Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Motor fordulatszám szabályzó
 
Témaindító: Tomy666, idő: Jan 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 22
(#) Skiman válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Építész végzettséggel, sí szakedzőivel a hátam mögött és szitanyomóként dolgozva semennyire nem értem az ilyen geek szövegeket.
Az IC-n semmilyen felirat nincs!
Fényképet most nem áll módomban csinálni.

Holnap délután tudok visszatérni a dologra.

@Peter65
A motor * be van építve a robotgép testébe. Annyit tudok mondani róla, hogy (furcsa módon) sok vezeték megy oda. Nem számoltam őket, de az elképesztő szaktudásomat meglepte
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2014
(#) Skiman hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Mindenkinek nagy köszönöm a segítő szándékot! A robotgép fordulatszám szabályzó egységét tegnap este sikerült megjavíttatnom. A kolléga úr elmondása szerint a kondenzátorok voltak tönkremenve. Ezáltal nem tudták simítani a nemtudommit, ettől a vezérlés megzavarodott.

Még egyszer köszönöm. Örülök, hogy ilyen segítőkész emberekre találtam.
(#) every hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Sziasztok! Tudna valaki felrakni min. 900W-os flexhez fordulatszabályozó elektronikának a rajzát? Köszi!
(#) lagoon44 hozzászólása Máj 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Valakinek mond valamit az hogy I x R regler?
Egy vizhűtéses höcserélövel ellátott 12v os hütőszekrény vizszivattyujának a fordulatát szabályozta, egy kis doboz, ezzel a felirattal... Van valakinek rajza ilyesmiről? A szivattyú 12V 5A es.
Köszönöm!

Csabi
(#) djkoko hozzászólása Jún 23, 2014 /
 
Kedves Uraim! Keresek egy fordulatszám szabályzóról kapcsolási rajtot. 12V-os egyenáramú mágneses motorhoz, ami kb. 30A-es. Egy Yamaha M12 csónakmotorhoz építeném.
(#) djkoko válasza djkoko hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Találtam egy egész jónak tűnő rajzot. Csak a működését kellene leellenőrizni, ill. a rajz helyességét.
Köszönöm!
(#) staci123 válasza djkoko hozzászólására (») Jún 24, 2014 / 1
 
Szevasztok,
Idézet:
„12V-os egyenáramú mágneses motorhoz”

Hogy jól működjön 12Voltról az LM7812-t ki kell hagyni, és a 12Voltot a 10 Ohmos
ellenálásra kötni...
(#) djkoko válasza staci123 hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Nagyon köszönöm! köbzolinak is!!!
(#) zsoltkis100 hozzászólása Jún 26, 2014 /
 
Kedves Mindenki!
Segítséget kérnék egy szabályzáshoz, adott egy 24vdc 2 kw-os motor (raklapemelő motor volt) és annak szeretném szabályozni a fordulatszámát, (egy gokarthoz szeretném) még régebbről megmaradt egy ilyenem Bővebben: Link
ezt át tudom valahogy alakítani hogy jó legyen vagy inkább keresek valami teljesen ujjat vagy tudna valaki ajánlani valami jó kapcsolási rajzott esetleg?

Előre is köszönöm.
Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2014
(#) zosza18 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Szia.
Valószínűleg a nyomaték kevés neki.
(#) zsoltkis100 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 27, 2014 /
 
Igen ezt én is kiszámoltam, azért kérdeztem hogy esetleg az én 10A-es szabályzómat át lehet-e alakítani vagy sem? keresgéltem már hátha találok, de eddig még nem találtam sehol, sajnos még kapcsolási rajzot sem amit meg építhetnék
(#) Helios hozzászólása Okt 2, 2014 /
 
Sziasztok.

Nyák fúrás közben behalt a minidrillem motorja... Van egy másik minidrillem amiben egy ilyen DC moci van: Tian MA, 12V DC, RS-385 SH. Ehhez a motorhoz szeretnék egy szabályzó áramkört készíteni (Fordulatszám szabályzásra gondoltam). Van valakinek valami jó kis ötlete? Előre is köszi!
(#) proli007 válasza Helios hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Hello! Itt a topikban választasz egy szimpatikus PWM szabályzót és megépíted. (De nem fordulat "szabályozás", csak "vezérlés" lesz az eredmény. A szabályozáshoz ugyan is fordulatszám visszacsatolás is szükséges, amit tartani igyekszik egy szabályzó.)
(#) davidbacsi hozzászólása Okt 23, 2014 /
 
Sziasztok! Szeretnék egy 230V-os hajtóműves motor fordulatát szabályozni pedállal. Tud ebben valaki segíteni?
Lényegében amikor rálépek a pedálra, akkor el kellene, hogy a motor induljon, és minél jobban nyomom annál gyorsabban kellene, hogy menjen.
(#) proli007 válasza davidbacsi hozzászólására (») Okt 23, 2014 /
 
Hello! Kérdésedből kifelejtetted a motor fajtáját, teljesítményét, esetleg típusát .. Anélkül pedig senki nem tud válaszolni.
(#) Chipmunk1960 válasza roby71 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Szia, Most keresgélek itt az oldalon, így találtam a post-odra. Igaz már elég idő eltelt azóta, de megoldódott a problémád?
(#) roby71 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Helo
Sajnos nem.
(#) zotya794 hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Sziasztok! Fordulatszám szabályozót szeretnék építeni, egy bakelit lemezjátszóhoz. Az addig OK hogy beállítom a fordulatszámot, viszont szeretném, ha kontrollálná is valami, ezúton beavatkozva és javítva a folyamatos fordulatszámot. Konkrétan optikai úton lenne a legegyszerűbb, mivel a lemezjátszó motorjára, alapból van szerelve a szíjtárcsával együtt egy lyuktárcsa, ami eredetileg is ezt a célt szolgálta. Mechanikai megoldás nem jöhet szóba, mivel a motor és a lemeztányér közé nem lenne jó beiktatni semmit, ami terhelné a motort. A motor egyenáramú, semmi extra, olyan 14v feszültséggel üzemelhet maximálisan. Ha lenne valakinek elképzelése a megvalósításra, annak rendkívül örülnék, mert épp tapasztalat, és komolyabb szakértelem hiányában nem sok ötletem van. Előre is köszönöm segítségeteket! Szép napot!
(#) zosza18 válasza zotya794 hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia!
Nem ez a legmegfelelőbb topik a kérdésedre, de...
az optikai megoldás helyett én inkább az induktív jeladós megoldást találom jobbnak. egy pici mágnes a tányérra, vagy amivel közvetlen kapcsolatban áll, oda egy jeladó és abból már megvan a visszacsatolás és lehetne egy PWM-es szabályzót építeni, ami tartja a fordulatot.
(#) pucuka válasza zotya794 hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Profi lemezjátszóknál ez úgy van (volt) megoldva, hogy kristály frekvenciából előállították (osztó áramkörökkel) a fordulatszámhoz tartozó frekvenciát. Ezt, meg a tányérról levett jelet bevezették egy PLL áramkörbe, a hibajelet felerősítve vezérelték a hajtómotor tápellátását szabályzó áteresztő tranzisztort.
A tányér fordulatszám jeladóját megvalósíthatod pici mágnes (floppy meghajtó) hall generátor, vagy a tányérra festett fényvisszaverő (legalább fehér) csík, reflex optó megoldással.
(#) csurma válasza djkoko hozzászólására (») Dec 9, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ez teljesen jól működik

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2014
(#) horvistvan hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy rendeltem egy 220v-os dimmert ay ebay-röl. Rámértem és csak 190 és 210 volt között mozog. Elvileg a leírás szerint 50-220v között kellene.
Csatoltam egy képet róla. Valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a potin kívül tudok e még valamit állítani rajta? Van rajta még egy kis csavar, az mi?
Előre is köszönöm!
(#) ferci válasza horvistvan hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Az a "csavar" egy trimmerpoti. Ha sorosan van a nagy potival, azzal lehet behatárolni a max kiadott feszt a terhelésen.
(#) erbe válasza horvistvan hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Mekkora terhelést tettél rá a méréshez?
A tápfeszültség max. értékét semmiképpen sem érheti el.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) horvistvan válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Először is köszönöm a választ! Hát vess meg érte de csak simán rámértem a voltméterrel. Tehát akkor azzal a trimmerrel tudom beállítani a max. feszültséget, pl 220volt terhelés alatt!? Mekkora az a minimum watt amin rendesen operál a kütyü? A leírás szerint 50 és 220 volt között kellene mozognia.
(#) horvistvan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 22, 2015 /
 
Ez volt a terv ha hazaérek! Köszönöm!
(#) ridelife hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Üdvölök mindenkit.
3 fázisu motorthoz van bekötheto sebesség szabályozó elektronika?
Lehet ilyet kompakt kapni?

Van egy köszörüm és annak szeretném ha lehetne szabályoni a fordulatát.Nem kell hogy fokozatmentes legyen de jó lenne ha lehetne 2-3 fokozatban állítani.
(#) kadarist válasza ridelife hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szia!
Frekvenciaváltónak hívják ezt az eszközt és már biztosan hallottál róla.
(#) ridelife hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Teljesen meddő vagyok elektronika terén.
Ezért is nagyon köszönöm az infot.
Érdemes ilyet beszerezni egy sima 500w-os köszörűhőz vagy baromi drága és vegyek új gépet?
(#) kadarist válasza ridelife hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ha nem értesz az elektromossághoz, akkor bízz meg egy szakembert, aki konkrétan segíteni fog neked, mert ha nincs villanyszerelési gyakorlatod, akkor nem érdemes frekvenciaváltóval foglalkozni. Egyébként használt frekvenciaváltót 15-25 e. forint körüli összegért már kapsz.
Következő: »»   12 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem