Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alacsony költségű digitális oszcilloszkóp
Lapozás: OK   101 / 118
(#) killbill válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Hello!

Csak veletlenul, nem lehet, hogy az USB csatlakozot elkototted? Arra gondolok, hogy ha valamelyik zener nem az USB+ / USB- jelen van, hanem a VCC-n, akkor van oka melegedni. Hany volt van az AVR VCC laban? Megiscsak feltehetnéd a nyaktervet.
(#) sargarigo válasza killbill hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Meg egy fotót a már elkészült áramkörről, hátha mégis találunk valamit..
(#) Rasiel válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Oké, holnap a verőfénynél csinálok képet, meg felrakom a többi okosságot is
addig még egy dolog van amire esetleg nem gondoltam, megnézem azt.
(#) Rasiel válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Íme a pcb layout alkatrészoldalról nézve. És a fuse bitek, illetve egyéb okosságok.
Led továbbra is világít
Avr 4es és 8 as lába között 4,95V van
(#) killbill válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 1 /
 
Ok, nem kototted el. Ez jo! Viszont akkor valami nagyon nincs rendben. A zener 3.6V-os. Egy soros 68 Ohm-on keresztul csatlakozik a mikrokontrollerhez. Onnan max. 5V johet. I = U / R, (5V - 3.6V) / 68Ohm = 20mA. Ennyi folyik a zeneren maximum. Az 3.6V * 20mA = 72mW. disszipacio a zeneren. Ettol egy ilyen zener nem lehet forro. Kivancsi lennek, hogy melyik zener melegszik es termeszetesen, hogy mekkora feszultseg van rajta. Lehet, hogy az USB felol jon valami, ami tobb, mint 3.6V. Akkor viszont rossz az USB port a gepen. Szerintem. Szoval mérni kellene. Ezert akarsz szkopot is, nem?
(#) Rasiel válasza killbill hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szkóp egy fejlesztési munkához kell.... előbb megépíted az egyik projectet hogy aztán a másik is felépülhessen

az USB jó, arról megy az AVR ISP, az pedig tökéletesen működik.
A melegedés megszűnt, átültettem mindent ebbe a nyákba, mert (mókás) az előző nyák vezető lett a flux miatt (ugyan ez a rajz volt)

A zener sima lomexes 3V6 0,5W, de 3,3 0,25W-os smd zenerrel sem megy.

Tényleg ötletem sincs miért nem megy ....

(#) sargarigo válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Tehát a melegedés attól szűnt meg, hogy nyák-ot cseréltél alatta?
(#) Rasiel válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
igen.
(#) sargarigo válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 / 2
 
Namost lehet hogy rosszul gondolom, de mintha 12MHz-en kellene járnia a cuccnak nem? A képen meg csak 8MHz van neki beállítva. Ha jól emlékszem, akkor a vusb fejléc állományában amikor beállítod a proci órajelét, akkor az minimum 12MHz, vagy feletti lehet. Én azért erre még ránéznék a helyedben.
Meg mintha még írná is:
Idézet:
„The firmware in the Tiny45 is written in C and compiled with Winavr and usb source code from obdev. As you can see, there is no crystal , the software sync the internal 16.5Mhz pll clock with the USB clock.


Tehát azért nem kell a külső 12MHz-es kavics, mert belül PLL-el előállít magának 16.5MHz-et. Na ennek nézd meg a beállításait!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Rasiel válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szólíthatlak mesternek ?
(#) sargarigo válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Kihagynám, köszi! Működik?
(#) Rasiel válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Működik. A fuse bitekkel volt baj, plusz egy apró windows bug. De már látja. Köszi szépen mindenkinek.
(#) sargarigo válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ez a hobbink
(#) sargarigo válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Azért azt a windows bug-ot áruld el, hátha másnak is felmerül!
(#) Rasiel válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Van a Windowsnak egy érdekes hibája. Ha kihúzol egy eszközt, néha nem tűnik fel neki. Ilyenkor a következő megoldja a problémát >eszközkezelő>usb vezérlők> és eltávolítod azt a "gyökérhubot" amiben az eszközöd volt. Aztán Művelet > hardware változások keresése.
Utána már felismeri az eszközöket rendesen.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) sargarigo válasza Rasiel hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Igen, ugyanide tartozik az is, amikor az eszközkezelőben ráböksz az eszközre, és illesztőprogram frissítése. Olykor ez is jól jöhet.
(#) Rasiel válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Bizony. Azért ezekkel sem árt tisztában lenni, mert sok óra felesleges fejfájást tud okozni mint nekem a fuse bitek
(#) bbatka hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Jó egy hónapja gőzerővel dolgozok az új szkóp új .NET alapú szoftverén. Elakadtam. A programom támogat egy csomó felbontást már, de nem tudom melyikeket lenne érdemes még felvenni. A kipróbálás terén a lehetőségeim 4/3-as 17 " monitorra és 1280x800 felbontású notebookra korlátozódnak.
jelenleg támogatott felbontások:
1280x800 notebook
1280x1024
1280x960
1280x768
1152x864
1024x768

A 800x600-as felbontás kikerült a támogatottak közül. Régi, gyenge gépen amúgy sem fog tudni futni a program a .NET lassúsága miatt.

NET.jpg
    
(#) sargarigo válasza bbatka hozzászólására (») Jan 29, 2013 /
 
Nekem a nagyobbik monitorom natívan 1680x1050-ben megy. Vagy ennyire már nem akartál felmenni?
Kurzort mivel oldottad meg?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2013
(#) bbatka válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Kösz, minden tipp jól jön. Kipróbálni nem fogom tudni. Szorzókkal dolgozok, elfogadható pontossággal.

A grafika directx9-ben készült. Gyors mint a villám. Ennek ellenére a kurzor mozgatás elég lassú. Több mint két hetet arra áldoztam, hogy megpróbáljam az optimális futási időt megtalálni a timerek időzítéseinek állítgatásával. A .NET sajnos elég lassú. A fórumok is tele vannak a panaszokkal. Az én gépemben Pentium i5 2400S négymagos proci van. Azt hogy egy lassabb gépen hogy fog a program futni még nem tudom.
(#) sargarigo válasza bbatka hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Ennek fényében miért erőlteted a .NET-et? Ha már egyszer beleástad magad a basic-be? Az én programom csak annyit csinál, hogy olvassa az usb-t, az eredményt kiírja file-ba, meg elvégzi a méréseket az adatokon. Ehhez nem kell nagy tempó, cserébe viszonylag egyszerű lekódolni. Ha meglesz a végleges cucc, akkor át fogom írni valami könnyebben portolható rendszerre. Meg ha a gyerek hagy rá időt
(#) bbatka válasza sargarigo hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Basic ez csak VB.NET Véleményem szerint köze nincs a basic-hez.
Sajnos a .NET -et nem lehet figyelem nélkül hagyni. A jövő Windowsa-i nem fogják támogatni VB6 runtime-ját. Most még megkönyörültek. Úgy rémlik a 8-as még támogatja.
Már a Delphi is .NET alapú vagy 10 éve. Legalább is így tudom.
Bánom hogy nem Lazarus-ban kezdtem a fejlesztést Glut-tal kombinálva. (OpenGL)

A grafikai sebességre sajnos nekem oda kell figyelni, mivel ebben a programban már lehetőség lesz a valós oszcilloszkópként való használatra. A .NET szoftveres grafikai sebességéről annyit hogy a 32768 pontot 2s -ba telik neki kirajzolni. Ugyanez a program részlet fut a korábbi programomban VB6-ban is. A kirajzolás sebessége ott követhetetlenül gyors.

Bevittem az 1680x1050 felbontást lehetőséget a programomban. Kipróbálni nem tudom. Gondoltam felteszem neked a release generált könyvtárt ide, próbára. Előtte átcipeltem próbára a notebookra. Hibaüzenettel elszállt. Eszembe jutott hogy a .NET framework 4.0 nincs feltelepítve. Feltelepítettem, de továbbra is hibaüzenettel elszáll. A tudásom még elég korlátos VB.NET téren. Valamit még biztos hiányol a futáshoz.
(#) Norberto válasza bbatka hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Idézet:
„Eszembe jutott hogy a .NET framework 4.0 nincs feltelepítve.”


Ha a projektben úgy állítottad be anno a létrehozásakor, hogy pl. .NET 2.0 keretrendszer-beli kódot kívánsz fordítani, akkor a 4.0-ás nem fog kelleni egyáltalán.
(#) bbatka válasza Norberto hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Persze. Csak én a NET 4.0-át akarom használni.
(#) bankimajki hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok, nincs meg valakinek windowsra a DSO 2100-as szkóphoz való szoftver. (Ez még párhuzamos portos jószág. ) Ha meg van valakinek feltöltené ide, nem hiszem hogy túl nagy méretű lenne, és sokat segítene, mert régóta keresem, de nem találom, így nem tudom letesztelni az "új" DSO-mat.

Üdv.: Miki
(#) bankimajki válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Minden jól jönne, ami ezzel a típussal kapcsolatos. Kapcsolás, progik.

Üdv.: Miki
(#) sargarigo hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Alakul a molekula!
A vas már ketyeg, és noha még csak tesztadatokkal próbáltam, azért már a saját lábán áll.
Csakhogy félreszámol. A csatolt képen látszik, hogy amikor már jó sok bit van magas szintben akkor a következő órajelre mellélép.
Csinos kis hazárdnak tűnik. A számlálók tápjaira mindre oda van forrasztva egy-egy kis kondi, úgyhogy nem nagyon értem a dolgot. Létezik hogy nagyobbakat kellene? Mekkora kondikat szokás szűrésre a számlálókhoz használni?
(#) sirály12 hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Találtam egy érdekes oldalt, megosztanám veletek. Érdekelne szerintetek mennyire jó projekt ez.
Az oldalon a kapcsolási rajz és a forráskód is szabadon elérhető.
Elvileg egy elvileg dual 8bit-es 100Msps-es usb-s szkóp teljes leírása.
Bővebben: Link
(#) _vl_ válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Annyira teljes, hogy a végén ott van az is, hogy miért van ez még messze a "kész"-től.
Írták, hogy a tápokkal gondjaik voltak, amin azért lehet segíteni, de nyilván kísérletezgetést igényel. A DRAM-hoz is pl. nagyobb (és drágább) FPGA kéne bele, ráadásul ezt nem írták, de a sávszélességgel is problémák lesznek, ha csak egy SDRAM chipet használnak (100-133MHz/16-bit -> max. kb. 150-200MB/s-ot lehet kicsikarni belőle; és ennyit el is visz csak az A/D), fel kell menni 32-bitre, azaz két SDRAM chip kell párhuzamosan, ami még több I/O vezetéket jelent (megintcsak nagyobb FPGA), és a címvonalakat párhuzamosítani kell. 100-133MHz-hez ráadásul elég korrekt panelt is kell tervezni, amit a párhuzamosan kötött címvonalak csak nehezítenek.
Viszont a bemenő fokozatok kapcsolása érdekelne, de ezek a jóemberek csak Eagle-ben rakták fel. Valaki, akinek van Eagle-je, igazán készíthetne PNG verziót a kapcsolásokból, és felrakhatná ide...
(#) sirály12 válasza _vl_ hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Elég puritán bemenőfokozata van a kapcsolásnak, tényleg csak próbára jó maximum.
Következő: »»   101 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem