Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC panelműszer tapasztalatok
 
Témaindító: Bigya, idő: Okt 18, 2006
Lapozás: OK   6 / 9
(#) metabo123 válasza mazso1988 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Szia!

Véleményem szerint, ha Alkotó fórumtársunk által a "Labortáp építése" c. fórumon közzétett "Labor tápegység feszültségének és áramának mérése" címú doksiját figyelmesen áttanulmányozod, minden kérdésedre választ kaphatsz.

Üdv:
metabo123
(#) mazso1988 válasza metabo123 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Bekötöttem a PM438 alapműszert pont így a leírás alapján, mér is csak valamiért ugrál a kijelzés mind feszültség, mind árammérésnél. Valakinek valamiféle ötlete miért lehet?
(#) Frankye válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
A tápellátás körül kellene kereskedni, hogy elég stabil-e, illetve hogy nem szed-e fel valamilyen zavart a mérő-vezeték. (Az előbbit egy galvánelemmel könnyen le tudod ellenőrizni, az utóbbit pedig egy rövid vezetékpárral tudod vizsgálni.)
(#) metabo123 válasza mazso1988 hozzászólására (») Márc 21, 2013 / 2
 
Szia!
Olvass visszább (tán kilenc hsz), ugyan ez volt a problémám, majd Benics szállította a megoldást:
Idézet:

A megoldás a problémádra egyszerű, én is ugyanebben a cipőben jártam. A műszer hátulján, GND és Test pont közé forrasz be 100 nF kondenzátort és minden tökéletesen fog működni.”

Üdv: metabo123
(#) Alex2 hozzászólása Ápr 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Vettem a HEStore-ban egy PM438-as panelműszert.
Eddig még nem használtam. Rákötöttem egy 9V-os elemet, ekkor rendesen megjelenik a 00,0 a kijelzőn. Néha bejelez a - jel, ahogy a multimétereknél is szokott.
Rákötöttem 5V-ot egy potival és egy ellenállással leosztva 144mV-ra. A multi rendesen méri, de ez a panelműszer továbbra is 0-át mutat. Ha lehúzom a potiról, akkor üresben néha 00.1-et mutat.
Megnéztem, az RA és RB a leírásnak megfelelően 0 és 10MOhm.
Az RB-n is mérhető a 144mV.
A panelműszer áramfelvétele 270uA.
Táp rákapcsoláskor van amikor 66.6-ot, van hogy 199.9-et van hogy 189.9-et mutat mielőtt beáll nullára. Ennek van jelentősége?
Mi lehet a gubanc?
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) Alex2 válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Senki se tud segíteni ebben?
(#) norbi0073 válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 19, 2013 /
 
Nekem is ugyan ez a problémám, csak nekem még a 00.0-át se mutatja. Kíváncsian várom valaki tud-e erről valamit.
(#) Alex2 válasza norbi0073 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Ha a 00.0-át se mutatja, akkor az nem ugyan ez a probléma.
Ha semmit nem mutat a táp rákapcsolásakor, akkor lehet, hogy kinyírtad a 7106-ost vagy a kijelzőt. Rossz táp érték vagy bekötés esetleg IC kivezetés tapizás.
(#) norbi0073 válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Sejtettem, hogy meghalt. Azért köszi a segítséget!
(#) Alex2 válasza Alex2 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Fejlemény: visszaküldtem a HEStore-nak, cserélik.
(#) Müszi hozzászólása Szept 26, 2013 /
 
Sziasztok!

LCD panelműszerekhez nagyon értő kolléga segítségét szeretném kérni. Adott egy akkumlátor (24V), aminek a feszültségét szeretném mérni, és a műszer tápját is az akkumlátor képezi. Tudomásom szerint semmilyen kapcsolatban nem lehet a műszer tápja a mérendő mennyiséggel.
Ilyen panelműszert használnék erre a célra: Bővebben: Link

Tehát a cél a mérendő feszültséget stabilizálni, és függetleníteni a műszer számára. Ha esetleg valakinek van ötlete akár komplett kapcsolásra, vagy cél IC-je, kérem írjon.

Előre is nagyon köszönöm: Müszi
(#) Müszi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Én az adatlap alapján, úgy értelmezem, hogy nem köthetőek össze a testek, és egyszer már sikerült így egy műszert eldurrantanom, így nem kisérleteznék a direktbe összekötéssel.
(#) kadarist válasza Müszi hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Igen, közben töröltem. Differenciál bemenete van, ezért problémás. Keress egy szigetelt DC-DC konvertert.
(#) Müszi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Az adatlap utolsó oldalán van egy kapcsolás, két műveleti erősítővel, ami kiküszöböli a problémát. Az járható út lenne, ha elé kötnék egy 7809 tip. stabIC-t, vagy egy egyszerű Zener diódás stabilizátort, és arra kötném a mérendő akku feszültségét ?
(#) kadarist válasza Müszi hozzászólására (») Szept 26, 2013 /
 
Az akku feszültségét csökkentsd le stabkockával, tápláld így a műszert és építsd meg hozzá ezt az aszimmetrizálót. Így már működhet konverter nélkül is. A bemeneti feszültségosztást persze itt is be kell állítani.
(#) hthomas hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok!

300V-os DC feszültséget kellene mérjek DPM-el. Az osztót ki tudom számolni (Soros10 MOhm - párhuzamos 1Kohm) ra gondoltam. A kérdésem csak az, hogy milyen teljesítményű ellenállásokat érdemes használni az átütési feszültség miatt? Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?
(#) pinyó39 válasza hthomas hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
A 10M-ást legalább két darabból illik összerakni ha nincs olyan spéci nagyfesz tűrő darabod ami ide illik.
(#) fúró hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Sziasztok !

Vásároltam egy digitális panelműszert / volt mérőt / abban szeretném a segítségeteket kérni .hogy 100voltra szeretném használni és az ellenállásokat hogyan tegyem be . Milyen értékűt ?
(#) nedudgi válasza fúró hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Most komolyan, szerinted eleget tudunk ahhoz, hogy érdemben segítsünk?
(#) fúró válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
az rb- 1kohm ír
Ra- 9.999Mohm ezt menyire kerekitsem fel?
(#) nedudgi válasza fúró hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Miért akarod kerekíteni? Valószínűleg ez szabja meg a pontosságát a műszernek.
(#) fúró válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
bémék a botba mondom az eladónak hogy kérnek 9.999Mohmos ellenállást illetve akkor ilyet ad?
(#) erbe válasza fúró hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Vicc:
Idézet:
„-Kérek rétest!
-Hányat?
-Hányat? Akkor nem kérek.”

Mekkora feszültségre készült a panelmérő? A belső ellenállást már írtad, ami egy általánosan alkalmazott érték, de ennél több adat kellene.
(#) fúró válasza erbe hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
műszer tipusa PM483

estet 200 voltos feszült ségig szeretnem be állítani
(#) erbe válasza fúró hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
PM483?
Nem találom.
PM428, PM438,... ???
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Idézet:
„- alapbeállításon 200mV-os a méréshatár, a méréshatár megváltoztatható a táblázatban leírtak szerint”

További kérdés?
(#) HERC hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok!
Az Alkotó féle pdf el is olvstam értem is (fogjuk rá)
Van egy Edison14 féle labortápom ebben 2x 1.2 Ohm párhuzamos sönt van.
V/A Meter
Meg vettem két ilyen panelműszert.Ebben van beépített sönt ami 0.2 Ohm (máramennyire meg
tudtam ezt mérni) ha ezt simán beraknám osztó nélkül akkor gondolom elhúzná a tápot..
A pdf leírásban nem szerepel de véglüis az volna a lényeg hogy a árammérő osztója akkora legyen
hogy a sönt értéke ne változzon? (Vagy a rajta árfolyó áram)
Vagy ez nem számít? A panelműszernek közös a földje a saját táp és az árammérő csatlakozóján ami azt jeleni hogy a I- feliratost fogom a sönt elé kötni (áram íránya) de ez akkor azt is jelenti hogy a feszültség mérő része a sönt elötti és a kimenet közötti feszültséget fogja mérni.(a panelműszereknek van már galvanikusan válaszott setgédtápja) Akkor ez azt jelenti hogy csalni fog a feszültség mérő? (Meg ennek a műszernek nem kell méréshatár kiterjesztés nem?)
Köszi előre is a válaszokat 1 év után már végre összeraknám a készüléket..
(#) pumoka hozzászólása Nov 11, 2016 /
 
sziasztok!
segítséget szeretnék kérni abban hogy van egy digitális panelműszerem ami mutatja az áramot és a feszt.
A hátulján így van a csatlakozó. Melyik vezetéket hová kössem?

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) proli007 válasza pumoka hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
Megkerested volna az e-bay lapján, akkor megtaláltad volna..
(#) pumoka válasza proli007 hozzászólására (») Nov 11, 2016 /
 
köszi a segítséget
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem