Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   187 / 580
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
írtam, az NTC jó. A fűtőszálat kapcsoló relé nem kap feszültséget a behúzótekercsére.
(#) Haszuboy válasza tevesbeci hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szűrője tiszta?
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nézd meg hogy a hőfokszabályzója nem e kontaktos vagy oxidos az is csinálhat ilyen hibát!!
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nem. 20,4kohmot mérek lent az NTCnél meg fent a panelcsatlakozónál is.
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Nem az NTC re gondoltam.Arra a szabályzóra ami a kezelőfelületen van és amivel a hőfokot állítod be!
(#) golem hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Én mosógépem be indul de a program kapcsoló nem mozdul a beállított értékről most fel vette a vizet várom a fejleményt
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Hideg mosásnál szakadás; 30°:40kohm; 40°:12,7kohm; 50°:7,9kohm; 60°:4,6kohm; 70°:2,48kohm; 80°: 0,9kohm; max: rövidzár. Ezek jók?
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szerintem jók.Esetleg egy eprom csere lehet hogy segítene most jobbat nem tudok.
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
bár furcsa, mert ezeket az értékeket kivett állapotban mértem. Mikor még benne volt a gépben, és a csatlakozónál rámértem, akkor megaohmokat mértem.
(#) Haszuboy válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
nahát, FŰT akkor ezekszerint a hőfokkiválasztó csatlakozója volt elkoszolódva... És mivel hideg mosásnál szakadás, ezért mivel megaohmokat mértem először, azthitte hidegvízzel kell mosnia, és ezért nem fűtött...
(#) botesz válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Örülök hogy sikerült!!
(#) Haszuboy válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Én is. De ilyenkor megkeresném, aki ezt tervezte, és megfojtanám :@
(#) golem hozzászólása Nov 17, 2012 /
 
Nem értem hogy mért nem fűt a gép most rá akasztottam egy 230 égőt a fűtőszálra és beállítottam olyan programra ahol fűt de még az égő kis e gyulladt
(#) tevesbeci válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Tiszta,sőt probáltam másik szivattyúval is.Néztem a panelt is nem találok mérhető
hibát rajta,lehet program baja van csak ennél már nincs külön eeprom sem.
(#) Haszuboy válasza tevesbeci hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szintszabályzót nézted?
(#) tevesbeci válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Tettem bele másikat semmi,sőt ha belefújok se indítja a szivattyút.
(#) VIM válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 17, 2012 /
 
Szia Tibor! Először is szeretném megköszönni a segítségedet, mert nélküled biztosan nem tudtam volna megoldani a problémát ennél a mosógépnél.
Részemről a maximális pontot érdemled! A "biztosíték ellenállás", vagyis huzalellenállás 1Wattosban nem leledzett sehol sem. Helyette metál oxid, (fémréteg) ellenállást építettem be. A megnyúlt induktivitást is kicseréltem az adott színjelölésűre és teljesítményűre és természetesen az LNK IC-t is. Az eredmény JÓ mosógép! Rendkívül megörült az unokaöcsi, hogy működik a gép én pedig, hogy meg tudtam oldani az alkatrész cserét ezen a kétoldalt fóliázott, furat galvanizált panelon. Maradtam a régi jól bevált megoldásnál a fecskendő tűnél. A műgyantával lekent felületet nehéz volt megmelegíteni, mert semmi sem oldotta ezt az anyagot csak a meleg. A gép eddig egy mosást végig csinált hibátlanul, remélem így marad sokáig. Az alkatrész csere utáni panelról nem készült kép, mert kíváncsi voltam az eredményre és siettem berakni a helyére. A lényeg, hogy JÓ LETT! Még egyszer nagyon köszönöm, köszönjük.
(#) frank tibor válasza VIM hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Örülök hogy sikerült életet lehelned a mosógépbe. Valószínűleg az LNK zárlata okozta a hibát. Érdemes lett volna a két 1N4007 is cserélni a biztonság kedvéért. Biztosíték ellenállás helyett nem építünk be hagyományosat, csak az anyóséba. A meghibásodott ellenállásod és a panel (alig sérült), egy hagyományos ellenállás nagy füstöt csinál.
A rossz alkatrész nem érték, nem kell sértetlenül kiforrasztani. Éles fogóval az alkatrészlábat elvágjuk a nyák felett. Forrasztási oldalon hegyes csipesszel megfogjuk a lábat, felolvasztjuk az ónt és kihúzzuk a néhai alkatrész lábát a furatból. Az IC-k nél ugyanígy, csak ott a tok mellett vágjuk el a lábakat és alkatrész oldal fele húzzuk ki.
Nálam sajnos most javítás alatt álló mosógép azt hiszem jobb létre szenderült. Techogenerátor hibával. Kép a panelról. Ilyet csinál egy ellenállás!
(#) VIM válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Természetesen az alkatrészeket úgy cseréltem ki ahogyan Te is szoktad, mert másképpen nem is volna lehetséges sérülésmentesen megóvni a panelt és a környező alkatrészeket sem. Nem tudom, hogy a mostani beültetett alkatrészek metáloxid ellenállások-e, vagy csak sima szén alapú ellenállásokat használnak de a mérete teljesen megegyezik a huzaléval, nemúgy a szénrétegű az ugyanilyen teljesítményűvel, mert az legalább kétszer ekkora volna. Remélem nem fog egy hamar tönkremenni. Közben azon vagyok, hogy beszerezzem a megfelelő alkatrészt, de addig is tudnak vele "dolgozni". Szerintem az LNK tönkremenetelét valamiféle kapcsolási tranziens teheti tönkre és ezeket az alkatrészeket "húzza" magával megvédve a többi egységet a totális tönkremeneteltől. A diódákat kimértem és jónak találta őket a műszer, meg hát azok 1A-s típusok és az egész táp rész max. 170mA.
(#) Atis1 válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Tisztelt Tibor!

Régóta figyelem a fórumot olvasom a problémákat, és a hozzászólásokat.Meg szeretném kérdezni, hogy a vezérlő elektronikával vagy a motorral van problémád?Ha jól látom a vezérlőt akkor az egy elöltöltős Whirlpool mosógépé.Csak azért kérdezem mert nekem is ilyen gépem volt ami a kukában kötött ki, de a vezérlő kisebb,nagyobb darabokban megvan aminek szerintem nincs baja, ha számodra érdekes lehet szívesen odaadom.
Üdvözlettel: Attila
(#) golem hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Sziasztok!
A víz szint érzékelőnek 2 körös egy szere kel kapcsolnia vagy külön külön?
(#) Haszuboy válasza golem hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
sztem külön-külön, mert van egy normál szint, aminek kell lennie mosás közben, továbbá van egy maximális szint, aminek elérése esetén (rendellenes működés) be kell kapcsoljon az ürítő szivattyú.
(#) golem válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Életre kelt a masina külön külön kel mozognia csak a mikor néztem fordítva dolgozott.
Se holnap veszek bele újat.
(#) Nichter hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Üdv,új felhasználó vagyok,van egy problémám,egy Hoover HNWL 6136 tipusú mosógéppel,nincs használati könyvem hozzá!Aki tud kérem segítsen,előre is kösy.
(#) zolika60 válasza Nichter hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
A barátunk segített: Bővebben: Link
(#) hcsabi71 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség.

Ariston AMXXF149 típusú mosó szárító gépem van (vagy volt). Bekapcsolás után kb 30 mp múlva kiírja az F01 hibát. Találkozott már valaki ezzel a hibával.

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) zolika60 válasza hcsabi71 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Itt azt írják, motorvezérlés hiba , vagy testzárlatos motor.
(#) hcsabi71 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Motort lemértem. Nem zárlatos. A fő panelt elektronikában jártas szaki átnézte. Szerinte minden OK. Van esetleg valaki, aki ebben a panelben otthon van?Esetleg valamennyi sikerdíj fejében meg is tudná csinálni?
Köszönöm!
(#) zolee258 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Privileg elöltöltős mosógépem s a a mosóprogram végén nem reteszeli ki az ajtót.
Az ajtózár jó, megvizsgáltam.
Valaki sos!
(#) frank tibor válasza Atis1 hozzászólására (») Nov 20, 2012 /
 
Tisztelt Atis1
A gép AWM6102. Az üstházgumi kiszakadt, a gép az elektronikát telenyomta habbal. A tachogenerátor 12kohm-os ellenállásai elégtek a uP felé a 1N4148 dióda tönkrement. A panelen egy fólia biztosíték elégett. Ezek cseréje után a gép magáhoztért de nem látja forogni a dobot Így kiáll hibára. Szerintem a uP tacho input lába tönkrement, így a kis panelt cserélni kellene. A motoron nem szakadt meg a generátor tekercse, a dobot megforgatva ad feszültséget, (frekvenciát).
Köszönöm a segítséget Megnézem a szoftver verziót a címkén az azonosításhoz.
Következő: »»   187 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem