Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   402 / 607
(#) Gohstrider válasza at22 hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Szia!

Én is gratulálok az erősítődhöz! Múlt évben én is megépítettem a TDA végfokot és elsőre minden szépen ment. Most tervezem átépíteni egy normális rack-be és ha készen vagyok megosztom veletek a képeket.

Üdv: Joe
(#) at22 válasza Gohstrider hozzászólására (») Feb 2, 2013 /
 
Hali! Köszi szépen. Örülök hogy neked is sikerült. Várom a képeket
(#) Gohstrider válasza at22 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szia!

Vettem hozzá egy 2U magas Rack dobozt, abba lesz a méltó helye.
Jövő hét kedd szerda felé meg is érkezik és hétvégére már szerintem össze is tudom szépen rakni... Alig várom már.. Egyébként nálam 5-ösre vizsgázott a végfok! Nagyon szép kellemes a hangja...
(#) at22 válasza Gohstrider hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Hali! Nekem is nagyon tetszik a hangja. Majd ha lesz rá időm meg pénzem 2db tda hidat szeretnék építeni. Már az alkatrészek meg vannak csak még egy jó toroid kell hozzá + 4db tda7294.
(#) reloop hozzászólása Feb 3, 2013 / 9
 
Sziasztok!
Közzé teszem az egyszeres táplálású TDA7294 legújabb változatának dokumentációját. Nagyon jó, aki nem hiszi építsen utána
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2013
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Teljesítménye? Látom 4-16 Ohm lehet a terhelés és a táp is széles tartománnyal bír.
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Igyekeztem tömör lenni. Használd bátran, eddigi tapasztalat alapján teljes szinkronban van a gyakorlattal.
(#) havranarpi hozzászólása Feb 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy a hidalt TDA7294-hez megfelel-e a 30-32V-os tápfesz?
Ahogy nézegettem 40V körül van .De megy 30-ról is?
lenne egy 2*25V/2*5A-os trafóm erre a célra.
(#) rolie válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 7, 2013 /
 
Szia! +-40V a maximum tápfeszültsége. Működik +-30-ról is, reloop írt egy jó kis összefoglalót a kimenő teljesítménnyel és az áramfelvétellel kapcsolatban.
(#) benocs24 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok! Van 2 db TDA7294-es végfok panel ez egyikkel semmi gond idáig sikerült beüzemelni, de a másik meg sem mukkan csak ha az ujjam az ic 2-es lábához rakom, akkor van egy kis zúgása. A kimeneten 0 volt van. Lehetséges, hogy az ic rossz? Vagy akkor a kimeneten a negatív tápfeszültség lenne? Előre is köszönöm !
(#) DJ Szabcsa válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A mute\standby lábak rendesen tápra vannak kötve? Szerintem némít az IC.
(#) benocs24 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Igen rendesen. Ki fogytam az ötletből ezért kérdezek.
(#) Davidd válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szervusz! Nem akarlak elkeseríteni de lehet az ic gyári hibás, nekem is volt olyan hogy semmi baja nem volt az icnek, de a bemenetre hiába adtam jelet nem ment, hanem egy másik lábra adtam jelet nem tudom mar melyikre és akkor halkan torzan szolt, lehet ez a jelenseg csak nallam lepett fel, de ez is benne van a pakliban hogy gyári hibás.
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Szia! Ha 2-es lába érzékeny, a 3-as érzéketlen akkor a némítással még lehet gond, a 10. láb feszültségét meg kéne mérni. A 3-as lábon is ajánlott testzárlatot keresni.
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Köszönöm a hozzá szólásokat, de most azt félre tettem mert már nem tudtam nyugodtan rá nézni azt szeretném kérdezni, hogy a 47k poti az csak azért kell elé, hogy a bemeneti jelet tudjuk szabályozni? NE5532 ic-vel szeretnék neki egy előfokot. Gondolom akkor a 47k poti nem kell.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Kiváló ötlet, nagyszerű kivitelezés.

Gratulálok neked reloop
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Valamit linkelj be, a végfokról és az előfokról! Rajzot, NYÁK-ot. Van egy rossz előérzetem, de ne legyen igazam, inkább lássuk a művet. Persze egy fotó is kéne a megépített TDA7294 panelről.
Szerk.: Ezt építed?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) reloop válasza highand hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Megtisztel az elismerésed! Erős harcot vívok a középmegcsapolásos transzformátoros szimmetrikus tápok ellen. Ennek egyik állomását mutattam épp be.
(#) benocs24 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Heló reloop! Sajna nincs mivel képet készítenem per pillanat. Egy panel már működik csak láttam a lent látható képet, és arra vagyok kíváncsi, hogy az a poti kell e oda. Mert én csak direktbe adtam a jelet a panelnak próba képpen. Az előfokot már megépítettem de még nem kötöttem be.
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Az előfokot a poti elé célszerű elhelyezni, hogy annak zajából minél kevesebb jusson a végfokra.
Milyen azaz előfok, mutass valamit róla! Melyik TDA7294 végfok tervet építetted meg?
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A panelt nem én építettem. Kézzel van rajzolva a panel de nem nagyon tudok elmenni rajta pedig kerestem, hogy melyik kapcsolás van meg építve. Vasalással készítek egy új panelt csak nem tudom eldönteni, hogy melyiket,mert annyi változatot láttam már. Az előfoknak nem találom a rajzát, mert nem otthon vagyok. Holnap azt fel tudom rakni. Tehát akkor célszerú még az előfok után is berakni azt a potit? Vagy elhagyható? Ha már itt tartunk, te melyik kapcsolást ajánlanád, mert akkor azt ki is nyomtatnám és készítenék egy új nyákot.
(#) reloop válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 9, 2013 / 1
 
Ezt az előfok-poti kérdést a TDA7294 esetén NE5532+LM1036 IC-kkel szoktam megoldani. Az LM1036 a hangerő és balansz mellett magasat és mélyet is szabályoz, mely néha jól jön.
NYÁK tervvel nem tudok szolgálni, mert KIT formájában jól betáraztam, és nem szorultam még rá a megtervezésére, de az LM1036 témában egész ígéretes megoldásokat találsz.
A TDA7294-hez ezt ajánlom.
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Vissza térve a tegnapira, nézegettem, ez lesz az a kapcsolás ami van nekem.
(#) Kenyérman hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
sziasztok!
Nekem az a problémám hogy megépítettem az erősítőt és működött is. Nem nagyon volt hozzá megfelelő tápom, így hát nem tudtam sokat használni, meg nagyon ki se hajtani, max fél teljesítménnyel működhetett, így még egy kisebb borda is elbírta. Most építettem hozzá tápot +-40V és rákapcsoltam és úgy is működött. Ki lehetett hajtani maxra de aztán eszembe jutott hogy kéne rá egy nagyobb borda, mert így meg fog sülni, ezért át is kellett alakítanom a nyákot egy kissé (próbapanelon van, mert akkor még nem tudtam maratni amikor megépítettem, 2 éve). Szóval átalakítottam, hogy a bordát normálisan rá tudjam rakni, de most valamiért teljesen néma lett. Nem a némítással van a baj, mert azt többször is megnéztem. Az 10-es láb feszültsége majdnem GND +1.5 - 2V (merül a multiméter). Ha kihúzom a hangszórót akkor sistereg egy kicsit, a kimenetre pedig kiül kb 15 V. Nem tudom mi lehet a baj. Van valami ötletetek?
(#) reloop válasza Kenyérman hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Szia! A 10-es lábon +3,6V-ot meghaladó feszültségnek kell lenni, akkor hagyja abba a némítást.
A kimeneti +15V már nagyobb baj. Ha leválasztottad a pufferekről és feltöltött pufferre kötötted vissza, akkor az IC tönkre mehetett. Van egy ilyen sajátos buktatója.
(#) Kenyérman válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
A diódán meg a 30K-n 6.5 V esik, az ic nem reagál arra, ha rövidre zárom a diódát. Szerintem meghalt, mert volt párszor amikor a puffer még nem merült ki és én rákötöttem :// Na mindegy, nemsokára úgyis megépítem majd a hídbakötött verzióját, már akkor rendes nyákon
(#) Kenyérman válasza reloop hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Köszönöm a segítségedet!
(#) benocs24 hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok! Úgy emlékszem valahol olvastam,hogy TDA7294 nem szereti a piezo hangszórót. Igaz ez?
(#) Kovidivi válasza benocs24 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Semmi erősítő nem szereti a tisztán kapacitív terhelést. Ha rendesen van illesztve a rendszerbe, szintillesztő ellenálláspárral (L-PAD), akkor nem lehet gond.
(#) benocs24 válasza reloop hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Heló! Ezt az előerősítőt építettem meg már régebben csak még poti nincs hozzá, ez elég a TDA7294 kivezérléséhez?
Következő: »»   402 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem