Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   68 / 75
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Egyszerűnek, egyszerű, de sajnos nem az igazi a feladathoz. Bővebben: Link
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
De ezekhez a kapcsolásokhoz szinte mindenhová toroid trafó célszerű. Amit találtam oda elég egyszerű 24V szekunder, amiből kapok majd 30-32V körüli + - DC-t a GND-hez viszonyítva. Egy erősítő (vagyis 2 mivelhogy sztereo) tápellátásához meg kellene felelnie. Szerintem.
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Szentelj több időt az előbbi link tanulmányozásának! Látni fogod miért használnak erősítő tápban kétutas egyenirányítást.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Melyik diódát használjam:
BYT79-500 500V 14A SOD59
DSEI60-10A 1kV 60A TO247AD
MUR1560G 600V/15A TO220AC
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) Mohooki válasza Mohooki hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
...10A-s a trafó.
(#) Alkotó válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ne diódát használj, hanem komplett diódahidat, és dupla tekercses trafót.
(#) Mohooki válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Nincs dupla tekercses trafóm.

De itt egy újabb rajz. Talán ez az eddigi legjobb. Sőt...
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019

kép.jpg
    
(#) Medve válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Én egy ilyen megoldást javasolnék: Bővebben: Link A 110V Primer fesz ne zavarjon, a puffereket jó elosztani, velük párhozamosan (vagy a diódákkal) jótékony a 10-100nF-os kapacitás is. A lentebb vázolt megoldás nem egyutas egyenirányítás? Lehet brummos lesz így.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Csak az a gond ezzel, hogy ehhez való trafóm nincs sajnos.
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ha nincs a trafón megcsapolás, arra is van kidolgozott tervem, több példány remekül működik belőle. Bővebben: Link
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szép. Ha valaki a kezembe nyomná a nyákot meg a hozzávalókat, már raknám is össze. Csak nekem már megvan az erősítő nyák a hozzávalókkal együtt, így mostmár "csak" a tápot kell összehoznom. De ha nem sikerül, akkor összerakom azt amit belinkeltél.

Az előbb kipróbáltam azt a legegyszerűbb kapcsolást ami a képen van, igaz hogy csak 2200-as kondikkal (már megrendeltem a 10000-ekekt) és működik. Erősítő nélkül próbáltam csak és amikor lekapcsoltam a trafót, a kondikban természetesen ott maradt + - 32V. Ha majd rákötöm az erősítőt meg a hangszórót, az majd kisüti lekapcsolás után?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Olvad el ennek a bejegyzésnek a második felét!
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Na ezért kérdezem. Mi a megoldás? Biztos van valami egyszerű megoldás ...ellenállás vagy kondi... párhuzamosan a kimenetekre... nem tudom. Ezért kérdezősködöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Keress megoldást a google segítségével! Nem lustaságból nem írom le, hanem kreativitásra szeretnélek ösztönözni.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Mit gondolsz, közben mit csinálok? Keresem, csak amit találok ahhoz megerősítést kérek, mert nem vagyok biztos magamban. Már mondtam, nincs semmilyen villanyszerelői vagy műszerészettel kapcsolatos iskolám. Amit tudok, azt ismerősök által szerzett információkból tudom. Nem olyan egyszerű ám! Először is ismernem kéne az összes jelet a rajzokon. Sok mindent nem tudom mit jelent és nehezen jegyzem meg, mert ritkán használom. Az én koromban már nehezebben tanul az ember, de azért próbálkozom.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ja és a kreativitás: Ha pl. beraknák egy-egy ledet párhuzamosan a kimenetekre valami ellenálásal (az ellenálás sorba kötve a leddel és az egész párhuzamosan a kimenetre) az kisütné, nem?

Vagy két olyan sárga vacakot mint ami a képen van. Az mi?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Az is jó, de a Gyakori kérdések, ami nem elektronikai zseni szintű, szépen írja az 1k-10k ellenállást. A szakmai anyagok olvasása pedig épülésedre szolgál.
Szerk.: a képen 100 nF-os kondenzátorok vannak, melyeket már tartalmaz a végerősítőd, így nincs rá szükséged.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Akkor marad a 1k-10k ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ha nézed az általam feltöltött képeket, láthatod 10k-t használok
Bővebben: Link
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szuper!

Ezt a képet talán még nem is láttam.
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Az építési tanácsaim zöme a TDA7293-mal rokon, TDA7294 témában találhatók.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Leteszteltem a 10k ellenállást 2200-as kondin, hát eltart neki míg kisüti. 1 percnél is több időt vesz igénybe, de lehet 2 perc is, nem vártam meg a végét. 10000-es kondit még tovább fog neki tartania kisütni, nem? Viszont ha nagyobb ellenállást tennék, az biztos forrósodna. De ha két-két 10k tennék párhuzamosan mindkét kimenetre, talán az jobb volna.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Medve válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Csak ugatom a témát, de ilyen kondenzátor kisütő áramkört még nem láttam erősítőkben. A kikapcsolás után a végfok terhelése "hamar" kisüti a puffert, persze benne hagy némi maradékot, a haldoklása pedig nem hallható, mert a hangszóróvédő kapcsolás lekapcsolja a kimenetet. Ha ragaszkodsz a kisütéshez építhetsz egy olyan megoldást, hogy kikapcsoláskor a puffert rövidre zárja. De a pufferben maradó feszültség segíti a lágyindítást!
(#) pinyó39 válasza Medve hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ekkora puffert, ha nem muszály, nem zárunk rövidre.
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Én nem tudom ki kell-e sütni a puffert, de reloop ezt írta: "Van egy nagyon fontos szabály az IC-vel kapcsolatban, mikor az erősítő panelt összekötöd a tápegységgel, a kondenzátoroknak kisütött állapotban kell lenniük! Sok TDA7293/94 ment már tönkre ennek elmulasztása miatt." Ha te azt állítod, hogy a végfok terhelése kisüti, akkor rendben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Szóval most akkor nem tudom mit tegyek, mert az egyiktek azt írja jó ha marad benne feszültség a lágyindítás végett, a másik meg hogy ki legyen sütve indításkor.
(#) Alkotó válasza Mohooki hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Összekevered az üzemszerű működést az élesztés folyamatával. Élesztéskor várjuk el, hogy az erősítőt kisütött pufferre csatlakoztassuk (mert a benne tárolt energia is képes kárt tenni az eszközünkben). Ha már minden működik erre nincs szükség, vagy ha mégis akkor a 10 kR-os ellenállás bőven elegendő a célra.
(#) Mohooki válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Ez azt jelenti, hogy amikor rácsatlakoztatom esetleg ráforrasztom a tápot az erősítőre, akkor a kondik kisütött állapotban legyenek? Aztán ha már egyszer ki/be kapcsoltam az egész rendszert, utána már nem számít?
(#) Medve válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Jó-jó, jelképesen értettem, lényeg a gyors kisütés.
Mohooki, Reloop: Elfilozofálok ezen a jelenségen, Reloop biztosan úgy értette, hogy az IC re nem szabad csak az egyik tápot ráadni. Hiszen a kikapcsoláskor a két oldal biztosan nem egyszerre sül ki, a folyamat alatt felborul a szimmetria. Így meg minden IC tönkremenne, nemde?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2019
(#) Mohooki válasza Medve hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Akkor felejtsem el az erőltetett kisütést, kisül az magától a lekapcsolás után. Így van?
Következő: »»   68 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem