Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter problémák
 
Témaindító: lgyk, idő: Szept 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 76
(#) proli007 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Jún 15, 2014 / 1
 
Szerintem kapsz ilyen LM301IC-t. Azt kell bele tenni, ami belevaló..
(#) (Felhasználó 51715) válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2014 /
 
Köszönöm szépen, rendelek egyet, remélem ezzel működni fog.
(#) (Felhasználó 51715) válasza proli007 hozzászólására (») Jún 20, 2014 /
 
Beletettem az új IC-t, tökéletesen működik. Köszönöm a segítséget!
(#) Dani494 hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Sziasztok!

A segítségetekre / ötleteitekre lenne szükségem.
A helyzet a következő: ez a kapcsolás. Továbbá egy Ganzuniv 2-es mérőműszer. A kapcsolást, elkészülte után lemértem az Univval, 9V DC megvan.Utána kivettem az elemet az Univból és rákötöttem a kapcsolást tápfeszültség gyanánt. Ezután az Univ megadta magát. Burkolat leszed, biztosíték(6,3A-es) kicserél mert leolvadt. Utána újra próba elemmel, de semmi sem működik. Megnéztem nagyítóval az Univ paneljét, nincs rajta égésnyom. A kapcsolási rajzán addig jutottam(műszer híján), hogy a probléma a műv.erősítő és egy Zener dióda találkozásánál lehet. Mivel most műszer nélkül maradtam, mindenképpen be kell fektetnem egy újba.
A kérdéseim :
- Mi lehetett a probléma a kapcsolással, ha 9V egyenfeszültség volt a kimenetén beállítva?
- Milyen márkájú multimétert ajánlanátok? ( Amire használnám: Egyen és váltakozó feszültség mérése 600 V-ig; Árammérés 10 A-ig; fényerősség,páratartalom és hőmérséklet mérése nem szükséges hogy legyen rajta)

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) abcdabcd válasza Dani494 hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Szia, lehet az ic-t sütötte meg valahogy a rákötött fesz... próbáld meg kicserélni, pont a napokban valamiért tök véletlenül nézegettem egy Ganzuniv2 belsejéről készült fotókat, és mintha abban uA741-es ic lett volna, ha van kiforrasztóhuzalod/megfelelő forrasztási tapasztalatod, szóval úgy gondolod, hogy ki tudod cserélni, akkor próbáld meg... Amúgy multiméter nélkül kitudja, mit lehetne javasolni, mert pl a diódákat azt egy másik műszerrel végigmérve (csak a megfelelő irányba nyit-e, ott a nyitófesz megfelelő-e stb... lehetne/kellene ellenőrizni, persze ha olyan az áramkör, akkor lehet, hogy fals eredmények is adódnak, hogy látszólag valamelyik dióda, pl a "másik irányba is kinyit", ilyenkor persze nem kell mindjárt arra gondolni, hogy a dióda rossz, de ha pl tök szakadt minden irányban, akkor csere.. ha van megfelelő pót darab)...
Amúgy multiméternek, ha pl az Ebay-ről is szóba jöhet, akkor pl az Uni-t UT61E az ár-érték arányban egészen jó, annyi, hogy hőmérsékletmérés nincs benne, bár írtad, hogy ez pont nem lényeges neked, akkor lehet, hogy ez a te műszered...
De amúgy meg nem írtad, hogy mennyi pénz az amit rászánnál...

Amúgy arra, hogy mitől "mehetett tönkre" ez (ha tönkrement??), olyan ötletem van, hogy a táp rákötésétől valószínűleg tényleg nem kellett volna semmi baja se, hogy legyen, viszont lehet, hogy utána mértél valamit, amivel valami rövidrezáródott valamivel, és az okozta azt, hogy a biztosíték kimenjen... meg lehet egyebek is "kimentek"...
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Júl 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretném cserélni a sokkos állapotban levő Made in China multimat valami olyanra, amit ha bedugok a hálózatba úgy hogy váltó áram mérésére van állítva (megfelelő erősségre) akkor nem halálozik el...
Amit kinéztem magamnak az teljesen lefedi az én igényeimet! Viszont kikérném a véleményeteket jó választás lenne? Bővebben: Link
Főbb kritériumok: ne halálozzon el a 230V-tol, tranzisztor teszteléshez ajzat amibe bele lehet dugni, lehetőleg kondenzátort mérjen (nem fontos a nagy tartomány).
Esetleg automatikus méréshatár váltás és sleep mod nem hátrány!
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Dani494 válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Az említett műv.erősítőt én is néztem.Van rézharisnyám is, a cseréjével nem lesz gond.Első körben tényleg ennek a cseréje lesz a legköltségkímélőbb.
Ebay-en én is nézegettem őket, de ejtettem mert egy noname márkát inkább veszek garanciával boltban kicsivel többért. A valamire való márkásabb példányok pedig drágábbak, vagy egyező árban vannak.
A felső határ árban 20 000 Ft.

A kapcsolás mérése után nem történt egyéb mérés.Viszont adtál egy ötletet, és igazad lehet.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) abcdabcd válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Szia! Az első mondatodra a válasz: ilyen műszer nincs! Áram mérésben nem kell feszültségforrásra dugni egyiket sem, nemhogy a hálózatba Esetleg amúgy ha meg veszel pl valami soktízezerFt-os Fluke-ot, az lehet, hogy kibírja maga a műszer az ilyen jellegű dolgot, de oda meg egy bizti ahogy hallottam olyan 3000Ft/db
(#) Mircsof válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Helló
A szó amit használnom kelet volna a fenti kérdésemben a "feszültség". Tehát ha megszeretném tudni hány Volt van a hálózatban akkor ne dobja be a törölközőt úgy mind az előző 300 forintos darab. Tudatosan vettem olcsót, most olyat szeretnék ami egyrészt nem méreg drága másrészt nem kell félnem tőle, hogy ha találkozik a 230V AC-val akkor.....
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) Massawa válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Mit vársz egy 300Ft-s müszertöl, az elem többe kerül, mint a müszer. ( Hogy lehet ilyent megvenni, csak az árcédulát nézted???? Néha nem árt gondolkodni is).
Attol függetlenül még nem kell tönkre mennie a 230V-tol......
(#) Mircsof válasza Massawa hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Idézet:
„Mit vársz egy 300Ft-s műszertől,”

Olvasd el még egyszer figyelmesen amit írtam, mert ott a válasz!
Idézet:
„Tudatosan vettem olcsót,”

Na vajon miért?!?!?!? Elárulom.. azért mert kezdő multiméret használó voltam, és elég gáz lett volna egy xxxxxxx forintos műszert tönkre rakni a figyelmetlenség,-tudatlanságom végett! Ez az olcsó kínai tökéletes volt a tanulásra!
De teszem hozzá az eredeti kérdésemre még most se született válasz.
Miszerint mi a véleményetek erröl?
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) Saggitarius válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Amire Neked kell, arra jo lesz. Ha pedig minoseget szeretnel, ami nem feltetlenul mar hobby kategoria, akkor ne ebben az arkategoriaban keresd hanem a 20x - 50x az MX25201-et. (€300 - €700)
(#) Gabi válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Ha az igényeidnek és a pénztárcádnak megfelelő, akkor vedd meg nyugodtan.
Sajnos az esetleges mérési hibák ellen egyik műszer sincs 100%-osan bebiztosítva, erre neked kell figyelni. Inkább az javasolnám, hogy vegyél egy tényleg nagyon olcsót az ilyen bedugom a 230V-ba típusú mérésekre és egy komolyat a komoly mérésekre.
(Nekem is van egy mindenes, ütőm-vágom típus, amiben már tokban van a 7106, mert párszor cserélni kellett).
(#) abcdabcd válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Amelyik multiméteren van megfelelő méréshatár, azt elviekben kéne tudnia mérni mindegyiknek szóval, ha van rajta >230V~...
Elvileg teljesen jó lehet, amit kinéztél... persze mondjuk pl 230-as mérés közben ajánlatos a műszerhez nem hozzányúlni, csak a két mérőcsúcsot a konnektorba dugni aztán meg szintén csak azokat érintve, kihúzni... (És ezt most nem konkrétan a te általad linkelt műszerre írtam! Akármelyikre is...)
De amúgy, a 230-at, bár nem tudom, hogy mihez használod nem feltétlenül kell mérni, ha csak az érdekel, hogy van/nincs, akkor arra egy kis éjjelilámpa vagy akár fázisceruza is megfelel
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) biji válasza Mircsof hozzászólására (») Júl 4, 2014 / 1
 
Szia!

Jó pár éve egy MAXWELL MX-25 304 -et használok. Egy idegesítő dolog volt vele, X idő után automatikusan kikapcsolt. Akkor is ha mértem vele. Sikerült a kikapcsolási idejét jóval megnyújtani, azóta szeretem.

Nyugodtan vedd meg a Maxwell- ek jó műszerek.

jani
(#) Mircsof válasza abcdabcd hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Természetesen nem csak 230V mérésére használom, csak nem akarok olyan gagyit venni amire mindenki azt mondja, hogy bármit bírsz mérni vele ami rá van írva, de 230-at még véletlenül se mérj!
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
(#) kistee hozzászólása Júl 4, 2014 /
 
Sziasztok,

Van egy M92A multiméterem, nem eredeti Mastech, hanem valami kínai másolat. Az a gondom vele, hogy akárhová kapcsolom a forgókapcsolóját, a kijelzőn mindig csak a legelső 1-es jelenik meg. Mint amikor ohm-mérésben szakadást mutat. Csipogó állásban pedig állandóan sípol. Mindezt mérőzsinór nélkül teszi...

Előzmények: egy VF2 erősítőt élesztettem, a leírás szerint a tápágba tett soros ellenállással (igaz, én 10 ohm-ot használtam 20 helyett, de szerintem ennek nincs túl nagy jelentősége). Ezen az ellenálláson mértem feszültséget (2 V-os állásban), hogy beállítsam a végfok nyugalmi áramát. Állítás közben egyszer túlcsordulást jelzett és azóta van a fenti hibajelenség... lehetséges, hogy a túlfesz tönkretett valamit? Max. 28 V juthatott rá...

Van valakinek ötlete? Mit érdemes megnéznem rajta?

Kösz: kistee
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) jano36 válasza biji hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Jó pár éve szintén MAXWELL MX-25 311-et használok, viszont egyáltalán nem vagyok vele megelégedve. Hetente cserélhetem benne az elemet. Viszont januárban vettem egy UNI-T-t, s az óta is a hozzáadott elemmel használom a MAXWELL-hez hasonló sűrűséggel.
(#) jano36 válasza kistee hozzászólására (») Júl 6, 2014 /
 
Hasonló hiba jelentkezett nálam a MAXWELL MX-25 311-es műszeremnél is. A hibát esetemben egy 10µF-os elko zárlata okozta. A javítás után változatlanul zabálja az elemeket és LC-t sem mér.
Pillanatnyilag talonba tettem. Az UNI-T nagyon jól kiváltotta.
(#) szurovecz hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Sziasztok azzal a kérdéssel fordulok hozzátok ,hogy miképp tudom kideriteni azt ha az analóg voltmérő elromlott vagy van-e rá valamai módszer,hogy kimérjem müködőképességét?..
(#) abcdabcd válasza szurovecz hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Szia! Ez a téma szerintem több, mint valószínű, hogy át lesz helyezve valahova, valamelyik nagyobb témába, de válaszolok.
Egyszerű a kérdés szerintem, ha annyit szeretnél tényleg, amit leírtál: kell egy másik, olyan műszer, amit úgy vélsz, hogy kellően pontos, meg kell egy feszültségforrás, mind a két műszert rá kell kötni egyidőben, és nézni kell, hogy a pontosnak vélt, és a vizsgálandó feszültségmérő által mutatott értékek mennyire térnek el egymástól.
Ha van valamilyen változtatható tápod, akkor olyat is csinálhatsz, hogy a tápon beállítható feszültségtartományból kiválasztasz, mondjuk 5-10 pontot, felírod ezeket egy lapra, úgy állítod be a tápot, hogy a pontosnak gondolt műszer, pont a kívánt értéket mutassa, és a lapra felírod alá, az analóg műszer által mért értéket. Aztán a végén ki tudod számolni a %-os eltérést.
Az analóg műszer pontosságánál viszont arra kell figyelni, hogy ott a pontosság, az általában nem a mért értékhez képest van megadva, hanem a végkitéréshez képest!
Ezt hívják osztálypontosságnak/pontossági osztálynak.
Ezzel úgy kell számolni, hogy a megadott érték, pl 2,5%, az adott méréshatárban lévő végkitéréshez (legnagyobb szám a skálán) képest van megadva, ennek adott %-a.
Az elméleti mérési hiba így, mondjuk 100V-os méréshatár esetén, 2,5%-os p.o. mellett, +-2,5V.
Tehát ha a skála alján mérsz vele mondjuk pont 2,5V-ot, akkor az elméletben 2,5+-2,5V azaz 0 és 5V között bárhol lehet.
Emiatt, ha a fenti módszerrel hasonlítod össze a műszert, egy pontos másikkal, akkor ki kell számolnod az eltérést, a "pontos műszerhez képest", és ebből azt, hogy ez az eltérés, az analóg műszer végkitéréséhez képest hány %.
Aztán ez alapján már ki lehet értékelni, hogy a műszer megfelel-e a ráírt pontossági osztálynak, vagy jó-e arra az alkalmazásra, amit használni szeretnéd.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) szurovecz hozzászólása Júl 24, 2014 /
 
köszi a segítséget! és a választ remélem sikerrel járok..
(#) abcdabcd válasza szurovecz hozzászólására (») Júl 25, 2014 /
 
Amúgy most visszaolvasva a hozzászólásomat, a végén hülyeséget írtam, bár végülis csak annyit írtam, hogy
"és ebből azt, hogy ez az eltérés, az analóg műszer végkitéréséhez képest hány %."
Azt nem mondtam, hogy ezzel kéne-e valamit csinálni de ez így pont nem a pontossági osztállyal összemérhető érték... mert az ugye, pont ahogy előtte írtam is a végkitérés fix %-a, a skála bármely pontján.

Szóval ezt a pontos műszerhez képesti eltérést, V-ban, kell összehasonlítani azzal, amit a műszer pontossági osztálya alapján kiszámoltál, szóval mondjuk, a példa szerinti +-2,5V-tal, hogy az eltérés azon belül van-e....

Meg amúgy még így belegondolva, mielőtt bármit rákötsz a műszerre, mechanikusan is érdemes lehet azért "megnézni", pl ha finoman megrázod a műszert, anélkül, hogy bármi rá lenne kötve, a mutató valamennyit kileng-e, nem feltétlenül kell túl sokat, de azért látszódhat, hogy el tud-e mozdulni, pl nem szorul-e(bár azért azt meg te látod, hogy milyen állapotban van a műszer, hogyha mondjuk a külseje ütött-kopott, akkor lehet, hogy tényleg a belsejében is lehet valami mechanikai sérülés, de persze akkor se feltétlenül), meg ezután, ha jónak tűnik, akkor ha fekvő műszer (a skála valamelyik sarkában egy "lefelé fordított doboztető" alakú jel) akkor annak megfelelően lerakva egy sík felületre, ha meg álló (a "doboztető" helyett egy fejjel lefelé fordított "T"-betű, vagy derékszög, kinek hogy tetszik ) akkor meg úgy elhelyezve, megnézni, hogy a beállítócsavarral (ami a skála alatt van, ha van rajta) be lehet-e nullába állítani a mutatót...

És akkor, ha így jó, akkor fokozatosan ráadni a feszültséget, nem rögtön a végkitérésnek megfelelőt, mert amúgy is ki tudja, hogy a skálán írtakkal mennyire van összhangban a tényleges műszer (pl benne van-e a megfelelő előtét ellenállás, vagy, ha pl ez egy bontott műszer, akkor lehet az előtét ellenállást az eredeti készülékben hagyták, ha külső volt).
Szóval fokozatosan ráadni a feszültséget, mert a műszer a túlterheléstől is tönkremehet, pl elgörbül a mutató, ha hirtelen kivágódik és mondjuk ez még többször is megtörténik

Ha pl hiányzik belőle az előtét ellenállás, akkor az, Deprez-műszer esetén, egy árammérő, ami elég kis feszültségtől végkitérésbe megy...

De amúgy, ha raksz fel egy képet a műszerről akkor egyszerűbb bármit mondani, ha nem boldogulsz vele ezek alapján
(#) Marko Ramiusz hozzászólása Júl 26, 2014 /
 
Sziasztok! Pár évvel ezelőtt hozzájutottam igen jutányos áron egy Ganzuniv-3-hoz (5000Ft). Kisebb-nagyobb esztétikai hibák mellett tökéletesen működik. Egyetlen komoly hibája az, hogy a mutató vége le van törve. Azt kérdezném, hogy valaki meg tudná-e javíatni, vagy tudna ajánlani, aki ezt megteszi Nekem. Előre is köszönöm a választ. Üdv.: Yoe
(#) proli007 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Hello! Az elég problémás, mert a műszer feszített szálas és a mutató üveg. Tehát igen nehéz cserélni, és a súlyának is megfelelőnek kell lenni..
(#) Marko Ramiusz válasza proli007 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szia! Azt tudom, hogy a mutató üveg és gondolom, hogy az egész "egységet" cserélni kellene.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) peterpan válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Egy régi megoldás:
Bővebben: Link
Én nagyobb wattitású villanyégő belső, izzószál tartó végéből készítettem. Gázláng fölött a vékony, kalapos részt a lángba tartva vörösre hevítettem, majd a kalapjával lefelé függőlegesre fordítva a "kalap" saját súlya meghúzta a kívánt, vége felé elvékonyodó szálat (lehet, hogy nem elsőre ) A régi helyére úgy rémlik, pici pecsétviasz+ páka segítségével ment utána pici fekete tus, vagy tinta .
Üdv.: PP
(#) peterpan válasza peterpan hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Bővebben: Link
megtaláltam a régi beírást, + kép, így könnyebb érteni.
PP
(#) geko hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy problémám, amiben remélem, tudtok segíteni. A következőről lenne szó: Adott egy Maxwell MX- 25304 típusú multiméter (A nyáklapon még ez is rajta van: 9808a++ V1.8) amelyet egyik családtagom sikeresen beleejtett a felmosó vödörbe (pechemre víz is volt benne). Amint ezt észrevetten rögtön szét is kaptam, de a nagy kapkodás közben, amikor a kapcsoló tárcsát szedtem szét egy kis érintkező leugrott a helyéről.
Sajnos azóta sem jöttem rá hogy honnan hiányzik (pedig sokat gondolkodtam rajta). Ezért kérdezném azokat, akiknek hasonló eszközük van, hogy tudnának –e segíteni a problémámom?
Neten sokat kutattam és találtam is erről a tárcsáról képeket, de sajnos vagy eltértek az én készülékemtől vagy pedig a tárcsa másik oldalát mutatták.
Válaszotokat előre is köszönöm. Csatolok képeket a multiról.
(#) ktamas66 válasza geko hozzászólására (») Aug 24, 2014 / 1
 
Az enyém 1.6 verzió:
Következő: »»   38 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem