Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   339 / 607
(#) Szlacek válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
40voltos pufferek tökéletesek lesznek bele! 25x 1,41 =35,25 ami egyenirányítás utáni feszültség, de mindez ugye 2x szerintem pont optimális. Az én erősítőmbe is ugyan így van!
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Elliott oldaláról egy táp-rajz.

ESP táp.gif
    
(#) Gohstrider válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Gratulálok! Szép munka!
(#) Gohstrider hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!

Hamarosan én is rakok fel képeket az erősítőmről.
Dual mono, oldalanként külön táppal. 4*4700µF 63V/oldal
Nemsokára készen vagyok vele.
Ma teszteltem és nagyon tetszik a hangja!
+ Készül hozzá a hangszínszabályzó is. LM1036+NE5532.
(#) TheShaft válasza Gohstrider hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szia!

Nagyon elborult ötlet az, ha a végfok panelt és a puffer kondikat egy panelra integrálnám? Tehát nem lenne külön táp panel a kondiknak. Természetesen a +/- ágakba bekerülne 1-1 olvadó betét...
(#) Gohstrider válasza TheShaft hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Szerintem semmi akadálya.
Valahol itt már láttam olyan panel tervet.
(#) Bassmester válasza TheShaft hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Csináld csak nyugodtan...
Én is csináltam már hasonlót Bővebben: Link
(#) Bassmester válasza blackdog hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Inkább átkötésekkel tervezz, mint hosszú kacifántos vezetősávokkal.
(#) DJmike hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az oldalon található alulátersztő szűrő kapcsolást megcsináltam/topi-féle/ és bekötöttem a tda 7294 vegfokhoz, minden szépen szól, de nagy hangerőn elkezd pattogó hangot kiadni a hangszóró. Ez a túlterhlés jele nála vagy valami nem stimmel?
(#) Bassmester válasza DJmike hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
A hővédelem működését hallod. Gyorsabb hőelvezetés szükséges. (hűtőtönk)
(#) Józsi84 hozzászólása Márc 23, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy Genius házimozim (5005-ös széria). Ebben a subot egy TDA7294 hajtja. Mivel általában halkabban hallgatjuk (fél hangerő alatt) ezért elég kevés a mély benne. Találtam egy loudness kapcsolást, amivel kicsit meg akarom tuningolni. A csatolmányban van az elképzelésem. Vessetek már rá 1-2 pillantást, hogy életképes-e a dolog és hogy emelne-e valamit a mély hangerején.
(#) DJmike válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) reloop válasza TheShaft hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Helló! A transzformátor és puffer kondenzátor között azért szokás a lehető legrövidebb vezetéket alkalmazni, mert a kondik csak a szinusz hullámú feszültség csúcsai közelében, elég nagy áramerősséggel töltődnek. Egyrészt számít ennek a vezető szakasznak az ellenállása, mert a csúcsáramnak megfelelő feszültség esik rajta, másrészt zavaró feszültséget indukálhat a közelében futó vezetékekben - akár egy jelkábel árnyékolásában is.
A pufferelt egyenfeszültség vezetése az erősítő dobozán belül kevesebb kalamajkát okoz.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia!
Igy mehete a tap az erositohoz?
Ebben a modban meg parhuzamosan kapna egy panelt,tehat ket panelt vezerelne.
A trafo:2*25vac 4amper.
Puffernek 2*20,000.uf szamoltam.
Olyan baj tude lenni pl.ha egy erositohoz sok puffer rakok?

tap.gif
    
(#) peter1995 válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Minél több a puffer annál jobb. Baj nem lesz belőle. Max annyi hogy nagyobb mélyeknél nem esik annyit afesz. Ami persze jó
(#) csabacsaba válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Rajz jo?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia! Jó a rajz.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes-e a TDA7294-et kiegésziteni tranzisztorokkal? Épitett már valaki ijen erősitő kapcsolást?A véleményeteket kérném róla.Üdv:
(#) sanca2 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Szia

Ha a LINN Chakra- erősítőjét így csinálja akkor biztos...........
(#) sanca2 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
(#) sanca2 válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Márc 24, 2012 /
 
Nem jó fotót raktam be bocsi

" Linn LK140 PS+IC power amp.jpg" nem erre gondoltam
(#) peter1995 hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Helló. 2x45V-ot elbír még egy 7924 híd?
(#) 1984white válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Szia!

Nekem 2x51Voltal van megküldve, és eddig ok. Az aktív szubomat ilyen 7294bridge-val oldottam meg. Amúgy 2x46V maxot írnak pl mikroshopék is.

Üdv!
(#) DJmike válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Én úgy tudom+-43 a biztonságos határ.
(#) peter1995 válasza 1984white hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Bátor vagy 50V a adatlap szerint. De gondolom ez is túl van méretezve mint az autóiparba...
Akkor a 45V még belefér.
(#) 1984white válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Sajnos csak ilyen tápom van, majd erre a célra átalakítok egy atx pc tápot. +-45V al tuti jó lesz!!!
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Márc 25, 2012 /
 
Helló! Nemrég befejeztem egy sztereó TDA7294 híd erősítőt. Most szeretnék még egyet építeni, mert az előző (szerintem) zajos, vagyis nagyobb az alapzaj, mint amit vártam. LM1036 van előtte, valószínű az az oka, mert anélkül csendesebb. Kérdésem az, hogy van-e valaki, akinek sikerült valami trükkel extra alacsony alapzajt elérnie vezetősáv elrendezéssel, vagy valahogy. Az előzőt talán feleslegesen bonyolítottam meg. Most egy egyszerűt akarok.
(#) Bassmester válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Ezeknek az előfok ícéknek van egy kis zajuk. Mit lehet hallani? Sustorog, vagy netán búg is?
(#) Gabó válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Nekem is LM1036 os van előtte de semmi alapzaj nincs. Én árnyékolt kábellel kötöttem mindent össze és amikor nem forrasztottam be az árnyékolás kábelét akkor volt alapzaja.
(#) Keresztes Vitéz válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 25, 2012 /
 
Inkább sustorog. Úgy van, hogy van egy szintemelő NE5534, aztán LM1036+NE5532. Csak a szintemelővel csendesebb, de ha változtatom az erősítését, akkor azzal is nő a zaj. Próbáltam minden zajt kiszűrni, a trafókat leárnyékoltam, testnek igyekeztem minél nagyobb felületet hagyni, a doboz fém burkolata a védőföldön, az erősítő GND-jét elszigeteltem. Nekem a Mute láb a +tápon van, esetleg ha azt bekötném rendesen, akkor elképzelhető, hogy csökken a zaj, ha nincs rajt jel? Vagy azt kellene megoldanom, hogy egy bizonyos jelszint alatt némítson. Az alapzajt én úgy értem, hogy rá van kötve a keverőre, max hangerő, de nincs bemenőjel.
Következő: »»   339 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem