Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   208 / 259
(#) szitko válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Köszi, megnézem a kapcsolókat. Egyébként az aljából folyik ki a víz ha megbillentem oldalra.
(#) JoniPeti hozzászólása Jan 16, 2019 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis help. Bosch mosogatógépről lenne szó.
A tápegység SIEMENS 9000214580

A mosogatógép E02 hibát ír. Utána olvastam, hogy a tápegységben kimegy egy relé és ez okozza a bibit. Melyik relét kell kicserélnem?
(#) biokill hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy Whirpool mosogatógép javításában. Igaz nem mosógép, de közeli rokonok!
Típusa: waybi ADG 130 IX
Korábban már vacakolt, nem akarta elkezdeni a mosási programot, elindult a szivattyú, majd 10-20 másodperc után sípolások (hibakód). Akkor az OWI (Optical Water Indicator) megtisztítása segített a dolgon. Ez egy egyszerű opto kapu gyakorlatilag, amivel az aljában a víz tisztaságot, zavarosságot méri.

Mostani tünete viszont teljes halál: se kép, se hang. Ajtó becsukása után a gombok megnyomásával korábban felvillantak a LED-ek, lehetett programot váltani, stb. Most viszont teljes sötétség. Az ajtókapcsolót ellenőriztem, nem az. A 230 elmegy a vezérlő elektronikáig, ezt meg is éreztem.
Az elektronika típusa: CTRL- Yod W07 - L - P5A2B3L2B-OTSL (4619 726 27111).
És made in Hungary, Flextonics
Látszólag semmi hiba, mármint se égés, se elpukkanás. Van rajta egy táp IC (DIP tokos), ami 230V-ból csinál 12V-ot. Ezen volt egy nagyon kis pötty szerű képződmény, ezért cseréltem (típus: LNK305PN)

Sajnos nem oldotta meg

Van esetleg ötletetek, hol érdemes még nézelődni? Összes elkó, dióda csere?
Kapcsrajz esélytelen az ilyenekhez?

Mellékeltem pár képet, hátha valakinek mond valamit...
Köszönöm szépen előre is segítő kommentjeiteket!
(#) tibec válasza JoniPeti hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Szia! Mielőtt bármelyiket cserélnéd, először nagyító alatt nézd végig a relék lábainak forrasztását! Elég gyakori hiba, hogy elreped a forrasztás és ez okozza a hibát! Ezt egyszerű átforrasztással orvosolhatod, hátha nem kell cserélni egy relét sem!
(#) JoniPeti válasza tibec hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Szia!

Valóban el van repedve a forrasztás két helyen is.

Megforrasztom és meglátjuk.

Köszi!
(#) palko0125 válasza biokill hozzászólására (») Jan 18, 2019 / 1
 
Szia!
Az LNK IC-nek van egy védő ellenállása. Nem látooma képena pozíciószámát. Kb. 22Ohm lehet az értéke. Ellenőrizd azt is, mert ha az ic tönkrement, akkor tuti, hogy az ellenállás is megszakadt.
Üdv, Palkó.
(#) JoniPeti válasza JoniPeti hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Szia!

Megoldódott! A forrasztás volt a probléma.
Leteszteltem, aztán meg bedobta az e15 hibakódot. Kiderült, hogy felakadt az úszókapcsoló. Megkocogtattam és megjavult.

Köszönöm a segítséget!
(#) tibec válasza JoniPeti hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Szívesen, máskor is, de minél később, annál jobb!!
(#) Tomika890 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Sziasztok!


Van egy Siemens SL15J1S mosogatógépem. Tegnapi nap kivillant a (gondolom) bejövő víz problémát jelző led. A gép aquastop-os, megnéztem a szűrőjét, azzal nincs gond. Indítás után az aquastop dobozban lévő mágneskapcsolók rezegnek, szóval próbálkozik, majd kivillan a LED. Ha jól olvastam, a gépbe bemenő oldalon is van egy érzékelő, és az is letilthatja az aquastopot hogy ne engedjen be vizet!? Esetleg tippek a probléma megoldására?

Köszi
(#) biokill válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Köszi a tippet!
Tényleg szakadt volt az az ellenállás.
Elnéztem amit írtál (mondjuk igazán megnézhettem volna a datasheetet is) és 22 helyett 220 Ohmot tettem oda. Szépen el is füstölt szegény ellenállás. Ugyanakkor nem lett volna neki, ha mögötte nincs valahol zárlatban az áramkör, jól gondolom?
(#) palko0125 válasza biokill hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Igen, ha minden rendben van nem lett volna szabad elszállni. Diódákat is csekkold le, lehet valamelyik megadta magát. Az ic-t nem tudom így, lehet annak is kapufa ujra.
(#) gyök2 hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Sziasztok!
Ismerősömnél elromlott egy Fagor EN 50242 mosogatógép. A mosogatást elkezdi de menet közben hatot pittyenve, leáll és bent marad a víz. A kézikönyv szerint nem fűt. Amikor kidobja a hibát megnéztem, és egy kicsit langyos a víz benne. Még nem szedtem szét. A kérdésem hogy van e a fűtőelemnél valamilyen hőmérséklet korlátozó, mert szerintem az kapcsol nagyon korán, de ez egyáltalán nem biztos. Vagy esetleg valami más nyűgje lehet. Nem ismerem a típust. Esetleg valakinek egy robbantott rajz, vagy fényképek hogy hol mi van benne.

Köszi Péter
(#) tuszika80 válasza tuszika80 hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
A múlt héten szétszedtem a gépet kitakarítottam átfújkáltam amit lehetett és jó lett! Igazából nem mondhatni hogy el lett volna nagyon szennyeződve vagy dugulva, ami a szűrő ház oldalán volt érzékelő az volt eltaknyosodva azt megtakarítottam. Egészen kb egy hétig működött, tegnap már megint nem fejezte be a mosogatást E1 hibával megállt. Mégis csak a reed relé lenne rossz? Üdv: Zoli.
(#) roland0505 hozzászólása Jan 28, 2019 /
 
Sziasztok ,

Tudnatok segiteni egy Beko DS 7433 PAO-pel kapcsolatban ?
az adott szituacio az elso programnal jelentkezett !!!, meg nem volt elotte beuzemelve .
a "hiba" , hogy a program a vege elott leall, nincs hiba jelzes, sem sipolas, csak a "end"-led villog.
viszont a ruha vizes marad.
Pontosabban a kovetkezo procedura jatszodott le.

1 program futasa standard pamut program (2ora 45p) (1 farmer, 1 pulcsi, 1 ing)
leall 1 ora 3 percnel (ing szaraz)

2 program ugyanaz (1 farmer, 1 pulcsi )
leall 20 perc -> pulcsi szaraz

3 program (1 farmer) (1 ora)
Jeans program , leall 20 perc utan
a farmer majdnem szaraz

Szerintetek ? megegyszer mondom az elso 3 futasa volt a gepnek.

Koszonom ,
Roland
(#) kope20 válasza roland0505 hozzászólására (») Jan 29, 2019 /
 
Ez egy szárítógép. Nem sok köze van a mosogatógéphez Talán itt kellene : Bővebben: Link
(#) Zsolt321 hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Electrolux ESL6301LO mosogatógép bekapcsolás után rögtön beindul a szivattyú, 15-öt villog-sípol, majd leáll a szivattyú.
Mi lehet a probléma?
Nem találom sehol ezt a hibakódot.
Mérve minden jó a gépben.

Zsolt
(#) Greg1021 hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Sziasztok úrak! Heeelppp!!!

bosch smi53mo5eu mosogatógépről lenne szó.Bekapcsólás után program indításánál szivattyú indul müködik elkezdi tőlteni a vizet és kirakja a csapp jelet és leengedi a vizet,dugulás nincs az aljában nem marad víz! Mi lehet a probléma?
Segítségeteket előre köszi
(#) Zsolt321 válasza Greg1021 hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Vízmennyiség mérő, reed relé.
(#) nyikszi2 válasza arduinoforever hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia! Elindítottam egy rövid programot utána, az végig ment. Azóta is jó. Kell aggódnom?
(#) tibec válasza angnaas hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Szia! Ha minden igaz, az aljában van egy elárasztás érzékelő, azt ellenőrizd, az okozhatja a jelenséget.
(#) AzIgaziCsaby hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok, segítségre lenne szükségem:

Van egy AEG/elektrolux 50777 típusú mosogatógépünk. Eddigi előéletében teljesen hibátlanul tette a dolgát. Most viszont i20 hibával leállt, ami elvben a kifolyó víz problémáját jelenti.
A mai napi programom az volt, hogy a gépet kiszereltem a helyéről. A kifolyó alacsonyra tartásával a víz könnyedény kifolyt egy edénybe, tehát dugulás nincs. A biztonság kedvéért kiszereltem a leeresztőszivattyút, és lepróbáltam. Külső 230 Voltról tökéletesen forog. A gép belseje patika állapotú volt.
Összeszerelést követően 2 program hibátlanul lefutott, majd a hiba újra előjött.

A kérdésem az lenne a szakértőkhöz, hogy a dugulást mivel érzékeli, mit takarítsak/cseréljek rajta?
(#) arduinoforever válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Szia! Vízszint szabályzó csövét húzd le és visszafele nyomasd meg vízzel, hogy a szűrőtálat kimosd! Egy elvágott mosógép csöve pont illik rá. A szűrőtál szokott a leülepedett salaktól ledugulni. Egy próbát megér!
(#) mosómaci hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
sziasztok
AEG Favorite mosogatógép 20 hibakódot dob.
Nem tudom hol keressem a hibát, egy szerelő szerint ez a hiba nem javítható, dobjam ki a gépet..
van esetleg megoldás a javításra?
(#) AzIgaziCsaby válasza arduinoforever hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Köszönöm! Holnap délután megcsinálom és referálok.
(#) Hp41C válasza mosómaci hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
(#) AzIgaziCsaby válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Nem jött be. Szétszedtem, kinyomattam de semmi.
Nem kellene ezekben a csövekben víznek lenni? Mindkét érzékelő csöve porszáraz. Nemcsak kívül, de belül is.
Miután szétszedtem-összeraktam 2 vízkinyomást megcsinált, majd a szokásos i20 hiba. Ugyanezt csinálta a hétvégén is, bár akkor tovább bírta, mert a szét-össze után megcsinált egy öblítő programot, aztán egy edény nélküli 70 °C-os tisztítóprogramot és csak akkor állt le amikor élesben edényekkel tele indítottam.

Egyéb javaslat valakitől?
(#) arduinoforever hozzászólása Feb 5, 2019 /
 
Azoknak a csöveknek száraznak kell lenniük!
Az ajatján van egy adattábla rajta egy 9 jegyű PNC kód, azt írd meg és többet tudok mondani!
(#) AzIgaziCsaby válasza arduinoforever hozzászólására (») Feb 6, 2019 /
 
Köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal.

A PNC kód: 911916275

A működési anomália jellege kiderült az elmúlt napokban: Ha elindítom normál módban, kb. 1 órás működés után jelentkezik az i20 hiba. Ha ezután sok órára magára hagyom, (pl. egy éjszaka), akkor ismét működik a szivattyúzás.
Érzésem szerint egy membrán porózus lett és működés közben feltelik az érzékelő, ami aztán nyugalmi helyzetben helyreáll. Ezt csak gondolom, mert nem ismerem a lelkivilágát. Még azt sem értem, hogy mi módon érzékeli a kifolyócső dugulását, ha az ürítő szivattyú után nincs semmilyen nyomásérzékelő.
(#) arduinoforever válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Feb 6, 2019 / 1
 
Ahogy látom ez a dupla nyomáskapcsolós gép. Jobb oldalt van a két nyomáskapcsoló, arról húzd le a csövet és fújd meg a nyomáskapcsolót, ha kattan akkor félsiker! Multiméterrel a saruk helyén mérd ki hogy kattanásnál nyit vagy zár-e! Ha valamelyik rosszalkodik, akkor azt cserélni kell! Ha mindkettőnél jó, akkor már csak a szivattyú maradt valószínű hogy ha felmelegszik akkor nem ürít le! Ezt úgy tudod ellenőrízni hogy ha 70fokos programon kifut i20 hibába, akkor gyorsan húzd le az ürítőszivattyú 2 vezetékét és mérj a szivattyún ellenállást, ha szakadást mutat akkor szivattyú hiba!
(#) Greg1021 hozzászólása Feb 7, 2019 /
 
Sziasztok! Kérdésem lenne hogy hol tudnék bosch smi53mo5eu mosogatógephez ilyet beszerezni ?
Következő: »»   208 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem