Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba

Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   348 / 348
(#) zoszka válasza mucden hozzászólására (») Csü, 12:56 /

Első körben mosd ki a kazánt meg az égőt. A pulzálással ne foglalkozz, ahogy felkerül a burkolat, megszűnik.
(#) merciabc válasza mucden hozzászólására (») Csü, 13:49 /

Túlmelegszik a hőcserélő, mert nem tudja levenni a melegvizet-letilt a felső hőmérséklet határoló-majd ujra indul a készülék.
Savazd ki a hmv hőcserélőd!
A pernye meg a rossz gáz-levegő keveredéséből adódik.
Szét kellene szedni az injektor égősort, és kitakarítani!
(#) mucden válasza mucden hozzászólására (») Csü, 20:43 /

További tapasztalások!

- A HMV bemenő golyóscsapja nagyon nehezen nyitható/zárható, mintha szorulna, akadozna a fűtéskör csapjaihoz képest.

- Ha HMV kinyerés közben megnyitom másik csaptelepen a hidegvizes csapot, akkor a melegvíz mennyisége lecsökken.

- Miközben ezt próbálgattam, EA-s hibával letiltott a kazán. A manuál szerint:

Lehetséges ok
Nincs ionizációs áram.
Megoldás
Ellenőrizze, hogy a gázcsap meg van-e nyitva. -> Persze hogy meg van, soha nem ártam még el.
Ellenőrizze a bejövő gáznyomást -> ezt nem tudom ellenőrizni
az elektromos hálózati csatlakozást, -> itt mit mérjek? A fázis/nulla/föld bekötése stabilan bevan csavarozva.
a gyújtó elektródát és vezetékét, az ionizációs elektródát és vezetéket. -> megnéztem, nem lazák a csatlakozók

Gázszerelő kihívásán kivül mit csinálhatok még?
(#) aquin válasza JZoli hozzászólására (») Csü, 21:00 /

OK. Csak kérdeztem, hogy lehetne beállítani az utókeringetést. Valami ötlet?
(#) merciabc válasza mucden hozzászólására (») Csü, 21:13 /

Csak az elektrodákat tisztísd meg.
A többihez inkább ne nyúlj!
(#) mucden válasza merciabc hozzászólására (») Csü, 21:37 /

Villamosmérnök vagyok, az elektromos résztől nem félek. Főpanelt magam cseréltem, amikor az volt szükséges.
(#) merciabc hozzászólása Csü, 22:08 /

Azért mélyebben megnéztem volna azt a panelt a helyedben, mielőtt komplett kicseréled mérnökként.
Az injektorsort is tisztísd ki, nem bonyolult!
Én regisztrált gázszerelő mester vagyok a Viessmannál...meg egy picit még tovább tanultam,csak nem lobogtatom.
(#) mucden válasza merciabc hozzászólására (») Csü, 22:33 /

A régi panelben a ventillátort kapcsoló relé sült be. Egy két elko is kicserélésre került. Úgy tűnt, hogy a relé és elko cserék megodották a problémát, de pár hét múlva új jelenség ütötte fel a fejét. Ez meg is található részletesen, ha jól emlékszem pont ebben a topikban.
Végzettségemmel nem kérkedni akartam, szimplán azért írtam, hogy a panel csere, azaz csati lehúz, új panelre visszadug vagy fázis ellenörzése az nem okozott problémát annak ellenére, hogy a manuál azt írja, bízzuk ezt szakértőre. Nem értek a gázkazánokhoz, azért kérdezősködök itt
A javítást, mivel gázkészülék vezérlőről van szó, azt sem magam végeztem (nem mertem), hanem egy vállalkozónak lett elküldve, aki pont ilyesmivel foglalkozik.
(#) merciabc válasza mucden hozzászólására (») Csü, 22:52 /

Szívesen segítek, ne értsd félre! De ebben az országban mindenki mérnök, mindenki gépész, amikor meg a kezébe adom a szerszámot hogy" ön jobban tudja,hát tessék megcsinálni, én akkor minek jöttem ide",
egyből nem olyan okosak.
Naponta találkozom ilyen aranyköpésekkel, és a máshonnan avanzsált de nagy pénzt leakasztó "vállalkozó"szakik munkája után, de érdekes hogy a végén a sok "szakértő" gányolása után mindig az én munkám hozza meg az várt eredményt?!
Na, ezek miatt nincs becsületünk!
(#) aquin hozzászólása Pé, 4:49 /

Akkor másként teszem fel a kérdést! Lehetséges Quadriga 28 Rffi plusz 150l-es indirekt BACD tárolóba utólagos keringtetést beszereltetni és ha igen az kb mennyibe lenne? Esetleg az utólagos keringtetést külső hőcserélő plusz szivattyúval oldjam meg?
(#) JZoli válasza aquin hozzászólására (») Pé, 8:12 /

Ez megoldható valamilyen módon. De milyen elképzelésed van erről? Valamilyen külső szivattyúval, vagy a kazán módosításával egy utókeringető elektronika beépítésével? Miért van igazából erre szükséged? A tárolóba nem olyan szerencsés utókeringetni, mert abban magasabb a víz hőmérséklete, így nehezebben hül le a víz, na meg ha váltószelepes a kazán még azt is át kellene váltani, ami bonyolítaná a megoldási lehetőségeket.
(#) aquin válasza JZoli hozzászólására (») Pé, 9:08 /

Az a problémám, hogy a fűtés esetén hiába a hőcserélő a tárolóban amint eléri a termosztát által kívánt hőmérsékletet a termosztát lekapcsolása esetén a keringetés is leáll a radiátorokban. Így gyorsan hűl a radiátor és a ház is. Arra gondoltam, hogy mivel van leágazás a fűtés feltöltésére leengedésére, arra rakok egy keringető szivattyút és keringetem a HMV-ben lévő hfűtési hőcserélőben lévő fűtésvizet a radiátorokban. Kérdés hogy nem-e lesz káros hatással a kazánra a keringetés pl. Nyomáskapcsoló,3 állású váltoszelep. Persze a legjobb az lenne, ha mindezt a kazánon vagy külső vezérlővel tudnám megoldani. Persze a kazán vezérlése a HMV prioritásba helyezi, de amikor már felfűtötte 85°cra utána ha keringetné még kb a 65°cos meleg vizet a radiátorokban talán nem hűlne ki olyan gyorsan. Ez volt az egyik fűtés 'keringetés' elmélet. A legnagyobb probléma az, hogy a Quadriga kazánban egy szezon alatt kétszer kellett automata légtelenítőt cserélni, mert ahogy lekapcsol a fűtés a kazán hőcserélőjében lévő víz felforr egy idő után és teljesen szétvízkövesedik, illetve a membránja elszakad. Érdekesség, hogy meleg víz esetén van 5mp-es utókeringtetés. Ezért gondoltam arra, hogy fűtést lekapcsolom csak melegvizet készíttetek a kazánnal és saját magam (elektronikával) keringtetem a fűtést. Lásd feljebb. Lehet kicsit zavaros amit írtam.
Köszönöm
(#) JZoli válasza aquin hozzászólására (») Pé, 14:29 /

Ha a fűtés lekapcsolása után még keringteted a melegvizet az túlfűti a helyiségeket. Ez nem lesz baj? Ha meg a HMV hőcserélőjén keresztül keringteted akkor az a tároló ki fog hűlni, és a kazán újból melegvizet fog csinálni, addig meg nem lesz fűtés. Ezt a jelenséget úgy tudnád elkerülni, hogy a fűtővíz hőmérsékletét a mindenkori külső hőmérséklethez igazítod. Ilyenkor a kazán nem áll le, állandóan fűt. Ezzel nyered, hogy nem hül ki a lakás, nincsenek akkora vesztzeségek, és nem is forrna fel a vized a kazánba. De ez a felforrás gyanús, minden rendben működik azon a kazánon? Ilyennek nem szabadna üzemszerűen előfordulni!
(#) aquin válasza JZoli hozzászólására (») Szo, 5:40 /

A vezérlő télen lett cserélve. Minden fűtés szezonban a kazán átellenőrizve. Tegnap megnéztem, pont 30mp-es az utókeringetés a HMV-nél. Ennyi nekem elég is lenne a fűtés esetén is. Amúgy a vezérlés 2 panelból áll. Nem véletlen a kisebb mellék vezérlő, vagy a kiegészítő panel a indirekt tárolóhoz a ludas az utókeringetés végett?
(#) merciabc válasza aquin hozzászólására (») Szo, 10:04 /

Nincsenek véletlenül a vezérlő panelen potméterek, vagy juperek?
(#) gospelradio hozzászólása Szo, 12:42 /

szervusztok!
Renova C24 kazánommal van F1 hibakódom. A szerelő bemondása szerint gyújtás elektronika, de különösebb vizsgálat nélkül nyögte be az infót.
A jelenség az, hogy melegíti a vizet, majd leállítom a víz folyását és a következő csap nyitáskor már F1-el leáll.
Fűtésnél viszont nincs ez a gond az az érdekes (és persze a jó benne, hiszen hideg szobára ébredni nem lenne jó móka).
Mivel elektronikában otthon vagyok, így ha van ötlet, hogy mit ellenőrizhetnék, azt megköszönném.
üdv,
(#) aquin válasza merciabc hozzászólására (») Vas, 5:25 /

Szia. Sajnos nincs, megnéztem. Egyiken sincs. Egyedül a tárolóban lévő termosztátot lehet szabályozni. Milyen forró legyen a víz
(#) merciabc válasza gospelradio hozzászólására (») Vas, 14:14 / 1

Szia!
Átfolyás érzékelőt megnézted?
Ha ujra nyitod a melegvizet, begyújt, indít, majd kis idő után áll ki hibára-vagy nyitás után egyből?
(#) merciabc válasza aquin hozzászólására (») Vas, 14:15 /

Jumper-ek sincsenek?
(#) qut88 hozzászólása Vas, 17:12 /

Üdv!

Esetleg az előző oldalon található kérdésemre tud valaki választ adni ? Kisavaztam a hőcserélőt, viszont úgysem alszik el a hibalámpa, és nem gyújt be a kazán.
(#) gospelradio válasza merciabc hozzászólására (») Vas, 20:17 /

Köszi a választ.
Most , hogy jobban tesztelgetem mintha az lenne, hogy hosszabb vizmelegítés után áll elő a hiba. Talán leállítjuk és a kazánnál lévő víz hőmérséklete felfuthat annyira, hogy hibára megy??
rövidebb egymás utáni vizmelegítésnél egyelőre nem tapasztalom a hibát.
ez megmagyarázná azt is, hogy fűtésnél miért nem jön a hiba, hiszen ott még keringet a szivattyú, nem engedi felfutni a hőmérsékletét.
de ez csak okoskodás részemről, várom a válaszodat.
üdv,

Idézet:
„Szia!
Átfolyás érzékelőt megnézted?
Ha ujra nyitod a melegvizet, begyújt, indít, majd kis idő után áll ki hibára-vagy nyitás után egyből?
----------
szervusztok!
Renova C24 kazánommal van F1 hibakódom. A szerelő bemondása szerint gyújtás elektronika, de különösebb vizsgálat nélkül nyögte be az infót.
A jelenség az, hogy melegíti a vizet, majd leállítom a víz folyását és a következő csap nyitáskor már F1-el leáll.
Fűtésnél viszont nincs ez a gond az az érdekes (és persze a jó benne, hiszen hideg szobára ébredni nem lenne jó móka).
Mivel elektronikában otthon vagyok, így ha van ötlet, hogy mit ellenőrizhetnék, azt megköszönném.
üdv,”
(#) merciabc válasza gospelradio hozzászólására (») Vas, 23:21 /

Na, akkor meg is vagyunk.
Tisztísd ki a hőcserélőt, azután már nem lesz gondod vele.
Ezért kell pontosan leírni a hibát, mikor-hol-miként produkálja a hibát, mert addig csak tippelni lehet.
Ha már be van határolva, egyszerűbb!
De ha komolyabban foglalkozol elektronikával, nézd át a gyújtásvezérlést,és a csatlakozókat mindenképpen forraszd át!
Sok idegeskedéstől kíméled meg magad a jövőben!
(#) gospelradio válasza merciabc hozzászólására (») Hé, 21:26 /

köszi.
akkor csatlakozó oxid mentesítés indul és a forrasztásokat is megnézem.
kicsit macera, hogy nem találtam az elektronikájáról rajzot.
kis időbe telik, mire visszarajzolom.

üdv
Következő: »»   348 / 348
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Máj, 23. Kedd
5:12:24
Jelenleg 82 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu