Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó 230V-ra
 
Témaindító: tibcsi62, idő: Aug 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) tibcsi62 hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
Szeretnék építeni egy 1 LED-es villogót ami 230V-ról üzemelne és világítási kapcsoló alá beférne. Sima 230V-os
LED-es rajzom van és már elég sokat csináltam csak azért kellene villogós mert jobban észreveszik ha pl. égve marad a világítás(WC). Tudna nekem valaki ebben segíteni? Rajz nem ártana.
(#) Ricsi89 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Helló
ha sima ledes kapcsolásod van, akkor tegyél bele villogó ledet, és villogni fog. Ennél egyszerűbb nincs.
Szabi megelőztél.
(#) szabi83 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
van olyan led, ami villogni tud, próbáld ki azzal :yes: :yes:
(#) tibcsi62 válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 13, 2008 /
 
Van olyan ledem ami villog csak azzal az a baj , hogy 5-6v kell neki. és DC fesz. Ami nekem ledes kapcsolásom van az sorosan a leddel egy 470ohm és 470nF , de ő AC feszt kap. A villogó ledbe be van építve az elektrónika.
(#) Jaffry hozzászólása Aug 13, 2008 /
 
egy dióda sorba kötve vele és kész
valamennyire az is egyenfesz
igaz kondi is mehet hozzáegy picike
(#) titi válasza tibcsi62 hozzászólására (») Aug 13, 2008 / 4
 
Hali!

Bővebben: Link

A graetz-hidas megoldásra szerintem rákötheted a villogó LED-et.
(#) tibcsi62 válasza titi hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Köszi a rajzot . Megpróbálom !
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
SMD GRAETZ-híddal viszont helyet lehet spórolni! Nem is keveset!
(#) csovalek válasza titi hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Bocs, de kezdő vagyok.
Az 1M az mekkora ellenállás?
1000k???
Vagyis én csak tippelek.
Kösz.
(#) potyo válasza csovalek hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Annyi.
(#) SheepiBoy hozzászólása Nov 4, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Szeretnék készíteni egy ledes táblát, ami 220V-ról működik. A táblán egy söröskorsó képe lenne, ami 2mp késleltetéssel megtelik. Lenne egy ledekből álló körvonal, ami folyamatosan világít ez 100db fehér ledből állna, majd a teljes belső felületén (3 részre osztva) 20, 20, 20db sárga led kapcsol be. Miután a korsó megtelik az összes eltűnik, csak a körvonal világít tovább. Ha erre valaki tud nekem egy kapcsolási rajzot küldeni, azt megköszönném.
(#) telectro válasza SheepiBoy hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Tehát a dolgot leegyszerűsítve, kell 3 led ami egymás után bekapcsol és úgy is marad, majd a 3ik után az összes kikapcsol.

Én ezt úgy oldanám meg, hogy egy pl. 555-ből vagy 7400-ból kialakított órajellel egy számlálót pl. 7490 hajtok, majd a számlálóra teszek egy 74138 dekódert és a kimeneteit 1-3 ig összediódáznám, majd a meghajtáshoz tennék valami erősebb tranzisztort vagy fetet.
Ez volt a sok alkatrészes megoldás.
Van a mikrokontrolleres megoldás, ahhoz kevés alkatrész kell, de több programozás.

Elég az 5letelés vagy rajz is kellene róla ?
(#) SheepiBoy válasza telectro hozzászólására (») Nov 4, 2010 /
 
Szia! Látom ott vagy a témában
Mivel csak a forrasztgatáshoz értek no meg a sörök méréshez, így szuper lenne egy kapcsolási rajz meg alkatrész lista is. Gondolom a programozás lenne a kézenfekvőbb, de nincs erre se szoftverem se hardverem. Hogyan lehet ezt megoldani? Csatoltam a képet. A keret folyamatosan fehéren világít, de a hab, ami szintén fehér csak a végén villan fel, de akkor már a hab telibe világít. 1-3ig sárga ledek töltik ki a korsót. Köszi előre is a segítséget!

sor.gif
    
(#) _JANI_ válasza SheepiBoy hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
555->4017->néhány 1N4148-> Tirisztor ( Opcionálisan MOC optotriak -> Triak. Táplálástól függően... ) ->LED-ek. Természetesen ez csak a durva körvonala az áramkörnek. S programozni sem kell. Kivéve azt a pár diódából álló "ÉS-kaput", de az úgy is huzalozott logika...
Egy kis fejtöréssel akár 4060-asból is el lehet készíteni a vezérlést. Ennek az az előnye, hogy az oszcillátor és a számláló ( igaz ez csak bináris ) egy tokban van. Igy az 555-ös és a 4017-es kiváltható egy IC-vel.
(#) _JANI_ válasza SheepiBoy hozzászólására (») Nov 5, 2010 /
 
Ez viszonylag egyszerű kapcsolás 555-4017-re. (Bővebben: Link) A kapcsolásból adódóan csak optikai leválasztással lehet megoldani a LED-ek (nagy áramú) meghajtását.
Péda a diódás ÉS kapus kapcsolásra 555-4017-ttel. (Bővebben: Link)
S az 555-ös kapcsolása és az oszcillátor méretezésében ez a kis 555-ös segédprogram lesz a segítségedre. (Bővebben: Link) Ha állítani is kell a frekvenciát, akkor az R2-vel sorba kell kötni egy trimert. A legkisebb frekvenciát az R2 határozza majd meg. A Legnagyobb frekvenciát az R2 + a vele sorosan kapcsolt trimer MAX értéke adja.
A linkelt kapcsolások csak példák. Mindenképp ajánlott próbakapcsolásban összedobni az áramkört!
A vezérlés kialakítása után a tápellátást és a LED-ek meghajtását kell átgondolni. Megnyugtató lenne ha az áramkör teljesen törpefeszültségről üzemelne amit egy biztonsági transzformátor állít elő. ( MAX 42V DC a LED-eknek és a vezérlésnek 5-15V DC )
(#) JOCO10 válasza tibcsi62 hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Ezt találtam Bővebben: Link
(#) SheepiBoy válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 6, 2010 /
 
Jani. Megnéztük a 2es számú rajzot. És a kérdésem az az lenne, hogy mi az előzménye a kapcsolási rajznak, mármint mi az 1,2,3,4,5 ös karikák? Valszeg betáp, de mégis milyen. Arról nincs egy rajz? Nem tudjuk h mi az az 1,2,3,4,5 karika egy beszínezve. Köszi
(#) _JANI_ válasza SheepiBoy hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Azok a karikák állapotjelzők. A szimulációban a digitális kimenetek állapotát jelzi vissza. ( Mintha a valódi kapcsolásban LED-eket építenénk be a számláló kimeneti állapotának visszajelzésére. ) A gyakorlati kapcsolásban nem kellenek.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Kicsit át lett dolgozva az elvi kapcsolás. Lásd F.mellék. Annyit módosítottam hogy a 4017-es Q0-és kimenetén lesz a szünet és az utolsó lépést egy ütem erejéig még kitartja. Természetesen ha nem felel meg, akkor a felesleges részek elhagyhatók a kapcsolásból. Mellékelem a nyákrajzot is.
(#) Remci hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy ledes villogót 230v-ra. Egy ilyen lámpába kellene beletennem, mert a benne lévő, szintén ledes elektronikát kilopták belőle. 2 db 1w-os lednek kellene villognia benne, a lámpánál lévő tápfeszültség 230v. Ez a kapumotortól jön és működés közben folyamatosan kint van a lámpánál. Nincs véletlenül valakinek ilyen kapcsolása, vagy ötlete hogy hogy lehet ezt megoldani? Előre is köszönöm.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Máj 1, 2014 / 1
 
Hello!
Ennek a villogónak a tápja egy LNK305DN smd IC-vel van megoldva és egy 555-ös IC villogtatja.
De én úgy tudom, hogy a LED-ek (2db) csak fél wattosak.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2014
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Köszi a pdf-et. A táp Ic-re nem emlékeztem, de a villogtatás 555-el volt megoldva. Az 1 w-os ledekre azért gondoltam, mert abból van itthon, igaz hogy fehér. Az eredetiben 2 db sárga volt. De úgy látom a legnehezebb a linkelt Ic beszerzése lesz.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Hello!
Lehet azt az IC-t kapni, de pl. ez nem smd kivitel...
De én ezt csak azért írtam, hogy tudjad, mi van az eredetiben...persze még ott van a panelon a NYÁK-ból kialakított 433 MHz antenna...
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Szia!

Pedig itt néztem az Ic-t, de nekem nem dobta ki. Az hogy nem smd, az nem gond. A nyákból készített antenna meg nem zavar, az eredetin sem használtam. Köszi.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Hello!
Pont ilyen "sárga" három chippes SMD5050. (de fehéren világító-3000K) LED van rajta...megnéztem.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2014
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia!
Pontosan ilyen, csak nem emlékeztem ( vagyis nem tudtam ) a tipusát. Most már tudom, köszi . A végén még kiderül hogy kapcsolási rajzod is lesz róla
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Hello!
Rajz az nincs...a nyák mindkét oldala fehérre le van festve, meg még vastagon lakkozva, hogy jobban bírja az időjárás viszontagságait...
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Tudom, sajnos.
(#) abacs hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Sziasztok Egy két led-es villógót szeretnék készíteni ami 220-ról üzemelne (igazából 20 db led lenne párhuzamosan összekötve és 9 darab led ugyanígy, ezek kellene felváltva villogjanak.)
Először arra gondoltam, transzformálom az áramot , egyenirányítom és elkészítem ezt a kapcsolástBővebben: Link
Ezen kívül más megoldás létezik? Előre is köszönöm a válaszokat
(#) Gafly válasza abacs hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Kezdődik ott:
- Hogy miért pont párhuzamosan akarod őket kötni?
- Milyenek a LED-ek? Ezen belül melyikből van 20 és melyikből kilenc?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem