Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor

Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   227 / 227
(#) attila1 válasza erdgab hozzászólására (») Vas, 17:10 /

Köszönöm a segítséget,megfogom nézni amit írtatok!!
(#) deak francis hozzászólása Vas, 18:46 /

Üdv mindenkinek.
Tudna nekem ajánlani valaki egy bevált kapcsrajzot ami távol tartaná a medvét a méhek(s)től. Köszönöm.
(#) granpa válasza deak francis hozzászólására (») Vas, 21:50 /

Rossz hír: A medve intelligens, tanulékony, szívós, magas tűrőképességű állat. Tehát: medvevas, puska; esetleg idomított farkashorda, vagy néhány komondor.
(#) 7DU válasza Imi69 hozzászólására (») Kedd, 15:53 /

Köszönöm az információkat.Az ónszippantó ára egy kicsit húzós.Közben szereztem kémcsövet,
sőt találtam a Telefongyár által gyártott ,az előfizetőnél elhelyezett ,50mm hosszú,kb .8mm át-
mérőjű ,késes,üvegcsöves biztosítékot is.1,6 A-es,500V-os biztosíték még az eredeti helyén van
a bakelit alaplapon,ahol a szívócsúcsok vannak(ezek kb 1mm-re vannak beállítva).
Az általad említett neongázos nagyfeszültségű biztosíték sajnos nincs meg.A vonalasok(elmon-
dásuk szerint)direkt kivették,mert gyakran okozott hibát.Ez a fajta biztosíték arra a célra amire
használni szeretném, nem megfelelő.Megszólalási feszültségét én sem tudom pontosan.
Köszönöm mégegyszer a hozzászólásodat.
A hozzászólás módosítva: Kedd, 15:54
(#) agy válasza 7DU hozzászólására (») Sze, 18:46 /

Üdv! A régi telefon3 pontos tulfesz levezető kb. 200V-on már vezet, mint egy glimmlámpa, vagy mint egy régi VR típusú stabilizátor cső. Pár darabom van, nálam a telefon vonalom még az van beépítve.
(#) 7DU válasza agy hozzászólására (») Csü, 10:57 /

Üdvözletem!
Igazad van a megszólalási feszültséggel kapcsolatban,mert ez a biztosíték az"a-b"ág között
helyezkedett el a középső elektródája pedig földpotenciálon volt és ebből eredően a központi
telepre szuperponálódott csengető feszültségre nem aktivizálódhatott.(CB üzem esete).
Mindenesetre a plusz példányokra gondosan vigyázz,hiszen ezek mamár ritkaságszámba men-
nek és a távközlés múltja iránt tiszteletet-érdeklődést mutató gyűjtők körében értéknek szá-
mítanak.
Következő: »»   227 / 227
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu