Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása

Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 20
(#) imre_d hozzászólása Jan 10, 2018 /

Lehet egy buta kérdésem? Fél éves Aldis, AMBIANO indukciós főzőlapom, használaton kívüli állapotban elpusztult. Se kép, se hang! Érdemes, lehet javítani?
(#) szsrobert hozzászólása Jan 11, 2018 /

Udv.
Vettem egy melegitot. Viper feliratu chip ki van durranva. Tudtok errol valami infot? Kulsore 555 meretu.
Mekkora frekvencian uzemelnek ezek?
Egyenaramrol lehetseges mukodtetni? 200-500W Pmaxra gondolok folyamatos uzemben 50V feszultsegrol.
(#) pjg válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 11, 2018 /

A Viper a processzor.
Innentől jó, ha donornak tudod használni az esetlegesen jó alkatrészeket.
(#) Sebi válasza pjg hozzászólására (») Jan 11, 2018 /

"Szerencsére" nem a processzor... Ez az ST-micro SMPS tápja: Viper 12 ha jól emlékszem.
(#) Swedhart válasza Sebi hozzászólására (») Jan 11, 2018 /

Sziasztok az Viper22 pontosan olcsó táp ic
(#) pjg válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 11, 2018 /

Akkor ezt benéztem. De ha az szétrobbant, vitt magával mást is.
(#) Swedhart válasza pjg hozzászólására (») Jan 12, 2018 /

Egy probát meg ér hátha nem vitt mást
(#) szsrobert válasza Swedhart hozzászólására (») Jan 12, 2018 /

Koszonom.
Ha behalt az se baj. A tekercs jo benne. Szekletert vizeletert vettem kiserletezni a tekercs miatt.
(#) Bártfai Ferenc hozzászólása Jan 29, 2018 /

Sziasztok. Van egy Electrolux indukciós főzőlap amit ajándékba kaptam mert rossz. Szétkaptam 2db IGBT zárlatos (Ezeket ki vettem) és megpróbáltam elindítani kíváncsiságból. Elindul a főzőlap az a 2 szekció ahol nem volt hibás alkatrész az működik tökéletesen, az a kettő ahol a hibás alkatrész volt az érdekesen viselkedik. Én úgy gondoltam, hogy csak az az 1 nem fog menni amiből a hibás alkatrész ki jött, de nem megy a másik se ami azon a panelon van elindítás után azt mondja nincs rajta edény pedig van és a jellegzetes pulzáló hang is hallható ami a működést jelezné. Kikapcsolást követően a "hibás" oldal 2 szekciójánál meg jelenik 1-1 C betű az időzítőnél meg 20 -Gondolom ez hibakód lenne. Szóval a kérdésem az, hogy ez meg oldódhat az IGBT cserével vagy keressek valami más hibát is?
(#) Bártfai Ferenc válasza Bártfai Ferenc hozzászólására (») Jan 29, 2018 /

Meg oldódott megy a szekció másik lapja csak az edény nem volt teljesen oda illő.
(#) Larry35 hozzászólása Márc 19, 2018 /

sziasztok!

Van egy Bauknecht indukciós főzőlapom amelyett 6 éve (garancia már nincs), vettem de csak 2 hete került beépítésre. Addig a padláson figyelt a dobozában. Bekötöttük, tökéletesen működött majd kikapcsoltuk. A meglepetés akkor ért mikor pár óra elteltével ismét be akartam kapcsolni. Semmi,sem történt. Megszakítók rendben. Lekötöttem a vezetékekről közben el kellett mennem egy órára. Visszaérkezve visszaköt és csodák- csodája ismét működött a gép probléma nélkül. 2 óra múlva ismét bekacsolás után megint semmi. Rutinbol ismét leköt és vissza de semmi. Még egy próbát tettem de a visszakötés előtt vártam kb 1órát. Próba, ismét működött. Ezek után a gyanum a következő: a tápegység panel a hunyó, azon belül a kondenzátorok( esetleg kiszáradtak?) Mi a véleményetek?
üdv
(#) Moderátor hozzászólása frob hozzászólására (») Jún 20, 2018

Mi az az "üzi"?! Ez nem chat felület!
Továbbá a kérésed az apróhirdetési rovatba tartozik!
(#) mikulamotor hozzászólása Júl 2, 2018 /

Sziasztok !
Segítségre lenne szükségem Whirlpool indukciós főzőlap F47 hiba kódot ír ki , kérdésem az lenne hogy mit jelent ez a hiba kód és mi lehet a baja .
Előre is köszönöm a segítséget
Következő: »»   20 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu