Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szintetizátor javítás
 
Témaindító: Ryder007, idő: Dec 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 25
(#) herr gyuszi hozzászólása Jún 14, 2014 /
 
mit tudnánk tenni?Te foglalkoznál a géppel?köszi a választ!üdv:Gyula
(#) poiuyt hozzászólása Jún 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Boss DR 880-as gépem, amiben nem működik a kijelző háttérvilágítása. Nem befolyásolja a kezelését, de mégiscsak komfortosabb lenne, ha működne.

Tudna valaki segíteni nekem ennek a helyreállításában?

Előre is köszi!
(#) Szpisti válasza poiuyt hozzászólására (») Jún 21, 2014 / 1
 
Ha esetleg veszed a bátorságot és kinyitod, az alaplapon a jobb felső sarokban a CN11 feliratú 3 pöckös aljzatról kapja a 12V-ot a háttérvilágítás.
Esetleg a csatlakozó megmozgatása ha segít, szerencséd van. Vagy mérd meg a kijelzőre menő végén meg van-e a feszültség.
Ha eddig ok, és még sötét, az gáz, mert a kijelző alatti led panel vagy az előtétje szakadt meg.
Szervízben tuti komplett kijelző cserét fognak javasolni, de ha esetleg van a közelben bátor és ügyes műszerész, akkor a kijelzőt kiszerelve meg lehet próbálni megkeresni a szakadt alkatrészt.
Valahol itt a topicban már említettem Kui István nevét, Őt kéne a Roland szervízben megkeresni végső esetben.
(#) poiuyt válasza Szpisti hozzászólására (») Jún 21, 2014 /
 
Szia!

Először is köszönöm a válaszod!

Az általad leírt eljárásokat eszközöltem, megmozgattam a csatlakozót, semmi, lehúzva pedig a két tüskén 12 voltot mértem, tehát valóban a kijelző panelján lesz a bibi...

Próbálok keresni hozzáértő szakit.
(#) czibere j hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Helló!!!Roland G800-ban cseréltem hangerő potit ezért a fedelét ugyebár lekellet szerelni vagyis fölhajtottam a poti csere az sikerült de viszon a kijelzőm azóta csak kéken világít vagyis nem jelenit meg semmit milehet az oka kérem aki tud segitsen benne!!! Minden más funkciója tökéletesen müködik!!Semi csatlakozó nincs le jönve, talán az átvezető kábel törhetett meg???
(#) szamóca válasza czibere j hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Sejtésed jó, nagy a valószínűsége.
(#) czibere j válasza szamóca hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszönöm a gyors reagálást nem tudod véletlen honnan tudnék beszerezni???
(#) Szpisti válasza czibere j hozzászólására (») Aug 30, 2014 / 1
 
Nemrég volt hasonló célból nálam egy G600, és engem is megijesztett egy pillanatra ugyanezzel a jelenséggel.
Aztán mint kiderült, csak a kábelét sikerült fordítva visszadugnom.
Pedig vezetőcsapos, de le volt már törve, és fel sem tűnt.
Nézz rá ilyen szempontból is előbb!
(#) czibere j válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Oké!! Köszi!!!
(#) czibere j válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Még anyit szeretnék tőled kérdezni ,hogy mi annak a kábelnek a neve nemtudod véletlen??
Hogyan keresek rá a googleban??
(#) Szpisti hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Minek ahhoz gugli?
Csak látod melyik lapkábel jön a kijelzőtől?
(#) czibere j hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Nem látom mert anyira nincs szét szedve és a másik vége holtalálható??
(#) Szpisti válasza czibere j hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
A poticseréhez leszerelted a kezelőpanelt? Vagy csak befúrtál egy tengelyest és a nyák felől buheráltad?
Mert ha leszedted-visszatetted és alatta csatlakozik a panelhez a kijelző, akkor megint szét kell csavarozni és a panel alá nézni.
Innen hogyan mondjam meg hová megy az a lapkábel ha te ott nem találod?
A macerától elég ha csak egyik fele megbillen a csatlakozónak, vagy oxidos és rosszul érintkezik. Kihúzod, megnézed hogy nincs-e fordítva (ha azt egyáltalán lehúztad korábban)vagy csak megmozgatod, rányomod rendesen. Nem szoktak ezek csak úgy megszakadni.
Tessék lekövetni a kábelt (16 eres szokott lenni, mint az ábrán amit mellékeltem) elég nehezen összetéveszthető.
(#) czibere j válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, át nézem akkor megint!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) czibere j válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
meg találtam aproblémát a leg szélesebb laőkábel ami az alaplapból megyen a poti melleti panelbe a panelnél mozgatásra bebe villantak az írások a kijelzőn de sajnos az nem kihuzható oda van forrasztva igaz van rajta egy müanyag lapocska de az nem jönle!!! na mindegy mégegyszer köszönöm a segítségedet majd meg kell mutatnom valami szervizesnek!!! Ui:További szép napot!!!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) karcsi706 hozzászólása Szept 4, 2014 /
 
Üdv.Mindenkinek!

Van egy problémám,ha tud valaki akkor kérem segítsen.Van egy Yamaha PSR2100-es szintim vasárnap játszottam rajta és egyszer csak elhalgatott.
A kijelzőn a következő jelenik meg:Assertion Failed
Condition:0
File:src sysdwn.
Line:133
TLB MISS (read)
Param:H'O
Ha valaki tud,kérem segítsen.
Előre is köszönöm!
(#) Szpisti válasza karcsi706 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Nagy valószínűséggel megdöglött az alaplap
Esetleg tudok egy emberkét aki ilyen elhalt Yamaha alaplapos gépeket felvásárolgat, kettő-háromból összerak egyet.
Sajnos tipushibája az 1100-2000-2100-nak.
(#) karcsi706 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Üdv!

Köszönöm a gyors választ.De még futok egy kört,hátha sikerül valamit alkotni vele.Ha nem akkor viszont majd szeretném az emberkének az elérhetőségét elkérni ha van rá mód és lehetőség.

Üdv:Karcsi706
(#) Rober_4 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ez annyira file olvasási hibának tűnik. Ha az alaplap döglött volna be szerintem nem írna ki ilyeneket, persze nem értek hozzá, nem láttam még ilyen gépet.
Az a fájl fizikailag van valahol, vagy vinyón, vagy cmosban. Javasolnék egy biosfrissítést a gépnek, lehet, hogy helyrehozza!
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) Szpisti válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Én meg azért írtam mert láttam már pár ilyen alaplapot.
Az hogy "megdöglött az alaplap" nem csak azt jelentheti hogy a processzor működésképtelen.
Ezeknél sajnos az történik, hogy a hullámforma rom, az effektproci chipek és még pár másik a szükségesnél magasabb tápfeszt kapnak egy tervezési hiba folytán. Ezért létezik egy megelőző megoldás, amiről csak kevesen tudnak, nevezetesen hogy az ezeket tápláló stabiltokot és környezetét kicserélik.
Ebben a gépben ezek szerint ez nem történt meg.
Találkoztam két olyan alaplappal is, amin az adatbusz vezetékek 2-3 mm-re fel voltak égve a nyákról - ezeken már sajnos csak a kuka segíthet.
A fent idézett üzeneteket mégis képes volt a kijelzőre írni a gép.

Ne legyen igazam, egy rendszer resetet attól még meg lehet próbálni : bekapcsolás közben a legfelső C hangot nyomva kell tartani.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) robit478 hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Hello. Nekem van egy GEM WK 3-am. Sajnos már egy hónapja keresek javító-műhelyt. A külalakja
nagyon szép. Ha valaki tud javítót, kérem irja meg. Már most. Köszönöm szépen. Sz Tibor
tibitanarur@gmail.com
(#) karcsi706 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Üdv!
Múltkor írta hogy van egy ismerőse aki foglalkozik pár 2100-el.Ha el tudná küldeni az emberke elérhetőségét azt megköszönném.Email címem:karoly7006@freemail.hu .
Előre is köszönöm.
Tisztelettel:karcsi706
(#) Rober_4 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Persze igazad lehet természetesen, de ez egy hibakód. A hibakód meg konkrét dolog, mindenképpen utal arra, hogy mi az ami nem működik. Azért van. Úgy látom másoknak is van hasonló problémájuk:yamaha psr2100 help
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Kis kínai google fordítóval valami ilyesmi, talán segít:
Van egy gyári beállítások visszaállítása, és ellenőrizze a fájlok és mappák ..... nagyon fontos .... van egy probléma a cache memória ..... el kell távolítani minden regestration memória és a felhasználói stílusok és a felhasználói hangokat, stb .. ..és csak gyári beállítások .....

vedd fel a billentyűzet és amint jön be ... nagyon gyorsan ... Nyomja meg a FUNCTION / utility / (utolsó oldal) ellenőrzi a fájlokat és mappákat, majd nyomja meg a Gyári beáll.

Ha a billentyűzet lóg whe u bekapcsoljuk, akkor tartsa a utolsó gombot a heyboard (C6) és kapcsolja be annak érdekében, hogy a rendszer újraindítását történik először .....
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Egy másik oldal szintén hasonló eredménnyel:
Bővebben: Link
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Service manual, a 41. oldalon vannak a tesztek. Hibakódokat még nem találtam meg. Az sokszor a user manualban van.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) Szpisti válasza karcsi706 hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Még egy dolgot próbálj ki, de tartok tőle azzal sem mész majd sokra.
Van egy szírvíz-mód belépési lehetőség: egyidejűleg nyomd le a C#2 - F2 - G#2 hangokat és úgy kapcsold be a hangszert.
Ha ilyenkor belép a szerviz menübe, végig tudod léptetni a start/stop gombokkal a menüben.
Itt ki fogja dobni, melyik egységgel van gondja.
Ha egyáltalán elindul a teszt.

A magyarországi Yamaha hangszer képviselet szervizese Miskolczi Péter, telefonszáma : 30 2528538
Hívd fel és kérdezd meg szerinte mi az ábra.
(#) Szpisti válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
Hogyha Ő esetleg elutasítana (finoman fogalmazva), akkor majd privátban mondok egy másik címet aki lehet megveszi alkatrésznek.
(#) karcsi706 válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Üdv!

Sajna az alaplap kaki.Miskolczi úr azt mondta hogy tegyem el emlékbe a szintit.Úgyhogy kérném az emberke elérhetőségét,ha van rá mód.Előre is köszönöm.

Karcsi706
(#) karcsi706 válasza karcsi706 hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Üdv!

Új fejlemények a PSr2100 ügyben.Megnézettem egy hangszerbolban és azt mondták hogy javíthatatlan.Haza hoztam gondoltam ,még egyszer megpróbálom bekapcsolni.Bekapcsoltam és a hibaüzenet ugyan az.Kikapcsoltam C6 lenyom bekapcsol és elindult működött kb.fél órát de utána újra hibaüzenet.Lehet hogy nem is akkora a baj?De vajon mi lehet?
Következő: »»   15 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem