Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   1 / 274
(#) TBC hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Úgy döntöttem, nekilátok a rádióépítésnek, méghozzá a legelejétől kezdve. Először a detektoros rádióval, aztán majd idővel egy FM rádió is sorra kerül, valamint ha már nagyon jól megy a rádióépítgetés, szó lehet olyan nyalánkságokról, mint például a digitális hangolású rádiók, meg hasonlók.
Ha valaki hasonló fába vágta a fejszéjét, ide írja meg mire jutott, illetve hol akadt el, azzal is elősegítve egymás munkáját!
(#) lamalas válasza TBC hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
En egy FM sztereo vevoig jutottam meg abban az idoben amikor 66-73MHz-es OIRT radiosav volt hasznalatban kis hazankban A vevo mai napig megvan, talan meg mukodik is, de soha nem kerult normalis dobozba es mindig csak labortaprol ment. Egy helipotival lehet hangolni.
(#) Medve válasza TBC hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Na ez dicséretes! (hello) Hogy nem egy YAESU-t akarsz építeni! Kezdjük az elejéről, HELYES! Link ..Kell hozzá, egy jó hosszú drót és egy jó földelés is. Forgókondinak az elején a régi rádiókból kiszedett "nagy" kondit ajánlanám, a műanyag tokozatún kissé nehéz elmenni...
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Üdv! öszintén könnyekethullattam egy percig ez olyan megható !!!végre!!!

ha megépítetted a csodadetektoros vevőt akkor itt van hozzá egy erösítő. Ja meg itt van még egy am vevő naon klassz! (én a szakkörömön ilyeneket csináltatok a tagokkal ) Tuti nem csalódsz benne ave Kossuth!
(#) Hurka válasza mcganyer hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Itt?
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 1 /
 
Itt a rádió vevő
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Működése: kezdödik egy hangolt rezgőkörrel onnan a jelet a 4 menetes tekercsel kicsatolja az első tranzisztor nagyfrekisen erősít a másik pedig egyenirányit és közben HF erösít is onnan a jel pedig a fülhallgatóra jut(egyszerű egyenes vevő)
(#) Medve válasza TBC hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
-Hohó pillanat! Barátunk a legelejétől akarja kezdeni, akkor legyen az egy tápegység! 1,2v-tól 2X-ig, jó is lesz a jól bevált LM317-tel. Majd jöhet valami párszáz mW-os HF végfok, abból ami van

lm317
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Teleppel kezd az a klasszikus! a táp ráér !
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Sőőt krumpli teleppel kezd én ezzel kezdtem Old school feelin

Ha van véletlen Galenit kristályod (PbS ólom-szulfid) akkor homemade diódát is tudsz csinálni :eljen:
(#) Medve válasza mcganyer hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Akkor már koherert inkább!
(#) Medve válasza Medve hozzászólására (») Okt 16, 2007 /
 
Komolyra fordítva, ha rádióépítésre adod a fejed, akkor rezgőkörökkel találkozni fogsz. Ezek behangolásához jó megépíteni egy egyszerű, ám igen hasznos műszert. Ez a Grid-dip oszcillátor, másnéven GDO. A neten ezen kifejezésekre rákeresve számos építési leírást ill. használati útmutatót találsz.Jó, ha van még egy frekvenciamérő is, de meg lehet úszni annélkül...
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Rezgökör fontos! f= 1/ 2pí * gyökL*C
(#) mcganyer hozzászólása Okt 16, 2007 /
 
Meg ne ijedj TBC ezektöl a furcsa egyenletektöl és müszerektöl. Csak szép nyugodtan építgess az a fontos! Azt majd rákerül a sor ezekre is.
(#) ha6pc válasza TBC hozzászólására (») Okt 17, 2007 /
 
Ne kezdj rádióépítésbe!
Már az első alkalom után függőséget okoz.
És utána nincs megállás, már szenvedéllyé válik.
Tapasztalatból mondom-én már harmincöt éve vagyok e szenvedély áldozata. Nem tudok szabadulni-nem is akarok.
(#) SOLENOID válasza ha6pc hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
ez így igaz én60 éve kezdtem 5 évesként
,hogy mért hagytam abba a hülye "Moderátor" tudná megmondani de ha itt le írom letílt!
(#) rockersrac hozzászólása Nov 7, 2007 /
 
rádio adó készítésben jártas v ki itt? fm adót szeretnék építtetni vagy építeni(bonyolultságátol függően) várom a segítséget! előre is köszi!
(#) Medve válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 7, 2007 /
 
Ezt a kérdést ne ebben a topikban tedd fel, itt a vevőkkel foglalkoznánk.
(#) mcganyer hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
nánk ha aktivabb lenne a topic. TBC megvan már az első vevőd?
(#) Medve válasza mcganyer hozzászólására (») Nov 28, 2007 /
 
nék, ha lenne hozzá műszer, épp egy szignálgenerátor rajzolata van előttem, nagyon igéresnek tűnik, bipoláris áramgenerátorral segített oszcillátor, amellyel az LC kör veszteségeit csökkenthetjük...S itt a vég, az Elektorban megjelent vevő tömbvázlata..
(#) mcganyer válasza Medve hozzászólására (») Nov 30, 2007 /
 
huhúú az az elektoros rádió az valóban nagy cucc! egyik ismerössel belekeztünk nem győztük rendelni az ingyen ic-ket meg egy tonna 100n kondi van benne stb de f...a! érdemes összerakni. Jha signal miért nem csinálsz dds-vfot? az nagyon stabil és signalként is használhatod
(#) Medve válasza mcganyer hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Hello, bővebben milyen tapasztalatok vanak a rádióval? A szoftvert fel tudnád tenni?
(#) TBC hozzászólása Dec 1, 2007 /
 
Köszi a segítséget! Sajna pár kis gond közbejött, eddig még nem tudtam nekikezdeni, de nem tettem le róla! Hamarosan megcsinálomn első detektoros vevőmet!
(#) neomur hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
szeretném ismertetni a legújabb tervemet.

bevezetés:
ugye nagyon sokan kezdenek erősítő építésébe. építünk egyszerűbb, bonyolultabb, modernebb, régibb... erősítőket, de sokak szemében azért a quad405 az etalon.

na hát ahogy látom ebben a topicban különböző rádió vevőkkel foglalkozunk, modernekkel, egyszerűbbekkel, bonyolultabbakkal...
engem viszont egy olyan rádió érdekelne, amit mindenki ismer, és szerintem sokaknak volt is és halgatták is minden nap.
ez pedig nem más mint a nagyszerű órosz gyártmányú SOKOL rádió.

ennek a kapcsolási rajzát keresem már egy pár napja, de sajnos sikertelenül. pár éve még volt talán 2db sokol itthon, de sajnos kidobtuk .
úgyhogy ha valakinek megvan a sokol rádió kapcsolási rajza, azt szívesen fogadom, vagy ha esetleg van még valakinek egy ilyen típusú rádiója és tud a belsejéről képet feltenni, amiből mondjuk ki lehet bogozni a kapcsolási rajzot, esetleg meg lehet csinálni róla egy nyák tervet, és az alkatrészek is látszanak rajta, az is írjon nyugodtan

lehet hogy sokan azt fogjátok mondani "miért nem veszel egy rádiót a piacon, 100 forintér már kapsz egyet" vagy "itt találsz fm vevő kapcs rajzot", de nekem konkértan a sokol kapcsolási rajza kell!
lehet hülye ötlet belefogni ebbe a projectbe, de hát per pill nincs más dolgom
(#) neomur hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
ja igen és egész pontosan a sokol 403 kapcs rajza kell, mert képeket találtam, és kiderült számomra hogy volt több féle is (én csak a 403at ismertem)
de nagy szám lehetett ez a 80as években mert mindenhova rá van írva hogy 7transistor
(#) Hurka válasza neomur hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Szeva!

Sztem nem fog összejőönni, ha csak nincs germánium tranyód, és a SOKOL 403 nem tartozott az egyszerű zsebrádiók közé! Sztem ne is kezdj bele!

Üdv.: Hurka
(#) Medve válasza Hurka hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Hello, tekercsekről nem is beszélve, a kapcsolási rajzon ezek az adatok nem szerepelnek. (Mondjuk nekem van egy marék P403!!...de lehet, hogy már kidobtam ) De itt van, ha ez jó valamire...

sokol 403.JPG
    
(#) neomur hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
hát igen, a tekercsek adati nélkül elég nehéz dolog, meg az alkatrészek beszerzése se lesz könnyű
de azért ez nem vette el a kedvemet, sőt...
lehet hogy félreteszem ezt a projectet kicsit későbbre, de tuti, hogy egyszer megépítem ezt a rádiót.

az is lehet hogy egy kicsit korszerűsíteni kéne

kösöznöm a gyors válaszokat, és a segítségeket
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Hi!
Ahogy látom eléggé kihalt a téma. Kicsit fel szeretném hozni. Valaki tudna nekem adni egy középhullámú egyszerü csöves rádió rajzot? Csinálni akarok egy csöves rádiót. Néztem régi csöves rádiók rajzait, csak azokban olyan csövek vannak amiket már nem lehet beszerezni. Ha valakinek van valami rajza az tegye már fel ide.
Köszi.
Ricsi.
(#) Medve válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Hello, a budapesti HAM-bazárban elég nagy a választék elektroncsövekből...de vajon meddig?
Következő: »»   1 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem