Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   9 / 840
(#) ColT válasza csabeszq hozzászólására (») Jún 20, 2013 / 1
 
50-60 ezer? Milyen alaplap az? :O (Bár ha valami újabb laptop, akkor igen...)
Amúgy vegyél egy USB HUB-ot, lehetőleg külső tápost, és tesztelj azzal. Ha az leég, csak 1-2000Ft.
(#) csabeszq válasza ColT hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Jó ötlet, egyébként 4 procis az alaplap. Eddig 6-7 évre vettem nagyon erős gépeket, nem 3 évente cseréltem. Természetesen van rizikója a garancián túli használatnak, szóval lehet, ha nem éli túl a 6 évet, akkor én is visszatérek a kommersz darabokra.
(#) ColT válasza csabeszq hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
4 procis? Szerverlap?
(#) csabeszq válasza ColT hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Lehet, hogy kevertem a magok és a procik számát. A szerveralaplap tartalmazhat 4 processzort, amiben 4 mag van, összesen 16. Bocs, így tényleg durván hangzott.
(#) univerzum hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Üdv, azon gondolkoztam, hogy egy chat konzolt kéne csinálni, ethernet shild, egy arduino alap panellel és 2 lcd panelle. Egyik a fogadó a másik amit irtam üzenet lenne. Egy számítógépes ps/2es billentyű vagy egy saját billentyűvel lenne a beírás. Ebből a koncepcióból 2 lenne és így a 2 konzollal lehetne komunikálni a nagyvilágban, peresze ip cím alapján. Átjárót tud az arduino ethernet shild, szóval megoldható.
(#) TavIR-AVR válasza univerzum hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Mint más fórumban elhangzott már :
1, Arduino chat server-kliens
2, Arduino UDP küldés
3, külső szerverrel...

Helyileg dyndns vagy hasonló a router miatt. Az IP simán kevés.
(#) univerzum válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
IP cím még másodlagos lenne szerintem.
Átjáró van, van. Ethernet shild van, lcd-t meg jó hogy le tud kezelni. Ha beküldök 1 bitsorozatot akkor nehogy már a másik oldalt ne jelenjen meg ugyanaz a bit sorozat... Dekódolást meg el lehetne végezni ic-n belül szerintem.
Egyébként felíratkoztam a 60 napos tanfolyamra, eddig még nem kaptam e-mail hirlevelet.
(#) TavIR-AVR válasza univerzum hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Ethernet shield:
Csak a W5100 chipes használható, az ENC28J60-as nem.

Tokon/helyi hálón belül működjön a chatserverkliens. Utána van értelme _bármi_ másnak a feladat szerint....
(#) Saggitarius válasza univerzum hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Igaz nem arduino, meg nem meglevo cuccod, de nem lenne egyszerubb egy Rapsberry Pi?
(#) univerzum válasza Saggitarius hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Nem, és nem is érdekel Raspbery pi.
(#) TavIR-AVR válasza univerzum hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Viszonylag egyszerűnek tűnik. UDP-vel küldesz egy csomagot, kihámozod a tartalmat és kiírod az LCD-re .
(#) univerzum válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Lényegében ez lenne.
(#) snowboarder hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Abszolút kezdő kérdéssel jelentkezem megint (remélem nem baj ). A gondom az alábbi:
eszkabáltam egy arduino + lcd és egy lm35-ös érzékelőből álló hőmérőt. Mikor az usb-n keresztül csatlakoztattam a számítógéphez kifogástalanul működött. Viszont mikor egy 9V-os elemhez csatlakoztattam akkor nagyon alacsony hőmérsékletet jelzett. Kibogoztam, hogy ez azért lehet, mert az elem eléggé merülőben van és ez be is igazolódott. A kérdésem az, hogy az elem esetében mennyire lehet pontos egy ilyen szerkezet? Mert ugye elméletileg 5V kell bemenjen az érzékelőbe ennek alapján tudunk hőmérsékletet számolni. Egy USB kapcsolat esetén ez pontos és folyamatos. Viszont egy elem esetében a feszültség folyamatosan csökken. És itt nem értem, nem tudom, hogy az Arduinoból mikor nem "jön ki" már az 5V? Mikortól válik pontatlanná a hőmérő? Ezt esetleg tudjuk-e mérni az arduinoval ( mert ha igen akkor ha a bejövő feszültség túl alacsony, kiírhatjuk az LCD-re, hogy cseréljünk elemet).
Elnézést, ha túl alap a kérdés de kiváncsi vagyok a lehetőségekre és megoldásra.
Előre is köszönöm!
(#) csabeszq válasza snowboarder hozzászólására (») Jún 26, 2013 / 1
 
Az Arduino-nak van 6 ADC lába, amivel mérni lehet, ezzel a saját feszültségedet is mérheted:

Kellék: egy ellenállás (10k) és egy dióda, a diódán eső feszültséget méred.

Az ADC-t úgy konfigurálod, hogy a referencia az AVCC legyen (tápfeszültség = ADC max).

  1. void setup() {
  2.   analogReference(DEFAULT);
  3. }


Leolvasod az analog lábat:
  1. int v = analogRead(1);


Hogyan veszed észre, hogy elment a tápfesz?

A diódán tudod, hogy ~0.6V esik (ezt mérd ki).
Ha 5V-on megy az Arduino, akkor 0.6V / 5V * 1024 = 123.

Amennyiben a tápfesz 4.5V-ra leesik, úgy 0.6V / 4.5V * 1024 = 136. Azaz: nő a diódára jutó érték.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) csabeszq válasza csabeszq hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Annyit hozzátennék, hogy a módszer az osztás miatt nemlineáris.

Ha 3.6V-os Zener diódával mérsz, akkor már 0.02V feszültségesést is észlesz, míg 0.6V egyszerű diódával ugyanez 0.1V.
(#) snowboarder hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm a választ, bár sajnos ennyire nem értek hozzá. Egy kép/video többet segítene.

Megpróbálok utánanézni annak amit itt leírtál és köszönöm szépen!
(#) csabeszq válasza snowboarder hozzászólására (») Jún 26, 2013 / 1
 
Van egy sokkal egyszerűbb megoldás is, ami külső hardvert sem igényel.

Az AVR-ben van egy "bandgap reference voltage" nevű 1.1V-os feszültség. Ezt be lehet állítani az ADMUX regiszterbe, így a VCC-t lekérdezheted.

  1. long readVcc() {
  2.    long result;   // Read 1.1V reference against AVcc
  3.    ADMUX = _BV(REFS0) | _BV(MUX3) | _BV(MUX2) | _BV(MUX1);
  4.    delay(2); // Wait for Vref to settle
  5.    ADCSRA |= _BV(ADSC); // Convert
  6.    while (bit_is_set(ADCSRA,ADSC));
  7.    result = ADCL;
  8.    result |= ADCH<<8;
  9.    result = 1126400L / result; // Back-calculate AVcc in mV
  10.    return result;
  11.  }
(#) ColT válasza snowboarder hozzászólására (») Jún 26, 2013 / 1
 
Amúgy az Arduinon 5V-os stabilizátor van, ami kb. 7V-ból, vagy nagyobból tud 5V-ot csinálni.
Különben tényleg jobb, ha utánaolvasol a diódás mérési módnak, mert jobb megoldás az elem feszültségét mérni, így az áramkör ki tudja írni, hogy merül.
(#) snowboarder hozzászólása Jún 27, 2013 /
 
Köszönöm. Lecsekkolom, hogy pontosan mi is ez. Köszönöm!
(#) kocsgab002 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Szia.
Ha nem találsz jobb megoldást, akkor van egy ilyenem kölcsön
Bővebben: Link
(#) TavIR-AVR válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Nézd meg a progremmer.txt állományt. Abban pl. az MKII benne van....
(#) TavIR-AVR válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Tools menu alatt van programmer, chip kivalasztas. Meg upload via programmer menüpont is....

Szóval mit is akarsz?
(#) kocsgab002 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
De jó, hogy ez előjött..én is pont ezzel szívok
(#) TavIR-AVR válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Fuse-kat lesd meg a boards.txt-ben....
Azokat is állítsd be!

Miért nem a bépített programozót használjátok?
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013
(#) kocsgab002 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Lehet nagy butaságot írok, mert tényleg csak ma kezdetem el tanulgatni, de az Arduinot lehet használni égetőként is, a File/Minták/ArduinoISP programmal.
dugdosós panelon összedugod a 328-at, rákötöd az Atmega2560-at és mehet a Bootloader , majd a kód..
De majd Robi megmondja, ha nagy marhaságot írtam
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2013
(#) kocsgab002 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
(#) szitko hozzászólása Júl 8, 2013 /
 
Sziasztok.

Bevallom nem sokat foglalkozom az Arduino-val, de most egy kicsit elővettem.
Az ethernet kapcsolatot próbálgattam, egy Arduino UNO + saját készítésű ENC28j60-as kártyával. Egy csomó "kész" ENC könyvtárat letöltöttem, de egyikkel sem sikerült működésre bírnom. A sok próbálkozás után elkezdtem méregetni, és odáig jutottam, hogy az UNO-ból nem jön ki a 3,3V tápfesz, csak 2,9-3V. Ez a fesz az ENC-nek kevés. Külső táp adása után minden megjavult...
Mivel az Arduino hardverével még nem foglalkoztam, ezért kérdezem, hogy lehet ezen javítani?
A kártyát az ebay-en vásároltam, tehát made in Kína.
(#) TavIR-AVR válasza szitko hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Melyik lábon jön ki ennyi?
A 3.3V lábán _nem_ ad ki annyit, mint ami az ENCnek kell!
Külön 3.3V stab kell hozzá!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) szitko válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Idézet:
„Melyik lábon jön ki ennyi?”

Amelyikhez a 3V3 van írva.
Mint említettem a hardverfelépítését nem néztem a kártyának, csak azt gondoltam, ha már odaírták, csak raktak rá stab ic-t.
Először azt hittem, hogy tönkrement valami a kártyán, de akkor ezek szerint (még) nem rontottam el semmit.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2013
(#) sargarigo válasza szitko hozzászólására (») Júl 8, 2013 /
 
Melyik "kész" könyvtárat használtad? Egy rajzot tudsz mutatni az ENC-ről? Én is foglalkoznék vele kicsit, de lehetőleg konstruktívan, nem a szívás oldalról
Következő: »»   9 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem