Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása
 
Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   34 / 34
(#) Lucifer válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Idézet:
„Esetleg más ötlet valakinek? Köszönöm.”

Varázsszem. (100W izzó sorba a próbára, legkisebb teljesítményen indítva).
Gate driver hogyan van megoldva az IGBT előtt?
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2023
(#) Régi motoros válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
A másik oldalt L6388E SMD IC meghajtó van pár tranzisztornak tűnő szintén SMD alkatrésszel a két IGBT -hez. Azaz 1 SMD IC a 2 IGBT -hez. Tehát összesen 2 SMD IC a hozzájuk tartozó tranyókkal ellenállásokkal. Ha kell, teszek fel képet...
(#) BORSOSMIKI hozzászólása Júl 1, 2023 /
 
DJmikétől szeretném kérdezni, hogy mi lett a megoldás a (FA) hibakódra a Gore ne főzőlapnál
Köszi előre is Miki
(#) Miki 1989 hozzászólása Szept 6, 2023 /
 
Üdv.
Van egy electrolux ehi65 indulciós főzőlapom ami a következőt produkálja:
Amint bekapcsolom az érintő felületen magas frekvenciás zizegő hangja van és ki be kapcsolgatja az érintő panelt.
Már a bekapcsolás pillanatában ez történik nem indítok el egy szegmenst sem.
Elsőre sok mindent nem néztem meg, beázás,lecsúszott csatlakozó,megégett felpúposodott alkatrészek nem voltak
A grates hidakat mértem ki és a tranzisztorokat azok rendben voltak.
(#) Miki 1989 válasza Miki 1989 hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Üdv.
Addig eljutottam,h a négy szegmens közül a bal hátsó miatt volt wz a jelenség.
Miután lekötöttem azt a szekmenst megszűnt a hiba.
Kimérés és szemrevételezés alapján a tekecs jó.
Közülük leaz valaki. Ötlet?
(#) Miki 1989 válasza Miki 1989 hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
.....
(#) Dömötöri Sándor hozzászólása Szept 10, 2023 /
 
Sziasztok.Van egy Tarrinton Hoouse DIC3500 indukciós főzőlapom és csak anyira működik hogy bekapcsoláskor felvillanak aledek a kijelzőn szól a piezó és elindul a ventilátor enyi az életjel.Ennél többet nem reagál kikapcsolni sem lehet.Az igbt jó graetz jó tranzisztorok jók.Aki tudna segiteni megköszönném.
(#) Baxi hozzászólása Okt 2, 2023 /
 
Sziasztok!
Adott egy vezérlő hibás gorenje sivk6c1tl típusú ind. főzőlap.
Szét szeretném rakni a főző zónákat/tekercseket/lapokat hogy teljesen egyedülállóan üzemeljenek. Tudnátok segíteni ez ügyben?
Gondolok Én itt egy "általános" indukciós főzőlap kapcsolási rajzra illetve valami magyarázatra, hogy milyen fekin mennek, hogy vannak meghajtva stb.
Remélem érthető hogy mit szeretnék.
Segítséget előre is köszönöm.
(#) nagyzsak hozzászólása Nov 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Kellene nekem 4db egyforma főzőlap tekercs a huzala miatt.
Kb 8 meter van rajta. Most egyet letekertem.
Mivel kulon ilyen kis mennyiséget nem kapni. Ezért gondoltam erre.
Illetve igy nem kéne a leforrasztassal kínlódnom.
Biatorbagy, Buda térségében. Nem ingyen!
Egy különös transzformatorhoz keresem alap anyagnak.
Barmilyen jó csak egyforma legyen a huzalok hossza miadt.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2023
(#) Gafly válasza nagyzsak hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Hány méter, és milyen átmérővel kell?
(#) nagyzsak válasza Gafly hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
2x 9 méter minél vastagabb annál jobb. Lattam főző lapban 3mm körülit is.
De az elterjedt tömeg term~k drótja is jó.
2db tekercs elég nem kel 4.
Előre is köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2023
(#) hzoli2 válasza nagyzsak hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Sziasztok, nem tudom,hogy új kérdésként kellene feltennem , vagy így is jó.

Az lenne a gondom , hogy van egy gorenje indukciós főzőlapom 4 platnival és az üvege betört , már szét is kaptam az egészet , a vezérlése az üvegen érintésre üzemelt , most , hogy szétszedtem, a fólia , ahol a gombok vannak , érintésre nem reagál, viszont a csavarhúzó végére reagáltak a gombok , érdekes , ha újra üveg alatt lesz , akkor ismét érintésre reagálhatnak?. De a legnagyobb problémám, hogy az üveglapot mivel pótoljam? ,
A gyári üvege 80E fölött van , nem akarok rákölteni annyit. Gondoltam ráteszek egy aluminium lapot , ahol a 4 platni van , a vezérlőhöz egy kis üveglapot , vízmentesen lezárva . (egyébként minden rendesen működik rajta) , vagy gondoltam egy nagy kerámia járólapot is lehetne , nem tudom van e 4mm vastagságban, mert ha vastagabb az nem jó. Vannak itt, akik házilag csinálnak ilyen indukciós főzőt , gondolom nem azt a drága hőálló üveget teszik rá (80E/nm) árban . Az edzett üveg is 48E ft ba kerülne és nem biztos , hogy bírja a hőt és az edények súlyát. Az aluminium nem mágnesezhető , strapabíró , hőálló , viszont nem biztos , hogy biztonságos, még ha le van földelve , akkor sem, de kíváncsi vagyok minden ötletre , hogy hogyan lehetne ezt megoldani?
(#) dB_Thunder válasza hzoli2 hozzászólására (») Nov 27, 2023 / 1
 
Idézet:
„Az aluminium nem mágnesezhető , strapabíró , hőálló ...”

De a nyomorult örvényáramok elszaladgálnak benne!!
Idézet:
„hogyan lehetne ezt megoldani?”

Veszel üveget!
(#) hzoli2 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Köszi a hozzászólást , volt egy sejtésem , hogy az alu nem jó, túl egyszerű lett volna , üveget biztos nem veszek , akkor inkább a kuka lesz a nyugvóhelye a szerkezetnek, esetleg, marad még a kerámia járólap, van 3,5mm vastagságban is , van rengeteg mintázatban és méretben is , még vágni is lehet , bírja a hőt és az örvényáram sem megy rajta sehova.
(#) hzoli2 válasza hzoli2 hozzászólására (») Nov 30, 2023 / 2
 
Üdv mindenkinek , kipróbáltam a kerámia járólapot ezen az indukciós főzőlapon , 5mm est találtam itthon , az eredeti üveg 4mm es , de tökéletesen megy ezzel az 5mm es járólappal is , középre kell egy alu tartó sínt felrögzíteni és hőpasztával oda ragasztom, nem keresztezi a tekercsek indukciós vonalait , még szebbis lesz , mint az eredeti. Az érintő gombok érdekesek , nem tudom milyen elven működnek , de tiszta átlátszó üveg alatt nem mennek , kicsit sötétített üveg vagy műanyag esetében tökéletesen működnek. Azért elárulom ,hogy nem én vettem ezt a főző lapot , nyilván , ha én vettem volna 160E ft ért , akkor nem kísérletezgetnék vele , hanem vennék egy másikat , ki volt dobva , ingyen van , most már értem miért dobták ki , az eredeti üveg nagyon drága , de minden alkatrész drága hozzá , nem éri meg javítani sem , főleg nem javíttatni, de valószínűleg ez a céljuk is , hogy vegyenek újat . Ha középre betettek volna egy merevítő tartó sínt , nem tört volna be , pont ott volt a törés hosszában.
(#) szs válasza hzoli2 hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Köszönöm a próbát, és annak a megosztását velünk!
Gondolgodtam már ilyesmin (hiszen volt már itthon törött üvegű tűzhel), de a próbád után én is kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2023
(#) hzoli2 válasza szs hozzászólására (») Dec 4, 2023 / 1
 
Sajnos rossz hírem van , szerencsére nem költöttem rá semmit csak az itthoni dolgokkal próbálkoztam . Nem ismerem pontosan a kerámia járólapok hővel kapcsolatos tulajdonságait , én beltéri burkolólapot tettem rá , nem nagy méretűt , hanem negyed részt fedett le , egy nagy platnit a 4 ből , és főztem rajta , a lap 30x30 as és 0,8 mm vastag , rendesen üzemelt , de amikor 6,5 re állítottam , (rántott hús olajban ) itt már megrepedt a lap széle, úgy látszik ezek a lapok bírják a hőt , ha az egész lap egyforma hőt kap , de itt az edénytől kapja a hőt , a széle pedig kevésbé melegedett , lehet hogy a hőtágulás miatt nem bírta a feszültséget, de azért ez még nem jelenti azt , hogy nem lehetséges, mert több fajta lapok vannak ez egy beltéri zalakerámia márkájú lap volt, lehet , hogy a kültéri lapok jobban bírják a hőingadozásokat vagy van lehetőség otthon házilag összeállítani egy keveréket , ami alkalmas lehet a megfelelő anyag tulajdonságok elérésére, gondolok itt samottra , vízüvegre, fehér cementre stb...
(#) atis76 hozzászólása Dec 6, 2023 /
 
Sziasztok!
Mai nap hoztak hozzám egy bejublad ikeás fözölapot .
Egyik oldalt E A hibát dob.
Amit tudtam teljesen átmértem de semmit nem találtam.
Fórumokon is emlitik ezt a hibát de megoldás semmi.
Találkozott valaki ilyen hibával, esetleg orvoslása?

Üdv:atis76
(#) elactrofan válasza atis76 hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Szia!

előre bocsátom még nem javítottam főzőlapot.
Esetleg nincs benne egy eeprom? az vagy a tartalma sérülhetett?
(#) hzoli2 válasza atis76 hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Üdv, próbáld megkeresni a használati útmutatóját , ha angol az sem baj , abba beleszokták írni a hibakódokat, hátha közelebb jutsz a problémához, de megpróbálhatod azt is , hogy keresel egy szervizest mintha be vinnéd neki javítani és kérdezősködsz a hibakódról , nekem régebben ez nagyon bevált , volt akiből nem tudtam semmit kiszedni , de voltak akik nagyon nyitottak voltak és bőbeszédűek , még a házi javításra is adtak tanácsot.
(#) zolika60 válasza hzoli2 hozzászólására (») Dec 6, 2023 /
 
Hőálló üveget vágatnék a helyedben rá.
(#) Baxi válasza hzoli2 hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szia, szerintem nagyon menő lenne egy ilyen. Mondjuk egy kerámiával/járólappal kirakott konyhapult, ahol ott van a "rejtett" főzőlap
Remélem össze jön! Képet is kérnék ha ez lenne a cél
(#) Gafly válasza Baxi hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Látod ez a vonzata eszembe sem jutott, de nagyon "cool" ötlet.
Amúgy lehet hogy csak azért tört el a kollégának a lap, mert nagyon merev volt a ragasztó.
(#) Peppi27 hozzászólása Dec 27, 2023 /
 
Helló. Nekem egy olyan problémám van, hogy van 1 gorenje indukciós főzőlap aminek a hűtőventillátora nem áll le. Folyamatosan megy már több mint 5 orája úgy hogy nincs használva. Lekapcsoltam a biztosítékot amire rá van kötve aztán 2 óra múlva visszakapcsoltam és ugyan úgy megy a ventillátor. Mi lehet a baja?
A válaszokat előre is köszönöm
(#) ferci válasza Peppi27 hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Szia!
Első körben talán részletezd, hozzáférsz-e az elektronikához vagy sem.
Ha igen, szét tudod szedni, próbáld meg lekövetni a ventillátor vezetékeit, mégis milyen alkatrész kapcsolhatja.
Utána megállapítható-e, hogy 230-at kap, vagy kisfeszültségről megy egy kisebb táprészről, stb...
Pontosabb típusmegjelölés sem ártana, hátha valaki ismeri.
(#) Levyy válasza atis76 hozzászólására (») Jan 8, 2024 /
 
Szia . sikerült megcsinálni az ikeás (TILLREDA) indukciós lapot ?
Csak azért kérdezem, mert lehet hogy engem érdekelne. mivel nekem is az van csak betört rajta az üveglap .
(#) japam hozzászólása Jan 25, 2024 /
 
Üdvözlöm a tagokat !
Adott egy Teka gkst 60 i4 easy típusú főzőlap , és ezt a hibaüzenet produkálja . Valaki találkozott már ilyennel ?
Következő: »»   34 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem