Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógépmotor bekötése
 
Témaindító: Dióda, idő: Szept 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 22
(#) pisti89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 8, 2015 /
 
Szia

Azt meg tudod mondani, hogy milyen üzemmódba hogy van kötve a mosógépben a motor?
Az állórész közösítve van, így jön ki a 4 kivezetés (álló+álló-forgó+forgó)

Alapötletem az, hogy mosáskor rövidrezárt állórészt használnak, míg centrifuga módban sorosmotor (nem pont mint ahogy rajzoltad, hanem hogy az egyik állórészt összekotik a kommutátorral...)
Szerinted így megállja a helyét?
Illetve ha van esetleg kéznél ilyen motorod, meg tudnád mérni mekkora az állórész és a forgórész ellenállása?
(valószínűleg az enyém le van égve, ha igen veszek egyet-mosógépbe lesz)
Segítséged előre is köszönöm.
(#) vidra 62 hozzászólása Dec 17, 2015 /
 
Üdv
Először azt hittem a dob mögé esett valami, az kerreg! Aztán mikor lekerült az ékszíj akkor vettem észre, hogy a motor kerreg szabályosan mint egy kerékpárracsni, oda-vissza szabályosan a fordulattal megegyezően! A mosógép egy hagyományos Bosch masina.
Mi okozhatja a hangot?
(#) pisti89 válasza vidra 62 hozzászólására (») Dec 17, 2015 /
 
Valószínűleg elkopott a szénkefe.
Vedd le és nézd meg.
Nekem ebben a hónapban ma volt a második ilyen jelenségem.
(ilyenkor rendesen szikrázik, tüzel a motor centrifugálás közben)
(#) vidra 62 válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 19, 2015 /
 
Köszönöm, megnézem !
(#) pisti89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2015 /
 
Közbe kiderült, hogy átütött a motor szigetelése a kommutátornál a ragasztás alatt, így szereztem másikat.
Majd legközelebb megfigyelem az elektronikát, hogy smint kapcsolgat.
Lehet hogy feldobok majd róla ide egy skiccet is.
(#) Radoo hozzászólása Jan 11, 2016 /
 
Sziasztok.!
Remèlem jó helyre írok.
Segítsèget szeretnèk kèrni.
Van egy Elin tipusú elöl töltős mosógèpem. 7kg. 1600ford centri
.
Lènyeg az,hogy a gèp tökèletesen ment. Be lett pakolva a ruha. El kezdte engedni a vizet ès meg állt. Nem ír ki semmit se hiba kódot sem semmit. A program váltó kapcsoló világít sárgán ahogy eddig de se legek nem villannak fel, ès mèg a kijelzőn sem ír ki semmi hibakódot.
Meg nèztem a 24voltos kört. Táp van. A relèk jók. A szivattyu tiszta nem dugult el. Nem lehet h valami blokkolja ès letilt a rendszer? Vagy esetleg ötletet kèrhetek miket nèzzek meg? Előre is köszönöm
(#) zolika60 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Nem jó helyre írtál. Ez lenne a megfelelő. Ajtókapcsolót nézted?
(#) Radoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 11, 2016 /
 
Nem nèztem az ajtó kapcsolót. De attól lehet az h nem ír ki semmit ès nem reagál semmire? Am ott zárni kène az èrintkezőket? Mert 4kabel fut bele.. Am hallani h bezárja az ajtót ès 30masodperc után nyitja is
(#) idavid84 hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Sziasztok. Van egy ARCELIK UM545555f230 (2806850800) 585W 3.1A 10750rpm.
Szeretnem szabalyozhato fordulatu motornak hasznalni egy asztalos gepben. Tudnatok segiteni hogy hogy lehet megcsinalni egy egyszeru szabalyozot hozza?
(#) kadarist válasza idavid84 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Szia!
Egy egyszerű triakos szabályzóval megoldható: Bővebben: Link.
(#) idavid84 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Koszi. atolvasom a temat, meglatom mennyire ertem meg
(#) uniman válasza idavid84 hozzászólására (») Feb 23, 2016 /
 
Azzal a triakos szabályozóval kár foglalkoznod !
Inkább ilyen szabályozót próbálj meg "összehozni"...
(#) idavid84 hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
A PWM az hasznalhato az ac motorral is megfelelo komponensekkel vagy csak dc motorral? Probalom megerteni az egeszet, de sok dolog nincsen egyertelmuen leirva, vagy csak nekem nem egyertelmuen. bocs az ekezetek miatt de angol a gepem.

a tda1085 ic-s megoldast nem teljesen ertem, meg nincs is ilyen icm itthon, de http://www.hestore.hu/files/tda1085cg.pdf ebben a shematic jo lehet?

viszont a triakos megoldas jo lehet, az van is itthon eleg sok, es eleg eros is. csak egy shematic nekem sajnos meg keves ahhoz hogy meg tudjam csinalni. Pl nem ertem hogy hol csatlakoztatom a motort, tudom nagyon lama
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) vilamvili hozzászólása Márc 9, 2016 /
 
Üdv idavid84, a fórumban többször és jól leírták. megpróbálok segíteni remélem sikerül.
(#) Josi777 válasza idavid84 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A TDA1085C IC az egyik legjobb megoldás, mivel fordulatszámot tart, a sima triakossal ellentétben, aminél a terhelés hatására lecsökken a fordulatszám. Ha nem értesz eléggé az IC-s áramkörökhöz, akkor próbálj meg készen venni egy szabályozót, pl. AWG327-es mosógépekben ilyen van. Kifutott típus, talán hulladékudvarban is akadhatsz kidobott példányra, amiből kiveszed a motor vezérlő panelt, de mosógépbontóban is próbálkozhatsz, 4000 Ft körüli áron szokott lenni. Fixen tud 3 fordulatszámot (mosófordulat, centrifuga 500-800), de kis módosítással potméterrel is tudod állítani. Érintésvédelemre odafigyelni!
(#) pucuka válasza idavid84 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A PWM, és a fázishasításos (triakos) szabályzás AC (aszinkron) motorok fordulatszám szabályzására csak korlátozottan használhatók.
Az egyenáramú soros motor, (amit univerzális motornak is nevezünk) az működik váltóáramról is, és az ilyen motor szabályozására készült az általad linkelt TDA1085 IC is, ami tulajdonképpen egy intelligens triakos szabályzó. Figyeli a motor áramot, és a motoron levő tachogenerátorral a fordulatszámot is, és ennek függvényében szabályozza a motort.
Az általad AC motornak nevezett aszinkron motor tisztességesen csak frekvencia váltóval szabályozható, mert ennek a motor típusnak a fordulatszáma frekvencia függő. Tápfeszültséggel történő fordulatszám szabályzás csak közvetett úton lehetséges, a tápfeszültség változtatása a nyomatékot befolyásolja, és csak adott állandó terhelés esetén lehet a fordulatszámot szabályozni. Terhelés nélkül mindíg felpörög a szinkron fordulatszám közelébe.
A PWM szabályozást használják ugyan a frekvencia váltóban, de nem egyszerű módon, ahogy azt a egyenáramú motorok esetén teszik, hanem segítségével állítják elő a különböző frekvenciájú, szinuszhoz hasonló kimeneti jelet.
(#) idavid84 hozzászólása Márc 11, 2016 /
 
Koszi mindenkinek a segitseget, ahogy az idom engedi probalok beszerezni minden alkatreszt az epiteshez.
(#) Josi777 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Fel szeretném hívni a figyelmed arra, hogy valamit elnéztél. Ugyanis az említett motor nem aszinkron, hanem egy univerzális motor. Az adatlapján fel van tüntetve, hogy AC és DC táplálásra alkalmas és hogy egy tipikusan mosógépekhez gyártott motorról van szó.
(#) thecyrus hozzászólása Máj 20, 2016 /
 
Szép napot mesterek! Van egy indesit mosógép motorom. Szeretném tudni ismeri-e valaki a bekötését? Hogyan tudnám életre kelteni esetleg irány váltást is megoldani? Előre is köszi annak aki segít.
(#) zolika60 válasza thecyrus hozzászólására (») Máj 20, 2016 /
 
Ez egy sima univerzális motor. A forgórészt sorba kötöd az állórésszel és már megy is. Terheletlenül hálózati feszültségről ne járasd, mert szétforog. Az irányváltást a forgó, vagy az állórész póluscseréjével tudod megoldani. Már egy autó akkuról is kitudod próbálni.
(#) thecyrus válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Szia! Köszi a választ! A soros kötést nehézkes lenne mivel motornak csak 4 kivezetés van emlékem szerint. 2 db kefe 2db álló. Szét kellene szednem?
(#) zenebolond válasza thecyrus hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Akkor itt már megoldhatták a két állórész tekercs soros kötését.
(#) zolika60 válasza thecyrus hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Nem kell, csak az egyik szénkefét a tekercsek végére kötöd és a másik szénkefén és az állórész tekercs másik végén keresztül rákapcsolod a feszültséget.
(#) lacika5555 hozzászólása Júl 5, 2016 /
 
Sziasztok!

Hasonló projektbe keveredtem mint az elöttem hozzászoló, úgyan úgy sorba kötöttem a szénkeféket de nagyon gyors forog (12.600) a kérdésem az lenne hogyan tudnám úgy bekötni hogy lassaban forogjon?
Az adat táblán van egy 660 szám is 660-tól 12.600 lehet szabályozni?

Köszönettel Laci
(#) botesz válasza lacika5555 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Ezt sehogy nem tudod bekötni kisebbre Elektronikával lehet leszabályozni.
(#) lacika5555 válasza botesz hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Értem, köszönöm!
(#) zolika60 válasza lacika5555 hozzászólására (») Júl 6, 2016 /
 
Például egy porszívóból kitermelt elektronikával.
(#) pjg hozzászólása Júl 20, 2016 /
 
Sziasztok. Hozzám került egy Candy motor. Szeretném megtudni a bekötését.
5 lábon csatlakozik

12
3
45

A 3-as láb a közös pont. Ehhez képest mért ellenállások:
3-1 62 Ohm
3-2 62 Ohm
3-4 29 Ohm
3-5 54 Ohm

Gondolom 3-1 és 3-2 a mosás előre és hátra.
Melyik lehet a centrifuga?
Melyikre és hogyan kötöm be a 12,5 µF-os kondit?
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Ez a bekötés nem lehet hogy neked is jó? Bővebben: Link Ha nem akkor fotózd le a tiédet, mert így a leírásból nem értem, hogy mi hova.
(#) Duciszellem hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Valaki tud ajánlani rendes, megbízható mosógép szerelőt Budapesten?
A javítandó mosógép a XVII. kerületben van.

Előre is köszönöm!
Következő: »»   13 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem