Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   19 / 577
(#) svebis.zoltan válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
szép munka gratulálok
(#) djhans válasza svebis.zoltan hozzászólására (») Dec 27, 2008 /
 
Köszi. Most raktam össze nemrég. Nagyon jó kis rádió. Jó lett a kondija is.
(#) oregtamas0202 válasza kisgeri hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Jó estét mindenkinek.Kicsit késve de nem feledve a kapcsolási rajzokat.Igaz a 40 év nyomot hagyott némelyiken ! Lessz még néhány videoton is,azt is listázom és küldöm. Pl:VT szervízkönyvek SZINESEK :FET-I /PAL-SECAM DECODER MODUL/ TS-3301 SP/TS-4320-SP/ KOHÓ ÉS GÉPIP. továbbképző:modul és szines TV Ramovill 180 oldal stb.További jó pihenést: Öreg Tom.
(#) kisgeri válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 28, 2008 /
 
Köszönöm szépen!
Írok privát levelet is!
(#) llaci56 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Tamás! Nem kívánod ezeket feltölteni (pl.) a Data.hu-ra? (pl. "Saját meséim" - címmel, hogy ne legyen jogvita belőle.)
Megjegyzem, hogy én is rendelkezem öreg készülékek kapcsolás rajzaival, szinte minden hivatalosan megjelent példánnyal, - tehát, ha valaki keres valamilyen készüléket, akkor írja ide a pontos típust, és küldöm neki.
(#) oregtamas0202 válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Üdv IIaci56.Próbálkoztam a feltöltéssel, de nem egyszerü.Volt egy Scan Jet 5200C-m, de megállt.Először csak lassan kezdett beolvasni. Szóltam egy számitógépesnek aki átnázte a gápemet és újra akarta telepíteni a scannert is ,de azóta nem is müködik . Sajnos az eredeti telepítő lemezem nincs meg.Kb10kg anyagot átadtam Pihének (az elektro tanyára ) feltöltötte.Az igazság az hogy nagyon kezdő vagyok a számító gép használatába.Ha a meglévő lista ami nem teljes(mindig bővül) szivesen elküldöm. Tisztelettel Öreg Tom
(#) CrazyBiker hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
Tiszteletem a fórumozó társaságnak!
A mamám padlásáról lehoztam egy régi balaton rádiót, és nem szól. Ahoz, hogy komolyabban neki tudjak állni, kéne egy kapcsolási rajz. Ha tudnak nekem ebben segíteni, az előre is köszönöm.
(#) csiperke válasza CrazyBiker hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
itt nézz szét Bővebben: Link
(#) shadowsteve hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Sziasztok,
hozzájutottam egy Supraphon Ge 101 lemezjátszóhoz, ez a táskás, és be szeretném üzemelni, de sajnos nincsen hozzá tű. Azt sem tudom milyen volt benne eredetileg. :no:
Tudnátok segíteni hol tudnék bele való tűt szerezni, vagy esetleg egy könnyen beszerezhető, más típusba valót átalakítani, hogy működjön?
Előre is kösz a segítséget!
(#) llaci56 válasza CrazyBiker hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Íme a Balaton rádió DJVU formátumban...


http://data.hu/get/1044011/Balaton.zip


Ha nem sikerülne a beillesztés, akkor ez a cím:

http://data.hu/get/1044011/Balaton.zip.html

(#) llaci56 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Tamás! Ha a Canon 5200 -as a szkennered, akkor itt van hozzá a driver, feltöltöttem neked. Nekem is ez van, hibátlanul műxik. Ha segítség kell, akkor keress magánban, segítek szívesen. (Amúgy informatikus vagyok.)


http://data.hu/get/1045240/canoscan5200.zip
(#) oregtamas0202 válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Szép napot. Nagyon köszönöm a segítséget. Jó érzés ,hogy élnek jóindulatú,segítőkész emberek. Már a mai napomat nehéz lessz elrontani. Köszönet mindenkinek. Öreg Tom.
(#) CrazyBiker válasza llaci56 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget! El sem hiszitek, mennyit segítettetek vele...
(#) llaci56 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Dec 30, 2008 /
 
Ha tudom, hogy neked ez ilyen örömet szerez, teletöltöm a data.hu-t driverekkel.

B.U.É.K!
(#) petya54 hozzászólása Dec 31, 2008 /
 
Sziasztok!

Alkatrész segítségre lenne szükségem az új évben.
Keresek Orion AR 303 tipusú rádióhoz forgókondenzátor tárcsát, skála húrt és az első két "gombját" ami a mellékelt képen látszik, hogy hiányzik. Valamint segítséget szeretnék kérni, hogy oldalról nézve van egy kapcsolója és az alatt egy lyuk, az ott mi lenne, vagy mi hiányzik onnét?(teszek fel képet arról is)

előre is köszönöm a segítségeket!
és mindenkinek békés, boldog, szerelésben gazdag új esztendőt kívánok!

üdv:petya
(#) Danaman válasza petya54 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Szia, Az a kapcsoló az oldalán valószínűleg maszek (legalábbis én annak nézem) a kondira mekkora tárcsa kell? illetve az oldalán lévő luknál belül mi van? lehet valami beállításhoz van.
(#) oregtamas0202 válasza petya54 hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Üdv Petya.Szerintem tudok segíteni. Átnézem és jelentkezek.Az oldalán egy tengely-toldó volt ami a hullámváltót mozgatta.B.U.É.K. Öreg T
(#) oregtamas0202 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 31, 2008 /
 
Hii. benéztem.A váltóról hiányzik 1db billentyű? Tárcsám az nincs ,de gombok vannak- csuszka is .Az oldalán finom hangoló volt? Öreg
(#) zoly15 hozzászólása Jan 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Ez a ruszki csoda régi? Azaz ritkaság-e? Van rajta egy oylan sáv hogy CB... az mi lehet? Csak nem CB sáv?

üdv!
(#) llaci56 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
CB - azaz "Citizen Band"...
De ez a ruszki rádión nem CB, hanem SZ V! (...és nem tudom, hogy mit jelent.)
(Mert ugye a ciril betűk...)
(#) masi1 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Egyszerüen: középhullám.
(#) Imi65 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
A '80-as évek technológiája. Modulfelépítésű rádió, varicap diódás hangolással. A varicap hangolófeszültségét külön modul állítja elő, és stabilizálja is. TBA típusú IC a vége, a programtároló potik között elektronikus léptető kapcsolja a beállított adót, természetesen csak OIRT sáv vétele lehetséges. Egy szükségtelenül agyonbonyolított rádió, nem túl jó hangminőséggel.
(#) Videotonman válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 1, 2009 /
 
Helló! Ez egy Meridián 235-ös táskarádió. 1982-től gyártották őket. A CB pedig középhullámot jelent.
(#) zoly15 válasza Videotonman hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Hi.
Aha akkor nem régi...
Ha van rá igény lekattinthatom a kukázott teljesen GE tranyás PHILIPS kis TV-met..

Üdv!
(#) Imi65 válasza Videotonman hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Feltételezted, hogy ifjú kollégánk csak a számokat ismeri, a Meridián felirat meg olvashatatlan számára. Lehet, hogy tényleg így van. Valamikor a Ramovill-on keresztül mi szervizeltük ezt is, de ilyen színvilágúval nem találkoztam. Egyébként nálunk Fantázia néven került forgalomba ez a verzió.
(#) masi1 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Tegyük hozzá, hogy sajnos bejött az országba.Sajna nekem is kellet javitani ezeket a radionak nevezett valamiket.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Jani, a Junoszty kapcsolós potija nem jó régi rádiókba? Igaz, nem 1 M-ás, csak 220K-s, és lineáris, de azért, ha nincs más.... Ebből meg van egypár....
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Én még nem próbáltam. Egyébként ez a rossz az nagyon régi nagy méretű, hosszú tengelyes típus volt. Javítható. Egyébként rájöttem hogy az URH-s rádióim át vannak hangolva. R4901-es 66-73 helyet 88-95 ig megy. A másik, az EA 53FI pedig végig mehet mert a Kossuth bejön a végén, az elején meg a Juventus. Közte a sláger meg a petőfi jön még be de érdekes módon több nem.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Én már próbáltam ilyet, A-s potit B-s helyett, igaz erősítőben. Nem volt ennyire radikális.
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 2, 2009 /
 
Ha a többi orosz cuccnak is olyan minősége lenne mint a csöveiknek akkor nem lenne mit javítani.
Következő: »»   19 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem