Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1321 / 1674
(#) pont válasza papus51 hozzászólására (») Szept 4, 2015 / 1
 
Mint ahogy írtam számolni, összeadni "tud" AND, OR, és XOR kapukkal, egészen az "elképesztő" 30-ig 15+15 binárisan Értelme csak annyi, talán ezzel könnyebben meg tudom értetni a gyermekeimmel, hogy hogyan lehet számolni azzal, hogy van áram vagy nincs áram, hogy facebook, a youtube stb. is csak, van áram vagy nincs áram.
(#) gerleimarci hozzászólása Szept 5, 2015 / 1
 
A fűrdőszobai (tükör feletti) lámpát alakítottam át ledesre. 10W(kevesebb, mivel csak 730mA-en megy 1050 helyett) bőven elég, és még a szemet sem zavarja.
A meghajtása egy áramgenerátoros (730mA ,max 10V) dugasztáp, ami kapott egy hűtőbordát, mert enyhén melegedett.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2015
(#) qvasz2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Az jó, ha a tápját hűtöd, de vajon a LED is hűtőbordán van? Mert anélkül nem lesz hosszú életű
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Én nemrég a páraelszívó 12V-os lámpáit cseréltem LED-ekre, mert untam már a folytonos izzócserét. Egy nagy fakötésű alátétre ragasztottam fel pillanatragasztóval a ledeket. A hűtésük és a fényük is tökéletes. Igaz én hagyományos, előtétellenállásos meghajtást alkalmaztam, mivel viszonylag kis disszipáció mellett megvalósítható 12V mellett. A ledek 1W-os melegfehér Epistar típusok.
(#) gerleimarci válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Igen, az a fekete egy vastag alumínium lap, ami kivezeti a hőt, és azon még rajta van egy borda.
Minden alaposan hővezető pasztával bekenve.
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Egy másik lámpám 10W leddel úgy megy, hogy a trafó primerjével sorosan van 2µF kondi, a szekunderen csak egy egyenirányítás és puffer kondi. Így beállítottam 800mA-re és nem kellett előtét ellenállás.
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Lemaradt, de a legvégső megoldás ennek a szimulációnak a megvalósítása lett (kép). Nyilván azért nem pont 12V, mert amilyen trafóm volt, ahhoz kellett belőni.

5_led_20V.jpg
    
(#) (Felhasználó 46585) válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Ezzel a megoldással csak az a baj, hogy amig a 2 µF-os kondi be nem áll a stacioner állapotba, addig egy jó nagy áramlökéssel indulhatnak a LED-ek. Megy ez trafó nélkül is, igaz, akkor a hálózatot egy jó nagy kapacitív áram terheli, de nem vészes. Én 5 db 3W-os sorbakapcsolt LED-et hajtok így. ( persze lágyindítás, szűrés, stb.) De ez nem idevaló.
(#) gerleimarci válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Az a nagy áramlökés nem olyan nagy, mert kondi nélkül is csak 1,2A vesz vel, amit az adatlap szerint akár több másodpercig is bír.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Én inkább visszaveszem az ilyesmit a névleges értékre. Pláne LED-eknél, mindenfélét ráírnak és lehet csodálkozni, hogy néhány hónap múlva mondjuk csak fél fénnyel világít.

Itt egy világítás, ez csak egy db 3 W-os LED-et hajt ( 1 W körül, eresz alá, szarufára, bőven elég ) nagy tik-takkos dobozba van beépítve. ( Azóta már lefestve.)
(#) gerry hozzászólása Szept 5, 2015 / 8
 
Csináltam egy SDkártya panelt mega1284p-vel.
Ha ezt a panelt összekapcsolom az előtte lévővel, és a kettőt bedugom egy C16, Plus/4, C116-ba,
akkor alkalmassá válhat programok betöltésére/ Mentésére. A betöltés már működik.
A "zöld" panelen egy XC9572, a másikon mega1284p+SD kártya. SD kártyán Bascom és AVRDOS fut.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2015
(#) szucsistvan123 válasza gerry hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Szép munka! Gratulálok!
A fólia felöli oldalt kezeled valamivel, hogy ne oxidálódjon?
A nyákot vasalod, vagy fotózod?
(#) gerry válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Köszönöm! A zöldön kívül mindkettőt "cpld-s" én csináltam fotólakk és nyákfilm "nyomdai segítségével. A nyáklapokat lakkoztam forrasztás és gyantaeltávolítás után
(#) szucsistvan123 válasza gerry hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Milyen lakkot használsz?
(#) szikorapéter válasza gerry hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Szuper kütyü! Szép és rendezett panel.
(#) kameleon2 válasza gerry hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Király! Ismered speccyalista fórumot? Ott a helye! Szerintem több gépre is megépíthetnéd!
(#) gerry válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 6, 2015 / 1
 
Verywell lakkot használok.
(#) gerry válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Spectrumra- már megcsinálták arra már nem kell. C64-re meg ott az IDE64 és társai. Enterprise-ra is van. C16-ra még tudtommal senki sem csinált ilyet. Lehet első vagyok?!
(#) nagym6 válasza gerry hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Idézet:
„Spectrumra- már megcsinálták”

Hol található Spectrumra? Köszi.
(#) szucsistvan123 válasza gerry hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Köszi a választ!
(#) gerry válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Talán ITT, már ha a ZX81 és a Spectrum bővítőport kompatibilis. Akkor a 1541 helyett csak egy sd2iec kell. De a nem ott akkor ITT.
(#) kameleon2 válasza gerry hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Szia! Nem azt mondtam, hogy nem csinálták meg Spectrumra, hanem, hogy a klubban a helye ennek a megoldásnak is. Minden archiváló projekt jól jön. Beleértve az Androidos tapDancert is. A változatosság gyönyörködtet !
(#) Mayan hozzászólása Szept 6, 2015 / 6
 
Sziasztok, építettem egy hangdobozpárt, a klasszikus bbc iskola szerint (harbeth, spendor, rogers, stirling, stb.) 12mm-es nyír rétegelt lemez, félolajjal kezelve, lécezve, egy kéznél lévő hangszóró - váltó készlettel, az előlap cserélhető így még több konstrukció is kipróbálható lesz. Próbáltam reflexcsővel de nem kell bele mert nagyon lefolytotta. Így sokkal jobb, ilyennek kell lennie. Az ötletadó és álomhangdoboz a harbeth 30.1 volt.
(#) zsoltee0001 válasza gerry hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Profi!
Viszont a megszállottaktól lehet, hogy kapsz amiért nincs kifehérítve a billentsűzet.
üdv
(#) szucsistvan123 válasza Mayan hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Szép munka!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Lessz rajta valami kárpit is?
(#) Mayan válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 6, 2015 / 2
 
Ezt meg se hallottam
(#) Alkotó válasza Mayan hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Számomra ebből nem derült ki, hogy lesz kárpit, vagy nem lesz. Segítenél?
(#) szucsistvan123 válasza Mayan hozzászólására (») Szept 7, 2015 /
 
Okè! Ezek szerint nem?
(#) aulac válasza Mayan hozzászólására (») Szept 8, 2015 /
 
Gondolom a kérdező a hangszóróselyemre gondolt.
Következő: »»   1321 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem