Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1425 / 1672
(#) konyak6 hozzászólása Márc 21, 2017 / 11
 
Ma át kárpitoztam az erősítőmet, meg a hangfalat. Biztos hogy sokaknak nem tetszik, de én szívesen nézegetem. A kárpitot nyomtalanul el lehet tüntetni, ha meggondolnám magam.
(#) bicorp válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Ha ezen a cuccon bébi gabi nota szol megeszem a nemes bizsum!(ezen kijelentésem után tilos ráprobálni)
Igaz nem tudom mit takar a kárpit, de nagyon ütös!!! Grat!
(#) konyak6 válasza bicorp hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Lent Celestion Greenback.
Középpen Bugera 6260
Fent Krank Revulotion1
(#) jocko hozzászólása Márc 22, 2017 / 1
 
Sziasztok! Szereztem a gitáromhoz végre egy gyári erősítőt.Egy mc crypt noname kombó belsejét az első képen látható állapotban kereken 5e ft-ért.De nem találtam megfelelőnek,ezért a trafót nagyobbra cseréltem , az egyenirányítást és a puffereket is némi nehézségek árán.Majd a hűtőbordát,és az IC_t is cserélni kellett ,mert ahogyan szereltem a bordára,úgy letörött az lm1875 egyik lába.A nyák-ba elég rendesen bele kellett mászni.Még nincs kész,a trafót,bordát és a hidat rögzíteni kell valahogy,csak nem volt már időm tegnap. https://soundcloud.com/user-173036981/sam-0543 Itt van a hangminta is van,talán jobb mint a korábbi,de itt meg én nem voltam a helyzet magaslatán.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) konyak6 válasza jocko hozzászólására (») Márc 22, 2017 / 2
 
Ha már belenyúlsz, miért nem építed át csövesre. Kell egy működö rádió. Abbam benne van monden(majdmem). Az én Harley Benton 15W-os erősítőm így néz ki. Most csak kb.6 W, de van olyan hangos mit az eredeti, és sokkal jobb a hangja.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2017
(#) pjg válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 22, 2017 / 1
 
Nekem ez a kedvencem. Elfogadnék egyet a nappalimba. Az sem baj ha nem működik, csak szép legyen.

selmer.jpg
    
(#) akos11 hozzászólása Márc 23, 2017 / 36
 
Üdv! Tekercselő gépet készítettem. 6 hónap munka volt. Mindent saját kezűleg csináltam.
Készülhetnek a tarfók.
Marás ,esztergálás,_festés,_stb...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) sonajkniz válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szép munka.

Nincs róla videó működés közben?
(#) jani1987 válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Tekercselő gép?
(#) Mircsof válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
A fék megoldása nagyon ötletes gratulálok!
(#) enree válasza akos11 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Gratulálok, nagyon szép munka!!!
(#) Hidrowick hozzászólása Márc 23, 2017 / 7
 
Üdv Mindenkinek!
Akkumulátoros kéziszerszámokhoz és gépekhez "építettem"
Bővebben: Link
(#) Lamprologus válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Gratulálok! De azért kezet nem fogok Veled!!!!
(#) Hidrowick válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Köszönöm!
Egyébként nyugodtan kezet foghatsz... elméletileg 0-50 voltig törpefeszültség
(#) BEMcorp válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 23, 2017 / 1
 
Érdekes megvalósítás. Arra gondoltál már, mi lesz ha megkapaszkodsz egy vas (vagy bármilyen vezető anyagú) korlátban? Az oldaladra robban az akkupakk, vagy ráhegeszted a kesztyűd a korlátra? Avagy, jobb esetben biztosítékcsere...
Szóval, én még ebben látok némi sürgős fejleszteni valót.
Minden esetre gratula, az ötlet tetszik!
(#) zsoltee0001 válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
nem rossz ötlet, viszont nem tudom mennyire válna be hosszú távon, ott azért szaladgálnak amperek, szennyezőés kontakthiba, eleve az a kesztyű se egy örök élet.
A kapcsolónál a kontakt hogy van megoldva?
(#) csatti2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 23, 2017 / 1
 
Vagy épp arrébb teszi a fém munkadarabot...

Amit lehetne csinálni az mondjuk egy gyors "kézfogásos" ellenőrzés a teljes feszültség és áram rákapcsolása előtt. Pl. alapból csak mondjuk 5V-ot ad és max 20mA-t. Ez elég, hogy meghajtson egy mikrót ami a szerszámba van építve. Az mondjuk ki be kapcsolgat egy műterhet és ezzel informálja az akku vezérlőjét, mekkora max áram kell és hogy valós szerszámról van szó (vmilyen adatbitsorozat). Ezután rá lehet kapcsolni a munkafeszt és áramot. Ha elengedi az ürge a szerszámot, akkor vissza a biztonságos áramra/feszre...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) zsoltee0001 válasza BEMcorp hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Ja igen, a zárlatról nem is beszélve. Mondjuk egy összedugós csatlakozó biztonságosabb blenne az még nem nagy időveszteség átdugdosni, meg lehetne nagy akkupakkot viselni, bár a li-io világba már ....
(#) jocko válasza konyak6 hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Szia! Nem tudom ,de most biztosan nem kezdek már bele építésbe.Most az a baj,hogy "beleköpköd" a torzított módban a hangszóróba valami ,ha nagyobb a hangerő.Clean csatornán reverb-bel kb. így szól az erősítőm, ezt a témát játszogattam ma délután.(saját szerzemény)
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) Hidrowick hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Üdv! A li-ion akkupakkokban van egy elektronikus túl áram ill, rövidzárlat védelem... , de lehet a tenyér részre akár egy közelségérzékelő ami csak a markolat megfogásakor aktivizálja a vezető rész,stb. ez mind mind csak részletkérdés...
(#) SALáta válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szuper. Most állok akkus fúró/csavarbehajtó vásárlás előtt. De nem venném meg a kesztyűs gépet mert fémhez kell nekem a gép. Kesztyűben amúgy sem tudok dolgozni, nem viselem el csak nagy ritkán amikor már tényleg muszáJ. Nekem sem tetszik az akkus gépek súlya. Bármilyenhez tehető kesztyű szett meg dummy akkukkal lehetne megoldani. A kábel gondot nem oldotta meg, ne lógjon a ruhámon belül a tyúkbél.
Gondolatnak tetszik de én -már csak a kesztyű miatt se tudnám használni.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) Hidrowick válasza SALáta hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
nem muszáj ujjas kesztyűnek lennie...
(#) Hidrowick válasza csatti2 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Üdv! A li-ion akkupakkokban van egy elektronikus túl áram ill, rövidzárlat védelem... , de lehet a tenyér részre akár egy közelségérzékelő ami csak a markolat megfogásakor aktivizálja a vezető rész,stb. ez mind mind csak részletkérdés...
(#) Bubu54 válasza akos11 hozzászólására (») Márc 24, 2017 / 1
 
Szia,

Szép munka nagyon, egy cikk lesz belőle?
(#) StefuPeti válasza akos11 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szia. Mondanál egy pár dolgot, mi célt szolgál a tekercselő gépeden az a sok potméter és kijelző?
(#) nagym6 válasza akos11 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Nagyon szép igényes munka.
Én egy dolgot hiányolok, vagy meg van oldva csak nem látom a képen. Egy pld. karos feszítő-kiegyenlítő jó lenne, mint pld. a stúdiómagnók szalagfeszítése, ha szögletes a felcsévélő csévetest akkor változó sebességgel megy a drót egy fordulaton belül 4x, változni kellene a lecsévélő orsó fordulatszámnak is. Ha nagy tömegű a lecsévélő orsó, ezt rángatja a vékony drót, szakadhat, illetve felcsévélésnél nem egyenletes a drót feszítés.
(#) akos11 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Üdv.Ebben lehet valami. De ez a gép alacsony sebességen teker percenként 1-100 ig így közel állandó a feszítés elektronikus fékkel. És a görgők is úgy lettek tervezve hogy egyenletes legyen.De eldönti a használat ha nem lesz jó tervezünk bele rúgós szabályzót.
(#) akos11 válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Üdv.ki jelzi a motor fordulatot és a fék erőt és állítani is lehet mindet.
(#) akos11 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Igen.
(#) akos11 válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Üdv. Még nincs de lesz majd.
Következő: »»   1425 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem