Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   105 / 105
(#) vaszil29 válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 3, 2019 /

Én 24v 10-15A ról akarom hajtani, a vezérlőm meg TB6560AHQ ic hajtja, ami elvileg 36v-ig terhelhető. Szerintem a 24v bőven elég lesz.
(#) vaszil29 válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /

most 12v 20A próbálgattam, csak mikor emelem a sebességet, elfogy a "graft"
Ha jól számoltam, mivel a motor 2,1A, így elég lenne neki 24v 10A, de én inkább 15A adnék rá, hogy legyen tartalék.
(#) vaszil29 hozzászólása Szept 3, 2019 /

Viszont szeretném lágy indításúra megcsinálni a táp és a vezérlő közti kapcsolatot, mert a vezérlő érzékeny a hirtelen kapcsolt áramra. Gondoltam, megoldom szilárd test relével, csak azt nem tudom, hogy a vezérlőt lenne érdemes lágyan indítani, vagy a tápot a 220v oldalon. Vagy mindkettőt.
(#) pipi válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 3, 2019 /

Milyen 15A-t adsz rá? A motor 2Amperes, az áramkorlátot a TB-ben ide kell állítani, soha nem fog 10-15A-t felvenni. A táp majd mindegy hogy 10 vagy 15 Amperos, a lényeg hogy azt a 2A-t tudja "ingadozásmentesen", ne essen be a feszültség, mikor rákapcsolja a tekercset.
(#) vaszil29 válasza pipi hozzászólására (») Szept 3, 2019 /

Mivel cnc, nem egy motort hajtok, hanem 3db ilyet!! és ha őssze adom 3x2.1= 6.3 és még rá kell számolni +2 (8.3A) ami kell alapból tartalék mentesen. Ezért gondoltam a 10, vagy 15A.
(#) pipi válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 3, 2019 / 1

Úgy már igaz a táp méretezése
(#) KKobra hozzászólása Okt 5, 2019 /

Nemtudom ez zárt közöség? Miért törölték a hozzászólásom? Nem vagyok szimpatikus?
Köszönöm!
(#) sargarigo válasza KKobra hozzászólására (») Okt 5, 2019 /

Szerintem azért, mert a "CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól" topicban is ugyanezt kérdezted.
(#) gycsaba válasza zombee hozzászólására (») Feb 1, 2020 /

Ha nincs rendesen meghúzva a léptetőmotort és az orsót összekapcsoló tengelykapcsolónál a hernyócsavar, előállhat ilyen elmászás.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 2, 2020 /

Sziasztok!

Mivel a vezérlők és a programok világába nem vagyok otthon ezért inkább segítséget kérnék!

Olyan vezérlőt keresnék ami PC nélkül funkcionál.. tehát (mondjuk) PenDrive vagy Memokártyáról olvas be, de azért ha lenne rajta kis kijelző ( vagy csatlakoztatható hozzá) illetve kézi állítás, léptetés az jó lenne.

kb 200*300 a terület " gyenge géppel"

Előre is köszönöm a tippeket
(#) Pali79 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 2, 2020 /

Ardu mega+RAMPS sd kártyáról dolgozik 5 tengelyes. Ezt használtam már. De van olyan is ami 2db ardu uno, az egyik olvas sd-ről a másik végrehajt.
(#) erik001 hozzászólása Márc 7, 2020 /

Sziasztok!
Cnc marót akarok csinálni meg később venni lézert is hozzá.
Akkor lenne egy ilyen motor vezérlő , egy ilyen motor ettől kéne erősebb ?
Maró motornak ezt néztem ki. Vezérlő az ez lenne, Vázat kompletten valaki tudni belinkelni esetleg? Vezérlőbe még néztem usb-s et is laptopot használok jobban és ezen nincs usb kivül más csatlakozó. Váz 50x50cm munka területet akarok kb,de ha nincs komplet váz akkor megcsinálom nulláról.
(#) Kovidivi válasza erik001 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /

Szerintem ezzel a motorral maximum gravírozni fogsz tudni... Maráshoz nagyobb nyomaték kell, ez a motor a maga 200W-ját csak a maximális fordulatszámon tudja leadni, 12.000 ford/min-nál, ehhez pedig használhatsz kb. 1mm átmérőjű marószárat, azzal pedig marni nem annyira élvezetes.
(#) erik001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 7, 2020 /

Fába szeretnék lehet rosszul fogalmaztam inkább gravirozni. kulcstartót,neveket, pohár tartót meg hasonlókat.
Nem használtam még sose ilyet nem tudom 200w mire elég. Vehetek erősebbet is azé tettem fel a kérdést. Nema 23 motor elég ehhez a váz mozgatáshoz ?

unnamed.jpg

(#) nemgyuri válasza erik001 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 2

Szia! Marómotorom teljesítményét nem tudom, de egy 100W-os kapcsolóüzemű tápról PWM-el hajtom. (3-as maróval keményfában 2mm-es fogásmélység még megy, de nem szereti..)
Szánokat a legerősebb NEMA 17-es motorok viszik, 12x3-as orsókkal és 1:3-as áttétellel. A meghajtók A4988-asok. Ezzel kb 500mm/perc az előtolás vége. A váznak, vezetékeknek merevnek kell lennie különben a szerszám nyom-harap-beremeg-törik!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2020
(#) varttina válasza erik001 hozzászólására (») Márc 8, 2020 / 1

Szia!
Hasonló maró motor van a kisebbik gépemen. Főként fát és nyák lemezt, de időnként alumíniumot is martam vele. Igazából nem is az erejével van probléma, hanem a nagy tengelykinyúlással. Jelenleg átépítés alatt áll a gépem. A patronos befogóra, közvetlen a csavaros rész fölé kap majd egy plusz csapágyat így remélhetőleg kevésbé fog majd beremegni.
(#) D_Zsolt hozzászólása Vas, 0:00 /

Sziasztok!
Van mód Mach1-ben vagy külső programmal a beállításokat valahogy exportálni/menteni? Illetve egy esetleges upgrade Mach3 vagy 4-re átveszi a beállításait?
Következő: »»   105 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu