Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése

Témaindító: Thowra, idő: Okt 28, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   61 / 61
(#) bbalazs_ válasza huggybear hozzászólására (») Márc 16, 2018 /

Inkább a tiszta szeszt javaslom.
Esetleg radírral a panel érintkezőit megdörzsölni tisztítás előtt.
(#) Sinike válasza huggybear hozzászólására (») Márc 16, 2018 /

Szia.
Akkor inkább a tiszta szesz.
Bár nekem sosem kellett takarítanom, kicsit meggyurmáztam, masszíroztam a gumit, és úgy csavaroztam vissza, hogy közben néztem a kijelzőt és mozgattam a panelt és a gumit, hogy jó helyen érintkezzen.
Persze akkor még gyerkőc voltam, évtizedek óta nem találkoztam ilyen technológiával Lehet, hogy a takarítás is segít. Régen ezt (oh, nemcsak régen - sim kártya, smart kártya, stb) radírral csináltuk!
Bbalázs hozzászólását nem láttam még
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2018
(#) FAZ1 válasza Sinike hozzászólására (») Márc 17, 2018 /

Szerintem radírban ilyen dolgokhoz - legjobb az az úgynevezett "irodai, vagy írógépradír", ami általában "pirosas" szinű és kerék alakú. Közepén egy lyukas fémbigyóval.
Az aztán elég kellőképpen kemény ahhoz, hogy valamelyest tán még csiszoljon is.
(#) Sinike válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /

Szia.
Hidd el, csuda jól letakarította a nyákot meg az érintkezőket anno! Tök mindegy, milyen; amit épp találok
Sőt, a mai napig, ha Sim kártyát, Smart kártyát, mobiloknál pl akksinál - csakhát egyre kevesebb helyen van ilyen érintkezési "technológia"
(#) huggybear hozzászólása Márc 17, 2018 /

Urak!

Mióta olvastam a hozzászólásokat azon agyalok, hogy miből tudnék vékony gumicsíkot vágni, de még nem találtam semmit . Ti mit használtok ilyen esetben? Egyedül a zsugorcső jutott eszembe, nem tudom az mennyire helytálló... G.
(#) erdgab válasza huggybear hozzászólására (») Márc 17, 2018 /

Ha nem kell,hogy vezessen,csak szorításra,akkor a befőttes gumi darab esetleg.
(#) bbalazs_ válasza huggybear hozzászólására (») Márc 17, 2018 /

Nem kell feltétlenül gumi, akar kartonpapír is megteszi valami csomagolásról. De karton legyen, ne hullámpapír.
(#) huggybear hozzászólása Márc 17, 2018 /

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsot mindenkinek, egy darab papír megoldotta a problémát, tökéletesen működik. Köszi még egyszer. G.
(#) aroxol hozzászólása Aug 6, 2018 /

Sziasztok!
HD44780-as kijelzőben hogyan kell át váltani hogy az alsó sorba írjon?
Felső már megy, de az alsó nem sikerül. Kétsorosra be van állítva.
(#) wbt válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2018 /

Ha jól tudom 40 címtől kezdődik a 2. sor. Persze függ attól is, hogy csak magában van a vezérlő vagy mellette van egy bővítő IC. (bár, ha jól rémlik, a 2. sor mindkét esetben 40-től van, a többi már változik). SET DDRAM ADDR. parancs kell, D7=1, a többi meg a cím (80byte memóriát tartalmaz).
(#) aroxol hozzászólása Aug 6, 2018 /

Na ezt nem értem. Így próbálom de nem megy:
BSF E
BCF RS
BCF RW
BcF D7
BsF D6
BCF D5
BcF D4
BcF D3
BCF D2
BcF D1
BcF D0
BCF E
A memória címet nem tudom hogy adjam meg.
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2018 /

Előbb állítsd be a címet (RS) az adatot (D7..D0) és a R/W vonal értékét, várd meg míg beáll (min. setup time), adj ki 1 -et az E vonalra, várd ki az előírt minimális időt (min. pulse time on E), állítsd 0 -ra ez E -t, várd ki a tartási időt (min. holding time).
A paramétert is egy ilyen blokkal kell beírni. A paraméter megadása után a művelet végrehajtási idejét ki kell várni.

Érdemes lenne eljárást írni egy adat beírására és azt hívogatni.
(#) aroxol válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 6, 2018 /

Amit ide is írtam elvileg a 0x40 Időt kivárom 100us. A többi beállítást kipróbáltam, működik, írni is tudok de csak a felső sorban jelenik meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) nagym6 válasza aroxol hozzászólására (») Aug 6, 2018 /

Felső sor kezdőcíme 128, alsó sor kezdőcíme 192. Amiket én használtam, azoknál így volt.
ui.: Decimálisan megadva.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2018
(#) Helios hozzászólása Csü, 18:08 /

Sziasztok!

Újra elö kellett vennem a kijelzőimet a projektemhez. Ha valaki tud róla valamit, vagy az életrekeltéséről tud valami infót szolgáltatni, azt megköszönném.

Link a képhez: KÉP
A hozzászólás módosítva: Csü, 18:13
Következő: »»   61 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu