Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Whirlpool mosógép
 
Témaindító: janosf, idő: Aug 5, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 11
(#) wer válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Köszi a választ ,
De ezt az impulzust tudom-e mérni valahogy pl analóg
ampermérővel, (pontos fordulatot)
(#) zoz11 válasza wer hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
A legpontosabb lenne valami impulzus számlálót építeni.

De lehet próbálkozni hogy egyen irányítod, pl. egy 100nF-os kondit szűrésnek, és vele párhuzamosan pl. 50-100K körüli ellenállást. És akkor azt a feszt mérni ami ott létre jön.
Üdv: Zoltán
(#) wer válasza zoz11 hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Ok. Köszi
kipróbálom
(#) Hutty válasza wer hozzászólására (») Okt 23, 2009 /
 
Anno sikerült egy ilyen motort a hozzá tartozó elektronikával megmentenem.
Ki van vezetve a motor forgórésze, az állórésze ( relés forgásirány váltás miatt) és a tachogenerátor. Utóbbi a fordulatszámmal arányos váltakozó feszültseget ad, amit egyenirányítva visszavezetnek a szabályzó elektronikába. Ez akkor minimum hat kivezetés, de lehet nyolc, ha az állórész két tekercsének mind a négy kivezetését kihozzák a csatlakozóba.
(#) titi hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Hali!
Bár nem motor, de whirlpool... Nem tudja valaki, lehet kapni valahol dobot? Mert a google nem adott érdemleges választ.
(#) zoz11 válasza titi hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Hello
Lehet de az új aranyárba van, használtat meg elég nehéz szerezni.
(#) titi válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
De egy új mosógép se két forint...
Még meglátom, sikerül-e kezdeni vele valamit, de gyanús nekem, hogy cserélni kellesz. A gép amúgy 5 éves, néhány kis rozsdafoltot leszámítva még sokáig mehetne...
(#) barackdzsem hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Sziasztok! Van valakinek véleménye arról, érdemes-e vennem egy használt hajdú energomatot nagyon kevés pénzért ?? Működőképes, gyakorlatilag semmi baja, de mégiscsak 20 éves! Köszi, ha írtok valamit!
(#) sunraw válasza titi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Üdv!

Itt próbálj meg érdeklődeni dob után:
Bővebben: Link
nekem már sokat segítettek.
(#) zolika60 válasza barackdzsem hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Bővebben: Link[OFF] Egy kérdést, csak egy helyre.
(#) P71 hozzászólása Szept 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Indesit típusú mosógépem amiben van egy MCA 45/64-148/PH jelzésű motor. Azt szeretném kipróbálni, hogy működik-e ?

viczki álltal a 183211-es hozzászólásban leírt vezeték kiosztás stimmel., de én annyira amatőr vagyok, hogy ebből nem világos nekem, hogy a 4 csatlakozó (a fordulat jeladónak úgy gondolom nem tenne jót) közül hova kössem 220-at.

Annyit tudok még, hogy a ,motor szénkefés és én kondenzátort nem találtam a gépben sehol.

Előre is hálás köszönet.
(#) Vezso hozzászólása Dec 6, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Teljesen hozzá nem értőként kérdeznék. Kiszereltem egy kiszuperált whirlpool awt 2256-os mosógépből a főmotort, de semmi nincs ráírva, nem tudom milyen motor lehet. Tud nekem ebben valaki segíteni. 4 csatlakozó van sorban plusz egy föld külön.
Gondoltam talán tudom használni mézpörgető meghajtására, ahol fokozatosan kellene gyorsulnia és a végső fordulatszámnak is szabályozhatónak kellene lennie. (az esetleg nem baj, ha nem fokozatmentes) Gondolom az elektronika tud valami hasonlót benne.

Látom eléggé kihalt ez a topic, azért ha valaki erre jár, és segít, azt előre is köszönöm!
Zsolt
(#) maria1982 válasza Vezso hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Szia!

Egy képet tudnál feltenni esetleg... Kefés motor ?
(#) Vezso válasza maria1982 hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Holnap lefotózom, addig is kösz!
(#) patexati válasza Vezso hozzászólására (») Dec 6, 2010 /
 
Szia! Ha kefés motor akkor egy triakos szabályzóval tökéletesen állítható lesz a fordulat,mézpörgetőnek kiváló lesz
(#) Vezso válasza patexati hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Köszi, még mindig nem vagyok otthon, de van olyan félelmem, hogy nem kefés. Ha így van, akkor felejtős?
(#) Vezso válasza Vezso hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ha nem kefés, hogy oldják meg a mosógépben, hogy más fordulaton megy mosáskor, mint centrizéskor. A feszültséget csökkenti és ezzel a teljesítményt is?
(#) Vezso válasza Vezso hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Sikerült lefotózni, remélem látszik rajta az ami a szakértő szemnek mond valamit!
(#) Vezso válasza Vezso hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Úgy tűnik sikerült feltenni. Talán eredeti méretben is feltehettem volna.

Szóval vezeték nem megy a tengelyhez egyik végen sem, ebből arra gondoltam, hogy nem kefés.
(#) zolika60 válasza Vezso hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Olyankor külön tekercs van a mosásnak és a centrifugának.
(#) Vezso válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Igen ezt szűrtem le a könyvekből. Sajnos nekem a két fokozat kevés.
(#) maria1982 válasza Vezso hozzászólására (») Dec 7, 2010 /
 
Ha kell kefés motor olcsón, tudok küldeni 1 telefon számot ahonnan én is szoktam rendelni használt, de jó motorokat a mosógépekbe. Prívátban. A vezérlésben is tudok segíteni. Ha kell.

Üdv: Józsi
(#) metabo123 hozzászólása Feb 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Elnézést kérek ha rossz helyen török elő a problémámmal. Én egy mosógép motorjának forgásirány váltását szeretném megoldani. minden adott hozzá (a forgásirány váltást két relé végzi) csak a relék késleltetett vezérlését nem tudom hogyan oldjam meg.
A kritérium:
1; meghúz az 1sz relé, és benttart kb5 másodpercig,
2; elejt az 1 sz. relé, majd kb 3mp múlva meghúz a 2 sz. relé és szintén 5 mp-ig benntart, majd kezdődik előről.

Valami egyszerű időzítős megoldást szeretnék (valami 555, vagy ilyesmi és nem PIC).

Kérem segítsetek!

Köszönettel: Metabo
(#) boxtif hozzászólása Máj 6, 2011 1 /
 
Sziasztok.
A címben szereplő motorral szerelt mosógépben, nem megy a centrifuga, tudtok segíteni, hol kezdjem el a mérést, illetve mi lehet vele?
Köszönöm, Zoli
(#) mezei dávid hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Ki tudna segíteni? egy kefés motorhoz ,hogyan kössem be az indito kondenzátort
dávid
(#) puskas87 válasza Barret hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
sziasztok!

Mi tortenik ha az egyenaramu motrot bekotom egyeniranyitas nelkul?
(#) zolika60 válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Az attól függ milyen fajta. Ha állandó mágneses akkor egy helyben rezeg 50Hz-el.
(#) zolika60 válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Kefés motoron csak zavarszűrő van valószínűleg. Hoppá, nem figyeltem a dátumot, de ettől még így van.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
(#) puskas87 válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
de ha szenkefes, nem nyirom ki ha valtot kapcsolok ra? mosogep moitorrol volna szo
(#) zolika60 válasza puskas87 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Ha univerzális motor akkor nem. Tehát, ha az állórésze is tekercs. Akkor megy váltóárammal is. Ha viszont az állórésze állandó mágneses, akkor csak egy helyben rezeg és nem forog. Valószínűleg le is ég, ha sokáig úgy marad.
Következő: »»   2 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem