Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   17 / 45
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Nem lehet elégszer leírni.
(#) Zsooti87 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Az adatlapja szerint jól van megszámozva és jelölve. Viszont akkor azt mondod, hogy a visszacsatolásokat az invertáló bemenetére kössem?
szerk: észlelve reloop hozzászólását, a válasz igen.

Egyébként elnézést, OPA27GP a helyes. Abból viszont kettőt kell beletegyek, mert csak 1 műveleti erősítő lakik a tokban.
(#) proli007 válasza Zsooti87 hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Hello!
Pozitív visszacsatolás általában az oszcillátorokban szükséges..
üdv! proli007
(#) pjg válasza Dióda hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Egy csepp olajat tennék a csúszó pályára.
(#) pjg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
(#) Dióda válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Jól mondod Zolibátyám!

Azóta már mást használok előtte és máshogyan.
Megsúgom ha valakit érdekel hogy a végfok erősítését följebb vettem és eléje egy lepke hangszínt téve értem el a legjobb hangzást .
Ráadásul mivel passzív a lepke és csillapít rendesen így nem termel zajt amit a végfok fölerősítene.A végfok erősítése meg pont illeszkedik a lepkéről lejövő gyengébb jelhez. Persze ezt cd vagy keverő vagy pc kimenetéről történő hajtás-ra értem.Ettől gyengébb kimenetű eszközök esetén szerintem plussz előerősítés szükséges.
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Máj 21, 2012 /
 
Üdv!
Egy régebbi bejegyzésedre szeretnék reagálni. Köszönettel tartozom, hogy felhívtad a figyelmet a lepke hangszínszabályzó elemzésére. Ezt a kapcsolást bátran ajánlottam a fórumtársaknak. Szimuláció alapján tud emelni, vágni - de csak a potenciométerek szélső állásaiban teszi ezt korrekt módon. Lineáris átvitelt nem tudtam rajta beállítani. Ha mindkét poti köztes állásban van, egészen meglepő átviteli görbék jönnek létre.
Talán azért lett népszerű, mert a lineáris potik középállása loudness hangzást biztosít.
Erre egyáltalán nem gondoltam volna, hozzászólásodat segítőnek jelöltem
(#) morzsa15 hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Üdv!

Találtam itthon egy ilyen hangszínszabályzót tud valaki segíteni hogyan kössem be ?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szia! A táplálást rárajzoltam. Az AB vagy CD közül melyik a kimenet illetve a bemenet próbáld ki.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Szimmetrikus táp kell neki?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Igen, a kék felirat -15V.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem lett jó serceg meg mindent csinál :/
(#) csabacsaba hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy ilyen hangszint,es az a baj vele hogy:
Felkel tekerejem felig a potit hogy szabalyozon(mindegy potinal igyvan)!
Amikor feltekerem a bass potit olyan hangja lenne mint ha bevagni az 50Hz
S az a bajom vele hogy nagyon nagy az alapzugas.
Az erositovel nincs baj,mert probaltam hangszin nelkul.
Szerintetek mi a baj? Rendes 12VDC adtam neki.(4700 uf szuressel)
Koszi a valaszt!Bővebben: Link
(#) pjg válasza csabacsaba hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
(#) csabacsaba hozzászólása Szept 2, 2012 /
 
Valaki valaszolna?
(#) pjg válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Egyel előtted válaszoltam. Erre az IC-re van egy egész topic!
(#) Ge Lee válasza csabacsaba hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Ha értené az ember hogy mit is kérdezel, akkor talán válaszolna. Egyébként a TDA1524 hangminősége, jel/zaj viszonya a bóvli kategóriát sem éri el, építs inkább egy normálisat. Kell hozzá két műveleti erősítő (vagy egy plusz egy tranyó) csatornánként.

emel.jpg
    
(#) fera6969 hozzászólása Okt 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség!
Szeretnék építeni egy 3 utas aktív hangváltót.Találtam a neten kapcsolásokat,de szeretnék egy olyat megépíteni ami biztosan működik.Kezdőnek számítok,a bonyolultabb kapcsolások nyáklapját nem tudom elkészíteni!A kiteket sikerül összerakni!

Régebben raktam össze qvad 405 ,fényorgonát,szirénát stb!Ez akkor volt amikor még amikor a vas kloridot gyógyszertárban lehetett kapni,por formában! (1980-90 közt!)

Ha valaki tud olyan boltot amelyik árul ilyet az szuper lenne.

Ha valaki tud segíteni megköszönném!


(#) reloop válasza fera6969 hozzászólására (») Okt 28, 2012 /
 
Szia! A kérdésednek van külön témája. Magam is épp ilyet szeretnék építeni. Sajnos egyszerű áramkörrel nem lehet megúszni. A legegyszerűbb amit eddig találtam az a TDA2030A adatlapjából származik: Bővebben: Link. Megrajzoltam szimulátorban úgy néz ki valóban működő képes. Ha van elképzelésed ezzel a módszerrel szívesen leellenőrzöm, nekem is jól jöhet a benne lévő ötlet.
KIT-ben ilyenről tudok.
A hangváltóval szemeben nem csak a keresztezési frekvencia lehet követelmény, hanem a vágás meredeksége, és a fázismenet egyenletessége is. Ezzel kapcsolatban milyen igényt szeretnél kielégíteni?
(#) fera6969 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm az infót.Később írok!
(#) Ge Lee válasza fera6969 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Kétutasban ez bevált, meg lehet 3 utasra is csinálni.

crossover.jpg
    
(#) fera6969 válasza reloop hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szia!Sajna az Urbán kb.2 éve nem forgalmazza a 3 utas aktív hangváltót!

Hogy mire akarom használni!Szeretnék építeni egy aktív hangszín, három jelet külön szeretném erősíteni és hangváltó nélkül küldeném a hangszórókba!Így nem a hangszín eltolásával tudom szabályozni a minőséget hanem a hangerővel!

Lehet hogy rossz az elméletem de szerintem így kapok minőséget!
(#) pjg válasza fera6969 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Az aktív szűrő "nem a hangszín eltolásával tudja szabályozni a minőséget"?
(#) reloop válasza fera6969 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Értem már hogyan merült fel a szabályzás gondolata.
Egy hagyományos háromutas aktív váltót még azzal kell kiegészíteni, hogy a közép, de főleg a magas hangokat sugárzó hangszóróra ne kerülhessen nagyobb teljesítmény mint amit az elvisel. A hangváltó nélküli rendszerben a mélysugárzó szokta jelezni a túlvezérlést, az viszonylag jól viseli.
(#) Szpisti válasza fera6969 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Az elgondolás nem rossz, vannak előnyös tulajdonságai - de buktatói is lehetnek bőven.
Arra már gondoltál, ha egy ilyen 3 utas aktív keresztváltót szándékozol alkalmazni, akkor az mivel jár?
Ez esetben a három kimenetre kell három teljesítmény erősítő, amik külön hajtják a mély-közép és magas hangsugárzókat.
Nagyon kényes a beállításra (törésponti freki, futásidők,meredekség, stb), a földhurkokra egy ilyen rendszer.
Ráadásul kisebb "házi" jellegű hangosításokhoz bőven elég a kétutas megoldás is.
Sőt a legtöbb 3-400W-os aktív hordozható színpadi hangládákban is csak kétutas megoldást alkalmaznak.
Három utas rendszert több száz(ezer) Wattos PA rendszerekben érdemes használni, ahol egy egész hangfalcsoport meghajtását különálló teljesítmény végfokok intézik a mély-közép-magas tartományokra.

Egy egyszerű kétutas megoldást találsz ITT, nekem is hasonló van az aktív dobozomban.
(#) Szpisti válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Hmmmm... nem lehetséges, hogy Te három utas aktív HANGSZÍNSZABÁLYZÓRA gondoltál? A keresztváltó egészen más dolog!
(#) reloop válasza fera6969 hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
A külön-külön szabályzás csak nem lesz jó. A keresztezési frekvenciánál lépcső alakul ki, ahelyett, hogy a frekvencia függvényében egyenletesen szabályozna.
Itt egy gyári 3-utas erősítő. Látszik hogyan védi a limiter a hangszórókat. Elég nyűgös egy ilyen kapcsolást utánépíteni.
Amatőr szinten ezt ajánlom.
(#) pjg válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Nem. Aktív hangváltóra.
(#) fera6969 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 30, 2012 /
 
Szia!
Igen a hat erősítő az természetesen felmerült!5 db kész!4 db 20w a magas középnek és 50 w a mélynek!De elakadtam az aktív hangváltónál!Innen indult a gondom!

Időhurok meg hasonló kérdés nem merült fel.
Kezdőnek számítok 42 évesen!
Lehet hogy feleslegesen görcsölök rajta?
Köszönöm a mindenki hozzáoszlását,segítségét.
Azért nem adom fel és olvasok,tanulok tovább!
Sziasztok!
(#) hobbydcc hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Összeraktam a képen látható passzív hangszínszabályozót. A magas hangokat gyönyörűen erősíti (kristálytiszta), de a mélyhangokkal igen "elnéző", nem is érzékelhető a kiemelés.

Szerintetek mi a baj? Hogy tudnék ebből "több mélyet" kicsikarni?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
Következő: »»   17 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem