Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   338 / 607
(#) lali22 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia szerinted hogy tudnám le ellenőrizni hogy hamisak?
(#) Bassmester válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Na mégegyszer... kattitns IDE !
(#) lali22 hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok köszönöm a válaszokat meg oldottam a problémámat de sajnos adódott egy ujabb a bemeneti kondikkal van a baj a rajzomon 2db 220nf és 2db 330nf és nekem nem voltak ilyek csak 470nf és ezzel nagyon kupogós baszust adot szerintetek szerezem be olyat amilyen a rajzon van vagy lehet mással is helyetesiteni?
(#) Bassmester válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nem a 470nF csatolókondi miatt adott "kupogós basszust".
Én 1µF-ot is szoktam belerakni (éppen mi akad kézre).
(#) lali22 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszi akkor mitől ad kupogós basszust?
(#) lali22 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
És mindegy hogy rakod a kondit mármint a +- lábakat hogy hova rakom
(#) reloop válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia! A mély hangokkal azért nem vagy megelégedve, mert a csatoló kondenzátor alacsony értéke (kapacitás) miatt egy részüket így már vágja az erősítőd. Bassmester javasolta az 1µF-et, azzal már lényegesen javul az átvitel. Nem túlzás 2,2µF-et alkalmazni.
(#) reloop válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A "+" láb kerüljön összeköttetésbe az IC 3. lábával.
Fólia kondenzátor lenne az igazi megoldás.
(#) lali22 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszi a gyors választ de mindegy hogy tegyem be mármint +- ra gondoltam
(#) lali22 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm megyek és ki próbálom egyépként az ilyen jó lenne
(#) reloop válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Jó lenne ha egy mikrós (1uF) lenne. Sajnos nem tudom elolvasni az alkatrész feliratát.
(#) lali22 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Az 1uf kondi 105 kód számmal csak nem tudom hogy milyen fólia vagy talán más fajta
(#) bencikusz hozzászólása Márc 17, 2012 /
 
Sziasztok!
Összeraktam egy erősítőt a TDA 7294-es végfok IC-vel, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Minden várakozásomat felül múlta.
Teljesen dual-mono kialakítás, semmi brumm.
Trafó: 2 db 150 VA -es toroid van benne 2x 24 V os kimeneti feszültséggel.
Pufferek: 2x 10 000u teljesen elégnek bizonyult.
Képek csatolva.
A két CENTAUR sX hangfalat használom vele. Piszok jó.
Még nem 100 %-os a kivitel, ugyan is még kerül bele Reloop kolléga által tervezett Peak jelző és valami jó hangú IC-s buffer.

Most, hogy egy ilyen szép kis regényt kerekítettem ide, annyit szeretnék tőletek kérdezni, hogy a HÍD kapcsolásnak mekkora az áramfelvétele ? Nézegettem toroidokat és vásárlás előtt szeretnék tőletek is érdeklődni.
Előre is köszönöm.
üdv.
B
(#) reloop válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Fólia, használd nyugodtan.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Szia! Remekül néz ki!
A híd kapcsolás csatornánként 5A-t vesz fel teljes terhelésnél. Ha nem vezérled túl az erősítőt akkor nem szükséges (24V+24V)*5A=240VA-re méretezned. Elég a 4A-es szekunder.
(#) Bassmester válasza lali22 hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Én úgy látom, hogy 473 - 400V van ráírva a bal oldalira, ami 47n/400V-ot jelent. Ez nem jó a 7294-hez csatolókondinak.
Ezek szerintem MKS kondik, csatolóként az MKP adja a legjobb minőséget.
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nem látok az erősítőben egyetlen biztosítékot sem
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Köszönöm, de a remek jelzős egy kicsit túlzásnak érzem Gyorsan össze kellett dobni.
A TDA HÍD az biztos hogy maximumra lesz hajtva, tehát nem árt túl méretezni. Amit most kinéztem az egy 600VA-es toroid, 2x 30V os szekunderrel és 10A terhelhetőséggel.
Ha jól emlékszem 42-43 V még jó a tda nak.
Előre is köszi,
üdv.
B

ui.: jól látod igen. ennek az az egyszerű oka, hogy nem volt itthon És az ünnepek alatt meg nem tudtam venni. De ami késik, az IGEN!
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Nézd, rend van a dobozban, látszik nem garasoskodtál az alkatrészek beszerzésénél, mint írod nem brummos - jár a dicséret. Van több észrevételem is amit másképp oldottam volna meg, de a biztosíték használatára kéretlenül is fel kellett hívjam a figyelmedet.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Úgy gondolom, hogy ha az ember ilyen hobbit választ magának, akkor ne azon spóroljon (én se dobom ki fölösleges dolgokra a pénzt, amit tudok az olcsón veszem/szerzem meg, de ami kell az kell...)
Szívesen venném, ha a többi észrevételedet is leírnád.
Előre is köszönöm.
üdv.
B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A bordáról nem tud eltávozni a meleg azon a sor perforáción keresztül ami az alsó és a felső dobozelemen van. A bordát kívülre, a hátlapra szerelném. Látom vágni kell belőle egy keveset. Nálam még kívül is elég jól felmelegszik Bővebben: Link
.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Igen, ez az egyetlen probléma. Ezt tudom.De nem vitt rá a lélek hogy levágjam ezt a jó kis bordát. Egyenlőre elégnek bizonyult pedig hajtottam eléggé (igaz nem csúcson) 4ohm-mal. Ha nem kalappol, akkor van egy kis aranyos ventilátorom, egy hőfok függő vezérlés...
Köszönöm az észrevételeket.
üdv.
B
(#) lali22 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Tudom hogy az nem jó csak példa ként raktam oda mert nem tudtam hogy mire valók ezek a zöld kondik de már mint "reloop" kolléga mondta hogy ezek rendes fólia kondik ezért kerestem ilyeket de csak 3db 1uf-ost találtam amiek a kódja 105 ugy hogy még nem tudom végleg öszerakni ha tudnád milyen lenne a megfelelő kondi segithetnél köszi
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
A venti is jó megoldás, de a lakatos szerszámokat akkor sem úszod meg, mert a levegőnek be is kell jönnie és el is kell távoznia.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2012 /
 
Jogos!
Majd kitalálom, hogy mi legyen, ha egyáltalán szükséges.
Ha megcsinálom, beszámolok róla.
Minden jót (jó8)
üdv.
B
(#) reloop hozzászólása Márc 21, 2012 / 3
 
Sziasztok!
Bevetettem egy (számomra) új dobozolási módszert. A ház a védőföldön, az erősítő tőle elszigetelve, árnyékolva a bemeneti jelföldön. Mivel semmi nem kötötte meg a kezem: a bemeneti csatlakozók, a poti, és a végfokok bemenetei egymás közvetlen közelébe kerültek. Árnyékolt vezetéket nem kellett használnom.
A panelek aszimmetrikus tápos, 50V-os hidak. Ekkora feszültség pont elég neki. Túlvezérlésnél egész más hangú a torzítás, mint amikor az áramhatároló lép be a recsegő hangjával.
A mellékelt fotón azért látható két puffer kondenzátor, mert csatornánként külön tápot használok (dual-mono).
Az aszimmetrikus tápnál kevesebb aggodalommal nézek a biztosíték kiolvadás elébe, karcsúra is méreteztem, 4A véd egy hidat. Akinek marad már ki fél tápja és tönkre ment az IC-je az tudja miről beszélek
(#) Szlacek válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Szép munka jól is néz ki szerintem meg praktikus, meg gondolom elég masszív is Grat!
(#) csabacsaba hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Udv.2*25Vac-s trafo sok e ket panelnek?
(#) reloop válasza csabacsaba hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Üdv! A 2x25VAC ideális szekunder feszültség a TDA7294 táplálásához. A panelek száma csak annyiban kérdéses, hogy a szekunder mekkora áramot képes szolgáltatni. Panelenként 2-3A -rel számolj.
(#) csabacsaba válasza reloop hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Sajnos csak 40V pufferjeim vannak az kicsik lesznek igaze?
S,akkor az 50v kell egyeniranyitsam s a kozep kivezetes megy a foldre?
Következő: »»   338 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem