Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   20 / 45
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Az IC 2-es láb melletti 1nF-nál nincs véletlen zárlat?
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2014 /
 
Nincsen, viszont lehet, hogy sikerült megoldani. A földre "menő" 10K egyik lába nem érintkezett(szerintem erre hitted hogy a 4-es láb mert én is azt hittem rá, ott van mellette ) Beforrasztottam rendesen és így már megvan a fél tápfesz. Viszont kipróbálni sajnos most nem tudom éjszaka Majd holnap este talán. Addigis köszönöm a segítséget!
(#) Kovidivi válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Szia!
Ónozd át vékonyan az egész nyákot, ha még mindig nem működik. Néhány helyen lukak vannak a vezetősávban, talán nem is vezet rendesen. Régebben úgy jártam, hogy meg volt a nyák karcolva, és szemmel nem látható szakadás volt a vezetősávban. Egyik részében volt még feszültség, 4mm-rel tovább már nem. Plusz a forrasztásokat is próbáld meg kijavítani gyantával, vagy valamivel. Ahol pedig nagyon közel vannak egymáshoz az ónpacák és a vezetősávok, ott szikével vagy éles hegyű csavarhúzóval kaparj közé kis "árkot", hogy 100% ne legyen zárlat.
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Működik! Nagyon köszönöm a segítséget! A már említett ellenállásnál volt rossz a forrasztás, mostmár tökéletesen működik. Mégegyszer köszönöm!

Esetleg azt még meg tudnád mondani, hogy melyik alkatrész cseréjével lehet növelni a basszus kiemelést? Az rémlik, hogy valamelyik kondenzátort kell cserélni, de nem nagyon tudom melyiket(ha egyáltalán azt kell)
(#) reloop válasza Gold007 hozzászólására (») Jan 8, 2014 / 1
 
Örülök, hogy sikerült rendbehozni. A mély szabályzási tartományát a potijával soros 10k ellenállások csökkentésével tudod még egy kicsit srófolni. A gyakorlatban ennek nincs jelentősége, mert a közép és magas mérséklésével az elvárt átviteli görbe létrehozható.
(#) Gold007 válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2014 /
 
Akkor mindegy, minimális növekvésért nem fogok belenyúlni. Azért így is elég jó, csak gondoltam jó lenne még egy kis "extra" basszus.
(#) Primary hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Erről a pamametikus EQ-ról mi a vélemény: Bővebben: Link

Esetleg van valami jobb megoldásotok? Elég lenne két szekcióval, a magasabb nem ártana ha 15 kHz-ig elmenne. Ha jól sejtem akarhány szekciós is tud lenni.

Nem kimondottan témába vágó, de szerintetek mennyire jó megoldás egy olyan hangerőszabályzás/bemenet választás, ahol egy multiplexeren keresztül megy jel?
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a lenti hangszínszabályzót.
A kérdésem: mely elemeket kell változtatnom, ha azt szeretném, hogy kicsit több legyen a magas (több magasat emeljen)?
Csak tipp a részemről, hogy az R6-ot (39K) kell csökkentenem. Jó a feltételezésem?

Hangszin.jpg
    
(#) proli007 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 15, 2014 / 1
 
Hello! Cseréld meg az R5 és R6 ellenállásokat.
(#) metabo123 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Szia!
Megcseréltem és a magas olyan lett amilyennek szerettem volna, viszont most a mély lett karcsúbb. Fülre úgy tűnik, mintha csak az egész alacsony frekvencia tartományban emelne, azt is csak kis mértékben. Akkor most az immár 39K-vá avanzsált R5 értékét kellene csökkentsem?
(#) proli007 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Hello! Tedd azt. De ha ily mértékű emelésekre van szükség egy hangrendszernél, akkor az nem lehet egészséges. Vagy az átviteli elemek nem megfelelőek, vagy valami gond van. Minden estre leszimuláltam a karakterisztikát. És nézd meg ennek a kapcsolásnak elemeit is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014

Bexandall.png
    
(#) metabo123 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Milyen szimulátort használsz? Én a kapcsolást a "Tone Stack Calculator"-ban próbáltam szimulálni, kevés sikerrel. (Szerintem nem jó az a program.)
Hogy hol a baj azt még nem tudom, csak azt, hogy valamiért nem tetszett a hangja és kísérletezni szeretnék vele. A magas már szép, a módosítás elött gyakorlatilag semmit nem emelt. Most egy kicsit a mélyen szeretnék igazítani. Nem igazán az a baj, hogy mekkorát emel, vagy vág, hanem, hogy azt "hol", milyen frekin kezdi.
Köszönettel: metabo123
(#) proli007 válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Én a TINA demó programot használom. Ha csökkented a 68n kondit, előbb fog emelni.
(#) metabo123 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 17, 2014 /
 
Nos, megoldódott a probléma!
Egy forrasztási hiba viccelt meg. Az ón ugyan körülfutotta az alkatrész lábát, de fémes kapcsolat nem jött létre. Most már úgy szól, ahogy kell.
Először csak monóban próbáltam ki és kísérleteztem az áramkörön. Aztán a másik oldalt is élesztettem és ott rendben volt a basszus. Na ekkor kezdtem el méregetni az alkatrészeket és kibukott a probléma.
Konklúzió mások számára is: -ahogy azt javasoltad- a kapcsolásban R5-öt és R6-ot fel kell cserélni.
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2014
(#) hobbydcc hozzászólása Ápr 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Kérlek segítsetek az alábbi kérdésekben:

- sztereo egységet szeretnék csinálni, használhatok-e TL074-es IC-t?
- jól gondolom, hogy az első M.E. állítja be az erősítést (R4/R1)?
- ha igen, állíthatom ezt az R4 változtatásával?

Köszi a válaszokat: hobbydcc
(#) hobbydcc válasza hobbydcc hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Óóóó, én barom.... R2 és R3 éppen az erősítést változtatja...

Bocsi még 1x, a kérdésem tárgytalan. (azért jó volt ide beírni mert emiatt még 1x átnéztam a rajzot). Szép napot Mindenkinek!
(#) reloop válasza hobbydcc hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
A TL074 tökéletesen megfelel.
(#) hobbydcc válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Köszi!
(#) Doncso hozzászólása Jún 28, 2014 /
 
RELOOPNAK Ez a kapcsolás. A poti ültetésén még nem gondolkoztam, ez egy teszt panel lenne.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Közben kitúrtam a kérdés apropóját Bővebben: Link
Mindjárt összevetem a két kapcsolást, stimmel
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ez az én formám, egy 'kis' időt persze eltöltöttem a nyák tervezéssel. A kettő ahogy látom kisértetiesen hasonlít.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Kérdezz rá a kollégára, mi a tapasztalat, Hátha akad finomítani való.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Ez egy jó ötlet. Mindenesetre ezt a nyákot fogom használni. Köszönöm!
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Javaslom készíts a NYÁK-ról egy sima nyomtatást, és próbáld rá a kondenzátorokat és a potikat.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Igen , azt látom, a panelon elég minik az alkatrészek, az ellenállással nem lesz gond, de a kondik is elég parányik. De azt fogom tenni amit javasoltál. Kis keresgélésre kiderítettem, hogy R5-R6-ot fel kell cserélni, mert nem szól szépen. : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2014
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Az R5, R6 hangzás kérdése. Az R1/R2-t venném górcső alá, kell Neked 100x erősítés? R1 helyén 22k-val simán kiegyeznék.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
Nem, semmiképp nem kell akkora. Igazából erősítős se nagyon. kizárólag annyit szeretnék, hogy alul és felül egy kicsit emelni tudjak, hogy dögösebben szóljon a szett. (HT-A30/preludium B31) Akkor 22k lesz.
(#) Monster02 hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Sziasztok! Az általam meg épített hangszín szabályzó! kiválóan működik.A megépített stabilizátorok ezért kelletek.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Megvan miért mondtad, hogy próbáljam bele a kondikat. A hangszínbe bele próbáltam, de a tápba nem. A stab részt kicsit lecsesztem, mert nem fér el normálisan egymás mellett a két stab, ezért az egyiket meg kellett forditsam, de akkor meg a kondi van útba jó mindegy, ez most már így fog maradni.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2014

DSC09003.JPG
    
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Nekem is volt pár kalandom korábban, azóta szigorúan nyomtatok
Következő: »»   20 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem