Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   141 / 208
(#) CIROKL válasza kowi hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Ha lehúzom a tapot hogyan tud elindulni az inditast a tv panelről kapja?
(#) Szasza9668 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Standby led világított aztán ha bekapcsoltam csak villogott...

Kukáztam és vettem hozzá kínából komplett vezérlőt inkább.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Mindenkinek köszönöm a segitséget ,oly annyira bagatel volt a hiba hogy lesem merem irni ,na de azért elárulom hátha valaki ugyan ilyen jelenségbe szaladna.
A táp panelt vizsgáltam első körben a 230 as.részen majd a trafó szekunder oldalán vizsgálódtam ott ugye semmi gondot nem találtam !
Viszont a csö meghajtó résznél.van három vaskos dióda ott volt ludas az eggyik példány ,zárlatos volt cseréje után azonnal müködik a szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) hop1 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Ezért nem nyitnék új topicot.
Van egy LG TV, amelyben az egyik LED a háttérvilágításból villog. Mi lehet a probléma, érdemes-e foglalkozni vele? Mellékelek egy rövid videót, talán látszik is valami.
Bővebben: Link
(#) yohnsee válasza hop1 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szia!
Kétesélyes a dolog. Ha zárlatba megy át, amikor meghal, akkor semmi nem fog történni, ott egy kicsit sötétebb lesz a kép. Ha megszakad, akkor az egész háttérvilágítás letilt, szerviz lesz a vége. Vagy ha elég ügyes vagy, magad is cserélheted a komplett ledsorokat.
Ha zavar és még a halála előtt akarod cserélni, akkor javaslom a komplett sorcserét.
Egyébként változik valamit a dolog, ha lejjebb veszel a háttérvilágításon?
(#) yohnsee válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Szia!
Nem bagatel, és ebből is csak tanulunk.
Egyébként nem cső, az a készülék már ledes
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) hop1 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Azt látom, hogy 24% alatt semmi, fölötte villog. 100%-on látszik, hogy folyamatosan világít. Látszik a fénycsatorna körvonala. Gondolom ennek is valami PWM-es szabályozása lehet, ami úgy látszik, ennél a lednél nem múkod. Igazából kicserélném, eszközök is megvannak, meg az affinitás is, de beszerzési forrást nem nagyon tudok.
(#) yohnsee válasza hop1 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Igen, sajnos ez úgy szokott kinézni, hogy szét kell szedned a tv-t ahhoz, hogy megtudd, milyen ledsort kell bele rendelni. Időigényes, ha nincs raktáron alkatrész.
Gyanítom egyébként, hogy az LG ebbe is azokat a hatalmas diffúzoros csodaledeket pakolta. Sokat cseréltem, egyszer sajnos volt, hogy egy komplett készülékből 3db élte túl.
(#) hop1 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Igen, azok lesznek. Ez akkor már januári projekt lesz. Egyébként a TV az, amit az alábbi videóban javít az úriember:
https://www.youtube.com/watch?v=eUWPPcY0ZG8

Egyébként ezek sorba vannak kötve, vagy külön külön vannak meghajtva? Nem lehet, hogy a meghajtó áramkör adta meg magát?
Bocs, ha buták a kérdések, de nem foglalkoztam még ilyesmivel.
(#) yohnsee válasza hop1 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
A kérdés nem buta, senki sem születik úgy, hogy mindent tudjon.
Ha leveszed a hátulját, látni fogod, hány szál vezeték megy a háttérre. Tippem szerint kettő lesz, így az összes benne lévő led sorba van kötve.
Ha a meghajtó rosszalkodna, akkor az egész sorbakötött háttérvilágítás egyszerre "pulzálna". De jelen esetben csak egy kis területre korlátozódik a dolog. Tipikus esete a nemsokára megpusztuló lednek.
Pár tipp: sajnos attól, hogy 2 tv típusa egyezik, szerelhették más-más kijelzővel, így hiába nézel akármilyen videót, csak akkor lehetsz biztos abban, hogy milyen led kell bele, ha belenéztél.
Az LCD panel kivételekor nagyon vigyázz, nagyon törékeny, könnyen sérül. Kesztyűt érdemes használni, ne maradjon a belső felén ujjlenyomat.
Szerk.: Egyébként a videó nagyon jó, abból a szempontból, hogy láthatod, miként kell szétszedni, diagnosztizálni a készüléket.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) hop1 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Köszönöm a kimerítő és részletes válaszokat!
Egy problémám maradt még, rákerestem, de nem találtam beszerzési forrást ilyen LED sorokra. Hol lehet ezeket beszerezni. Gondolom típus van rajtuk, vagy a ledeket kell a szalagon cserélni?
(#) yohnsee válasza hop1 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Néha fellelhető magyarországon (HQ, Sini, stb) de én inkább ebay-ről rendelek.
Ilyesmi/hasonló kódot fogsz találni a led csíkokon: AGF78400001 (6916L-2223A 6916L-2224A)
Egyébként van eladó az ebay-en, aki kijelző típus alapján is kínál led szalagokat, ahhoz nem kell teljesen szétszedd a kijelzőt. Csak a hátlapot levenni, kijelző típust felírod, az alapján lehet szerencséd a beazonosításnál. Ha nem egyértelmű, akkor marad az első variáció.
(#) hop1 válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Köszönöm! Ez így mindjárt barátságosabb. A kijelző típusát megnézni azért nem annyira melós, remélem lesz is szerencsém.
(#) CIROKL válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Mmm csövet irtam igen valójában Led es .
(#) lakko hozzászólása Dec 21, 2018 /
 
Jo estet.Talallkozott valaki ezzel a hibaval az LG 32LK450-ZB tv -nel,hogy a standby led vilagit a taviranyitora reagall mert a tapban minden fesz.megjelenik de se kep se hang.Az EAX64113202(0) panelen az Inv-ON Feszultseg nem jelenik meg a Q405-os kolektoran,es a bazisba bekapcsolaskor 0.65V jelenik meg.
(#) gaben62 válasza lakko hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Nem indul a Tv.proci ,mert nem kap tápfeszt, egy zárlatos zener vagy egy szakadt smd. alkatrész miatt.
Ennek következményként nincsen sormeghajtó jele a tv-nek, nem állnak fel a szükséges feszültségek, jel impulzusok, 15,625KHz, stb
(#) lakko válasza gaben62 hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Kosz az infot,egy rajzot vagy valami dokumentaciot kaphatnek?
Nagyon koszonom
(#) kowi válasza lakko hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Bővebben: Link
Ez lenne? De van rá külön téma.
(#) lakko válasza kowi hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Kosz szepen ,megnezem!
(#) diablo300 hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
sziasztok adott egy blaupunkt tv ami bekapcsol de nem ad képet ha megvilágítod a kor látod a képet tipusa blaupunkt 32/233i-wb-5b2-hbkup-eu led tv szét lett szedve és kivan égve egy led ehez keresnék led et vagy komplett led szalagot ic-b-hwbc32d524b
(#) Ktulu válasza diablo300 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Hídald át azt az egy LED-et.
(#) diablo300 válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
az meg volt 5 másodpercig működőt és kiéget a mellette levő led is ezért kéne led de nem találtam
(#) Ktulu válasza diablo300 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Ezek a szalagok áramgenerátorral vannak meghajtva, tehát nem számít hogy hány LED van a sorban. Akár egyel is ugyanúgy kell működjön.
(#) diablo300 válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
értem én de a kor is ki kéne cserélni és eh ez kéne led milyen típust vegyek mert 1000 fajta van
(#) lakko válasza kowi hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Üdv. Salynos nem sikerült semmit találnom a panelen csak kerülgetem.Melyik lenne az a külön téma erre az esetre?Koszi.
(#) forma3 válasza P1251500 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Ugyanez a tv, ugyanez a probléma, gondolom pár led nem vagy nem úgy világít már. Gariban cserélték?
(#) deebo válasza Ktulu hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Azért nem egészen mert a boost konverter a bemenő feszültsége alá nem tud menni.
(#) peze hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy Samsung LE32R88BD tipusú tv-t, mert nem működik,és kidobták volna.
Bekapcsoláskor csak szabálytalan ütemben villog rajta a mellékelt fotón látható kép,és közben a
bekapcsolási szignált játssza,torzan.
A tápegysége BN44-00191A névre hallgat. A puffer kondin kb.310 V-ot mérek, és a kimeneti
csatlakozón is megvannak a nyákra szitázott értékek ( 13V, 5.3V , 12V).
Azt szeretném kérdezni,hogy ez ettől függetlenül lehet tápegység gond?
A neten találtam 8000.-Ft-ért használt tápot,de nem merem megvenni addig,amíg nem biztos,hogy
az a gond..

Előre is köszönöm!
(#) kowi válasza peze hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Inkább T-con vagy kijelző.
(#) peze válasza kowi hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Köszönöm! Az nem jó hír...Akkor gondolom,hogy gazdasági totálkár..
Következő: »»   141 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem