Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3310 / 3701
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Idézet:
„A bejárat előtt oldalt van egy bojler amit majd holnap munka után lefotózok. Az előző tulaj nem csak a világító testeket szerelte le de a keringető szivattyút is.”

Bojlerben nem szokott keringető szivattyú lenni...
Ha olyan fehér téglatest, amibe legalább három cső megy és villany is, akkor lehet hogy van gáz meg központi fűtéses a kecó?
Ez esetben sürgősen nekiállnék felmérni a rendszert, van rá szűk egy hónapod hogy életre leheld...
Elvinni a keringetőt, nem volt egy szép dolog. Szerintem aki erre képes, az sok minden másra is. Nem lepődnék meg rajta, ha lenne még más tréfás dolog is.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) tbarath válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
A márkát nem ismerem, se a konkrét széket. De ebben az árkategóriában (40-50k HUF) van Ikeában a Markus nevű szék, azt sokan dícsérték. Egyik havert ilyenbe ültették a cégnél, vett ilyet magának otthonra is.
Persze nyilván ez ahhoz képest jó, amennyibe kerül, ez nem egy 2000 dolláros profi szék. És persze próbálni kell.
(#) Rosszmáj hozzászólása Szept 7, 2021 /
 
Van itt rovarológus? Ma ilyet fogtam a motor dudájával. Éppen le is tüdőzhettem volna, csak akkor nem lenne képem róla. Mintha egy krumplibogár és egy darázs nászából született volna ... mindegy, én még ilyet nem láttam.

P1040587.JPG
    
(#) tbarath hozzászólása Szept 7, 2021 /
 
Sziasztok,

Olyan szerelőt keresek, aki képes egy gáztűzhely sütőjét rendbe tenni. Az a probléma, hogy kis lángon (illetve hőfokon, mert ez hőfokszabályzós) kialszik. Lehet, hogy egy tisztítás elég neki, nem tudom, nem értek hozzá. (Nem is akarok, a gáztól félek.)
Bp. 9. kerületben kellene házhoz jönni, ez még fontos paraméter.
Ha valaki ismer a fentieknek megfelelő szakit akkor kérem segítsen.

Köszi,
Tamás
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) sany válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 7, 2021 / 1
 
Nem vagyok rovarológus, de szerintem egy zengőlégy.
(#) Rosszmáj válasza sany hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Valami olyasmi ... olyan 50 éve láttam egy darazsat nyelt motorost az út mellett, csúnyán kék volt a feje. De a gégemetszés megmentette.
Ezt komolyabb következmények nélkül letüdőzhettem volna. Csak veszek egy zárt sisakot
(#) sany válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Én múltkor valamilyen pillangó féleséget szívtam fel bicajozás közben. Pont bele az orrlyukamba.
Lehet már lerakta bennen a petéket.
(#) bbb válasza tbarath hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
A Markus szék helyett inkább azt a szőke leányzót kérném, aki a honlapjukon bemutatja a használatát
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Itt keleten nem nagyon van túl sok választék, kb egy jysk ahol van vagy tíz féle szék ugyan, de az alacsony háttámla miatt kb 8-9ki is esik. A tescót mondani se merem, mióta lefelezték én széket nemigen láttam ott, de az előtt is kb ugyan az volt a helyzet, mint a jyskben. Obi praktiker és társainál még ennyi sincs készleten. A mömax egy két éve jött ide , lenyúlta a baumax csarnokát miután az lelépett, ott van valamivel több választék, de úgy vettem észre, magas háttámlás az náluk is ritkaságszámba megy. Náluk igaz van pár azt mondom még ez talán jó is lehet, de azok is már inkább a 150-200K feletti kategória. Na most ha az is cirka 3-4 évet bír, azért meg szerintem nem érdemes kiadni annyit. A 3-4 évet a budget 50E alatti is kihúzott nálam mindig. Mondjuk az is igaz, hogy mind a ketőt hegesztenem kellett, mert a teleszkóp és ülőfelület összekötő fémlemez valóban csak biliacél, talán ha 2-es lehet. Na meg a hinta funkció is megadja magát mert a lemezbe fúrt lyuk úgy kitágul a kopástól, hogy hiába fixálnám le, akkor is hintázik, szóval nálam előbb utóbb az is hegesztésre kerül...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) Régi motoros válasza tbarath hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Nos ha az a kis édes szöszi is járna hozzá szó nélkül máris megvenném...

De így első ránézésre nekem az ilyen szövet meg hálós székek nem igazán jönnek számításba.
A háló rész előbb utóbb szerintem megnyúlik. Ahogy a karfát elnézem, nagyon vékony, a felfogató csavarból is keveslem a kettőt, nem három ponton van rögzítve, a háttámlához kellett volna még egy rögzítési pont. Sőt a rajta lévő párna is éppenhogy csak lehelletnyi vékony.

Részemről mindenképp olyan karfásat preferálom, ami legalább három ponton rögzített, tehát kettő az ülőfelülethez, egy pedig a karfához rögzít. Annál is inkább, mert úgy a háttámla is fixebb, mint ahogy ezen van... Mint említettem, én néha fekszek is benne jódarabig...
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 7, 2021 /
 
A legszomorúbb az, hogy még a 100k -s székeknél is hasonlóan rossz véleményeket lehet olvasni...
Ami sajnos egy öt perces kipróbálás alatt úgysem derül ki.

Ráadásul ennyi kessért még ez is csak gagyi textilbőr meg műbőr, ami ugyebár kb 2-3 évet bír,
aztán elkezd repedezni...

Komolyan, múltkor már azon gondolkodtam, veszek bontóban egy merci jobb/bal első bőr ülést
vagy 20-30k -ért és ráhegesztem a mostani szék csillagkerekes talpára...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) mark.budai válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Én ugyan ezt tettem egy B5 Passat üléssel. Csak ez nagyon koszos volt, és többször ki kellett takarítanom, mire szép lett. Lassan 3 hónapja használom, és egyik sem volt ilyen jó. A kartámasz néha hiányzik róla, de annyira nem, hogy nekiálljak rászerelni a donorként használt székét, amiről a talp is származik. Hozzáteszem, az kényelmes volt, de műbőr kiléte miatt elkezdett lehullani róla a műbőr felső rétege, és egyrészt széthordtam a lakásban, másrészt elég csúnya volt. Na ez az autó üléssel nem fog előfordulni. A legviccesebb, hogy fűthető, télre valami tápegységet túrok neki, sokat dolgozom a szabadban, este kellemes lesz benn üldögélni
(#) bbb válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Nekem az előző volt egy FIAT Punto 1-esből, de dög nehéz volt, egy idő után (kb. 10 évet használtam így) már nem volt olyan kényelmes használni. Igaz én fa talapzatot csináltam neki, ami önmagában is nehéz volt (így nem borult fel a szék), és a legnagyobb gond a rögzítés állandó szétjövésével volt, mert a csavarok valahogy mindig kitekeredtek, hiába volt önzáróval megoldva. A heggesztett megoldás biztos jobb, de már nem vacakoltam vele, vettem inkább ezt a Claudia nevűt, amit lassan több, mint egy éve nyúzok és még bírja.
(#) Régi motoros válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Az jó, akkor nem csak nekem van ilyen agyament ötletem úgy látom...
Bár én a karfát mindenképpen integrálnám azért...
(#) tbarath válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
A szöszit elsőre nem is láttam, köszi h felhívtátok rá a figyelmemet
A témával kapcsolatban találtam egy fórumtémát: Bővebben: Link. Itt is sokan dícsérik a Markus-t ("Diszpécserek 0-24/7 használják az IKEA Markus székeket, Az első vásárlást 2011-re mondják a kollégák. Ha nem ők kaptak az elsőből, akkor 2012-kor biztosan. Idén cseréltük valami hibával, talán gázrugó. A diszpcserek elégedettek vele."), de hátha találsz valami szimpatikusat is.

Itt találtam a Steelcase Leap-et is (Link), barátságos az ára. Viszont lehet nem hülyeség összeszedni a jobb márkákat (Steelcase, Herman Miller, stb.), és megnézni vaterán, jófogáson használtan. Esetleg valamilyen iroda felszámolós bandákat végigkérdezni. Én anno Apámnak egy ilyen hirdetési oldalon vettem 8000 Ft-ért olyan íróasztalt, amihez képest az áruházas 50 ezres asztalok viccnek tűntek.
(#) mnyugger válasza tbarath hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Idézet:
„A szöszit elsőre nem is láttam, köszi h felhívtátok rá a figyelmemet”


Én nem találom. Adsz egy linket?

Megvan! Nekem is kell egy ilyen!

"Nincs készleten!"

2 szürke MARKUS készleten van a(z) Örs vezér téri IKEA áruházban(2021. 09. 07. 18:44).
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Ennyi maradt.
(#) Régi motoros válasza tbarath hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Hát ha gondolod, akkor a store11 -ben lentebb görgetve is van egy barna kis édesség...
Csak ha nem ragaszkodsz feltétlen a szőkékhez...
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Na, az Ikeában meg néznek mint a birkák, hogy mi ez a hirtelen forgalom növekedés! Én is megkerestem
(#) mnyugger válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Köszi. Nem mondom, mutatós, de a szöszi......
(#) mnyugger válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Na ezt is le lehet bontani és jöhet az újratervezés.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 7, 2021 / 1
 
Fűtésnek szerintem kicsit sovány, meg nem látom a hőszivattyús rendszer többi részét.

Szerintem a kolléga az idén már ne sörpadot vegyen a találkozóra, dugipénznek lesz ott még bőven helye.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Mert csak a radiátorok vannak felszerelve.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Lehet jobban járnál, ha tennél fel mindenről képeket, mert ugye igy csak találgatunk, meg mindenki osztja az észt a jó melegből...
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Ez egy villanybojler volt keringetőszivattyúval? Láttam ilyet vagy 20 éve: 2×120 l bojlerrel, "ingyen" árammal, ~40 m2-t fűtött ki. És úgy gazdaságos volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2021
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Kazánod van?
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Miket nem lehet itt olvasni.
(#) Rosszmáj válasza granpa hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Majd holnap lövök egy képet az ingyen áram beszerzési lehetőségéről.
(#) granpa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Láttam már néhányat. Legextrémebb (amiről tudok) a Ceglédi úti volt. Ott szinte minden ingyen volt.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 7, 2021 /
 
Ez meg mégis micsoda?
Vízmelegítőt egy szivattyúval használnak fűtésre?
Ha így van, nyugodtan bontsd el az egészet, sosem lesz olyan hatékony, mint egy darab ellenálláshuzal. Magyarul ventilátos hősugárzóval még pénzt is spórolsz ehhez képest.
Ez így életveszélyes és baromira veszteséges, ezt jól kifogtad, hogy lehet így házat venni
Olajradiátorral a komfortérzet változik, de kevesebb hőt ad le, mint a hősugárzó, mert ki-be kapcsolgat. Ha bírja a hálózatod és a pénztárcád akkor rakj termosztátra elektromos hősugárzókat.
Ha 250 ezret össze tudsz szedni, abból már vehetsz valamilyen hőcserélős klímát, ami jobb hatásfokkal fűt, mint a sima rezisztív ellenálláshuzal. Persze IR melegítőkkel lehet a hőérzeten javítani, de a falak meg minden hideg marad, nem lenne nyerő még egy cső elfagyás is.
Következő: »»   3310 / 3701
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem