Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kimenő transzformátor méretezése

Témaindító: 021, idő: Júl 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 25
(#) Orbán József hozzászólása Júl 1, 2018 /

Üdv!
Paraméterről, amiről kevés szó esett:
Szórt kapacitás.
Erről kevés adatot találtam amatőr Kollégáktól, vagy egyéb helyen a net-en, hogy a felépítéstől függően mennyi is a pontos adat.
Néhányat fentebb már közöltem, ami többek szerint sok...
Most néhány ECL86 kimenő tekercsen kísérletezni fogok a szigetelés és a szórt kapacitás alakulásával.
A kimenő adatai - M85A, 10-12W -itt a fórumon megtalálható, némi módosítást kellett eszközölnöm a menetszámok ügyében, mivel 0.25 mm-ers huzallal a dupla zománc miatt nem fért ki, így a soronkénti 160 menetet 180 menetre és 0.22mm-es huzalra módosítottam.
Az első trafónál a pr/szek között 1x0.1mm prespánt tettem, a 2. sorozatnál 2x0.1mm prespánt tettem. A soronkénti primer szigetelés 0.05 mm prespán volt.
Ez a papír fogytával a következő sorozatnál 0.035mm-es ún. kondenzátor papír lesz a sorszigetelés, ebből kellően nagy mennyiségem van.
Amit nég elkövetek, minden tekercs méhviasz-paraffin elegyben lemártása.
Ezt biztonsági okokból és a minőség tartós megtartása miatt teszem.
Lemérem a száraz és a lemártott tekercsek szórt kapacitását is.
Ami az említett paramétert ugyan nem befolyásolja, a következő 3 pár tekercs UL leágazással fog készülni, kb. 30-40%nál, még nem számoltam ki..
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) konyak6 hozzászólása Júl 8, 2018 /

Sziasztok.
Van néhány APT-100 kimenőm. Szeretném GU-50 PP-nek áttekerni őket. Tekert már valaki ilyen komenőt. Tud valaki segíteni huzal adatokban, menetszámban? A hálózatit is én tekerem, az nem okoz godot.
(#) Orbán József válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 8, 2018 /

Szia!
CIROKL csinált GU50 PP-t, keresd meg.
(#) granpa válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 8, 2018 /

A téma rajzai közt találsz mindenre választ. A régi bejegyzések felé: kb. a 100. oldal felett.
(#) jani76 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 1, 2018 /

Tudok segíteni ha kell. ***@***.*** Plusz van a kimenőidnek megfelelő lemezem, amiből még be tudsz pótolni, és jobb mélyeket kaphatol.

Az e-mail címet az adatlapra kell beírni, nem nyilvánosan a fórumba, mert a spammer-botok ezekre vadásznak!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
Moderált hozzászólás
(#) Gery78 válasza jani76 hozzászólására (») Szept 1, 2018 /

Nyilvánosan nem írunk ki E-mail címet, hacsak nem szeretnél sok spamet kapni. Írj neki légy szíves privátban inkább.
(#) hegman hozzászólása Szept 1, 2018 /

Üdv!

Szerencsésen szembejött egy lehetőség miszerint egy illető megszabadulna 4 komplett teljesen új SG108/51-es magtól. Ez szerencsésen egybeesik azzal a törekvésemmel miszerint végre elkezdeném E130L PP erősítőm építését. Ez több mint elég a kimenőnek ha nem tévedek. És még maradna egy pár a későbbi projektem számára is. Viszont nem tudom árban belőni, mi az, amit még ez a mag megér, hirtelen ő sem tud árat mondani rá. Természetesen becsapni nem szeretném. Tudnátok abban segíteni mennyit ér egy ilyen mag?
Kettőt mindenképpen szeretnék megvenni, de ha anyagilag engedi akkor mind a négyet.
(#) Cinema válasza hegman hozzászólására (») Szept 2, 2018 /

Kérdezd meg, hogy Deák Ferenc arcképe tetszene neki? Ha igen, akkor jó.

Üdv!
(#) hegman válasza Cinema hozzászólására (») Szept 2, 2018 /

Gondolom a négyért.
Az nekem megfelelő lenne.
Következő: »»   25 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu