Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 24V-os DC motor fordulatszám- szabályzása
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Peter65 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szia!
Nagyjából megfelelő, de azért bőven vannak eltérések. A te alkalmazásodban az egyik fő különbség, hogy az NPN tranzisztor kb. 0,7V-os bázis-emiter feszültségével szemben a fetek gate-sourse feszültsége egy nagságrendel nagyobb, és sokkal tipúsfüggőbb. Az úgynevezett logic-level feteknél a legalacsonyabb. Tehát ha 80Vdc a tápfeszed, és egy poti csúszkájára teszed a gate-t, akkor az alsó 0...5V-os tartományban várhatóan nem mozdul a motor, illetve ha teljesen feltekered, akkor is csak kb. 75V kerül a motorra. Ez Ugs feszültség a terhelő áramtól is jelentősen függ, azaz egy viszonylag nagy belső ellenállású tápegységed lesz.
(#) kameleon2 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Köszönöm a választ! Az alsó tartományban úgysem használom a motort, a jelenlegi tápom is max 78V-ig megy el, így nagy kompromisszum nem lesz . Közben elkészültem a rajzokkal is.
(#) mrcdcscc hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezen fórumtéma legelején a 2. hozzászólásában sirály12 becsatolt 2 áramkört, amely közül az első 555-öt alkalmaz. Megépítettem és működik.

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy a potméteren beállított ellenállás és még további beépített áramköri elem (pl. valamelyik kapacitás, megérzésem szerint amelyik a 2-es illetve 6. lábhoz van kapcsolva) ismeretében mennyi a 7-es lábon kijövő jel frekvenciája és kitöltési tényezője?

Az 555 adatlapján az astabil működésnél pl le van írva az IC-hez hozzákapcsolt 2 ellenállás és kapacitás ismeretében, hogy a 3 output lábon mennyi ideig magas a jel és mennyi ideig alacsony, amiből frekvenciát és kitöltési tényezőt ki lehet számolni, csakhogy az egy másik kapcsolás, amelynél a kitöltési tényező nem lehet 50%-nál kisebb. Ezért találta ki gondolom valaki a sirály12 által belinkelt ügyes kis áramkört, amely meoldást az 555 adatlapja nem tartalmaz, nem is értem miért.
(#) djuri válasza JZoli hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Üdv tudom pofátlanság de, kérhetnék erről egy nyák rajzot és beültetést? Sürgős lenne egy gyerek gyorsasági motor elektronikáját kéne kiváltanom egy ilyen egyszerű kapcsolással. Megköszönném. *

*Email törölve.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2013
(#) zolika60 válasza djuri hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Mivel elég régi hozzászólásra reagáltál, nem biztos, hogy a kolléga észreveszi. Keresd inkább privátban. E-mail címet ne írj a fórumra. Ha kíváncsi rá valaki megnézheti az adatlapodon is.
Ha itt szétnézel a téma képei között, talán találsz a problémádra megoldást.
(#) Ghoost válasza djuri hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Ennek a kapcsolasnak
csinaltam meg a rajzolatat amit PWM555-2 neven lathatsz. Ez 100, hogy megy
Valaki pedig a mukodo555pwm filet tette koze /ez nem tudom mukodik-e!
(#) szabi95 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
üdv
Egy távirányítós repülőt alakítok át és egy harmadik nagyobb motort akarok bele rakni.
Hogy tudnám megoldani hogy ne a másik 2 motorhoz kössem hanem a motorokról levezetnék 1 jelet és azzal vezérelném a 3. motort amit az aksira kötök rá?
az aksi: 1 cella 3.7 V 1100 mah li-po
(#) Polly hozzászólása Aug 5, 2015 /
 
Sziasztok !
Egy 24 V-os 800 W-os DC motort ( csónakra ) hogy lehet,milyen, kapcsolással szabályozni úgy ,hogy nem folyamatosan,hanem fokozat kapcsolóval 4 vagy 5 fokozatban ?Valakinek van valami ötlete ?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2015
(#) szsrobert válasza Polly hozzászólására (») Aug 5, 2015 /
 
Van.
Kapcsolók, ellenállások, 555 és FET.
(#) ferci válasza Polly hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia!
Kiválasztasz a "dc-motor pwm szabályozása" topikből egy neked tetsző rajzot.
Az 555-nek csinálsz egy stabil 14 voltot ( megemelt 7812-es ), a sebességszabályzó poti helyére 5-6 ellenállásból beteszel egy láncot és a fokozatkapcsolóddal azt kapcsolgatod.
2 db 40 amper körüli, 100-200 voltos FET párhuzamosan kapcsolva, a motorra pedig gyors diódák, hasonló árammal ( lehetnek schottkyk is, kevésbbé melegednek).
Freki elég 3-500 Hz. Hűtőbordára tehetsz kis ventit is.
(#) joolaci67 hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Tudna valaki segíteni hogy milyen tranzisztorok vannak ebben a kínai szabályzóba? Okosan ki csiszolták a számait
(#) Massawa válasza joolaci67 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Az enyémen ez van:

811
A14
KTA50N03. ( a 0 lehet,hogy O).
(#) joolaci67 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Köszi, de nem tudom azonosítani így se
(#) joolaci67 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Megvan nem KTA hanem KIA . Nagyon szépen köszönöm
(#) kokozo válasza joolaci67 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Szia!
Mivel a fetek lábkiosztása 99%-ban egyforma, ezért nagy bakot nem lőhetsz vele. 50A 30V vagy nagyobb megfelel.
(#) scooby_ válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
7812 ic a rajzon és a NYÁK-on is fordítva van!
(#) proli007 válasza scooby_ hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Hello! Sajnos teljes mértékben igazad van!
Ha az elvi rajzon elfelejtem megfordítani, akkor úgy is marad, mer a nyákon már a gumivonalak mutatják a bekötést, így észre sem veszem..
(#) joolaci67 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 8, 2020 /
 
Mondanád hogy mire cseréljem, mert ki tudom cserélni de annyira nem értek hozzá. Köszi
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem