetően két bemenete van: Az egyik határozza meg az irányt (H vagy L szint), a másik pedig léptet. Ha jól emlékszem, felfutó élre történik meg a lépés.

Igen, lehet használni 555-ös IC-t is, de egy kontrollerrel azért összetettebb feladat is könnyedén megoldható, pl. az is, hogy számolja a lépéseket, pontos időzítések stb.
Következő: »»   272 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem