Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIDI kontroller épités javítás
Lapozás: OK   7 / 11
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 7, 2013 /
 
Köszi de nem minden hang tetszik belőlle, meg ennek is megvan a rajza. Technohoz szerintem szigorúan csak tr909 való
(#) univerzum hozzászólása Jún 4, 2013 /
 
Ismét. Akárhogy nézem, 16 potméteres midi kontroller mindenhogy kellene nekem. Valakinek van-e ötlete? sehogy nem bírom beosztani a keverőt a dawban 8 csatorna alá.
(#) univerzum válasza univerzum hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
Sikerült mára már a zeneírásomat minimalizálni, 12 csatornás midi kontrollert vagy midi portos mid kontrollert tud-e valaki? 2 8 csatornás is elég lenne.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Nov 2, 2013 /
 
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Neki is kezdenék, csak sajnos semmit nem tudok a midiről (najó tudok de érted, hogy nem foglalkoztam a midivel sokat )
Tehát az a problémám, hogy mitlyen néven keressek itt?
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) lajos1969 válasza univerzum hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Ezt én is arról az oldalról építettem!!

Midibox64.jpg
    
(#) Szpisti válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
bizony, pedig Te sem vagy a legnagyobb midi-guru... Egy ilyen projecthez annyira nem is a midi ismerete a lényeg.
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
A linkelt oldalon minden felmerülő kérdésre, és minden variációra találsz megoldást.
Ennek csak egy feltétele van : értened kell angolul . Anélkül nem fog menni csak kínlódva.

Mondjuk kezdd a
Idézet:
„MB Hardware Platform”
címszó alatt az "introduction" menüvel.
Ez alatt találsz egy csomó project leírást, pl. mindjárt az elején a MIDIBOX64 egy variációját, ami hasonlít az igényedhez : A MIDIbox64E with 16 rotary encoders, 16 LED rings and 32 buttons.
Meg kell ismerkedni az egyes modulok felépítésével, kezdve a Core (mag) modullal, eköré már csak egyszerű perifériák (led meghajtók, kapcsolómátrix vezérlők, stb.) kellenek.
(#) univerzum válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Na ezt még átrágom a héten, ma már nem
(#) dj-mike válasza dj-mike hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
http://www.youtube.com/watch?v=A_LZTfj-yvo

Mikulásnapi zenélés - MIDIbox SEQ v3
(#) univerzum hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Üdv, elkezdtem összeszerelni egy tr909-et, csak 4 modul lesz benne, mert 4 hang van amit szeretek.
Ehhez keresek egy minél egyszerűbb sequencert. http://midisizer.com/midialf/ gondoltam erre is de nekem kevés a 8 step, én 16 step-eset akarok mint az eredeti tr909-en volt.
(#) alexride hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Korg Nanokontrol 2 kontrollerem. Szeretnék magamnak készíteni egy másik kontrollert saját elképzeléseim alapján és arra gondoltam, hogy a Nanokontrol-t használnám fel hozzá mégpedig úgy, hogy saját potméterei helyére kerülnének az új kontroller potméterei. Láttam már ilyen megoldást a neten, de több dolgot nem értek és azok az első szériás Nanokontrolra vonatkoznak. Azt írják 10K lin potmétert lehet nyugodtan az eredeti helyett használni. A benne lévő potméterek alaphelyzetben kb. 3 Ohmot mutatnak aztán fokozatosan középállás felé növekszik az érték és középállásban kb. 1500 Ohm aztán a végállás felé ismét csökken kb. 300 Ohmra. Az lenne a kérdésem, hogy milyen potméterekkel érdemes ezeket helyettesíteni? Nanokontrol Nanokontrol MOD
(#) Szpisti válasza alexride hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Gondolom azért mérsz ilyen értékeket, mert a 4051 mltiplexer hidegen beterhelhet.
Forrassz ki egy potit és mérd meg önmagában milyen értéket mutat.
De ha a cikk írója 10K potit javasol, szerintem nyugodtan elfogadhatod - nyilván egy feszültségosztóként működik, és mindegy hogy 10 vagy 47k.
(#) univerzum hozzászólása Júl 19, 2014 /
 
Kicsit drágának vagy értelmetlenül gagyinak és túltúlzottnak tartottam amiket találtam.
Patchbloks
másik amit néztem az a nord modular család volt, enyhén drágának találom.
Amit még találtam és tetszik az az Ardcore
csak ez meg nagyon drága szerintem.
Arra gondoltam, mivel linuxos csávó vagyok, legegyszerűbben arduino-t lehet itt programozni és ára se annyira vészes, hogy ez lenne a magja a szintimnek.
További paraméterek amik fontosak: 1 16bites kijárat, 2 gomb patch váltásnak, 4 potméter a belső értékek módosításához, egy midi bemenet. (külső keyboardhoz vagy más eszközhpz való szinkronizálás miatt)
Első körben az lenne a kérdéses, hogy a hw-hoz lehetne-e leprogramozni ilyen hangokat?
"virtuális modulok": mixer, vca, vco,(fűrészfog az egy meglévő mintából esetleg) lfo, vcf, eq, midi, sequencer.
Emellett, két gomb lenne, léptetni lehetne a több különböző "patch" között.
(#) epermen hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Néz itt körül Arduino ügyben http://sensorium.github.io/Mozzi/
(#) Szpisti válasza univerzum hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
No és mi lenne ha egy kész gyári szintetizátort szereznél. Azzal még zenélni is lehetne. A Mozzi és társaik sok pénzért csak zajkeltésre alkalmasak. A midi kontrollerhez meg semmi közük.
(#) janikukac hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Épített már valaki MPC-hez hasonló MIDI vezérlőt? Én találtam 1-2 dokumentációt, de nem kivitelezhető eddig egyik sem számomra...
(#) Szpisti válasza janikukac hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Hát igen... ott kezdődik a problémasorozat, hogy ott 16 darab velocity és pressure érzékelős pad van, amit házilag nem egyszerű megbarkácsolni.
Aztán meg jön hogy minden padra lehet upgradelhető sampléket tölteni, és tetézi hogy mindegyikre insert effektek tehetők.
Ez már kicsit túlmegy a midi vezérlés alapfogalmán .
Vannak dolgok amivel nincs értelme bajlódni, ha egyszer 1 heti fizetésből megvehető készen.
Mert amúgy hónapokat eltökölsz vele, ráköltesz tízezreket, és a végén közelében se lesz a gyárinak.
(#) SzervízMacska válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Úgy látom, még a potik is érintősek, mint pl. a Novation Ultranovánál már láthattuk...
(#) janikukac válasza Szpisti hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Köszönöm, erre voltam kíváncsi, akkor nem bajlódom vele.
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Megszületett a kis testvér!!

SDC10889.JPG
    
(#) szarpank hozzászólása Szept 29, 2014 /
 
Sziasztok,

Egy elég egyszerűnek tűnő problémára keresek megoldást, szerintem itt jó helyen járok.

Egy külső egységet keresek/szeretnék építeni, ami nem csinál egyebet, mint a csatorna információt változtatja. Zeneszerkesztésnél merült fel bennem, hogy mi lenne, ha a midi kontrollerem nem csak egy csatornán (CH1) adná a jelet, hanem akár 16-on (persze nem egyszerre). Ehhez pedig semmi másra nincs szükség, mint a PC és a midi kontroller közé egy dobozra, ami fogadja a jelet, és a rajta beállított csatornán (1-16ig) általam küldi tovább a midi információt. Ez azért is lenne jó, mert így 16szor több lehetőségem lenne a zenét állítani, egy eszközzel.

Szerintetek van ilyen kompakt megoldás? Építeni - mondjuk egy két digiteset, vagy lcd kijelzőset - nehéz lenne?
(#) Rober_4 válasza szarpank hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Ennek átírod a progiját egy kicsit, és a beküldöt jeleket, átvinné, csak a csatornainformációkat változtatná az általad kívántra. Midi Lábkapcsoló
Azért nem igazán értem mit akarsz. Nem elég 128 programhely? Meg mondjuk abba belegabalyodni élő játéknál, hogy most a 4-es csatornán lévő effektem programját változtassam egyel le, vagy föl, aztán majd a 2-es csatornán lévő kóruspedált kapcsolom be, majd hangszínt váltok a 3-as csatornán lévő szintin, amin nem is én játszok... Nem rossz, de azért ez már nem sok egy kicsit a jóból?
(#) janikukac hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Sziasztok!
Olyan helyzet állt fenn, hogy egy DJ programot szeretnék (Virtual DJ) vezérelni , egyszerűen (mivel a keverő építés nem kivitelezhető otthon, ezért valami más kell) és szükségem lenne valami egyszerűre, de mégse akarok vásárolni használt felszerelést, attól függően hogy olcsón be lehet már szerezni őket. Így jött az ötlet, hogy ezt az egyszerű midi vezérlőt építeném meg. Na, de akad már rögtön egy kis gond: nem lehet valami nagyon olcsó módon megoldani azt az Arduino kártyát? (a leírás az egész szerkezetre 100 dolláros anyagköltséget mond, szerintem negyed ennyiből meg lehetne úszni, kivéve...) Gondolok itt valami klónra, vagy valami home-made verzióra.
A másik gond az az, hogy nem tudom, hol tudnék szerezni megfelelő gombokat. Tudom, hogy a leírásban speciális DJ nyomógombok vannak, de valami egyszerűbb (és főleg olcsóbb) megoldással is beérnék. Van ötletetek?
Úgy szeretném használni (és igazából kicsit átalakítani), hogy az egyik 10k-s potit kicserélni szintén tolópotira, és így az crossfaderként, még a többi kettő hangerőszabályzóként működne, a többi gomb pedig be lenne állítva bizonyos funkciókra (start, stop, sync, pitch +, stb) a maradék 3 poti a mély-t, a magasat, és a közepet állítaná.
Mit gondoltok? (elsősorban az Arduinos részt kellene tisztáznom)
Üdv!
(#) suszitibi válasza janikukac hozzászólására (») Dec 4, 2014 /
 
Sziasztok
Ebay-en nézz körül. Most rendeltem UNO R3 panelt, Atmega328-al, 2000Ft-ért. Kisebb panelek, 600Ft körül vannak már.

Nekem viszont lenne egy kis gondom. Megépítettem ezt a midi vezérlőt, de nem ismeri fel a PC. Win7-et használok. A panel biztosan jó, átnéztem. Programozásnál minden OK, utána ellenőrzésnél is. Atmega16A PU típust használok, viszont a listában csak Atmega16A van. Lehet ez probléma? Esetleg a fuse bit beállítás nem jó? Mert úgy már jártam egy Atmega88-al.
(#) suszitibi hozzászólása Dec 4, 2014 /
 
Itt a kép a fuse bitek beállításáról
(#) suszitibi válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 8, 2014 /
 
Megoldódott a probléma. A vezérlő szépen működik, egyszerre több potit is lehet tekergetni.
(#) janikukac hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Szia Suszitibi és többiek! Nagyon gyors és fontos segítségre lenne szükségem!!!

Én is pont ezt építettem meg. Egyelőre poti bekötése nélkül felismerte a Virtual DJ hogy van MIDI vezérlőm , most pedig bekötöttem egy tolópotit, semmi mást. Ha így dugom be, akkor kiírja, hogy nem lehet felismerni az USB eszközt, meg ha tologatom a potit akkor úgy érzékeli, mintha ki-be kapcsolgatnám a vezérlőmet. Hol hibázok??? A poti középső lába földre, egyik a PA0-ra a másik láb pedig VCC-re megy...
(#) suszitibi válasza janikukac hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Szia
Én először potik nélkül építettem meg, de folyamatos jelátvitel volt, a bemenetek lebegése miatt. Először mindet testre zártam, úgy teszteltem le a nyomógomb részt.
Egyébként a bekötés a következő: szélső láb GND, középső láb kontroller bemenet, másik szélső láb VCC. Az általad bekötött potinál, folyamatosan elszívja a VCC ágon a tápot.
Amúgy a poti kimenetét, nem illik egyből a kontrollerre kötni. Én betettem minden poti és a kontroller közé 1-1db 1k ellenállást, a kontroller bemenetei és a GND közé pedig, 100nF kondikat. Nem is szed össze semmit, pedig a burkolat nélküli PC táp fölött van, kb. 2cm-re.
Remélem jól értelmeztem és tudtam segíteni.
(#) suszitibi válasza suszitibi hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
A soros ellenállás lehet 100 Ohm és 1kOhm közötti, de a kondit is javaslom mindenképp.
Következő: »»   7 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem