Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 208
(#) uniman válasza omegaspec hozzászólására (») Szept 30, 2017 /
 
Hello! Ezt úgy kellett volna írnod, hogy "x" típusú tv hdmi bemenetére "y" típusú cucc "xyz" felbontású jelét kapcsolva...
A HDMI bemenetre kapcsolt jel felbontását állítsd alacsonyabbra...pl. 720p-re. Most "javítottam' meg egy TV-t ezzel a módszerrel...
(#) omegaspec válasza uniman hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Köszi,de nincs idő rá,mert mire a settingsbe belépsz máris visszadob a tv opcióra! Valami a tv-vel van,mert a menü önálló életet él,ha belépsz akkor magától változik a kiválasztott menüsor,és ott áll meg ahol kedve van!A bemenetett is nehéz kiválasztani mert akkor kell okézni a távkapcsolón amikor éppen ott van ,különben magátol tovább lép!
(#) omegaspec válasza omegaspec hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Amig az XBOX-ot nem csatlakoztatták a készülékhez addig jó volt,utána kezdődött a megmagyarázhatatlan működés!
(#) Andr3wJ válasza omegaspec hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Gombok lesznek rosszak szerintem.
(#) omegaspec válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
úgy érzem nincs beragadva a készüléken egy sem,távból kiveszem az elemet akkor is szaladgál a menü
(#) omegaspec válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
És van amikor lefelé,van amikor felfelé mászkál
(#) Andr3wJ válasza omegaspec hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Azt hogy nem érzed sajnos nem jelent semmit, ha rendes mechanikus nyomógomb akkor elkoszolódhatott, ha érintős az meg megbolondulhatott, esetleg ott is valami szennyeződés van.
(#) mindenes válasza omegaspec hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Attól hogy Te ugy érzed hogy nincs beragadva egy sem azért még simán átvezethet valamejik gomb részlegesen. A műszeres mérés lehet ilyen esetben a mérvadó.
(#) uniman válasza omegaspec hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
A TV típusát továbbra sem ismerjük...le kell húzni a nyomógombsor kábelét az alaplapról. Legjobb működés közben...
(#) omegaspec válasza uniman hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Köszi a segítséget, lehúztam a kábelt a kapcsoló panelról,így hibátlan!!
(#) Geza64 hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Üdv Uraim! Szeretnék segítséget kérni,van egy LG 32LD750-es lcd tv ami nem akar mindig bekapcsolni.Többszöri próbálkozásra nagy nehezen elindul és akkor szuperül működik míg ki nem kapcsolom,Kikapcsolt állapotban a készenléti led világít,de ha bekapcsolom akkor a led lassan elhalványodik és lassan jön vissza a fénye.A kondik ránézésre jó,mi lehet benne hibás? Tudna nekem ebben valaki segíteni? Köszönöm előre is.
(#) tomszojer hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Üdvözletem.
Az adott tv-ben nem működik a led-es háttérvilágítás.
A ledek nem kapnak áramot.
Segítséget kérnék,mit hol mérjek.
Üdv:Tom
(#) Andr3wJ válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Ha nem maga a háttér LEDek hibásak akkor nézd meg az egyesel jelölt kondit hogy nem e kontakthibás, a kettessel jelölt dióda zárlatos e, és a hármassal jelölt FET jó e, ezek után forrasztási oldalon lehet rossz még a meghajtó IC.
Nyilván lehet más is, de ezek voltak a legtöbbször.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017

kép.jpg
    
(#) roberto1974 hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok, nekem Vortex 32" Tv re kellene magyar fireware. Az spi memória elromlott, ezt szeretném kicserélni.
Köszönöm a segítségeteket.
(#) Andr3wJ válasza roberto1974 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Több információ fog kelleni, pontos típus, vagy panelszám stb.
(#) roberto1974 válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia Vortex LEDV32ED2D
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
(#) tomszojer válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia.
Az általad megjelölt alkatrészek jók.
Nem tudom mekkora feszültség és áram kell a háttér ledeknek.
Van egy labortápom ami 30V-ot és 2 Ampert tud max.
Ennyitől még halványan sem világít a háttér.
Hogyan lehetne megvizsgálni a háttér ledek állapotát?
Üdv:Tom
(#) Andr3wJ válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Többiek biztos tudnak majd neked valami okosat, én abban a helyzetben voltam hogy kb mindig volt cserepanel, így kiderült hamar hogy inverter gond vagy háttér.

Pillanatra se villan be a háttér? Akkor ha szétszednéd látnád melyik LED nem villan be.

Emlékeim szerint valami 60-80 volt megy a LEDekre, de ez nem 100%.
(#) tomszojer válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok.
A led csíkok hibásak.
Leszedtem a közösítő panelt.
Mindkettőre 30V-ot adtam.
Az egyik csíkon egy led nem világít,a többi erősen./kép/.
A másik csíkon egy nem világít,a többi nagyon halványan.
Azt hiszem új led csíkokat kell néznem valahol.
Köszi a segítséget mindenkinek.
Üdv:Tom.
(#) tomszojer válasza Andr3wJ hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia.
Mint írtam,a led csíkok hibásak.
Érdekes módon a led csíkokra semekkora feszültség sem megy.
Az általad megjelölt diódán 32V-ot mérek,de a csatlakozón semmi sincs.
Valószínűleg nem csak a led csíkok hibásak...
Valami ilyen kell bele:
http://www.ebay.de/itm/VESTEL-BACKLIGHT-ARRAY-LED-BAR-STRIP-32-NDV-...900273
(#) Andr3wJ válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Nem feltétlen hibás az inverter, indulásnál érzékeli hogy nem okés a rendszer és letilt.
(#) roberto1974 hozzászólása Okt 10, 2017 /
 
Sziasztok , a következő tv-hez keresek flashet: Vortex LED V32 ED2D TP.SIS231 P83 CX315DI EDM
Köszönöm
(#) kovacspista válasza tomszojer hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Úgy gondolom soros kötésben vannak a ledek. Ha így van, akkor az az egy zárlatos, azért világít a többi nagyobb fénnyel.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
(#) Sam Seed hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok! Adott egy Philips 43pfs4131 tv, aminél bekapcsolásnál csak a háttèrvilágitás müködik. Megy fél percig lekapcsol, majd ùjra be és ezt ismételgeti. Tápnál helyes feszültségeket mérek (multival). Szerintetek merre keresgéljek?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2017
(#) teddysnow hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok
Van egy törött kijelzős Sharp tv-m. Lehet abból hasznosítani valamilyen alkatrészt vagy kuka?
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 13, 2017 /
 
Kicseréltem minden kondit a tápban, és az egyetlen smd kondit a mainen. Ugyanazt csinálja. A kijelzö nem ad életjelet, a háttérvilágitás 30 mpenként fel le kapcsol. Lehet ez software hiba? Néztem a bemeneti csatlakozòkat, hátha ottvan valami és amiatt akar bekapcsolni. amint megkapja a hálòzati feszt, bekapcsol. Távra csak a készenléti led villog.
(#) SzZoli hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Sziasztok,

Adott egy Samsung LE32C350D1W típusú LCD TV. Nos a problémám a következő volna vele, bekapcsolás után kicsivel egy kis dallamos hang hallható majd ezt követően visszaáll alap SB állásba. A bekapcsolás akárhányszor ismételhető, de változás nem történik. A Main panelon lévő Stab IC-ket átnéztem és a bekapcsolás pillanatában mindegyik az előírt feszültséget produkálja majd kis idő után minden fesz megszűnik (a Stab IC-nél a main panelon). A tápban az 5V és a 12V is folyamatosan mérhető.
A weben valahol olvastam, ha úgy csatlakoztatom a hálózathoz a tápot, hogy nincs rádugva a main akkor a háttérvilágítás elindul, ez valóban igaz tehát valahogyan a main blokkolja az egészet.
Van valakinek ötlete, hogy merre érdemes keresni a hibát?
Esetleg egy rossz szoftverfrissítés nem vághatta tönkre (az előző gazdája ilyenről nem beszélt és hozzám már így került), mert ha jól olvastam akkor más hardverrel rendelkező alaplap progija is beletölthető de akkor nem fog rendesen vagy sehogyan sem menni.
A készülékben lévő main panel típusa: bn41-01349a

Segítségeteket előre is köszi.
(#) Sam Seed válasza Sam Seed hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok
Azota Sem jutottam elörebb a keszülekkel. Seholsem talälok hozzä szervizmanualt a neten.
Esetleg tudtok benne segiteni?
Philips 43pfs4131
Philips 4000 Serie

Köszönöm elöre is, ha tud valaki benne segiteni.
(#) maszek0005 válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 16, 2017 /
 
A törött kijelző kivételével mindent.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem találtam LED TV-vel kapcsolatos témát, ezért nyitottam.
A gondom a következő:
Költözéskor, a macskám lelökte a TV-t a szekrényről. 1/2 éves Samsung 48" LED TV. A külsején nem keletkezett sérülés, de a képernyő kicsit elfordult, kb 1/2 cm-t. Finoman kocogtatva a burkolatot, visszament a helyére. Nem is ez a gondom, hanem ahogy leborult, a képernyő meggyűrődött. A mellékelt képen látszik. Valaki találkozott már ilyen problémával? Ki lehet ezt simítani valahogy?
Köszönöm a válaszokat!
Következő: »»   120 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem