Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1522 / 2486
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 16, 2014 / 1
 
Üdv!
Idézet:
„Valakinek valami ötlete?”
Igen van! Nézz utána mi a megnevezése annak a tranzisztor tokozásnak amilyet keresel, és úgy tedd fel a kérdést!
(#) latyakosa hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Sziasztok,
Tudnátok ajánlani 25-30V DC (egyenirányított, szűrt) nem szimmetrikus tápfeszültségről működni képes B vagy D osztályú végfokozatot (pl hidalt ) ? Az IC-s nem akadály, ha netán jó minőségű hangot tudna az kifejezetten előny lenne
Kösz.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
(#) latyakosa válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Bocsánat, egy fontos dolog kimaradt, nem szívesen tennék bele kicsatoló kondenzátort a kimenetre .
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
(#) latyakosa válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Köszönöm a tippet! Esetleg LM1875-tel próbáltad már ugyanezt a kapcsolást?
(#) reloop válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Még nem, megnézem gyorsan a Lottószámokat hátha...
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! Egy sub erősítőt készítek, és egy sub váltó táp ellátásán gondolkodtam, érdekelne Te hogy oldanád meg? Legszivesebben az erősítő tápjáról venném le a feszültséget 78-7915-el, de a stabilizátorok nem birják a +-50V-ot... vagy előtét plusz zenner lenne a jobb? De ahhoz is kéne tudni az áramfelvételt, mert annélkül nem tudom mekkora előtét kell elé, még van a külön trafó, de az nagy pazarlás lenne. Szerinted hogy oldjam meg? Sajna még nincs megépítve az áramkör mert még csak most rendelném az alkatrészeket hozzá. A stand-by rész nincs megépítve.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! Egy tranzisztor segítségével könnyebb elvezetni a veszteségként keletkező hőt. Bővebben: Link
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ez jól hangzik! Köszi szépen!
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Épp azért írtam h 100W-ra gondoltam , mert nem nagyon tudom a gomba tranyók tokozását stb. Azért kértem volna egy tervet.
(#) Beringer 600 válasza boris92 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Hali!
De mégis milyen végekkel szeretnéd?NPN+PNP-vagy NPN-NPN polaritásúakkal.?
(#) Beringer 600 válasza boris92 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Vagy esetleg ha le írnád a kiszemelt tranzisztorok típusát,akkor jobban tudnánk segíteni.
(#) saraha válasza boris92 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ha már egyszer "gomba tranyók"-ra gondoltál, akkor csak tudod a tokozását nem?
TO-3,gondolom én ez lehet a gomba.Pl.:itt is van egy,de azért ennek a megépítéséhez azért több tudás kell,mint a félvezetők beazonosítása.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 17, 2014 / 2
 
Parancsolj

Gomba.png
    
(#) saraha válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ez Óriási ez.... vagy úgy is mondhatnám,hogy gyilkos gomba jó,amúgy meg a tülöknek kéne a bázisnak lennie nem?
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
(#) Szpisti válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 / 1
 
Ehhez meg itt kapsz csak alkatrészt ...
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! A viccet félretéve, ha ezt a hobbit választod illene idáig önállóan eljutni.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Na jó,ennyire ne menjünk el,de az a kapcsolás még így nem igazán üzemszerű.Inkább ezt ajánlom boris92-nek.
És ez így már működőképes,minden tekintetben.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) Beringer 600 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Inkább segítsünk a kezdőknek.
Viszont abban igazat adok reloop kollégának,hogy ténleg jó lenne bizonyos ismeretekkel tisztába lenni.
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Már csak egy rajz hiányzik hozzá, el is készítettem üstöllést
(#) zsozso72 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Elnézést hogy közbe kérdezek de az 1µF os bemeneti kondi és a 22K ellenállás között miért van 3db forszem?
(#) reloop válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Azt a híd-kapcsolás bemenetének szántam. Köszönöm az észrevételt, máris jelölöm a rajzon.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) Phoenix82 válasza Phoenix82 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Valaki nem tudna egy kicsit segíteni,vagy valami ötlet esetleg az RX-497-el kapcsolatban?

Köszönöm
(#) saraha válasza Phoenix82 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ha a kimenetre mérsz rá akkor persze,hogy nem mérsz semmit mivelhogy letilt.Valószínű egyen van a kimeneten...,ha nem nyomta ki a tápági biztiket akkor mérj közvetlenül a kimeneten,végtranyón,fet-en,STK-n,IC-n vagy nem tudom mi van benne. Ellenőrizd a feszeket,félvezetőket,passzív elemeket stb.,...szóval ez nem olyan egyszerű,hogy valaki megmondja látatlanban mi is lehet a baja.Lehet,hogy csak a relé rossz...,tehát át kell nézni mindent a legnagyobbtól a legkisebbig.
(#) Phoenix82 válasza saraha hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Értem köszönöm,egyébként úgy mértem ,hogy a tiltás már ki volt kapcsolva.
Akkor átnézek mindent megint.
(#) mikiking hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Hi.
Van egy stk 4101-ii ic-m ebből szeretnék egy sztereo erősítőt építeni.
Le tudnátok írni, hohy hogyan csináljam? elég kezdő vagyok!
(#) Lázár Péter hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Az "erősítő mindig és mindig" témában kellett volna ezt megkérdezned, kár ezért új témát nyitni... a moderátorok örömére. Először keresni kell egy kapcsolási rajzot, utána beszerezni az alkatrészeket de mindenekelőtt ha bontott az STK akkor ajánlott leellenőrizni, hogy egyáltalán jó e.
(#) elektros90 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Sziasztok erősítő mágusok!

Lenne egy gyors kérdésem, remélem nem kerekedik vita belőle.
Melyik fajta kondenzátor a legmegfelelőbb be-, kicsatolónak? Úgy rémlik, hogy a fólia, de poliészter, vagy polipropilén?

Köszönöm!
Következő: »»   1522 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem