Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   39 / 1318
(#) watt válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Idézet:
„A helyesírási hibára meg az is reagálás, hogy ugyanúgy leírja az ember (direkbe), nem?”

Ha eleve így szántad, akkor minden rendben, és ne is fecséreljünk erre több szót!

Idézet:
„Mert, ugyan sikerült, de már az 5. után is elhajlott néhány láb.”

Ugye nem is kell írnom, hogy ugye megmondtam. :eplus2:
Nincs olyan mószer, amivel normálisan ki lehet szedni egy IC-t(mármint több százszor!!!). Én görbe csipesszel szoktam(alányúl, kiemel, másik végén is.), de ebből nem csinálok rendszert, mert erre való az ICSP(ismétlés képpen: áramkörön belüli programozás). Áramkör pedig lehet egy próbapanel is, vagy bármilyen megoldás, amiben van PIC és ki van vezetve az ICSP port.

(#) watt válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Idézet:
„látom tudsz az smd-kel is bánni”

Elhiszed, hogy kézzel rajzoltam a nyákot?
Most már nyomtatós megoldást használom, nincs jobb megoldás egy amatörnek, hogy profi minőségű nyákot alkosson!
(#) tszaboo válasza watt hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Most még nincs, de lesz Az angolok csináltak valami nyomtatópatront, ami ezüst-nitrát oldatot nyom ki gondolom valami speciális papírra, aztán mégegyszer ki kell nyomtatni és ekkor kerül hozzá a kataliztor, ami aszkorbinsav (C-vitamin ) És ekkor megszilárdul és vezető réteget hoz létre. Elvileg bármelyik tintasugaras nyomtatóval használható lesz. Mindjárt megkeresem a cikket, ahol olvastam.
aramkornyomtatas_femsoval_es_c_vitaminnalBővebben: Link
Frankye: Kipróbáltam, nagyon jó megoldásnak tartom.
(#) watt válasza tszaboo hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Idézet:
„Most még nincs, de lesz”

Nem akarlak elkeseríteni, de az nem mostanában lesz! A cikkben szereplő megoldás nem alkalmas nyáklap nyomtatására, egész másra való.
(#) tszaboo válasza watt hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
A nyák rövidítés a nyomtatott áramkör, mi lenne ennél nyomtatottabb? Komolyra fordítva a szót, lehet hogy nem pont ugyanúgy néznének ki a panelok, de ha egy jól hajlítható, viszonylag vastag, forrasztásnak ellenálló, nagy hőmérséklettűrésű műanyaglapra nyomtatnánk ki egy áramkört, az elfogadható lenne. Esetleg olyan nyomtatót kellene használni hozzá, ami nem hajlítja meg a lapot, "hanem elöl be hátul ki " rendszerben működne, akkor akár bakelitre is lehetne nyomtatni.
(#) potyo válasza Frankye hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Idézet:
„Az égető (hardware) dobozának tetején ki volt vezetve egy (ha jól emléxem) 5 tüske befogadására alkalmas foglalat, a PIC-ek számára pedig készített az illető egy-egy kis NYÁK-ot.”
Az én elgondolásom is hasonló, de még kis nyákot sem tartalmaz. Vesz az ember annyiféle profi foglalatot, ahány féle tokban léteznek picek, meg mindegyikhez kb. 40cm öteres szalagkábelt. A kábel egyik végét a foglalat megfelelő lábaira forrasztja, a másik végére pedig égetőtől függően valamilyen csatlakozót épít (esetemben hatpúlusú telefonos csatlakozó van, mivel ICD2-t használok). Ez a foglalat belemegy az áramkörben levő foglalatba, ebbe pedig a pic, és mehet a munka.
(#) Frankye válasza potyo hozzászólására (») Jún 8, 2007 /
 
Ez is jó megoldás! Mondom, valahol láttam, már nem tudom, hol, neten, az általam vázolt megoldást. Nem maga a kivitel az, ami megfogott, hanem a szellemessége!
(#) h482871 válasza Topi hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Hali!
Megrajzoltam Diptrace-el EZT a kapcsolást, csak PIC18F4520/PIC16F877 a mikrovezérlő benne.
Szépen kérnék vkit. aki már megcsinálta ezt a progizót, hogy nézze meg hogy jó-e a kapcsolási rajz illetve az értékek!
Előre is köszönöm!

Ui: Nincs vkinek 1.4-es Diptrace-hez serial -ja, mert szivesen elfogadnám

PICprog.dch
    
(#) potyo válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Tedd fel képként!
(#) h482871 válasza potyo hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Hello!
Csak pdf-be tudtam konvertálni de remélem az is jó lessz....

PicProg.pdf
    
(#) potyo válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Rendes égetőt nem lenne jobb építeni? Vagy nincs párhuzamos port a gépeden?

http://www.oshonsoft.com/picprog.html
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Azon felül, hogy potyo-nak igaza van, még a rajzot is elrontottad. Pedig csak másolni kellett volna!

idézet:
Idézet:
„Megrajzoltam Diptrace-el EZT a kapcsolást, csak PIC18F4520/PIC16F877 a mikrovezérlő benne.”

Ettől a mondatodtól pedig áll a szőr a hátamon! Hát hiába beszél(ír) az ember? Már régóta megértem a tanár embereket, elég vacak érzés lehet, mikor nem értik meg az embert! :rinya:

Ha nem jössz rá magadtól mit rontottál el jelezd!(egyébként olyan hiba van, ami ordít!),
(#) h482871 válasza potyo hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szia!
Figyelj csak ezt azért építem hogy az IDC2 Picjeit be tudjam programozni, tehát nem ezt akarom használni, ezt csak muszájból építem meg!
(#) h482871 válasza watt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Szia!

Nem tudom, hogy a mondattal mi a bajod, de a kapcsolást átnézem és megpróbálom megkeresni benne a hibát!
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Idézet:
„Nem tudom, hogy a mondattal mi a bajod”

A varázsszó az ICSP.
A bajom pedig az, hogy egy égetőben nincs benne a PIC! (kivéve a PIC-es égetőket (ICD2, PicKit2 és hasonlók))
Hibát pedig ne egyet keress, van több is. :puszi: :wink:
(#) h482871 hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Hello!
Köszi, hogy ilyen oktatóan állsz hozzá a témához, majd szólj mikor tartasz vhol előadást és elmegyek!

Amúgy, az én hibám tényleg félreérthető a mondat, tudom hogy az égetőben nincs Pic.

Mint már korábban is mondtam, most kezdek a mikrovezérlők hardveres részével foglalkozni, így eggyelőre még nem tiszta minden, gondoltam kérdezek, de ha csak a cinikusan tudsz válaszolni akkor inkább ne tedd majd válaszol olyan aki télleg segíteni akar és nem cseszegetni!

Egy hibát megtaláltam lásd csatolt fájl!

PicProg.pdf
    
(#) majom hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Sziasztok,

kellene 1 kis segítség PIC18-hoz rs232 témában.
csináltam egy egyszerű alkalmazást, ami 2MHz-es belső óra mellett rs232-őn kommunikál a pc-vel async módban 9600 baud-on. beállítások:
TXSTAbits.BRGH = 1;
BAUDCONbits.BRG16 = 1;
SPBRG = 51;
az a problémám, h miközben az adatküldés teljesen hibátlan, az adat fogadásnál kb minden 10. byte rossz. próbáltam osctune-nal finomhangolni az órát, de semmi eredmény. a framing error viszonylag ritka (kb minden 50-100 byte-ra jut egy).
tudna nekem ebben valaki segíteni?
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
A válaszokat már korábban megkaptad, és nem tisztelsz meg vele, hogy megérted őket. Csípkelődés pedig hasznodra lehet, mert felráz!

Nem csak a mondatoddal van baj, hanem az égető rajzoddal is. Ha értenéd az ICSP-t nem rajzoltál volna bele PIC-et! Ha 100 féle PIC-et akarnál égetni, mind a 100-at berajzolnád?

A rajzban most is benne vannak a hibák. Ha én lerajzolom, az segítene szerinted?


(#) watt válasza majom hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Mivel fogadod a PC-ben az adatokat?
(#) majom válasza watt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
hyperterm-el

kézzel gépelgetek, vagy text-file-t küldök, a PIC pedig szépen visszaküldi amit kapott. emellett egy a PIC által generált másodpercenkénti "system-tick" üzenet is mindig elküldésre kerül, ami mindig tökéletesen meg is érkezik.
(#) h482871 válasza watt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Hello!

Te még mindig nem érted, hogy mit akarok!
Azért rajzoltam bele a két PIC-et, mivel én csak ezt a kettőt akarom beprogramozni az IDC2-höz, utánna szó szerint kivágom a kukába!
Tehát gondoltam berajzolom, hogy biztos jó lessz-e így!
Tudom hogy az ICSP-nek aza lényege, hogy akármilyen PIC-et lehet vele programozni.
Megköszönném ha megosztanád velem hogy milyen hibákat találtál még a rajzban, ahelyett, hogy értelmetlen szócsatát vívunk!
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Értelmetlennek tartod? Kár!

Valószínű, hogy az eredeti rajzon a 12V-os stab IC alatti kereszteződést úgy láttad, hogy az össze van kötve. Ott nincs pont, azok a vonalak átmennek egymás felett!
Várom a következő verziót!
(#) Topi válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Én első ránézésre azt mondanám, hogy a 7812 GND-je és a föld közé tegyél egy diódát, kevés lesz a 12V szerintem, mivel elivleg 13 akármennyi kell.
Aztán ez az MCLR-es diódás 7805-ös rész nekem kicsit zagyva.
De továbbra is egyszer használatos PIC égetőnek ezt javasolnám... Felesleges az a sok tranyó. Bővebben: Link
soros csatlakozó kiosztását az előtte lévő oldalon a múlt verziójában láthatod. (azért kell az új, mert nincs már 14V a soros vonalon)
Amúgy meg nem IDC2 hanem ICD2. In-Circuit Debugger...
(#) watt válasza majom hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
A Baudrate jól van beállítva, a belső oszci nem szokott akkora eltérést okozni, hogy ez gondot okozzon. A hibát a programban ,vagy az elektronikában(csatoló, kábel minőség, hossz) kell keresni. Nem könnyű a kérdés... Milyen a PIC? Ezt a BAUDCONbits.BRG16 = 1 miatt kérdem.
(#) h482871 válasza watt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Közben én is megtaláltam, amit te említettél.
Kérésedre köv. verzió...

PicProg.pdf
    
(#) watt válasza Topi hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Topi
Ő ezt a rajzot szeretné átrajzolni(másolni!) a PIC 18F és 16F hez, ami a ICD2-ben lesz!
(#) watt válasza h482871 hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
A bc212 nem npn tranyó és fordítva is van.
A 12V nem elég, bár a rajzon az van tudom. Ide min. 14V kell, az is határeset a belépő dióda miatt.
Főleg, ha a 78L12 gnd lábát megemeled egy diódával(Topi tanácsára), hogy a kb.12.7V Vpp meglegyen, akkor inkább 15V bemenő fesz a minimum. Több lehet(max 20V).
(#) majom válasza watt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
18F2420-ast

már kínomban közvetlenül az RX megszakításnál (az rx puffer kihagyásával) pakolom bele a kapott byte-okat a tx pufferbe...

a kábel egy kommersz 1,5 m-es kábel. "gyári" db9-es csatiba megy bele ami a próbapanelbe van forrasztva.

így néz ki az uart init része:
TRISCbits.TRISC6 = 1; // Tx pin
TRISCbits.TRISC7 = 1; // Rx pin

TXSTAbits.BRGH = 1; // 9600 Bps
BAUDCONbits.BRG16 = 1;
SPBRG = 51;

TXSTAbits.SYNC = 0; // asynchronous mode
RCSTAbits.CREN = 1; // Continuous Receive
TXSTAbits.SENDB = 0;

RCSTAbits.SPEN = 1; // enable UART

TXSTAbits.TX9 = 0; // 8bit
RCSTAbits.RX9 = 0;

// UART interrupt parameters
PIE1bits.RCIE = 1; // enable

IPR1bits.RCIP = 0; // low priority
IPR1bits.TXIP = 0;

PIR1bits.RCIF = 0;

TXSTAbits.TXEN = 1; // transmit enable
RCSTAbits.CREN = 1; // receive enable

(#) h482871 válasza watt hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Hibák javítva !
A BC212-t nem tudtam kinézni télleg....
Jah, tudom hogy nem IDC, hanem ICD, boccs csak gyorsan gépeltem...

PicProg.pdf
    
(#) watt válasza majom hozzászólására (») Jún 9, 2007 /
 
Milyen frekin megy a fő oszci?
Következő: »»   39 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem