Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 0-10 V jel kiadása 0-100 °C arányában.
Lapozás: OK   2 / 3
(#) _vl_ válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Akkor légy szíves ezeken feszültséget mérni. Meg ha már ott vagy, az összes többi ellenálláson is.
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Szia ! Az R2 és az R3-mat kicseréltem 470ohm-ra , így meglett az 5v referencia feszültség.
(#) proli007 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Hello!
Azért írtam, mert a két 3,3kohm közül valamelyik nem olyan értékű volt. Nem azért lett 5V mert 470ohm, hanem azért, mert mind kettő egyforma értékű lett. Bezonyám!
üdv! proli007
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Szia ! A rajzot amit küldtél azon R2 és R3 3,3Kohm volt mind a kettő.
(#) _vl_ válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
De nem a rajz nem működött, hanem amit építettél. Nyilván azért, mert nem azt raktad az áramkörbe, mint ami a rajzon volt. Valamelyik 3.3k csak a rajzon volt 3.3k, a valóságban meg nem.
(#) proli007 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 8, 2012 /
 
Mivel olyan szörny nincs, ami a haját tépi..
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2012
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Szia ! Bocsánat , de a rajzon ami volt azt ültettem be és amit írtál , hogy nem olyan értékű ellenállást raktam be azt amit kicseréltem (ellenállást értékre jó volt ).
R2 és R3 = 3,3kohm
Digitális mérőműszerrel mértem meg az ellenállás értékét.
Az R2 ellenálláson 2,49V-ot mértem (470ohm) R3 ellenálláson 2,52V (470ohm) R1 ellenálláson 7,08V (470ohm) és így a Referencia feszültség 5,02V lett.
Ezt mértem.
OP1aLM358 ic 3-as lábán amit írtál (500mV) műszerrel 501mV-ot mértem.
OP2aLM358 ic 1-es lábán a P1 (5kohm) állításával 0.....10V között tudom szabályozni a feszültséget.
(#) tibcsi62 hozzászólása Okt 9, 2012 /
 
Elvileg működik , csak az MCP9700A (analóg)érzékelőt kell beszereznem.
Én amit vásároltam az DS1820 (digitális) érzékelő ez sajnos ehhez az áramkörhöz nem jó.
(#) proli007 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 9, 2012 /
 
Hello!
Mivel a TL431 a Gate és anód között (R3-on) állítja be mindig a belső refrencia feszültséget. Így az R3-on mindig 2,5V van. Tekintve hogy az R2-őn ugyan az az áram folyik át, mint R3-on a feszültségesés is ugyan akkora rajta. Vagy is a kettő összege 5V. Lehet, hogy az R3 nem jól volt beforrasztva. Ezért volt kisebb a referencia feszültség. De végül is minegy, lényeg, hogy működik.
De vicces gyerek vagy! Az MCP-re tervezem, ez után megkérdezed, hogy az LM35-el működik-e, végül veszel egy digitális érzékelőt..
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2012
(#) vilmosd válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
A CHPCD arul mindenfele MCHP alkatreszeket, igy a MCP9700A-t is. Valami 70 kiralyi forint plusz ifa.
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia ! Bocsi , de a digitális érzékelőt egy PIC vezérléshez vettem.
Szerinted amit én beraktam ellenállást az így jó lesz hosszabb távra?
Az LM35-öt ajánlotta egy ismerősöm , ezért kérdeztem.
A hiba ami adódott lehet hogy igazad volt ( rossz forrasztás).
(#) tibcsi62 válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Szia ! Igen ezt én is megtaláltam.
(#) proli007 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 10, 2012 /
 
Hello!
Nem az ellenállás értékei számítanak, hanem az, hogy a táp felőli ellenállás által szolgáltatott áram, minimálisan 2mA-el több legyen, mint ami a TL431-et terheli. Viszont a beállító osztó i terhelésnek számít.
Ha van kedved, tedd vissza a két ellenállást,és akkor igazolódik hogy ott volt a hiba, vagy nem.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2012
(#) vilmosd válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
A LM35 sokkal dragabb, viszont nem tud negativ homersekletet merni. A pontossag kb. egyforma. Egyik sem alkalmas 1 C-nel jobb pontossagra, viszont az ismetlesi (hosszuideju) pontossag az olcsonal is megfelelo. A TL431 beallito ellenallasait lehet eleg nagy ertekre valasztani. Pl 4k7 alul, felul. Esetleg lehetne szurni egy 10 µF elkoval. Ne kisebbel, mert szeret gerjedni.
(#) proli007 válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hello!
Most hogy írod, tehettem volna az MCP-vel sorba is egy ellenállást, és akkor lehet rá 100nF-ot tenni, mert valahol mintha írtad volna, hogy az is gerjed. (Nekem még sosem volt) A TL meg nem szereti a 100nF-ot. De alapvetően azt kilehet alakítani az MCP mellett is, mert a kondinak úgy is ott kell lenni, vagy is "kis nyák" kell hozzá.
üdv! proli007
(#) vilmosd válasza proli007 hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
A MCP (TC1047A, LM35) kapacitiv terheles hatasara szokott gerjedni. Mar 20-30 cm arnyekolt kabellel is begerjed. Erre szoktam en csinalni, hogy az erzekelonel 100 nF a tapra, es a kimenettel sorosan egy 470 ohm ellenallas. Mondjuk analog technikanal ez mar beleszamit a zerositesbe, ugyhogy figyelni kell ra. AD konverteres megoldasnal nem problema.
(#) proli007 válasza vilmosd hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hello!
Köszi! Emlékeztem valamire, hogy írtad, csak nem volt kedven visszakeresni.
üdv! proli007
(#) DkGrinder hozzászólása Okt 11, 2012 /
 
Húúúúúúúúúúú végre egy aktív topik a témában 1000 éve ezt keresem
Én egy olyan áramkört keresek ami 0-100c -ból csinál 0-10V kimenetet. Legjobb lenne PT 100-al, De minden megoldás érdekel csak stabil legyen zavaros környezetben is., elég az 1C-os tűrés.
(#) proli007 válasza DkGrinder hozzászólására (») Okt 11, 2012 /
 
Hello!
Akkor Te is legyél aktív,és olvass vissza..
üdv! proli007
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Igazad van olvasson vissza.
Amit te küldtél szabályzásról az jó, csak amint említettem az érzékelőt még nem sikerült beszereznem.
(#) tibcsi62 válasza DkGrinder hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Bocsi ,de ez most jött elő ? A proli007 ezt korrekt módon megoldotta , azt amit én elképzeltem.
(#) DkGrinder válasza proli007 hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Végigolvastam a topikot, amit rajzoltál az kicsit többet, mást tud mint amire nekem szükségem volna. Mivel több mint 20 éve nem foglalkozok áramkörök építésével, te meg ahogy látom profi vagy a szakmában, amin én heteket molyolgatnék azt te 1-2 perc alatt megoldod, ezért írtam. Nekem tulajdonképpen egy a conrados linken lévő ketyere rajza kellene.
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 15, 2012 /
 
Szia ! Az ellenállásokat ,R2-R3 (ami a rajzon volt ) visszaforrasztottam és igazad volt ott volt a hiba ( rossz forrasztás ) . Most a referencia feszültség 4,98V. Olyan kérdésem még lenne,hogy van analóg kivezérlés jelzőm aminek a belső ellenállás értéke 1,8kohm. Arra gondoltam esetleg fel tudnám használni a hőfok kijelzésére (hova köthetném be ? ). Zsalumozgató ami a kimenetén 2-10V jelet ad ki simán rá tudom tenni a kijelzőt( soros ellenálláson keresztül )amivel látom a zsalu állását.
(#) proli007 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Hello!
Ahol a szimulátoros rajzon ott van a "TEMP" nevű feszültségmérő, (egy megfelelő előtét ellenállással) nyugodtan rákötheted a kivezérlésmérődet. (Ha jól értem, ez egy Deprez műszer lenne.)
üdv! proli007
(#) proli007 válasza DkGrinder hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Hello!
Erre nem igazán tudok mit írni. Conrad-os rajzzal nem szolgálhatok. Amit előzőleg felraktam, abban annyi a különbség, hogy szabályzó is található benne. Ha az előbb említett "TEMP" műszerig építed meg, akkor egy 0..10V-os átalakítót kapsz. De első, hogy milyen érzékelőt használsz. A jelváltót ahhoz kell választani.
üdv! proli007
(#) tibcsi62 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia ! Igen jól értetted , Deprez műszer. Sikerült közben beszereznem az MCP9700A típusú érzékelőt. Működik a rendszer. Olyat szeretnék még kérdezni ,ha az MCP9700A érzékelőt egy árnyékolt vezetékkel meghosszabbítanám ( 1,5méter ) , szerinted összeszedhet valami zavart ?
(#) proli007 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Hello!
Szerintem meg lehet oldani, másfél méter nem nagy távolság. De az igazi megoldás az lenne, ha az IC GND-t is a belső vezetéken viszed, az árnyékolást pedig csak a jelátalakító oldalán kötöd a GND-hez. Vagy is 4-eres árnyékolt lenne a jó, tekintve, hogy 3-eres nem szokványos. De próba cseresznye. (Tekintve, hogy nekem még soha nem volt ilyenem..)
üdv! proli007
(#) DkGrinder válasza proli007 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szívem szerint Pt100-at használnék, de ahhoz nem igazán találtam kapcsolást.
(#) proli007 válasza DkGrinder hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Hello!
Szerintem lehet találni, mert ez igen népszerű hőérzékelő. De nehogy hiányt szenvedj, rakok fel egy "kétvezetékes"-et, ami nem linearizált, de +-1 fokra talán megfelelő lesz.
üdv! proli007
(#) DkGrinder válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Köszönöm!
Bearanyoztatom a nevedet
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem