Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor

Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   217 / 217
(#) ironmen válasza JZoli hozzászólására (») Csü, 21:20 /

Mérj feszültséget a kondikon. Jellemzően 400 - 800V közötti feszültséget sütnek rá a trafó primerjére. Ha "elfáradt" az inverter, és kevés a delej, akkor nincs kimenő teljesítmény. A trafó is okozhat ilyet. Éppen a napokban cseréltem egy Gallagher B180 power plus-ban trafót, ugyanezzel a jelenséggel szenvedett.
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Csü, 21:45 /

Üdv.És milyen trafót cseréltél???Milyet tettél bele?
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Csü, 21:48 /

Gyárit. Rendeltem a gyártó viszonteladóján keresztül. Nem pont az eredeti került bele, de működött utána rendesen. Postával együtt 22 ezer volt
(#) JZoli válasza ironmen hozzászólására (») Csü, 21:59 /

Szerencséd volt vele! Nos ebben ez a panel van:
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Csü, 22:01 /

Köszi..értem!
(#) Cavalier válasza JZoli hozzászólására (») Pé, 11:12 / 1

A nagy fekete kondin mérj feszültséget, másodpercenként fel kell szaladnia 4-600V környékére. Ha nem teszi, akkor a kondi is lehet rossz, a múltkor volt egy ami teljesen zárlatos volt, csere egy motorindító kondira, és jó lett.
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Pé, 21:11 /

Mérj feszültséget a kondenzátoron (5-600V) ,ellenőrizd a kondi kapacitását kisütött állapotban.Ha ezek rendben akkor lehet zárlatos a nagyfeszültségű transzformátor,nem biztos,hogy ki tudod mérni.Lehet,úgy üzemeltették ,hogy le volt szakadva a karám a pásztorról és magába húzott át.Én találkoztam már ilyennel,a kiöntött trafó nem javítható.
(#) deak francis hozzászólása Pé, 21:39 /

Üdv.Ez a pásztor 230V-ről műkődik?
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Pé, 21:41 /

A fotót elnézve inverteres..
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Pé, 21:46 /

Elnézést!igazad van.Azért nekem egy kicsit fura a 5-600V a kondin?!?Nekem nem sikerült ennyit kihozni még.
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Pé, 22:01 /

Ááá az még annyira nem is sok...A speedrite 15000i-ben 2 db 23µF 900V-os kondi van.. Ezt tölti az elektronika kb 800 voltra.. Aztán ezt rásütik egy olyan trafóra, aminek a szekunder tekercse kb 100-menet, 1,5-ös huzalból. A primer meg egy rézszalag egyszer körbetekerve a szekunderen. Na ez kb olyan ívet húz, mint a nyári villám..

Ha jól választod meg az inverteres trafóját, meg eljátszol a frekivel/kitöltéssel, akkor azért ki lehet szedni egy amatőr cuccból is 600 v-ot probléma nélkül.
(#) deak francis hozzászólása Vas, 14:23 /

mérő Üdv.Van egy gyári nagyfesz mérőm,mindig leégeti a 140-150K -os ellenállást...mit lehetne csinálni?
A hozzászólás módosítva: Vas, 14:27
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 15:15 /

Fotó a belsejéről? Kapcsolási rajz? Enélkül nehéz lesz bármit is mondani azon kívül hogy ne használd..
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 15:16 /

Nem látunk bele a készülékbe, nem tudjuk milyen a 140-150 kΩ ellenállás. Így csak két ötletem van, tegyél nagyobb terhelhetőségű ellenállást, vagy több darabból rakjad össze.
A hozzászólás módosítva: Vas, 15:18
(#) ironmen válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 15:22 /

Így néz ki belülről? Sajnos ezen a képen nem olvashatók le az ellenállás értékek, de melyik lenne az ami leég? És mennyi idő alatt? Ezzel nem szokás 10-20 másodpercnél hosszabb ideig méricskélni egyhuzamban..
(#) deak francis válasza ironmen hozzászólására (») Vas, 15:49 /

Ez az....sajnos az ell.értékek nem igazán látszanak.Ahogy ráakasztom a kerítésre pár másodperc alatt kampó.
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 16:15 /

Műszer villanypásztorhoz
Ott az értékek is olvashatóak.
A hozzászólás módosítva: Vas, 16:19
(#) deak francis válasza vargaf hozzászólására (») Vas, 17:03 /

Valami hasonló értékeket számoltam...csak a legnagyobb értéküt nem tudom biztosra...csak saccolom 140-150K -nak.
(#) vargaf válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 17:09 /

A két ellenállás ott van a rajzon, 100 kΩ és 24 kΩ. De láttam már rajzot ahol 3 darabból volt összerakva és 2 W-os volt.
(#) deak francis válasza vargaf hozzászólására (») Vas, 17:14 /

Köszönöm szépen!
(#) JZoli hozzászólása Vas, 18:53 /

Ha kiveszem a tirisztor meghajtását a kondi 550V-ra töltődik fel. Szerintem ez elég . Viszont a kimenetén van két 470K ellenállás és egy glimm lámpa az villog a beállított ütemnek megfelelően. A tulajnak van egy mérője amin a 10000V-os glimm is villan. Ennek elégnek kellene lenni. Viszont már csináltam ezelőtt négy villanypásztort azok kimeneténmérve nem villant fel a tizezres lámpa, de ha szikraközt raktam rá, akár 7-8 mm közt is simán átütött. Ez a gyári szerkezet max 3mm-t üt át, de azt is csak néha-néha. Ha ráteszik a kerítést a tulaj szerint ha megfogja "alig bizsergeti" csak a kezét. Ebből gondolom, hogy a kimenő terhelhetőségével lehet baj.
Eddig az inverter részében kicseréltem az összes elkót, de nem sokminden változott.Jó lenne tudni, hogy eredetileg mit tudhatott.
(#) ironmen válasza JZoli hozzászólására (») Vas, 19:03 /

Akkor sajnos trafó lesz a bibis.. Hacsak nem a karámvezeték testel valahol... 3 kV elég lehet, van pár gyári pásztor ami ekörül dolgozik.. igaz 4-5 Joule energiával Mondjuk a tirisztor meghajtását kiveszed, azért azt sem ártana megmérni, mennyi idő alatt éri el az 550V-ot? Mert ha 1 sec alatt csak 300v-ra tölti a kondit, akkor annyit süt rá a trafóra..
De kevésnek találom az 550V-ot is.. A gyári gépek jellemzően 6 - 700V-ra töltik a kondit
Bár lehet hogy ez ilyen..
(#) JZoli válasza ironmen hozzászólására (») Vas, 19:19 /

Lehet, hogy igazad van ezzel a trafóval, mert a kondi 800V-os, de ha benthagyom a tirisztorvezérlést akkor annyira hullámzik a kondi feszültsége, hogy hol 300V-nak, hol meg 600V-nak méri a műszerem. A kerítést nem láttam, mert távolabb van valami erdő mellett a vaddisznók miatt, de a tulaj szerint az rendben van. De mint írtam a leadott feszültséget, illetve teljesítményt én is keveslem! A trafó csere szerintem ez esetben nem oldható meg, mert a trafóra nincs semmi írva.
(#) ironmen válasza JZoli hozzászólására (») Vas, 19:32 /

Hát igen, a trafó csere nehéz téma lesz.. Próbálj analóggal mérni.. vagy szkóppal. A digitális csak kevés kivétellel képes megmérni.
Próbáld még ki azt, hogy az 550V-ra töltött kondit manuálisan süsd rá a trafóra - persze ésszel - , s nézd meg az ív hosszát a szekunder oldalon. Ha 6-8 mm áthúz akkor a trafó hiba majdnem kizárható. Ha viszont hallasz kattanást a trafón belülről, vagy az ív rövid, akkor sajna átütött valahol. Akkor az kuka..
A hozzászólás módosítva: Vas, 19:33
(#) JZoli válasza ironmen hozzászólására (») Vas, 19:40 /

Ok, de már csak holnap tudom megmérni. Analóggal (ganzuniv) még kevesebb a feszültség (3-400V működés közben) ami a kondin mérhető, gondolom beterhel az lehet az ok. A kimenő nagyfeszt előállító trafó brutális méretű, kb 10x10 cm és nagyjából 8cm vastag, de ki van teljesen öntve valami szürke trutyival.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 20:01 / 2

Idézet:
„.Azért nekem egy kicsit fura a 5-600V a kondin?!?Nekem nem sikerült ennyit kihozni még.”

Ki lehet hozni a 600V feszültséget a kondenzátorra,nem annyira ördöngős.Az itt már agyon emlegetett inverteresbe tegyél egy olyan 230V/4V áttételű kb. 4-5W trafót ami üres járásban ad le 4V AC feszültséget.A kapcsolásban szereplő Ri ellenállást válaszd 1,5M értékre s kondenzátoron nagy valószínűséggel ott lesz a 600V. R1=560 ohm,R2=2,2k,a diódát hagyd el.
(#) mtomihun hozzászólása Hé, 22:16 /

Sziasztok

A szőlőnket szeretnénk körbekeríteni villanypásztorral , mert vaddisznók járnak bele.
A kerülete kb 120-130m, gondolom 3-4 szálat kellene körbekeríteni.
A jófogáson néztem 2 féle vezérlőt, melyiket ajánljátok. Kondijaim, ill autó trafóm van.
A 4000Ft-os hogy működik? Mi tölti fel a kondit? Egyik
Másik
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») 13:19 /

Szia.Elnézést a késésért....köszönöm a gyors választ!
(#) kadarist válasza mtomihun hozzászólására (») 14:06 /

Szia!
A 12V van időközönként rákapcsolva a trafóra, itt nincs kondi.
Következő: »»   217 / 217
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:20:44
Jelenleg 394 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu