Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztorok helyettesítése
Lapozás: OK   145 / 145
(#) Potkiller hozzászólása Feb 26, 2024 /
 
Sziasztok! BC182B tranzisztor kiváltására tudtok esetleg hasonló paraméterekkel rendelkező TO-126/SOT32-es tokozású tranyót? Az NTE2684-est szemeltem ki, de ha van valakinek valami javaslata, szívesen fogadnám.

Egyébként, videoton 6386-os VT-17-es tranzisztoráról van szó (legalábbis EA 6383S-en így jelölik), szeretném hűtőbordára tenni, és elegánsabb lenne egy ilyen tranzisztorral, mint a bc-t odakókányolni. Böngésztem a videoton topicokat, de nem találkoztam hasonló szándékkal - vagy csak elkerülte a figyelmem -

Köszönettel, Roland

6383s.gif
    
(#) Ge Lee válasza Potkiller hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Szinte bármilyen npn tranyót tehetsz oda, bár annak a bordán kéne lennie mert anélkül nem "tudja" hogy a borda milyen meleg.
(#) Potkiller válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Bocsánat, pontatlan voltam picit. A végtranyók bordájára kerülne, hogy tudja milyen meleg

Egyik barátommal kooperálva arra jutottunk, hogy pld. egy BD139, vagy mje340 nem lenne a legmegfelelőbb, mert félő, kevés oda az erősítése. Tetlegességig még nem fajult a történet, csak elméleti szinten lavírozunk.

Puding próbája az evés, csak gondoltam hátha próbálkozott már valaki hasonlóval.
(#) Ge Lee válasza Potkiller hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
A BD139 jobban megfelel, mert egy csavarral meg egy szigetelővel rá lehet csavarozni, a BC-t meg nem. Erősíteni nem kell annak ott semmit, annyi csak a dolga, hogy azt a képen lévő 2,2V-ot "szabályozza".
(#) Potkiller válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) Directors hozzászólása Feb 28, 2024 /
 
Sziasztok!

Ebbe a kapcsolásba bele lehet tenni 2N3772-es tranzisztort is ?
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Hello! Természetesen.
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Feb 28, 2024 /
 
Szuper, köszönöm!
Pont van is elfekvőben belőle itthon.
Következő: »»   145 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem