Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor

Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   218 / 218
(#) mtomihun válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /

Szia
A leírásában az van, hogy a beüzemeléshez szükséges kondi és trafó.
(#) ironmen válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /

A 4000 forintos az csak 12V-ot szaggat a gyújtótrafóra, olyasmi mint az elektronikus gyújtás.
A 4900 forintos meg egy inverterrel először a 12 V-ból csinál 2-400V-os feszültséget, majd ezzel tölt egy kondit, és ezt süti rá a gyújtótrafóra. A második lényegesebben nagyobb energiát ad, de vaddisznók ellen autótrafóval, főleg 3-4 párhuzamos szállal nagyon karcsú lesz így is..
A vaddisznónak izmosabb trafó kell, aminek a szekunder tekercse vastag huzalból van. Ezenkívül nem árt a 6-8 Joule energia sem..
(#) kadarist válasza mtomihun hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /

Kérdezd meg az eladót, hogy hová kell kötni kondit. A trafó az egyértelmű, róla veszed le a nagyfeszültséget.
(#) erdgab válasza nik6868 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 /

Szia!
Valami inverteres megoldásnak nézem.Talán a melléklet segít.

IMG_8787.JPG

(#) nik6868 hozzászólása Ápr 25, 2017 /

Erdgab,Köszönöm szépen.
(#) Justo hozzászólása Ápr 26, 2017 /

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Ismerősöm hozott egy Horizont Ranger A30-as típusú villanypásztort, aminek az egyik nyomtatott áramköri része nagyon rossz állapotban van (vezetősávok szakadtak, kondenzátor elfüstölt ami szemmel látható hiba). Valaki végzett rajta "javítást"de nem igazán járt sikerrel. Esetleg lenne valakinek kapcsolási rajza, vagy lát esélyt a javításra vagy esetleg egy helyettesítő kapcsolás? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) ironmen válasza Justo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /

Erre a címre írj nekik, pontos típusszámmal és panelszámmal. sales@hotline-fencing.co.uk
Jó eséllyel küldenek rajzot

Az utolsó előtti képen, a biztosíték csere nagyon High tech
Ezekután nem csodálkozom hogy elolvadt a fólia
(#) Justo válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Rendben, köszönöm, mindenképp írni fogok!

Igen, ezt én úgy nevezem szakbarbár javítási kúltúra
(#) hkarcsi válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Milyen felvezetot hasznal a rasutesre? Udv., Ka.rcsi
(#) ironmen válasza hkarcsi hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /

Szia. Tirisztort.
Már a típusára pontosan nem emlékszem, de IXYS gyártmány. Valami MMIX1H60.... -ra emlékszem.
De akkor kíváncsiságból megnéztem az adatlapját, hát 1500V és 10 uSec időtartamig valami 20 vagy 30000 A (30kA) Elég jó kis cucc.. Na ebből van benne kettő, és ezek felváltva működnek. Hol az egyik, hol a másik süti rá a trafóra a kondikat
(#) Cavalier válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /

Annak a trafója mekkora, nem mérted le? A vasmagot, mármint. Gondolom E-I az is, légrésesre szerelve. A trafó primer áramkörét nem rajzoltad le? Van-e valami kondi, tekercs még ott a tirisztoron kívül?
(#) P1251500 hozzászólása Ápr 28, 2017 /

Üdvözletem a Mestereknek!
Folyamatosan olvasom ezt a vill.p. témát,és úgy döntöttem,hogy kipróbálom én is az építést.
Csak azért,mert van egy kutyus aki előszeretettel szereti áthelyezni a különféle virágokat,meg alagutakkal
nehezíteni az udvari közlekedést.
Ki is néztem egy kapcsolást,amit "dizi"nevű mester rakott fel pár éve.
Nekem pont jó lenne,mert van hozzá két teljesen egyforma dugasztáp,ami ráadásul AC feszt ad ki.
A segítség ahhoz kellene,hogy a benne szereplő alkatrészeknek kellene az adatai.(tipus,fesz.érték,teljesítmény,stb).
Jövőhéten megyek alkatrészboltba,és akkor fogom megvenni azokat amik nincsenek itthon.
Előre is hálás köszönetem!
(#) ironmen válasza P1251500 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /

Minden rajta van a rajzon... A C3 az 63V-os, a nagyfesz trafó előtti 10µF az közönséges motorindító kondenzátor, 450V-os, de elég lesz belőle a 4 vagy 6 µF is. A Tirisztor BT151-800 legyen, a diac meg diac a C4 - C5 helyére jó egy darab 22nF 450V-os zavarszűrő kondi. A többi érték ott van.. az ellenállások nem baj ha 0,5 W-osak Milyen adatok kellenek még?
(#) P1251500 válasza ironmen hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /

Nagyon köszönöm,ennyi most elég.
Csak azért nem volta m biztos az adatokban mert ugye 230v-ról indul a kör,és nem voltam biztos benne,hogy például a C3 lehet egy 63V-os elkó is.
még egyszer köszi,és további szép estét!
(#) Justo válasza ironmen hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Hello! Írtam nekik email-t, de sajnos nem kaptam semmiféle választ.
Az lenne a kérdésem, ha már adott a kondi és a trafó nem lehetne egy másik elektronikát építeni hozzá? Ha lehet, akkor tudnál segíteni egy kapcsolási rajzzal és/vagy nyáktervvel?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) kicsizsola hozzászólása Máj 6, 2017 /

Sziasztok ! Épp most hoztak javitani egy villanypasztort! A baja az hogy nem oszcillál csak akkor ad szikrát amikor a tirisztort rövidrezárom
(#) ironmen válasza Justo hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Van itt fent egy bevált inverteres elektronika. Számtalan példányban megépült, azt építsd meg.
Bővebben: Link
(#) ironmen válasza kicsizsola hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Rajz? Fotó? Füstjel? Így nem tud senki segíteni..

Update: Ja közben tettél fel képet.. Önrezgő.. Mérd meg a trafót, nem szakadt e
(#) erdgab válasza kicsizsola hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Vagy a tirisztor hibás vagy a vezérlő köre,ott keress hibát.
(#) kicsizsola válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

Van ez a kis tranzisztor .2N 6027 E49 ez mire szolgálhat? Már ahogy nézem volt cserélve talán ez lehet a hiba most is .Ahogy nézem az előző szerelő is tud forrasztani
(#) mex válasza kicsizsola hozzászólására (») Máj 6, 2017 /

PUT
Ez az alkatrész gyújtja be a tirisztort.
Következő: »»   218 / 218
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 22. Hé
17:33:08
Jelenleg 422 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu