Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1457 / 1672
(#) mek-elek válasza manolo hozzászólására (») Dec 12, 2017 / 3
 
Kedves Manolo!

Nagyon kellemesnek gondolom a kütyükédet, de tudod annál is szebb és jobb amit vállaltál.
Üdvözöl,
Elek
(#) kalmi.kalmi válasza manolo hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Tökéletes lett ! 100 pontot ér ! Nekem nagyon tetszik.
(#) jani1987 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Majd még megpróbálok csiszolni az esztétikán.
(#) Topi válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 12, 2017 / 6
 
Kérlek, ne kezdjük el az angol felirat - magyar felirat vitát a topikban. Tapasztalt vagy már, jól tudod, hogy mindig hosszú vitákat okoz.
(#) Toth Attila válasza manolo hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Szia!
Gratulálok! Nekem tetszik! Azok a retró műszerek feldobják nagyon.
(#) Alkotó válasza Topi hozzászólására (») Dec 13, 2017 2 / 4
 
Elfogadom, de ha nem beszélünk róla, akkor az olyan mintha egyetértenénk vele -pedig én egy kicsit sem-.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 13, 2017 1 / 2
 
Ugye hogy nem tudtad megállni
Boldog karácsonyt!
(#) mek-elek hozzászólása Dec 14, 2017 / 4
 
Kedves Fórumtársak,
az hogy ki mit csinált, úgy gondolom személyes ügy.
Megtisztelő, hogy megmutatja.
Huszonéves koromban, amikor sokat voltam egyedül szoliban, sokat nézegettem az asztalon a kitett Benson & Hedges cigarettás dobozomat. Jólesett bambulni tip-topságát, megnyugtatott. Később jöttem rá, hogy az akkori bonyolult élethelyzetemben megnyugtató volt a cigarettás doboz úrias finomsága, rendezett maga tökéletességével. A seregben munkás is, 12 éve semmilyen cigaretta nem volt a kezemben.
Én szeretek jeleket tenni a cuccaimra, mert az minden nyelven ugyanazt jelenti, és nem bánom meg, hogy milyen nyelvet gondoltam először a feliratnak.
Persze tiszteletben tartom más véleményét is, mert ugye az is személyes.

Mindenkit üdvözlök,
Elek
(#) Alkotó válasza Gafly hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 2
 
Köszönöm és hasonló jókat kívánok magam is. Ráadásul teszem mindezt magyarul, és egy pillanatig sem jut eszembe "happy"-zni és/vagy "krismas"-ozni.
(#) kleinie válasza manolo hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Nekem nagyon tetszik, jobban mint a digitális kijelzős, csilli-villi tápegységek. Kapcsolási rajzot, ill. alkatrészlistát tudnál közzétenni?
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2017
(#) Ge Lee válasza kleinie hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 1
 
Az áram kijelzése praktikusabb is így mint digitálisan, amin az ingadozó vagy az impulzusszerű áramfelvétel nem nyomon követhető.
(#) JZoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 1
 
"A számból vetted ki a szót."Éppen ezt akartam írni én is. A mutatós műszerek látványosabban mutatják a változásokat, persze a megfelelő méréshatárban!
Szerintem is nagyon jó lett az a táp!
(#) Skori hozzászólása Dec 14, 2017 / 6
 
Az egyik kínai nyákgyártónál karácsonyi akció van (ingyen gyártanak 10db 10x10cm-es nyákot), így egy nyáktervemre gyorsan feltettem (más egyebek mellé) a "ledes gyertya" kicsinyített méretű elektronikáját.
(#) manolo válasza manolo hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 26
 
Üdv. Mindenkinek, sziasztok!
Kedves fórumtársak! Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a hozzászólását, észrevételét, és a rengeteg "felfelé tartott kezet"!
Tartottam tőle, és nem alaptalanul, hogy az előlap feliratozása vitákat fog gerjeszteni, és nagyon sajnálom, hogy ez bekövetkezett! Az általam tisztelt, igen nagyra becsült Alkotó fórumtársnak még p.ü.-ben elmagyarázom, hogy én hogy állok a feliratozáshoz. Mindenkit megkérek ezúton is, hogy valóban fejezzétek be az erről szóló vitát, és ne írjatok ezzel kapcsolatos szöveges hozzászólást! Akinek tetszik, az jelezheti itt egy "felfelé tartott kézzel", akinek nem az meg nyomjon egy "lefelé fordított kezet"!
Hogy Alkotó fórumtársat egy kicsit kiengeszteljem, teszek ide olyan táp képeket is, amit biztos nem kifogásol majd! (hú-ha most látom, hogy ezen is van "Magyar termék").
Ezt is én építettem, sőt régen tervbe vettem már, hogy egyszer építek az otthoni jól bevált labortápom helyett egy komoly "Alkotós" labortápot, és az Ő tiszteletére azon csak magyar feliratok lesznek!

Még egyszer köszönök mindent, és derűs estét kívánok!
István (manolo)
(#) killbill válasza manolo hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 4
 
Mindegy, hogy magyar vagy angol a felirat, amíg a gombokon a skálázás nem valós. De kétségtelenül szép munka.
(#) Keresztes Vitéz válasza Skori hozzászólására (») Dec 14, 2017 / 8
 
Én is egy led-es gyertyán (inkább teamécses) dolgozom. A láng formát cnc-vel martam ki egy 4mm vastag polikarbonát lemezből. A szerszám előtolás/fordulatszám még beállításra szorul, mert feltekerte a forgácsot, ami a súrlódástól megolvasztotta az anyagot, ez látható hibaként.
(#) kaqkk válasza Skori hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
És hogyan került rá a képem ??
(#) csatti2 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Egyélű késsel próbáltad? Ha nem, szerezzél be egyet min. 2mm átmérővel, sokkal könnyebb vele polikarbonátot vágni ilyen melegedési probléma nélkül.
(#) Keresztes Vitéz válasza csatti2 hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
2 mm-es kétélű maróval dolgoztam. Az elején volt csak gond. Visszavettem a fordulatszámot, aztán már is jobb lett.
(#) Skori válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 15, 2017 / 2
 
Gyermek koromban szerettem a Kengyelfutó Gyalogkakukk című rajzfilmsorozatot. Kerestem a neten egy ilyen Kakukk-ot, és megrajzoltam az Eagle-ben.
(#) Skori válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Dec 15, 2017 /
 
Nagyon jól néz ki!
(#) don_peter hozzászólása Dec 16, 2017 / 17
 
Ahogyan ígértem, és előbb mint gondoltam, osztok meg pár képet az időjárás állomásom beltéri egységéről. És azért előbb mert valami rejtélyes módon, nagyon hamar megkaptam a legyártott nyákokat. Még, ha itthon gyártattam volna le (nem sürgősségivel), akkor sem kaptam volna meg ilyen gyorsan az elkészült tervek alapján legyártott nyákokat. Pontosan Nov.24-én adtam le a terveket és tegnap Dec. 15.-én már kézhez is vehettem a csomagot. Azért ez nem semmi..

Nos a beltéri egység még csak hardveres részét tudom megmutatni, a program rész még sokat fog finomodni, esetleg majd a végén erről is osztok meg további infót és képet.
Most a beltéri egységről mutatnék párat..
Funkcióit tekintve:
Páratartalom mérés, hőmérséklet mérés, SD kártya kezelés (adatok folyamatos logolása), naptár és óra figyelése, 2.4GHz-es adó-vevő. A gombok jelenleg nem funkcionálnak, de ezen gombokkal lehet majd beállítani a naptárt és időt, illetve egyéb adatokat, mint pl: log file neve, két mintavételezés közt eltelt idő, és egyéb a kültéri egységet vezérlő beállítások.

A loggolás a kültéri és beltéri adatokból tevődik össze, ez nagyon sok hasznos funkciót képes lesz ellátni, de ez már a jövő. (van már ötletem, de nem akarom egyelőre lelőni)
(#) don_peter hozzászólása Dec 16, 2017 / 6
 
Még két kép amit fel akartam tölteni..
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2017
(#) cross51 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Jól néz ki!
És egy aprócska megfigyelés eltűnt a megszokott sufni vezetékek, ez már egy végleges darab?
(#) don_peter válasza cross51 hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Köszi. Igen, ez egy végleges darab. Jó lett a terv, így nem kell átkötés..
(#) Gránátalma válasza Skori hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Melyik az? Nekem is kell...
(#) cimopata válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 16, 2017 /
 
Nehogy azon az 5$-on múljon mert menten rosszul leszek...
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2017
(#) csatti2 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Az a rádiómodul nRF24L01 alapú? Én most égettem meg magam pár ilyennel (hamis IC-set küldtek a kínaiak, sokkal rosszabb hatótávolság, nagyobb fogyasztás és bugos kommunikáció), ráadásul a nyákra forrasztható példányt rendeltem és nem egyezik a lábkiosztása se a pótlására rendelt megbízhatóbb forrásnak.
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Igen nRF24L01+ modult használok. De a kicsi beépített antennás nem a legjobb.
Van egy külső antennás változata, az sokkal jobb.
Én úgy használom, hogy a kültérin egy külső antennás modul van a beltérin pedig egy kicsi beépített antennás változat. Igazából majdnem mindegy melyikre melyiket teszem a lényeg, hogy az egyiken legyen egy külső antennás változat. Eddig meg vagyok elégedve a működésével, ha minden fixen össze áll, letesztelem a hatótávot is.
Amúgy érdemes az adást mindig szűrni és, ha minden oké csak akkor tovább lépni.
Én ellenőrzöm az adatokat, ha ne jó ismétlem a küldést, így kiküszöbölődnek a hibák..
(#) csatti2 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Rendeltem most egy olyan verziót is, ami ugyan nyákantennás de van rajta egy plusz erősítő IC is az nRF-en kívül, kíváncsi vagyok mennyit ér.
Következő: »»   1457 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem