Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC motor (lámpa) PWM szabályzása

Témaindító: redcar, idő: Márc 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   132 / 132
(#) Bakman válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 13, 2018 /

Itt a probléma fő forrása szerintme az, hogy a FET Gate lába nincs eléggé meghajtva, jól lenne egy FET meghajtó. A gyenge meghajtás miatt a FET nagyon tud mlegedni.

Mádosik kép, R5. Minél nagyobb az ellenállás, annál jobban fog a FET melegedni. 7812 használata esetén a C2 és a mellette lévő zener dióda felesleges.

NE555-tel előállított PWM nem tud lemenni 0 %-ra és felmenni 100 %-ra, ez normális, ugyanis a kondenzátort nem lehet nulla idő alatt feltölteni vagy kisütni.
(#) vilamvili válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2018 /

Bakman,kösz hogy szántál rám időt . Valamit el néztél vagy én, Az egyik kapcsolásban sem látok cérnert nem látok egyik kapcsolásban sem. Nem a fett melegszik hanem az íc. Az a kapcsolás amiben 2 db 4148 dióda van és 58Ko poti az jó, csok a kerékpár kormányban 5 Kom os a poti van a kerékpár motórral terhelve jó !! . A második vagyis a 2es kapcsolás kapcsolás nál nem müködi 5 K potival és 5K potival melegszik az ic. üdv Öreg.
(#) Bakman válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 14, 2018 /

Valóban, én néztem el, schottky lesz az. Miért nem jó az első variáció, amelyikben két dióda van? A potméter értéke nem kritikus, lehet 5 kΩ is a poti.

555 PWM.gif

(#) ferci válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 14, 2018 /

A 7812-t ne cseréld le 7805-re, mert totál rossz lesz és a fet meg fog sülni. A 22 ohm bőven jó az 555 kimenetre.
Tegyél a 7812 be-és kimenetére párszáz nF-ot, közvetlenül a lábai mellé, ha esetleg nem lenne ott. Lehet, hogy gerjed.
A fet gate-nek a 12 volt egyáltalán nem sok, de az 555-ből 12 volt táppal nem jön ki több, mint 10,5 volt kb.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) vilamvili válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2018 /

Üdv,! Kköszönöm a kapcsolást, a. Az 58 Kk hejLYére tettem egy 5_k-sK potit, hát nekem nem ment.
A szókp sem mutatott értelmes jelet. Één dugdosós panelon meg építem a kapcsolást., mert a kerékpárt 92 csinálta a dajcs*. éÉs még hasonló potítit sem lelek a neten. Hha megy miegiírom. Köszönöm Öreg!

* Na, ez a mondat így teljesen értelmetlen!
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2018
Moderált hozzászólás
(#) Bakman válasza vilamvili hozzászólására (») Jan 14, 2018 /

C1 100 nF-os kondenzátort cseréld nagyobbra, pl. 1 µF-ra. Valószínűleg túl nagy frekvencia jött volna ki, amit nem bírt az 555-ös IC.
(#) Moderátor hozzászólása vilamvili hozzászólására (») Jan 15, 2018

Ennek fuss neki még egyszer, immár normális helyesírással!
(#) Moderátor hozzászólása Jan 16, 2018

Az ide nem tartozó magánbeszélgetést kivettem, kérem, hogy ezt privátban intézzétek!
Következő: »»   132 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu