Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV-játék
 
Témaindító: sanyike, idő: Jan 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 7
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Talán ez jobb lesz...
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Elég rossz a képminősége de most ilyenre sikeredett. A számok jók, hibák -van egy vékony csík felül- a jobb oldali játékos nem kezelhető player 1 RA1, nem éléggé érzékeny a potira. de hagyjuk ha a 12F675-ből ki lehetne a hangot venni akkor szerintem jó lenne csak nam lenne hang ami amúgy is nagyon halk!

SDC10176.JPG
    
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Akkor talán ez..?..
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Csak most vettem észre, hogy a 16F88 ADCON0 regiszterében egy bittel arrébb vannak a bemenetválasztó bitek.
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm most tökéletesen működik!!!
(#) Hp41C válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Szia!
Szívesen...
Itt egy csomag, van benne hex 16F886, 16F88 -hez, kacsolási rajz valamint egy panel terv. 8 és 14 lábú kontroller tehető bele, a két játékos és a hang 3.5 mm -es, stereo Jack, a video RCA alj. Mérete 42x45 mm. A panelen levő stabilizátornak köszönhetően 9 - 12V DC tápról járatható... (8 lábú kontroller esetén a 150pF kondenzátort a RA2 és a hang kimenet közé kell tenni.)

uPong.zip
    
(#) lajos1969 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Köszönöm a fáradozásodat az én verzióm is kész lett!
(#) inci88 hozzászólása Szept 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton TV játék készülékem, ami régen működött, de most persze nem hajlandó bekapcsolni. (sem hang, sem videójel, áramfelvétel közel nulla.)

Elkezdtem méregetni, hol lehet a gond. A képen látható t11-es tranzisztorra gyanakszom. az s1 pontban, a bc108b emitterjén a 6,6V helyett 0V-ot mérek (bekapacsolva). A kollektorhoz eljut a 9V, a bázison pedig bekapcsolás esetén 7,8V körül mérek feszültséget.
Itt kellene leellenőriznem a tranzisztort, vagy menjek tovább, mert nem ez lesz a hibás?

Valamelyik oldalon olvastam, hogy a tápkörben lévő npn tranzisztor "be szokta magát áldozni"...

Elviekben, cserélhetem ezt egy másik típusra, pl BC182-re?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kadarist válasza inci88 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Szia!
Igen, kicserélheted arra a típusra.
(#) eyess válasza inci88 hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
A D11 es zéner diódán meg van e a +7,5 volt ? Ez a T11 bázisa lenne.
A C13 mas kondenzátor lehet még hunyó.
És a T13 mas tranzisztor.
(#) inci88 válasza eyess hozzászólására (») Szept 21, 2013 /
 
Szia! Zéner-en (T11 bázisán) 7,83V-ot mérek.
Holnap kiforrasztom, megmérem a T11-et.
(#) inci88 válasza inci88 hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Cseréltem bc182-re, most a gép tökéletesen működik. Köszönöm a segítséget.
(#) eyess válasza inci88 hozzászólására (») Szept 23, 2013 /
 
Jó szórakozást hozzá.
(#) djhans válasza lajos1969 hozzászólására (») Jan 15, 2015 /
 
Szia! Úgy működik a kapcsolás ha a 150pF-es konditól kezdve lehagyom a hangkimeneti részt? Nekem nincs szükségem a hangra.
(#) djhans válasza inci88 hozzászólására (») Jan 27, 2015 /
 
Nekem is van egy ilyen gépem. Hiányzott belőle az IC és a stabilizátor áteresztő tranzisztorát kellett cserélni. Most éppen BC337 akadt a kezembe. Most már tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
(#) don_peter hozzászólása Jan 27, 2015 /
 
Srácok, nem akarja valaki átírni Hi-tech C-re ezt a "Pong" játékot?
Szívesen tanulnék belőle...
(#) vladcepes válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Sziasztok! Én is szeretném ezt utánaépíteni. (majd ha odáig eljutok-egy két segítséget (kérdést) biztos fogok kérni. Gondolom a TV-nél az Ant in be kell majd csatlakoztatni. (az új Smart tv-n fog menni? Üdv!
(#) djhans válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 29, 2015 /
 
Szia! Nem az antenna bemenetre. Ebben nincs modulátor. Sima video in bemenetre. (sárga RCA) Ha nincs ilyen akkor a scart bemenetre átalakítóval.
(#) vladcepes válasza djhans hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
Szia! Köszönöm a választ! Van olyan rajta.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok! valamit nem értek a két rajzból. ez a nyákterv nem ehhez a rajzhoz van készítve?

1.JPG

2.JPG
   
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
A kérdésem stornó,észrevettem hogy a rajz 16F688 ra van tervezve.
(#) vladcepes hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Sziasztok! Csak szeretnék kérdezni.
Ebben a rajzban a 10 K poti? vagy a 4K7-es lesz az amit majd tekergetni kel játék közben.
Baloldalt a kapcsoló "1-2 player speed" az gondolom 1vagy 2 játékosra fog szolgálni.
A Fire az csak egy nyomógomb gondolom az mi célt szolgál? A fire azt tudom hogy tűz de ebben a játékban az is a fogantyúban kel lennie? vagy csak a potméter?
A válaszokat előre is köszönöm!

uPONG.pdf
    
(#) Hp41C válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2015 /
 
A 4k7 trimmer csak a maximális kitérés beállítására szolgál, a 10k potenciométer mozgatja az ütőt. Gól után a kezdéshez kell a nyomógomb, a fogantyúkra kellene szerelni.
(#) benjami hozzászólása Jan 30, 2015 /
 
Anno vagy 30 éve én is megépítettem az AY3-8500-al, sajnos már nincs meg. Nekem a 4 ütős játék tetszett leginkább belőle. Tudtok olyan mikrovezérlős verziót ami ezt is tudja? Az sem lenne rossz, ha ehhez a labda mozgásirányának szöge is 4 féle lehetne, mint az eredetinél.
(#) vladcepes válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 31, 2015 /
 
Értem, köszönöm!
(#) vladcepes hozzászólása Feb 1, 2015 /
 
Sziasztok ! Aki megépítette rakna fel róla képet? mármint a markolta érdekel inkább,hogy mi is lenne a legideálisabb eszköz amibe be lehet építeni ezt a kis potit nyomógombbal együtt.
Üdv!
(#) vladcepes hozzászólása Feb 3, 2015 /
 
„Sziasztok! Után építettem én is ezt: Upong Egyenlőre csak dugdosós panelon.
Van egy olyan benne hogy a kép egy picit vibrál, de a másik hogy ha az ütők fent vannak mint a képen látszik is akkor kicsit az ütő teteje balra el van csavarodva. Ezt lehet valamivel korrigálni?
A képfelbontást próbáltam mindhárom változatnál a TV-nél 4:3 , 16:9 meg automatikus széles. A hiba mindegyiknél előfordul. Valamivel lehet orvosolni?
Válaszokat előre is köszönöm!”

2.jpg

1.jpg
   
(#) djhans válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Szia! Szerintem semmivel. LCD-tvje válogatja. Nálam kivételesen jó volt LCD tv-n. Képcsövessel 3 készülékkel próbáltam azikkal is jó volt. Lehet a sok drót is probléma.
(#) djhans hozzászólása Feb 4, 2015 /
 
Építettem egyet a klasszikus AY-3-8500-as IC-vel. Igaz vagy 30 évet késtem vele.
(#) vladcepes válasza djhans hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Szia! Köszönöm! Megépítettem rendesen,(mármint nem dugdosós panelon),ugyan az a mese.
És végül csak akkor görbül meg az ütő mikor legfölül van. Egyenlőre csak LCD- tv n próbáltam.
(még kipróbálom rövid kábellel is). Üdv!
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem